Фейсбук иска лични данни за потвърждение...

  • 20 158
  • 113
  •   1
Отговори
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
От 10 дни ми стои блокиран профила във фейсбук и излиза съобщение - за активиране на профила потвърдете данните си чрез сканиране на лична карта/паспорт или чек  Shocked Shocked Shocked Shocked


Естествено не съм си сложил реалното име и данните и не знайно кой е подал сигнал и ми е блокиран профила.

На всичко отгоре искат и реална снимка и данни да изпратят за отблокиране?

Опитах с какви ли не имена - но искат снимка на личните данни  Shocked

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 16:51 от bubanka

# 1
  • Мнения: 598
Да, това е процесът на отблокиране на профил. На една приятелка се наложи да направи точно същото. За целта просто трябва личен документ (не е задължително л.к.) със снимка. Тя използва една членска карта към някаква организация и документът бе приет. Когато е използвано профилно име, различно от истинското, не знам какво се прави обаче. Освен да си направите нов профил и да забравите за стария?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 483
Естествено не съм си сложил реалното име и данните и не знайно кой е подал сигнал и ми е блокиран профила.

   При това положение, не виждам какво те учудва. И, не, никак не е "естествено" да си създаваш фейк профили във Facebook. И аз ги докладвам такива, като се натъкна на някой подобен.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Тея фейсбук са нереално нагли!  

 Естествено че никога никакъв документ няма да сканирам и никога няма да си дам реалното име!
Само болен мозък би си дал личните данни в интернет!

После не се чудете като ви източат картите!   Фейсбук всичко лично иска!

# 4
  • Мнения: 31 218
Това вече е прекалено. Мисля, че в закона си пише кой може да иска лични данни.
Аз се възмущавам дори че ми искат телефона.  Все ме подканват да си го пиша. От къде накъде?

# 5
  • Мнения: 598
Да, фейсбук иска лични данни, но не иска ЕГН или номер на л.к. или нещо подобно. Във всички сайтове, в които се изисква регистрация, се изисква поне лично име и дата на раждане. И да, не е коректно да се прави профил с фалшиво име в социална мрежа, в която се изисква истинското име. Телефонният номер може да се използва за възстановяване на парола, но не е задължително въвеждането му.

# 6
  • Мнения: 2 473
Я па тоя. Мен що никой не ме report-ва  Tired Кой знае какви мизерии си правил с фалшивия си профил, че да те блокират.
Дреме им на facebook какво ти е мнението за тях.

# 7
  • Мнения: 137
Доста наивно е да публикуваш истински дати на раждане ,телефони и подобни . Освен снимката ми ,другите неща са измислени . Приятелите ми знаят кога съм роден и номера на телефона , за мен това е достатъчно !

# 8
  • Мнения: 46 403
Не ползвам Фейсбук и не съм много наясно, но според мен е нормално, когато има сигнал по някакъв повод да се направи проверка.
Иначе всеки може да се регистрира с чуждо име и да твърди, че е той. Как би се почувствал, ако някой се представя за теб?

# 9
  • Мнения: 2 908
Я па тоя. Мен що никой не ме report-ва  Tired Кой знае какви мизерии си правил с фалшивия си профил, че да те блокират.
Дреме им на facebook какво ти е мнението за тях.
Подкрепям.
Ако си покажеш личната карта или паспорта нищо няма да ти стане, все пак това е фейсбук. Дори и да ги покажеш пак няма да ти върнат профила понеже си с фейк акаунт. Следващия път си направи реален, та дори и да е без твои снимки и евентуално няма да го деактивират.

# 10
  • Мнения: 6 417
Няколко пъти съм докладвала профили и след това са били премахвани. Печикамъков, да не си някой от "моите"?  Joy

# 11
  • Мнения: 4 939
Ами ще те блокират като използваш фалшиви данни за фалшивият си профил. Не е хубаво така! Все пак ти искат само истинското име, айде дата на раждане може да е и друга. Направи си нов профил, който да е с истинското ти име и няма да имаш проблем.  Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
И аз съм докладвала фалшиви, а не са премахвани...хмх, да не би да не правя нещо както трябва, а?  newsm78

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 15 483
Печикамъков, да не си някой от "моите"?  Joy

   Може и от "моите" да е. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 31 218
И аз имам фейк профил, ама нищо лошо не правя с него.

Общи условия

Активация на акаунт