Белези от акне?

  • 5 407
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, искам да попитам към днешна дата, кои процедури вършат работа за заличаване на белези от акне по бузите и челото. Масово темите по въпроса са доста старички, а постоянно излизат нови уреди и методи. Моля ви като споделяте от какво сте доволни да дадете и малко повче информация, като например: къде сте де подложили нанпроцедурата, колко пари е струвало, след кой път е имало ефект и тн.?

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 14:54 от Nikita89

# 1
  • Мнения: 3 480
Ако белезите са вдлъбнатини ги третират дерматолози с дермафилъри и мезотерапия. Не съм в България, но там има много студия, които предлагат услугата. Моя приятелка прави няколко процедури и лицето и е гладко).Проверете в интернет за цени в населеното място където сте. Администрира се с игли/инжекции.

# 2
  • Мнения: 22
Доколкото знам, при тези процедури ефекта е временен. Бих предпочела постоянен ефект, дори с по-слаби резултати.

Нещо съм хвърлила око на микродермабразиото, но от Гуугъл не мога да разбера много много. Чудя се дали има разлика между МД в козметичен салон и в дерматологична клиника? Уредите също били няколко вида, кой ли е най-добрият? Някой дали е минавал вече през това и да сподели мнение?

# 3
  • Мнения: 301
Аз също се интересувам!

# 4
  • Мнения: 856
И аз се интересувам от това. Моите белези за около носа и са вдлъбнати. Има ли изобщо начин да се заличат завинаги?
За белези (петна) от пъпки мога да препоръчам емулсията Aven Triacneal - откакто я ползвам, не ми остават поне такива белези..Също така маска с лимон и разбит белтък помага за изсветляването на кожата и премахването на този тип белези.

# 5
  • Мнения: 3 480
Относно мезотерапията и ХФ - приятелката ми имаше точно вдлъбнати белези. Ходи няколко пъти и не е евтино, но после се поддържа веднъж в годината.

# 6
  • Мнения: 27
И аз се интересувам от темата, и специално бях чела за микродермабразиото. Оказва се, че има значение кой ти го прави, защото отнемат от повърхностния слой на кожата.

# 7
  • Мнения: 4 560
Дерматолозите говорят за пилинг, казвам им, че съм правила и белезите си седят... дълбоки били.. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 301
Една жена ми беше препоръчала колаген на капсули "Колвита". Според мен подпомага до някаква степен цялостния процес, но дозата трябва да е ударна. Laughing Колаген външно и вътрешно..

# 9
  • Мнения: 460
Доколкото знам, при тези процедури ефекта е временен. Бих предпочела постоянен ефект, дори с по-слаби резултати.

Нещо съм хвърлила око на микродермабразиото, но от Гуугъл не мога да разбера много много. Чудя се дали има разлика между МД в козметичен салон и в дерматологична клиника? Уредите също били няколко вида, кой ли е най-добрият? Някой дали е минавал вече през това и да сподели мнение?

Във всички случай е по-добре при дерматолог. Не се доверявай на козметички, камо ли за по-агресивни процедури - опасно е.  Peace Най-добре направи една консултация с дерматолог и той ще ти препоръча с какво да заличиш белезите. Защо така зададен въпроса ти няма еднозначен отговор. Понеже има допълнителни фактори - на колко години си, какъв тип е кожата ти, какъв сезон е. Просто трябва да отидеш при добър специалист. Успех!  Hug

# 10
  • Мнения: 301
За микродермабразиото съм гледала доста клипчета в Youtube (може да погледнеш и там има всичко и обяснено от дерматолози и от домашно) и доколкото виждам премахва само белези от тип пигментация, но не и такива тип дупчици. Разбрах, че с диамантената приставка уж било ефективно.

Другия вариант е това микро бучкане с игли  Laughing Само, че нямам представа как го наричат из българските дерматологични среди.  https://www.youtube.com/watch?v=jcY6lKHxcFw

Друг вариант - лазер.

Общи условия

Активация на акаунт