Болница Надежда-бъдете предпазливи!

  • 143 829
  • 374
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 123
Предполагам, че след като една жена е бременна знае, че може да роди по-рано или след термин и трябва да предвиди тази ситуация. Титулярният лекар обикновено предлага свои колеги, които обгрижват пациентките му. При негово отсъствие освен раждания има и други пациентки, които се нуждаят от грижи. Предполагаемата родилка би трябвало да се срещне със „заместника“ и ако се „харесат“ , при непредвидена ситуация се обажда на него. Пак е човек с когото са се виждали и е препоръчан. Има вероятност да се случат много непредвидени ситуации, но си мисля, че лекар поемайки ангажимент е отговорен и е предвидил почти всички моменти. Но естествено има риск, както във всичко.

# 361
  • София
  • Мнения: 30 079
Който не одобрява избор на екип - не избира. Противниците на секцио по желание - не избират секцио. Всеки действа така, както се чувства добре и спокоен. Важно е човек да има избор.Какъв е проблема, че не разбирам?

Ами опитвам се да си представя как на мен ми изтичат водите в 2 сутринта (примерно), в средата на август и около 10 дни преди или след термин, само че докторът който съм "избрала" е леееекинко на море на Канарските острови (примерно). Какво правим тогава ?
Аз имах такъв случай с първото раждане. Бях се насочила към един д-р, срещнахме се, човекът каза, че около термин планира да е в отпуск и ми отказа. Избрах друг д-р. Ясно е, че няма 100% гаранция и докторите са хора все пак.

Скрит текст:
Моя братовчедка роди 2 деца в Лондон. Избор на екип няма, присъства само акушерка. Ако ситуацията се усложни, викат лекар. Честно казано там не обръщат голямо внимание на родилките, особено в първите няколко месеца. Разчитат по-скоро на естествения подбор. Ако се задържи плодът, задържи, ако не се задържи, така е било писано. Нейни приятелки летяха до София заради кървене и задържане. В Англия са отказали да ги приемат в б-ца. Дали са им хапчета и са им казали да лежат. Не се гледа на ехограф при всеки преглед, а се опипва с ръце коремът. Така проверяват и в последните седмици, дали бебето се е обърнало.

# 362
  • Мнения: 253
Извинете, може и да е от хормоните, бременна съм, но темата не е за евентуални усложнения, които могат да се получат при бременност, а за непрофесионалното отношение на цял екип в болницата в дълъг период от време.
За щастие поне едно от децата е живо и здраво!

# 363
  • София
  • Мнения: 30 079
Извинете, може и да е от хормоните, бременна съм, но темата не е за евентуални усложнения, които могат да се получат при бременност, а за непрофесионалното отношение на цял екип в болницата в дълъг период от време.
За щастие поне едно от децата е живо и здраво!
Някой да е твърдял обратното? И ние обяснихме, че пропуските са на лекарите- ЖК, приел, предал, изписал. За съжаление подобна ситуация може да се случи във всяка една б-ца. Във всеки един екип/ б-ца има слаби звена, така да се каже.

# 364
  • Мнения: 198
Да, може да се случи, но тук не става дума за изолиран случай, а за поредица от такива без да се взимат мерки. А наглия отговор, който е дал Стаменов, говори за отношението на болницата. 

# 365
  • София
  • Мнения: 30 079
2011г. имаше поредица от случаи в Шейното и АГ "Света София". Бройката беше доста фрапираща, ако не ме лъже паметта.
Недопустимо е, неприемливо е, ужасно е .... съгласна съм, но се случва навсякъде. Това, разбира се, не означава, че пациентките не трябва да си търсят правата. Напротив.

# 366
  • Мнения: X
В една частна болница е някак си малко повече неприемливо от държавните. Поне претенциите и рекламите им са за по-високо качество на услугата. Та темата е именно за това. Да се види, че са същите като държавните и бъдещите майки хубава да избират и правят преценки и информиран избор.

# 367
  • София
  • Мнения: 30 079
В една частна болница е някак си малко повече неприемливо от държавните. Поне претенциите и рекламите им са за по-високо качество на услугата. Та темата е именно за това. Да се види, че са същите като държавните и бъдещите майки хубава да избират и правят преценки и информиран избор.
Аз съм раждала един път в държавна б-ца и един път в частна б-ца и не бих могла да кажа такова нещо. Изобщо не е едно и също.

И за мен е неприемливо за всяка б-ца, без значение държавна или частна.

# 368
  • Мнения: X
В битов план вероятно не е същото. Но случаите, които излизат наяве доказват, че в определени случаи даже са и по-зле. Защото после лекарите в държавните оправят бакийте на тези в частните. А в личен план мога да кажа, че когато видяха жегата изобщо не пожелаха да се занимават с мен. Пратиха ме да се оправям...с едно хвърчащо листче в ръка. Става въпрос за Вита.

Аз продължавам да ти отвръщам, защото във всичките ти постове има една малка дразнеща нотка с която се опитваш да омаловажиш конкретния случай. Да, навсякъде се случва. Но това не променя факта, че този конкретен случай е безобразно нехайство и безобразно нарушение на Хипократовата клетва.

# 369
  • София
  • Мнения: 30 079
....
....
Аз продължавам да ти отвръщам, защото във всичките ти постове има една малка дразнеща нотка с която се опитваш да омаловажиш конкретния случай. Да, навсякъде се случва. Но това не променя факта, че този конкретен случай е безобразно нехайство и безобразно нарушение на Хипократовата клетва.
Никой не се опитва да омаловажава случая. Прочети ми постовете в началото на темата, но като раждала в тази б-ца, а ти явно не си, мога да ти кажа, че правиш някакви изводи, които нямат нищо общо с действителността, а са си някакви твои съчинения.

Изобщо не става дума за битов план. В една от темите бях направила сравнение. Става дума за обезболяване и много други неща (да не разводнявам темата на жената).

Във всяка една б-ца работят кадърни, по-кадърни и супер некадърни лекари и ако някой пострада, то той си мисли, че е само в тази б-ца и в нито една друга. Попитай тези, които са имали горчив опит в дърважните б-ци, те пък имат друга гледна точка.

Цитат
В една частна болница е някак си малко повече неприемливо от държавните.
А, това е абсолютна глупост за мен. В нито една б-ца не мога да оправдая подобен случай, както ти се опитваш да изкараш, че едва ли не случаите в държавните б-ци били по-приемливи. Stop Защото аз лежах преди 8г. в една стая с момиче, на което се случи ужасна случка в държавна б-ца (разказвала съм вече, да не се повтарям). Тя, дали мисли, че е по-приемливо?

Нека бъдем обективни в крайна сметка и да не зачеркваме труда на много специалисти, които са бивши кадри на 1-ва АГ, Майчин дом, Шейново и т.н.

# 370
  • Мнения: X
Да. Обективни сме. Разбира се, че подобни случаи са недопустими независимо къде се случват. Просто в държавните болници финансовия елемент не е толкова застъпен като в частните. Мисля, че прекрасно разбра какво имах предвид. Когато в Надежда си плащаш за добър ден се очаква да не се отнасят с теб като в Шейново. Да не обиждаме и Шейново все пак. Просто въпреки доста повечето пари, качеството на зравеопазване в Надежда не се отличава особено от това в Шейново. Защото в Майчин дом всеки ден постъпват забатачени случаи от частни болници.
Няма нужда да се омаловажава конкретиката на случая с тъпата реплика "случва се навсякъде и е изключение."

# 371
  • Мнения: 3 213
Категорично съм на мнението на missence.

Темата доста се разводни и според мен, нападките започват да стават повече злонамерени, от колкото обективни - особено, когато се изказват хора без никакви впечатления от болница Надежда, за която е предназначена темата.

# 372
  • София
  • Мнения: 30 079
....Когато в Надежда си плащаш за добър ден се очаква да не се отнасят с теб като в Шейново. ......

Именно. Не са се отнасяли с мен като в държавната б-ца. Това се опитваме да ти кажем, че има жени, които са раждали там и са много доволни. Да не говоря за жени, които там са сбъднали мечтата си да станат майки. Има нужда от такива б-ци, за да може всеки да направи своя избор.
Това, че имаш избор да родиш в частна или в държавна б-ца, е едно от големите предимства на нашето време.
Друг е въпросът, ако не направиш правилния за теб избор, но това не значи, че за другите тази б-ца е лоша.

Ужасно е, несправедливо е, съгласна съм, но на пишман специалисти можеш да попаднеш навсякъде, което не прави болката на пострадалите майки в частни и държавни б-ци по-малка.

# 373
  • Мнения: 38 947
Темата е вече за ключ. Няма нищо общо с първоначалната идея. Ще информирам модератор.

# 374
  • София
  • Мнения: 30 079
Темата е вече за ключ. Няма нищо общо с първоначалната идея. Ще информирам модератор.
Най-добре. Дано всичко с децата да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт