плащате ли си изследванията

  • 5 845
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
плащате ли си изследванията ????? коя колко е платила и за какво? питам тези които са здравно осигурени

# 1
  • Мнения: 2 587
Ако питаш за тези по време на бременноста-не съм плащала нищо!Само за кръвната група си платих,но аз си отидох на такова място.

# 2
# 3
  • Мнения: 9 903
трети отговор не.

# 4
  • Мнения: 4 978
Ако си по линия на здравната каса обикновено изследванията не се плащат, с изключение на тези, които не се покриват от ЗК.
Въпреки това, например в Шейново, женската консултация се плаща (еднократна сума, но вече забравих колко точно беше) и включва всички прегледи и изследвания.
Зависи и дали лекарят, когото посещаваш работи със здравната каса.

# 5
  • Мнения: 2 956
В нашата поликлиника където ми и водеха бременността съм си плащала кръв и урина като поп  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 216
В Шейново за женската консултация си платих 280 лв.

# 7
  • Мнения: 388
Нищо не съм плащала!

# 8
  • Мнения: 46 504
Само Кръвната група си платих 11 лв.

След това обаче реших да раждам в Правителствена, а там условието беше да си направя изследванията в тяхната Лаборатория (която не работи със Здравната каса), признаха ми обаче СПИН, Васерман, Австралийски антиген и Кръвна група и не се наложи да ги повтарям, всичко + доста ехографи и следене на тоновете ми излезе около 250-300 лв.

# 9
  • Мнения: 2 039
Не,до сега(7-ми месец) нищичко не съм платила Stuck Out Tongue

# 10
  • София
  • Мнения: 2 671
Платила съм 17 лв. в Цибалаб за кръвна група /защото не знаех, че се поема от касата, минах се!/
 А иначе - има някои неща, които не се поемат от Здр. каса - в МД платих 23 лв. за БХС.

# 11
  • Мнения: 3 069
Нищо не съм плащала.

# 12
  • Мнения: 316
Здравно осигурена съм без никакво прекъсване, но реших да си платя ЖК в Шейново - 280 лв.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 686
Платила съм за кръвна група /защото не знаех, че се поема от касата, минах се!

И аз съм от миналите се за кръвната група, ама това явно е често явление. Не мога да разбера лекарите ли се правят на ударени за тая кръвна група или лабораториите... След като е поета от касата какво им пука? Не мога да разбера, но е практика да пращат бременните за платено изследване.

Всичко останало, което е поето от касата ми е било безплатно. Изследванията, които не са поети съм си плащала, естествено.

# 14
  • Мнения: 5 500
На платена консултация съм нищо, че съм здравноосигурена. Не желая да си имам вземане даване с касата повече!
380 лв ми е ЖК.

# 15
# 16
  • Мнения: 2 663
Цялата бременност си изкарах на платена консултация въпреки че съм здравноосигурена.А и понеже все исках да гледам как се развива бебето ходех доста често все на различни места,за които бях чувала добри отзиви.
На женска консултация се записах само заради болничните и не ходех там иначе даже и обменна карта нямах нито талон за хоспитализиране
А колко ми излезе...някъде около 1000лв може и повече

# 17
  • Мнения: 992
аз бях на платена консултация в тина киркова - 200 лв за цялата бременност за всички видове изследвания ехограф и каквото трябва още единственото за което дадох отделно ат тази сума пари е бхс в майчин дом 23 лв

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Платих си първите, просто защото нямаше направления тогава, края на януари. Платих си кръв и урина, защото не исках да чакам дакота се появят направленя, с тази здравна каса е доста тромавичко. Един път си платх урина, защото исках на момента да ми се направи изследване за белтък, бяха ми отекли кракаа доста, но от тогава не съм плащала. Плащам само на лабораторията п 2 лв, ако не се лъжа, иначе за изследванията, не! За БХС си платих и то си платих 45 лв, е тук съм се минала яко, но както и да е, не съжалявам. Плащах и за 3Д и 4Д видеозон, но то е защото сама пожелах да отида.

# 19
  • Мнения: 396
Платих си само изследването за кръвна група. Направиха ми го във 2-ра градска и стръваше 9 лв.

# 20
  • Мнения: 175
Изследването за кръвта и урината не съм плащала, но имаше микробиологични, които си плащах.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 259
Платих си кръвната група и Васермана.

# 22
  • Мнения: 201
Аз чак сега чувам, че кръвната група се поема от касата. Накараха ме да платя СПИН, Васерман, Австралийски антиген и кръвна група, като ми казаха, че по принцип струват 20 лв., но за бременни са с отстъпка - по 6 лв. всяко изследване. smile3555

# 23
  • Мнения: 316
Гледях скоро в някакво предаване по телевизията, че здравно осигурените бременни не трябва да плащат таксата от 1.60 лв. за посещение при лекар, защото здравната каса покривала и това  Thinking

# 24
  • Мнения: 5 500
Гледях скоро в някакво предаване по телевизията, че здравно осигурените бременни не трябва да плащат таксата от 1.60 лв. за посещение при лекар, защото здравната каса покривала и това  Thinking
Да, но при миналата ми бременност като си носих изследването в една лаборатория ме накараха да си я платя, тогава беше 1.10 лв.

# 25
  • Мнения: 5 103
Да плащах ги, но аз ходих в частен кабинет.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Платих си първото изследване за антитела-32лв и кръвна група-20 лв,да не говорим че си платих и двата ехографа в ДКЦто по 15 лв.

# 27
  • Мнения: 2 381
Да, плащах и аз кръвните изследвания и урина- по 2 лв

# 28
  • Мнения: 695
Ако питаш за тези по време на бременноста-не съм плащала нищо!Само за кръвната група си платих,но аз си отидох на такова място.
smile3521 и аз само тези за кръвната група си платих,но те май попринцип си се плащат newsm78

# 29
  • Мнения: 566
плащам всеки път за ехограф по 5 лв и за изследването на урина - 1.8.

# 30
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Само за кръвна група мисля, че съм плащала  newsm78

# 31
  • Мнения: 518
за васерман,спин,хепатит-б,кръвна групаплатих 2лв.мисля ,че са за консумативи ,но не съм питала специално.
после за пълна кръвна картина и урина-пак 2лв.
според мен ,освен от даденото направление,дали ще плащаш нещо или не ,зависи и от даговора на съответната лаборатория.някои правят всички изследвания по ЗК,а други само част от тях.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 169
Плащала съм си всички изследвания защото въпреки че съм здравноосигурена избрах да ми следят цялата бременност на платена консултация и не съжалявам за това. За съжаление все още, когато си плащаш директно ти обръщат много повече внимание и отношението е различно. Поне така ми се струва от разговорите с други майки. Дано да греша и да не е така навсякъде.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 225
До сега не съм плащала нищо! Ама за раждането не ми се мисли? Peace

# 34
  • Мнения: 51
Платих за женска консултация в Шейново 220 лв, отделно съм плащала за посещение при лекар по 25 лв, всеки месец; ходих веднъж на 3-D видеозон при Томова- 50 лв. Преди това се бях записала на консултация при Дияна Костова от Тина Киркова, но въобще не бях доволна и се отказах от там. При всичко това съм здравно осигурена, но явно това не се зачита никъде. Общо взето навсякъде гледат само парите да вземат...

# 35
  • Край морето
  • Мнения: 139
Стандартните изследвания за кръв и урина не, но за кръвна група си го платих. Миналата седмица разбрах че в Шейново искат при приема за раждане :Васерман, Спин и Автралйски антигент, така че и това ще си платя. Доколкото знам касата не покрива и биохимичния  скрининг (32 лв. в Майчин дом).

# 36
  • Мнения: 11 540
Платих веднъж изследване на кръв ама не разбрах защо трябваше да плащам.Беше 2 лв,но не беше за кръвна група.

# 37
  • Мнения: 300
всеки вагинален ултразвук в ЖК на МД - 20 лв! А къде се плаща 5 лв, я кажете?

# 38
  • Мнения: 245
аз ходя в 29 поликлиника в лаборатория cibalab . там ми искаха потребителска такса 2.90 поеха ми някои изследвания от здравната каса,но васервана австралииския антиген и кръвната група ми струваха 34 лв.

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Само 2лв.за лаборатория.Първото изследване за токсоплазмоза ми го поеха,др.съм си ги плащала!

# 40
  • Мнения: 3 334
не съм плащала,единствено само кръвна група и васерман.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 064
Платих за женска консултация в Шейново 220 лв, отделно съм плащала за посещение при лекар по 25 лв, всеки месец; ходих веднъж на 3-D видеозон при Томова- 50 лв. Преди това се бях записала на консултация при Дияна Костова от Тина Киркова, но въобще не бях доволна и се отказах от там. При всичко това съм здравно осигурена, но явно това не се зачита никъде. Общо взето навсякъде гледат само парите да вземат...


Извинявай, обаче да ходиш на две места за едно и също си е прекалено и не можеш да искаш от никого да ти го осигурява без пари. Аз лично си плащам изследванията, защото някои от тях ЗК не ги изплаща на избраната от лекарката ми лаборатория. Плащам и ехографиите по 20 лв, които са извън задължителните 2. Ако се наложи нещо извънредно, ще го платя, но да се ходи на 3Д ехограф без причина, в реда на нещата е да си го платиш. Аз на кино за 70 лв не смятам да ходя, ако не е наистина необходимо.

Изобщо, у нас като че ли хората очакват всичко да е без пари - е, няма такова нещо.

# 42
  • Мнения: 120
При установяване на бременността ми направиха микробиологично изследване и платих за него 18 лв /не се поемало от ЗК/, след това в Цибалаб си платих изследването за Хепатит /9.80/, понеже ме върнаха от няколко лаборатории и ми омръзна да обикалям София;3D - 40 лв, по мое желание.Писна ми да се разправям със ЗК и спрях да вземам направления от центъра, където ми проследяват бременността. Вече ходя само във Военна болница, тъй като съм им контингент и смятам да е така докато родя.

# 43
  • Мнения: 3 929
Не, не съм плащала. Знам, че бременните са освободени от всякакви такси, но трябва да си с установена бременност.

# 44
  • Мнения: 748
още първия път като отидох на жк ми прочетоха един списък какво се поема от касата, като подробно ми обясниха всичко. плащала съм само по 2лв. за консумативи за изследванията. извън прегледите, които се поемат от касата, всеки път ме гледаха на ехограф, за което също не съм плащала.
раждах в правителствена и там си платих изследванията, защото такова им е изискването.

# 45
  • Мнения: 1 986
 На мен ми бяха назначени изследвания за васерман,СПИН,хепатит,кръвна група,хемоглобин,урина;2 пъти съм преглеждана на ехограф-и досега не съм платила абсолютно нищо!

# 46
  • Мнения: 75
Нищо, освен по 2 лв за лаборатория.

# 47
  • sofia
  • Мнения: 8 935
За лабораторни изследвания по касата - 2 лв., независимо от броя направления.
Австралийския антиген се поема от касата, но просто питайте в дадената лаборатория дали го правят по касата...по тоя случай ме бодоха два пъти.
Предишната бременост си платих и васермана и СПИН. Кръвната група си я имам от години.

# 48
  • Мнения: 105
Всеки месец си плащам ехографията на бебето.
Платила съм си биохимичния скрининг.
В месеците който не ми пускат изследвания от ЗК си плащам стандартните изследвания на кръв и урина.

# 49
  • Мнения: 236
Зависи къде правиш изследванията за кръв и урина, в някой лаборатории не се плаща, а в други плащаш за консумативи. Така поне казват, аз съм от Стара Загора в новия българо - германски център осигурените бременни не плащат нищо освен за определяне на кръвна група. В болница Ритъм за кръвна картина с направление от здравната каса ми поискаха 2 лв. за консумативи, а същото изследване в новия българо - германски център струва платено 1,50 лв. В център ЗДРАВЕ - М за изследване на урина ми взеха 1,50 лв отново с направление от здравната каса. Мисля си дали тези лаборатори не си правят каквото искат вземат пари от здравната каса и от нас пари? Така че мами от Стара Загора бъдещи и настоящи съветвам ви, ако правите изследвания да ги правите в новия българо - германски център. Не съм сигурна, но мисля че и цените им са по - ниски, ако си го правите платено изследването.

# 50
  • Мнения: 46 504
Да, но при миналата ми бременност като си носих изследването в една лаборатория ме накараха да си я платя, тогава беше 1.10 лв.

В лабораториите на всички искат, те са за консумативи, но не се плаща Потребителската такса от 1.60 лв. при гинеколог, очен, кардиолог и всички останали прегледи, които могат да се наложат при лекар  Peace

# 51
  • Мнения: 1 006
Не съм плащала.

# 52
  • Мнения: 59
До сега си правих изследванията в частна лаборатория, която работи със здравната каса и не съм плащала нищо, а днес отидох в ДКЦ  пак за изследвания и ми поискаха 1.60лв. потребителска такса. До колкото знам за здравноосигурени бременни трябва всичко да е безплатно, но май е само на думи.!!!!

# 53
  • Мнения: 566
плащам всеки път ехографа - 5 лв и изследването на урината - 1.8
незнам колко е редно, но не съм се интересувала защото цената не е фрапираща. познавам мами, които всеки път плащат по 15 лв за ехограф.

# 54
  • Мнения: 2 821
Нищо, освен по 2 лв за лаборатория.

Точно...бременните са освободени от потребителска такса, но от такса лаборатория не са.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 576
Платих си 23 лв БХС. Отделно 50 лв.  елестрокардиограма на бебето.

# 56
  • Мнения: 2 035
До момента нищо не съм плащала с изключение на 2 лв. за боцването, когато ми вземат кръв.

# 57
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
До сега нищо не съм плащала,дано да е така и до края

# 58
  • Мнения: 3 760
Платих 10 лв за кръвна група (беше преди година и мисля, че не се поемаше от касата), биохимичен скрийнинг, алфа-фетопротеин (една лаборантка ме метна, че било важно). Това е. Е -  по 2 лв за взимане на кръв (4-5-6 пъти). За друго - не.

# 59
  • Мнения: 8 242
Само по 2 лв. за взимане на "биологичен материал", както го водят  Crazy

# 60
  • Мнения: 200
Досега съм плащала само потребителските такси.

# 61
  • Мнения: 109
В Св.София си плащаш абонамент 200лв.за цялата бременност и правят изследвания и прегледи всеки месец.Лошото е,че не правят тест за СПИН,това го разбрах вчера,добре че си бях направила,лошото е че не го казват!Интересувайте се какви изследвания точно правят!Теста за спин не е хич маловажен,а те просто скатават! #Crazy

# 62
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
В Св.София си плащаш абонамент 200лв.за цялата бременност и правят изследвания и прегледи всеки месец.Лошото е,че не правят тест за СПИН,това го разбрах вчера,добре че си бях направила,лошото е че не го казват!Интересувайте се какви изследвания точно правят!Теста за спин не е хич маловажен,а те просто скатават! #Crazy

Относно СПИН-а, на мен не ми правиха, лекарката ми рече, че не е задължително. Иначе васерман и австралийски антиген преминах теста успешно  smile3521

# 63
  • Мнения: 177
Не съм плащала нищо,освен 2лв.за лабораторни изследвания

# 64
  • Мнения: 8 505
2лв(ако не се лъжа) за кръвна група.Нищо друго не съм плащала.

# 65
# 66
  • Мнения: 109
   
Цитат
   
Цитат
                                             
В Св.София си плащаш абонамент 200лв.за цялата бременност и правят изследвания и прегледи всеки месец.Лошото е,че не правят тест за СПИН,това го разбрах вчера,добре че си бях направила,лошото е че не го казват!Интересувайте се какви изследвания точно правят!Теста за спин не е хич маловажен,а те просто скатават! #Crazy

Относно СПИН-а, на мен не ми правиха, лекарката ми рече, че не е задължително. Иначе васерман и австралийски антиген преминах теста успешно  smile3521
:                                                           То не е задължително,но според мен е желателно!Хубаво е,че поне те е предупредила,така избора за това изследване остава твой.  Peace

# 67
  • Мнения: 124
Аз се записах в Поликлиниката на Военна болница и там още в началото разбрах, че бременните са освободени от всички такси. Така до сега / 17 г.с./ не съм дала нито стотинка. Кръвната група си я правих в Кръвна банка на Военна Болница и също беше без пари. Лошото е че всички изследвания като ти ги направят и после ги носят в кабинета на моята докторка. Тя ги класира в досието ми и само ми казва - много са хубави изследванията и това е. А подробностите не ги знам-и дали всичко ми прави също не знам. Ама сигурно и аз съм си виновна.

# 68
  • Мнения: 252
Здрасти аз съм здравно осигурена и до сега съм платила само за кръвно група ( 6 лева ) а всички други са безплатни

# 69
  • Мнения: 266
кръвна картина и урина - безплатно
Васерман и Австралийски антиген - не се поемат от касата (вече) и платих 30 лв. за двете изследвания.
Ходя във Варна на 3D ехограх (при нас няма такова чудо Sad) и до сега за два прегледа съм дала 110 лв.

а иначе съм с непрекъснати здравни права  newsm78

# 70
  • Мнения: 292
Кръв, урина и тройния тест си ги плащах аз.
Ходех в частния кабинет на моя лекар на консултации - отказах се от тези, на които имам право от здравната каса.

# 71
  • Мнения: 409
Плащала съм си всички изследвания и прегледи не съм записвана на ЖК, въпреки че съм здравно осигурена не се възползвам от опциите на Здравната каса. За мен като работеща е загуба на време не мога да чакам опашките в поликлиниката и не мога да искам направление всеки месец за кръв и урина.  Shocked

# 72
  • Мнения: 903
Още от началото на бременноста не съм платила и стотинка за изследвания, освен за кръвната група 2, 90 в Цибалаб, а за консултацията по 10 лева за дето ме гледа на видеозона Simple Smile

# 73
  • Мнения: 154
Да ,но не защото някой ме е карал,а защото аз си ги правех на моя глава.На женската консултация докторката беше абсолютно безотговорна.

# 74
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Не.Изключвам 3 Д, което е мое желание.

# 75
  • Мнения: 255
Само 2 лв. за вземане на материал (кръв), иначе Васерман, Спин, кръвна група  и ... още нещо - безплатно. Защо ги плащаме тези осигуровки в края на краищата. (Добре че гинеколога ни е личен приятел, иначе последните 10 години съм ходила само на частно...).

# 76
  • Мнения: 619
Ами изследванията са безплатни,взеха ми само 2.60лв за боденето и за шишшенце.а при нас изследването за спин май е задължително...също така бременните са освободени от потребителска такса.

# 77
  • Мнения: 277
Плащала съм си всички изследвания и прегледи не съм записвана на ЖК, въпреки че съм здравно осигурена не се възползвам от опциите на Здравната каса. За мен като работеща е загуба на време не мога да чакам опашките в поликлиниката и не мога да искам направление всеки месец за кръв и урина.  Shocked


Boshi-Moshi, повечето бременелки работят и пак си организират времето да посещават ЖК.  Лично аз всеки месец внасям здравна осигуровка около 30 лв. (такава ми е официалната заплата...), а извън бременските истории да съм ходила на лекар 2-3 пъти - я за медицинско (което си се плаща), я на очен за смяна на лещите (но обикновено в оптиките има офталмолог-консултант), та... Не че не ходя при АГ и на частно, но поне изследванията ми ги правят по каса. Моята наблюдаваща гинеколожка за консултациите винаги дава часове и не чакаш, а направленията за изследвания няма нужда да си ги искаш, тя сама си ги приготвя (често и предварително, да не ни бави Sunglasses). Така че това за работещите/неработещите мами е излишно уточнение, тъй като не мотивира нищо...
 Peace

# 78
  • Мнения: 350
ЗА съжаление някои неща, които се покриват от касата си ги плащам -(((((
Дори и да ми се полагат докторицата не ми пуска изследвания. #2gunfire
Намекнах й, че знам какво ми се полага по Здр.Каса, а тя само замълча.....

# 79
Аз си платих васерман, спин и австралийски антиген, въпреки че би трябвало да се поемат от здравната каса.Сега ще трябва да си изследвам и кръвта за антигени, заради отрицателната микръвна група и няма да се учудя отново ако ме накарт да си я платя.Не мога да я разбера тази НЗОК-неща кото ти се полагат, си ги плащаш.Явно вината е в нас, но пък в крайна сметка на лекарите не им пука особено.Ако искаш си ги прави, ако искаш не.За съжаление  е така Simple Smile

# 80
  • Варна
  • Мнения: 478
Консултацията ми беше платена-200лв.[преди 2 години] и включваше всички изследвания  и видеозони безплатно с изключение на СПИН.

# 81
  • Мнения: 1 425
До момента нищо не съм плащала. Но следващия път ще си плащам видеозона по 15 лв, защото по ЗК се полагат само 2-ва.

# 82
  • Мнения: 63
По тази тема съм направо бясна. Ходя в полимед там не плащам такси но в началото на бременноста пратих  около 35 лв за васерман спин и кръвна картина. / всъщонст може  би кр картина ми е е пое лекарката. след това скирлинга си платих 22 лв. после кръвната група / не ми дадоха направление/ 18,00лв. после 3Д ехограф 70 лв. и и казах да ми даде направление за антитела защото е 30 лв и сега не мога да си го направя и те преставяте ли си какво ми каза това ти е последното направление. Наглост това е първото или 2 рото най много. как може такова нещо . Аз си мисля че като ме води като бременност и трябва да и дава касата достатъчно направления за бремменните поне.  Twisted Evil толкова съм нервирана че няма на къде. Та аз общо взето май си плащам. иначе ехографа всеки месец не го плащам както и таксата от 1,60 лв. то по добре да си плащам таксата и изследванията не. аааа и още нещо вече съм в 5 месец и само веднъж са ми правили кръвна картина май и това не е наред. Пууууууу лекари. Много ги мразя големи използвачи са уж хоманитарна професия дрън дрън.

# 83
  • Мнения: 1 489
При мен странното е че първият път ходех на държавно и си плащах,а сега ходя на частно и нищо не си плащам-говоря за изследванията.

# 84
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Хепатит Б и Австралийския антиген се поемат от касата - правих си ги преди две седмици. Едната лаборатория не правеше антигена по касата, но другата- да.
За васермана не знам.

# 85
  • у нас
  • Мнения: 660
Изследванията ми ги пуска Джипито.За някои си плащам(кр.група,антитела),защото за тях може да ми даде направление само специалист-гинеколог,а аз ходя на частен такъв,а той направления не дава.

# 86
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
До момента нищо не съм плащала. Но следващия път ще си плащам видеозона по 15 лв, защото по ЗК се полагат само 2-ва.

И аз така, вчера бях на ЖК и си платих видеозона по 12 лв. Двата безплатни вече си ги изгърмях.

# 87
  • София
  • Мнения: 408
Не съм плащала нищо освен потребителска такса при вземане на кръв.

# 88
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Изследванията ми ги пуска Джипито.За някои си плащам(кр.група,антитела),защото за тях може да ми даде направление само специалист-гинеколог,а аз ходя на частен такъв,а той направления не дава.

И аз бях по същия начин Crazy

Общи условия

Активация на акаунт