Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Питакнката е следната: двете ми деца са родени на една и съща дата - 2 май (през девет години). От тук - там чух, че в тези случаи се правело "нещо", ама никой не се сеща какво и по-важното - защо? Вече половин година питам и разпитвам, много хора са чували, че се прави това "нещо" - на кръстопът било и повече не знаят.

Другото суеверие си го изясних: Аз самата съм родена на 1 май, та когато синчето тръгна и той натази дата, в родилното ми гледаха сеира няколко часа, защото поверието било, че дете и майка на една дата не трябвало да са родени, та едвам устискахме двайсетина минути след полунощ.  Very Happy Малката тръгна и тя на първи май, ама дойде на рождения ден на батко си.

Че ако някой нещо е чувал по въпроса, да пише. Много ще съм ви благодарна. Не съм дип по суеверията, ама нали е за децата... Пък съм и много любопитна какво е това, дето всички са го чували, а никой него помни. ПОМАГАЙТЕ!!!
Цитирай

Чувала съм такова нещо. Мисля, че се садеше дърво на кръстопът. Идеята е, че всяко дете си има свой път... ама каква беше логиката ненам  Embarassed  Embarassed
Цитирай

Varna, Bulgaria

И аз съм чувала това за дървото, но мисля, че е ако майка и дете са родени на един ден. Не знам дали е същото за брат и сестра, сестра-сестра или брат-брат.
Цитирай

София

Аз съм чувала ,че трябва да се раздели между деца родени в един и същи ден яйце с два жълтъка и то като застанат от двете страни на прага на врата.Така нямало да са толкова свързани и ако се случи нещо на едното, да не се случи и на другото.Съжалявам ,но подробности не знам.Помня само ,че майка ми така ни делеше винаги когато намереше яйце с два жълтъка между мен и сестра ми с която сме близначки.
Цитирай

в края на града

Идеята е, ако преките роднини са родени в един месец "да се разделят", нещо от сорта кармата на единия да не влияе върху кармата на другия.  Тоест в твоя случай, не само децата трябва да се "делят", но и ти поотделно с всяко едно от децата. Едното е с яйцето , с двоен жълтък, да го счупите  и т.н., ама не знам откъде ще намериш яйце с двоен жълтък, уж се виждало през черупките, ма на мен ми се вижда сложно. Другото е да се посади дърво, не знам дали трябва да е на кръстопът, но се застава от двете страни и двамата трябва да държите фиданката и така да я посадите. Ако са ти малки дечицата изчакай да попораснат, че как ще садите иначе заедно - не знам  Rolling Eyes . Подробности не знам, но важно е да се направи, пък може и да се импровизира (според мен  Wink ). Дано съм била от полза.
Цитирай
Kakvo da ti kaja- maika mi i sestra i sa rodeni na 9 mart prez dve godini obache-ne sa im pravili takiva rituali po razdeliane i ne vijdam tova da se e otrazilo po niakakuv nachin na nikoia ot dvete-imat suvsem razlichen jivot.
Цитирай

у нас

Аз се имам за спец по суеверията, пък такова нещо до сега не съм чувала  Thinking  Thinking  Thinking
Цитирай

в моя дом

Аз пък знам, че на такива деца им се прави корбан...това за кръстопът не съм чувала
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитат на: Marina M
Чувала съм такова нещо. Мисля, че се садеше дърво ...:

Arrow аз така знам!!!  Idea  Idea  Idea
За кръстопътя не съм чувала.  Rolling Eyes
Цитирай

Sofia

И аз знам, че се сади дърво, ако сте родени в един и същи месец.
Цитирай

Ще се сади дърво, ама по-нататък, че сега малката каквото хване и си тика в устата Very Happy

Щом е за кармата, значи се налага.

Благодаря ви много на всички!!! Знаех си, че "българската мама" всичко знае. (това е лаф на сина ми - като ме види във форума, и ми вика" Ти пак ли си пусна "българската мама?)
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.