Парламентарни избори 2017

  • 124 309
  • 2 650
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 718
благодаря за темата Simple Smile дано бъде полезна и информативна
Тази сутрин гледах социологическите проучвания- беше нещо като по 18-19 % за ГЕРБ и БСП и другите се мотаеха около 5. При задаването на "одобрение като премиер" ББ събра доста повече от КН. При всички положения ще има широка коалиция, защото двуполюсния модел се възражда, но още не е придобил значението си от времето БСП-СДС. Дали е добър за нас? Мисля, че моделът две широко представени партии + балансьор не е лош /ако балансьора не е ДПС или не дай си Боже-ДОСТ/- по-добре от широките коалиции орел, рак и щука, които наблюдавахме напоследък.
Не вярвам да има коалиция Герб-БСП. Това е абсурд.
Очаквам коалиция Герб+патриоти или БСП +патриоти...
Тоест патриотите ще решат кой ще управлява.
т.е същото, което и аз казах- 2 големи отстрани +балансьор. Макар че аз не бих се обзаложила, че няма да има коалиция ГЕРБ-БСП. От тез маймуни всичко може да се очаква като замирише на келепир. Патриотите не могат да разделят на две магарета сено, което не е чак толкова лошо, ако вече са в парламента, но този им стил на работа силно пречи на докопването им до власт изначално.
Не вярвам особено на стъкмените социологически проучвания. Видни социолози тотално са се издънвали през годините.

Надявам се ДОСТ да изтегли достатъчно гласове от ДПС, така че нито един от тях да не влезе.
Мисля, че за парламента могат да си мечтаят и АБВ+Татяна Дончева. Не виждам и реален шанс да влезе някоя от новите десни партии. РБ започна предните парламентарни избори с вътрешни раздори и несъгласия и сега натам върви. Мислят ли си, че ще прескочат бариерата? Обединените патриоти са като орел, рак и щука. Вече се изпокараха.

Съмнителна ми е и минималната разлика между ГЕРБ и БСП.

много се надявам да си прав за ДПС и ДОСТ. Макар е не знаем какво точно се мъти между изселниците в Турция както и какви глупости ще се сътворят на местно ниво и колко място ще оставят на Местан да се вихри. ДПС е куче без зъби, но ДОСТ е друго нещо. Дано не прескочат бариерата. За социолозите, които дават близък резултат аз не съм толкова скептична. Въпросът е кой ще се омаже повече- ББ или КН- и двамата дават силна заявка, но все пак несъмнено това са двете най-силни партии в момента. Независимо от краткото време след гордата оставка на ББ- някои хора вече са забравили какво говореше, докато беше МП и ще му повярват на обещанията сега. ББ е концентриран и много ясен- 'Фърля с шепи благоденствие, да му се чудиш откъде ще го вземе? Може би Мексико ще плати за новата средна заплата или ще си вдигнат техните толкова, че средно да взимаме всички по 1500, докато КН стъпва по яйца и е доста неясна в платформата си- вероятно с цел да изглежда по-реалистична и да повтори печелившия модел от президентските избори, но това също може да й изиграе лоша шега. БСП не е управлявала доста време- мисля станаха 17 години, и "ще скъсам ушите на Баце и правителството му"не е достатъчно като властова заявка.Малко са разменили ролите ББ и КН- тя трябваше да вали с обещания, а Баце да прави ревизии и да си оправя бакиите Очертават се доста интересни избори

# 16
  • Мнения: 2 460
БСП не е управлявала доста време- мисля станаха 17 години...

Е, хайде чак пък 17 - не сме забравили нито тройната коалиция с премиер Станишев 2005-2009, еле пък Орешарски 2013-2014.

# 17
  • Мнения: 2 718
БСП не е управлявала доста време- мисля станаха 17 години...

Е, хайде чак пък 17 - не сме забравили нито тройната коалиция с премиер Станишев 2005-2009, еле пък Орешарски 2013-2014.
коалиции - да, но не е имала самостоятелно мнозинство в парламента

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
За мен определено ГЕРБ остава единствена алтернатива за добро управление.
... Важните акценти за мен: ...  образование...
За съжаление освен леко повишените заплати, нищо друго добро за образованието не можаха да направят ГЕРБ, напротив, изпляскаха най-некадърния закон, който може да съществува.

# 19
  • Мнения: 24 115
А в здравеопазването какви ги свършиха ooooh!

# 20
  • Мнения: 2 460
БСП не е управлявала доста време- мисля станаха 17 години...

Е, хайде чак пък 17 - не сме забравили нито тройната коалиция с премиер Станишев 2005-2009, еле пък Орешарски 2013-2014.
коалиции - да, но не е имала самостоятелно мнозинство в парламента
И никога повече  БСП няма да има мнозинство в парламента. Наистина 45 години тотална репресивна власт стигат.

# 21
  • Мнения: 2 143
Наистина 45 години тотална репресивна власт стигат.

Ееее много назад. На мен лично един Виденов ми стига. Станишев имаше и добри ходове. Обаче...
Не виждам как ще имаме парламентарно избрано правителство в близките 6-8 месеца. Дупе да ни е яко!

# 22
  • Мнения: 8 507
 Борисов подаде оставка,защото искаше избори.Защото знаеше ,че ако добутат до края , на следващи избори щяха да са доволни ,ако са 3та сила.
Борисов има нужда да се поскрие за няколко месеца  от медиите,разчитайки на кратката памет българска....

# 23
  • Мнения: 4 871

Не вярвам да има коалиция Герб-БСП. Това е абсурд.
Очаквам коалиция Герб+патриоти или БСП +патриоти...
Тоест патриотите ще решат кой ще управлява.
Патриотите с БСП едва ли. Ако вземе, че се случи, бих била много изненадана.

# 24
  • Мнения: 1 474
Ще следя темата.
За всички българи, живеещи в чужбина, може да подадете заявление за гласуване ТУК. Крайният срок е 28 февруари.

# 25
  • Мнения: 2 014
А в здравеопазването какви ги свършиха ooooh!

Не знам как е в другите държави, но тук имам чувството че сме най-зле. Болниците ще връчвали на пациента сметка и финансов отчет някакъв.
http://www.segabg.com/article.php?id=842465

# 26
# 27
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
А в здравеопазването какви ги свършиха ooooh!

Не знам как е в другите държави, но тук имам чувството че сме най-зле. Болниците ще връчвали на пациента сметка и финансов отчет някакъв.
http://www.segabg.com/article.php?id=842465


Нямам нищо против да се има възможност да се проследи какво са ти правили.

Пациентите ще получават фиш, който ще съдържа пълния списък с извършените манипулации и точната им цена. Там ще фигурира и цената, плащана от НЗОК, и кешовото доплащане от пациента или от допълнителната застраховка, ако има такива. Екземпляр от фиша ще се дава на болния, за да знае какво е получил и колко струва.

# 28
  • гр. София
  • Мнения: 556
Категорично ще гласувам за "Да България" на Христо Иванов. Някак осъзнавам, че са малко прекалено десни, ама са си все млади и успели хора, пък и не влизали в политиката, освен лидера им де
 Радан ме загуби с постоянните претенции, Кунева и сие са ми страшни играчи, Бойко с тази манипулация на президентските избори финално и той, и то не останаха .... Марешки ми е мътен, Каракачанов да му се чуди човек, как 20 години не е бил във властта и все е депутат, за БСП, ДПС и останалите етнически даже не мога и да помисля

# 29
  • Мнения: 17 388
 абстрахирам се от социологическите проучвания защото са големи длъжници на обществото. И не само в България. Дайнов, Оги Минчев и И. Кръстев са получили от Костов един милион за анализ 2001 г., казали са му че ще ще бие Царя с над 20 процента и две седмици преди избориет са му казали истинските данни. Петър стоянов, който бе лансиран като мъж на годината за България, не знам какво си, паметник щяха да му правят, също бе подведен с нереални проценти. Първанов трябваше да е трети.  цачева - да води с над 5-6 процента, на пъривя тур, тя само дето трета не стана.  Във Великобритания шотландският премиер бе подведен, че 10 проценат ще гласува отгоре ЗА независимост, стана обратното.  Камерън пък го изиграха с неговия рефендум. До последно се говореше, че Клитън ще има огромно мнозинство - вечерта точно преди изборите  всички говореха как Клинтън бие Тръмп.

Аз на социолози не вярвам.
Още повече, че у нас социологическо проучване са прави като закараш двама младежи на НДК да разпитат сто души,  но ако проведеш анкета в Кърджали резултатите ще излязат съвсем други (60 процента мюсюлмани в Кърждали, 6 процента - в област София, 600 души турци в София - град.).  Пък и дори в София - едно е лозенец или центъра - друго Орландовци или Люлин.

И все пак ако се абстрахираме от цифрите,
най-вероятно ще има паритет между двете основни партии, защото в момента обществото е силон поляризирано. сега коя сила ще е първа - въпрос на много малак разлика. също така допускам, че патриотите ще са трети, а ДПс - четвърти. Обаче веднага отбелязвам - всички партии до една според мен ще загубят гласове в сравнение с президентските избори.
Дали Марешки ще влезе? малко се съмнявам. Според мен сега социолозите "надуват балона" защото им се плаща, не врявам да са му останали над 3-3,5 процента, на президентските избори се представяше за борец срещу Статуквото, но лъсна, че е патерица на Борисов и мутра. дори да влезе - ще е с малко, проценти като 5 и 6 процента са нереалистични според мен.

да, България има потенциал, но според мен се цели в по-следващите избори, а тези ще са му за "загрявка". Убеден съм че най-късно в края на август ще има нови избори при такъв паритет.

Общи условия

Активация на акаунт