Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 45 отговора

Plovdiv

здравейте, мили мами! искам да ви разкажа една истинска случка на моя майка колежка за записването на детенцето й за градина.
отивам онзи ден на работа иколежката ми бясна. понеже градианта им елитна разбрах, че щяла да пуска връзки, ама яки , за да влезе детето й в градина. само, че........  #Crazy #Crazy #Crazy
как са се случили нещата: подала тя молба още миналата година, както и аз направих, защото ми казаха, че е ужасен наплив. newsm78 newsm78 детето й се оказало 38 в списъка, а те приемали 40деца. само, че като отишла да види тази година преди 3дни й казали, че не може да й гарантират детето да е вътре, а и официалните списъци не били излезли. от друга майка-нейна съседка тя разбрала, че е подала молба преди СЕДМИЦА САМО! newsm78 , но детето й е вероятно прието, защото.... /ето тук иде и важния момент/ й казали, че ако закупи нов компютър - детето й може би ще е прието. та, колежката бясна се обжда на "връзката" си - вдига ужасен скандал, казвайки, че ще прати жалба, където трябва, но връзката й разправя, че на събралия се преди време съвет на директори на детски градини подобно е било изказването на други директори: ще извадим списъците чак към юни, щото може да дойде някой родител спонсор и .......... да вземем неговото дете #2gunfire #2gunfire #2gunfire
е, та кажете ми какъв е смисъла тогава от подаването на молби, макар и те преди 100г.
е, поне за момента колежката ми се поуспокои, като "връзката" й  я помоли да не пише жалба и я убеди, че детето й ще е прието!  #Crazy #Crazy #Crazy.
е, какво да ви кажа?! ако не всеки родител има пари за спонсорство, а не може да си гледа детето, щото трябва да работи, адруги майки висят по кафетата, а децата им в градините и яслите иииии.... пожелайте ми успех - дано ни приемат в градината до нас! newsm17
Цитирай

Берковица

Ами това е много гадно! Чиста корупция! А на тем ти пожелавам успех и дано да не се сблъскаш с същото.
Цитирай

Варна

Ми твойта колежка за какво всъщност се ядосва най-много? Че и е къса 'връзката' ли? Значи тя тарикатка  - няма скрупули, че ползва връзки ама не и е приятно, че някой има пари да си купи място в градината... смотана работа. Хич, нямаше и да пиша ако не беше последното ти изречение за майките по кафетата... Имаш ли идея как се приема дете в градина по средата на годината, набързо? Как ако една жена няма работа в момента в който детето и става на 3г например ще успее да си намери такава ако няма кой да и гледа детето със сигурност и кой работодател ще я чака  тепърва да му търси място в някоя градина? Ма хич не мислите ей много се дразня.
А корупцията я има ей заради такива като колежката ти.
Цитирай

Plovdiv

Ми твойта колежка за какво всъщност се ядосва най-много? Че и е къса 'връзката' ли? Значи тя тарикатка  - няма скрупули, че ползва връзки ама не и е приятно, че някой има пари да си купи място в градината... смотана работа. Хич, нямаше и да пиша ако не беше последното ти изречение за майките по кафетата... Имаш ли идея как се приема дете в градина по средата на годината, набързо? Как ако една жена няма работа в момента в който детето и става на 3г например ще успее да си намери такава ако няма кой да и гледа детето със сигурност и кой работодател ще я чака  тепърва да му търси място в някоя градина? Ма хич не мислите ей много се дразня.
А корупцията я има ей заради такива като колежката ти.

не се ядосва, че й е къса връзката, а защото човек виси отпреди година за място така да се каже и изведнъж му визират такава причина, че ако не си плати това е.
а за майките по кафетата споко! нямах предвид това, което ти казваш, а че има майки, които се чудят с каква глезотия да си запълнят времето и затова дават децата си на градини - айде на фризьор, че на маникюр...... и като си помислиш, че заради такава се чудиш точно, когато имаш най-много работа през годината да търсиш възможност да се разправяш с разни ми ти подобни директори!
Цитирай

Варна

ок, сега те разбирам. Знам колко е кофти чакането преди прием, минахме през това, слава Богу успешно.
Хайде, при най-добрите госпожи и лели да се паднете!
Цитирай

...............................................................

....................................................................................................а за майките по кафетата споко! нямах предвид това, което ти казваш, а че има майки, които се чудят с каква глезотия да си запълнят времето и затова дават децата си на градини - айде на фризьор, че на маникюр...... и като си помислиш, че заради такава се чудиш точно, когато имаш най-много работа през годината да търсиш възможност да се разправяш с разни ми ти подобни директори!

За тези случаи си има частни градини, спокойно, както и места, където гледат почасово, за единя фризьор.
На всякъде списъците с приетите деца се вадят лятото-юни или юли.
Цитирай

До парка

Нищо ново под слънцето,винаги е било така и ще си остане така,просто до сега не си се сблъсквала с този проблем.Какви историиии имаме в репертоара в тази връзка,бедна ви е фантазията. Sick
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

Не само в тази градина е така. Сестра ми беше подала 1г. преди племенникът да стане на 3г. и пак се оказа, че е 21-ви в списъка от 20 възможни. В околността това беше единственият вариант за сестра ми и.... стана спонсор. Истината е, че по-хубава държавна градина не съм виждала. Даже тази година ще има правят цялостен ремонт с всичките му изолации. 100% всичко пак е от спонсори, но не знам кое в случая е по-лошото- да е в хубава и поддържана градина или в мизерна, но детето да е прието по правилата, както е при нас.
Цитирай

No Line On The Horizon

Оправи си заглавието, че го прочетох като: да ви разкажа случка за начина, по който се заспива в градина!  35  35  35
Цитирай

sofia

Ох , и нас ни чака прием , нямам представа дали изобщо да подавам молба сега .
Май е все тая , по-добре да купя направо един компютър  Wink и без това незнам тогава в кой квартал ще живеем  newsm78
Цитирай

София

И нашата история е същата.Градината е до дома ми.Понеже беше края на годината предложихме спонсорство да ни приемат-отказаха ни.Чакахме почти година да ни одобрят с молба.Като видяхме,че няма шанс,пуснах връзки.Да ама не бяха достатъчно силни.Та си чакахме още.Най-накрая намерих ама супер силни връзки и за 1 час ни приеха.Много е кофти за родителите,които чакат и нямат възможности да се уредят в дадена градина. Докато ние чакахме ред и ни казваха,че няма места,няколко деца влязоха/разбрах го  случайно/ Видях,че редовно няма да се вредим и  вкарах тогава големите връзки.Такъв е животът за съжаление.Но пък не всички деца са приети по втория начин.А това дали майката ходи или не на работа не обуславя дали детето има право да ходи на градина.
« Последна редакция: вт, 02 май 2006, 12:19 от МамаДеси »
Цитирай

сф

ми тъй е било открай време.
в нашата ясла почти ми казаха в очите, че няма смисълда подавамдокументи сега,з ащото вече нямало мета. а иде реч за прием след една година. т.е. моето дете, например, няма да го приемат, защото на зоя приятелката, мамадеси и други такива имат връзки. в което няма нищо лошо, разбира се. но защо пък да е лошо, ако аз надцакам връзкарите с един компютър. някой имат връзки, а други пари. няма лошо в нито едно от двете. или пък срамно. щом едната страна играе 'нечестно', то и другата има това право. по-добре би било, разбира се, тези ситуации да се ограничат и да не се цакаме една с друга с пари или връзки, но понеже няма как да стане, то няма и особен смисъл от такива теми.
  bouquet
Цитирай

Plovdiv

кофти е такова надцакване, но колежката ми включи "връзките" чак , когато разбра и тя ,ч е явно по нормалния начин не става, а и тя е подала молбата преди година. казах ми и за майка, която за да се презастрахова е отишла да подава молба, когато детето й било на 9 месеца, за да може да е от първите в списъка на набора на детенце. като отишла обаче там й се надсмели и естествено не са й приели молбата. ще станем като някъде в щатите като се роди детенце и да го записваш в университет, е , дотогава....... newsm78 newsm78 newsm78
Цитирай

София

кофти е такова надцакване, но колежката ми включи "връзките" чак , когато разбра и тя ,ч е явно по нормалния начин не става, а и тя е подала молбата преди година. казах ми и за майка, която за да се презастрахова е отишла да подава молба, когато детето й било на 9 месеца, за да може да е от първите в списъка на набора на детенце. като отишла обаче там й се надсмели и естествено не са й приели молбата. ще станем като някъде в щатите като се роди детенце и да го записваш в университет, е , дотогава....... newsm78 newsm78 newsm78
Не мисли,че само в Бг е така.Проблем с градините има в доста страни.На мен ми е много съвестно,че прескочих някое чакащо дете,но ми стана ясно,че иначе влизане няма.Дори за новата учебна година не се знаеше дали ще влезем,толкова молби бяха подадени.
Цитирай

София

В случая не се касае за корупция... Директорката не е сложила парите в джоба си, а облагата е отишла за детската градина, за децата, за обучението им, за това градината да е елитна...
Не правите ли разлика м/у едното и другото?

Няма да си казвам мнението, че да не ме анатемосате, но приятелката ти може да даде детето си в друга градина - защо държи да е 'елитна' такава?

Само да кажа - моето дете е в частна Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 45 отговора