Овлажняване на тялото

  • 2 041
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Може ли да препоръчате нещо за овлажняване на суха кожа специално за мъже?
Проблемът е, че след къпане в определени участъци от тялото (лакътя, подмишниците и зоната около таза), побеляват и кожата е суха. Освен това, косата на главата ми също става много суха.
Досега използвах някакъв неизвестен крем, но не е много ефективен.
Чудя се дали ми трябва някакъв душ гел или лосион за тяло или нещо друго за след къпане?
Мерси, предварително!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
1. Къпане с душ гел, а не със сапун. Даже най-добре с душ-крем. Балсам за коса след шампоана.
2. Лосион за тяло за след баня. Има и за мъже. Вид и аромат по желание, изборът е огромен. Ползва се след всеки душ. Аз съм много доволна от Dove.
3. Крем за ръце на лактите всяка вечер.

# 2
  • Мнения: 56
1. ТОВА или ТОВА ?

2. МЛЯКО ЗА ТЯЛО DOVE ESSENTIAL NOURISHMENT или това не става за мъже?

3. NIVEA MEN КРЕМ ЗА МЪЖЕ - този крем го използвам за лице и ръце, но ако го използвам и за други зони, количеството бързо ще се изхаби. За това ми хрумна, идеята за лосион или нещо подобно за след къпене.

# 3
  • Мнения: 70
Всичко което става за жени става и за мъже, просто аромата е различен. Лосиона за тяло е универсално решение, така че си вземи. И между другото когато моя мъж използваше сапуни на Нивеа също се оплакваше от сухота на кожата. Смени козметиката която използваш и виж дали няма да имаш подобрение.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
1. Второто е по-добро според мен.
2. Защо да не е подходящо. Стига ароматът да ти допада става.
3. Освен лосионът за след къпане специално на лактите преди лягане допълнително да се нанася крем за ръце. Този примерно е добър.
http://www.dovebg.com/bg/Products/Body-Care/Hand-Creams/Dove-Ind … -Shea-Butter.aspx
Или какъвто и да е друг качествен.

# 5
  • Мнения: 53
Баща ми имаше много суха кожа (през зимата се лющеше). Педи години беше на лекар и му изписа лосион с урея ( има го в аптеките) и му препоръча къпане само със сапун Dove. Много бързо имаше положителен ефект, кожата му стана много мека. Лосиони с урея има в dm на марката Balea и в Lilly на Velnea.

# 6
  • Мнения: 19 004
Понеже не казваш бюджет, ето варианти на ниска цена:
1 сапун Дав, Нивеа или бебешки
2 Крем за суха до много суха кожа Dexeryl  от аптека на много добра цена медицинска козметика
3 За косата шампоан Здраве за чувствителен скалп

# 7
  • Мнения: 892
Аз също имам суха кожа и след къпане ми се е случвало да побелее, да се зачерви. Преди ползвах много лосиони за тяло, ползвала съм най-различни, някои са по-добри, други по-лоши. Като цяло не ги препоръчвам. Сега се мажа с масла, чувствам се много по-добре. Ползвам най-често масло от кайсиеви ядки и от гроздови семки. Има си някои недостатъци, по-добре е да се къпете вечер, за да има време да попят маслата, също така цапат дрехите, затова трябва да се обличат някакви не много хубави ...Но кожата се чувства много по-добре. Дори е достатъчно да се мажите така само веднъж в седмицата, а през останалото време може набързо да се намажете с някакъв лосион. Аз лично не препоръчвам фирми като Дав и Нивеа.
Ние имаме страхотни продукти с розово масло - глицеринови сапуни и др. Душ геловете за мен са боклук. Нищо не може да се сравни с качествен глицеринов сапун, има също страхотни сапуни с маслини. Бебешките продукти наистина би трябвало да са щадящи кожата, но не винаги е така ...

# 8
  • Мнения: 13 225
Суха кожа не се оправя с дрогерийна козметика
Много марки имат олио за къпане точно за целта - ето избирай си
https://www.google.bg/search?q=%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE+%D0%B7%D … =1280&bih=667

Препоръчвам Юсерин или Линола фет за баня
А сухата кожа си е суха кожа не е задължително на продукта да пише за мъже.
Лосионите с урея също са добри както казаха по-горе.
За косата малко по-сложен съвета, само косата ли е суха или и скалпа, има ли пърхут, по подробно описание трябва

# 9
  • Мнения: 12 571
Всякакъв овлажняващ лосион би свършил работа, имам приятели мъже които ползват на Нивея, примерно. Въпросът е да не е с прекалено изразен "дамски" аромат, не че повечето задържат аромата си за дълго.
Кокосово масло също  вариант. Серията Еудермол на Талодерма също (от тях предполагам 8мицата), ако се търси нещо нискобюджетно, те са без аромати.
За къпане има душ гелове, които са доста щадящи (от масовите май най-популярен е този на Dove), а може и направо бебешки ако е наистина много тежко положението, освен това - използване на не много гореща вода при къпане, в случай че имате такъв навик.

# 10
  • Мнения: 56
За коса използвам, АЛГОПИКС ШАМПОАН и единствено това ми помага, защото имам проблеми със сухи люспи и постоянен пърхот. Веднъж ако употребя друг вид шампоан, главата ми веднага започва да се пълни със люспи и изпитвам силен сърбеж. Иначе по принцип косата ми пак си остава суха, но това го отдавам на твърдата вода.
А ето какво поръчах:
https://www.store.bg/cgi-bin/order.cgi?p=status_request&requ … UD4klBADasCsyPwsQ

Последна редакция: чт, 09 мар 2017, 17:47 от Hellioob

# 11
  • Мнения: 5 819
   Включвам се да следя темата, тъй като и моята кожа е суха и се лющи.

Общи условия

Активация на акаунт