Стомашни проблеми

  • 26 408
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 636
От около година (след раждането)започнах да получавам някаква абсолютна непоносимост към по тежките храни,напр.майонеза,яйца,лук.След приемането им повръщам?Случва ми се само вечер като си легна,спя на висока възглавница,защото иначе е още по зле.Болка имам сравнително рядко.След повръщането всичко отминава.По принцип имам иСРЧ със запек и болки.Последния път като повърнах два дни след това имах ужасни спазми в дясното подребрие,които отминаха сами.Съмнявах се за жлъчка,но без болки възможно ли е?
Естествено ходих и на лекар,каза че имам рефлукс и изписа лекарства.Жлъчката ми била двойно прргъната,но няма камъни.
Вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 6 323
Прилича на рефлукс. Със сигурност обаче това може да се потвърди чрез образно изследване - гастроскопия. При мен се оказа точно това. Първите предписани медикаменти нямаха пълен ефект, но след смяна на лекарствата вече всичко е наред и оплакванията изчезнаха.
Добре е да посетите добър гастроентеролог, който да направи необходимите изследвания.
Силно препоръчвам д-р Марио Марков от болница Доверие в София.

# 2
  • Мнения: 636
Благодаря за отговора,от Варна съм.А оплакванията при теб какви бяха ?

# 3
  • Мнения: 70
И аз имам рефлукс и на мен и аз съм имала сходни оплаквания. Но може и да имаш непоносимост към определени храни. Аз когато ям риба и винаги, задължително започва да ми се гади (от около 2 години, преди си ядях без проблем). Моя колежка има същия проблем с яйцата и при нея е от скоро ходи по какви ли не лекари и нищо не откриха.

# 4
  • Мнения: 636
А повръщате ли от това или само гадене.При мен става най зле от яйца,майонеза,лук,чесън,доматени сосове,цитруси.Забелязала съм,че ако пия повече вино също.(не пия друг алкохол)

# 5
  • Мнения: 70
Само веднъж ми се случи да повърна, но след това хапвах риба по много малко, а вече хич и не ям, защото не виждам смисъл да ям нещо от което се чувствам зле

# 6
  • Мнения: 6 323
Симптомите при мен бяха почти същите. Силна тежест и гадене след хранене, особено силно след храни като яйца, майонеза, други сосове, лук, чесън, пържени. От кафе също ми ставаше зле. Повръщането не беше всеки път, но преди да се подложа на изследвания зачести много, а гаденето беше вече почти непрекъснато и ежедневно.
Сега вече си ям всичко. Е, внимавам, разбира се, но не може въобще да се сравни с това, което беше.

# 7
  • Мнения: 636
А как всъщност се оправи?Какви лекарства ти изписаха?

# 8
  • Мнения: 70
изписват лекарства, които се пият пролет и есен за по 10 дни. хелидес, хелицид, нексиум и други. По принцип те са производни и са езомепразол, омепразол и т.н. и е малко като с хапчета за кръвно- трябва да нацелиш правилното за теб самата. На мен първоначално ми изписаха хелицид и не ми повлияваше особено и го смених. Да добавя, че при мен рефлукса се появи заедно с многото, ама много нерви които хвърлях в предишната ми работа, сега пия хапчета само при нужда, но и нямам толкова нерви

# 9
  • Мнения: 636
Ами то и при мен е свързано със стреса.Поне така го усещам.На мен ми изписа Нолплаза,но явно трябва да съм по сериозна с приема му.

# 10
  • Мнения: 70
Пантопразол му е активната съставка на твоето лекарство, което пак е сходно с останалите, които изброих. Аз съм имала дни в които пия хапче и пак имам киселини, не мога да заспя и т.н. Това беше една от причините да си сменя работата и не съжалявам, два три месеца след като минимизирах стреса и се оправих, а преди това близо една година си пиех хапче и сутрин и вечер (иначе не издържах)

# 11
  • Мнения: 3 724
и аз имам подобен проблем, в леката форма е газове , ще ми гръмне корема просто, а когато съм в лудост е  киселини и повръщане, направо ме втриса, и скоро се усетих ,че е от нерви, когато ми е притеснено имам бунт в корема , тези омепразид и другите леки форми без лекар може ли да се приемат, и лекуват , или са само за заглушаване на симптомите
 Sad

# 12
  • Мнения: 70
Без рецепта са. Те не лекуват киселините, те само намаляват киселинността.  Някога хората са пиели сода. Гастроентеролога, при който аз ходих ми каза да ги пия пролет и есен по 10 дни, но аз бях зле и ги пих почти една година, за което лекаря каза, че няма проблем. Иначе относно газовете, хапчетъата за киселини не помагат.

# 13
  • Мнения: 3 724
блгодаря

# 14
  • Мнения: 636
Аз също имам проблем с газове и подуване,дори и болки.Вземи си Комфортекс,много съм доволна Peace

# 15
  • Мнения: 3 724
Благодаря, ще го потърся  bouquet

# 16
  • Мнения: X
Много важна тема за мен,записвам се  Peace

# 17
  • Мнения: 636
Споделете оплаквания,симптоми.Какви са вашите стомашни проблеми?

# 18
  • Мнения: X
Гастрит.През 2012 беше много зле,ходих на гастроентеролог даже-диета+медикаменти,и се оправих.Сега пак му се "подигравам"-ям подправки,пържено,сладки неща,ям бързо-не дъвча много,и само чакам да стане страшно #Crazy
Вечер пия Ранитидин,понякога сменям с Квамател,ям си като прасе,какво ще се прави не знам,трябва да спирам!Сега съм в търсене на добри фибри за червата,мисля да опитам пробиотика с кокиче  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 2
Споделете оплаквания,симптоми.Какви са вашите стомашни проблеми?

Благодаря за въпроса... BlushГастрит. С повишена киселинност. Болка в гърдите при всяко нарушение на диетата, болка и при вдигане на тежести, която се излъчва наляво към рамото. Усукан стомах - установено след прегледи при гастроентеролог. Анатомично удебелена абдоминална аорта - не знам дали е възможно опиране на аортата в стомаха, което да е причина за дискомфорта и болката. Предстоят ми още прегледи след 2 седмици. Иначе спазвам доста стриктна диета  Simple Smile Simple Smile Никакво пържено, никакви мазнини. И почти без подправки.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 636
Аз освен всичко имам и ужасни спазми,болки ,запек ....Незнам кое по напред да лекувам Confused

# 21
  • Мнения: 2
Да, Whiteflower, така е... Sad Мисля, че паралелно трябва да се атакуват запека и гастрита...Слава Богу, аз нямам запек, но знам, че ябълките помагат. Както и много движения, и приемане на вода... Убедена съм, че го знаете по-добре от мен, де Simple Smile Хомеопатични лекарства пробвали ли сте?

# 22
  • Мнения: 636
Хомеопатия не съм пробвала.А дали е удачно освен Улкопрол да вземам и Дуспаталин?

# 23
  • Мнения: X
Няколко печени ябълки на вечеря,резултатите на сутринта говорят сами за себе си,много помага!  Hug

# 24
  • Мнения: 636
Взех си Иберогаст,за сега положението е добре.Не ми се иска да се подлагам на гастроскопия,направо се ужасявам от мисълта.Днес сутринта се наведох да събудя детето и нещо ме сряза в областта на сърцето.Болката се засилва при движение.Дали има връзка със стомашните ми проблеми? newsm78

# 25
  • Мнения: X
Взех си Иберогаст,за сега положението е добре.Не ми се иска да се подлагам на гастроскопия,направо се ужасявам от мисълта.Днес сутринта се наведох да събудя детето и нещо ме сряза в областта на сърцето.Болката се засилва при движение.Дали има връзка със стомашните ми проблеми? newsm78
По всяка вероятност е заради гастрит,или ако нямаш-заради проблеми със стомаха.При рязко навеждане и изправяне,при вдигане на тежки предмети,прекаленото количество стомашни сокове на един болен стомах се връща нагоре по хранопровода.Ще спомена,че киселината е ясно че има разяждащи свойства,ако често получавате рефлукс-това причинява всекидневни микро-ранички в хранопровода и всекидневно тялото трябва да регенерира тъканта.А както знаем-не винаги клетките се заменят със 100% еднакви,и започват да се трупат изродени клетки,т.е.-няма да напиша думата.Затова е важно да се лекува рефлукса.Може ли отзив за Иберогаст,искам да си купя?  Hug

# 26
  • Мнения: 636
От Иберогаст съм доволна,това са билкови капки.За сега успявам да се справям с оплакванията си само с тях😊
А аз си мислех по скоро за някаква невралгия за днешната болка .Пффф писна ми от този корем

# 27
  • Мнения: X
Гастроскопия се прави и с упойка,така че не се притеснявай,а някои хора си правят Колоноскопия и Гастроскопия в един ден,като част от профилактичен преглед  Hug

# 28
  • Мнения: 636
От два дни съм на Пробитор20 мг веднъж дневно.Чувствам се добре,но получих много неприятен горчив вкус ,дали е от Пробитора?

# 29
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Здравейте,

И аз съм със същите симптоми: гадене, болка зад гръдната кост, киселини и т.н. Днес си пуснах кръвни изследвания за хеликобактер и слава богу бяха отрицателни. Гастрото каза, че е рефлукс. Изписа ми неумексим и зирид и строга диета. Ако не се повлияе до 10 дни- ще лапам маркуча.... При мен на ехографа всичко беше наред. При вас как беше ехографа? А някакви зеленчуци могат ли да се хапват? А личната ме наплаши, че може и да е диафрагмална херния- същите симптоми.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 255
Гастрит.През 2012 беше много зле,ходих на гастроентеролог даже-диета+медикаменти,и се оправих.Сега пак му се "подигравам"-ям подправки,пържено,сладки неща,ям бързо-не дъвча много,и само чакам да стане страшно #Crazy
Вечер пия Ранитидин,понякога сменям с Квамател,ям си като прасе,какво ще се прави не знам,трябва да спирам!Сега съм в търсене на добри фибри за червата,мисля да опитам пробиотика с кокиче  Heart Eyes
Пели,ще споделите ли какъв е бил хранителния ви режим

# 31
  • Мнения: X
7дни бях на обикновени бисквити и вода,на млечни продукти-обаче безсолни,може варени зеленчуци,печени ябълки много помагат Hug
Пиех Нексиум,някакви пробиотици,както и Дуспаталин,сега като пийна Нексиум и получавам адски спазми на стомаха ooooh! В момента съм на Квамател по 1табл. вечер и ми е добре.
В последствие разбрах,че точно млякото и млечните продукти стоят ужасно дълго в стомаха,заради гадния протеин Казеин,и го възпаляват и разболяват още повече!Сега ми стана ясно,защо повечето лекари в Италия при проблеми със стомаха веднага ви спират млечните продукти Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 5 011

А личната ме наплаши, че може и да е диафрагмална херния- същите симптоми.


Това май най-добре се диагностицира с бариева каша.

Рефлуксът подлежи ли на пълно излекуване?

Последна редакция: пн, 17 апр 2017, 23:55 от Prizma

# 33
  • Мнения: 9
Реших и аз да се включа. Проблемите започнаха декември 2022. Ходих при GP-то  и му обясних симптомите (болка в горна част на корема, киселини, гадене понакога повръщане, редуване запек и диария), сметна, че ще опита да оправи проблема и ми изписа Еманера. Пих 10 дена, но без ефект, отново отидох при него и вече даде направление за гастро. След седмица посетих доктор в Плевен, прегледа ме, но ехографски нищо не откри. Изписа пулсет, 2 седмици по 2, една по 1. Имаше леко подобрение, но през Януари болката се засили, стана кризисна, имаше моменти в, които седмица не ме боли, после седмица боли. Отидох отново в Плевен, но при друг гастроентеролог, направих рентген с бариева каша и се установи: гастро-дуодунитни изменения и лека каскада в кардията. Ехографски - хипоехогенен панкреас. Изследването за хеликобактер пилори - отрицателно. Изписа улкамед, пих 8 дена, но нищо. Вече сме 24 година, болките са все там, чай бих и нищо. Дайде ми съвет, какво да правя?

Общи условия

Активация на акаунт