Ринопластика - При кого в Бг?

  • 3 978
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Здравейте!
Става въпрос за съпругът ми. Вчера с рентгенова снимка ходихме на УНГ и докторката беше категорична, че е за операция! Има изкривена носна преграда , неясно ограничена носна кост,подута лигавица следствие на алергичен ринит и повече от 10 години не е дишал през носа. Явно е така по рождение и през пубертета се е влошило, защото няма травми и носът на външен вид изглежда изключително добре.
 Препоръча ни доцент Венцислав Цветков във ВМА и доцент Карин Джамбазов в Пловдив.
 Бихте ли дали мнения и съвети и евентуално имена на други специалисти в областта?
 Ние сме от Варна,но не е проблем да пътуваме,важното е специалиста да е добър!
 Другото което каза УНГ е ,че тази операция се прави и по здравна каса? Така ли е?

# 1
  • Мнения: 70
Аз бях със сходна диагноза, и аз имам алергичен ринит от 3 години и бях много зле, но алерголога ми каза че операцията за изкривената ми носна преграда е напълно излишна, може би при мен положението не е било чак толкова зле (не е била толкова изкривена). Лигавицата е нормално да е възпалена, когато човек има алергия. Аз смених дома си и изведнъж алергията утихна до неузнаваемост. Моят съвет е да се консултирате и с алерголог и поне с още 1 УНГ преди да правите каквото и да било.

# 2
  • Мнения: 18 567
Септопластиката се поема от здравна каса, не ринопластиката. Обаче по клиничната пътека за изправяне на носна преграда плащат определена сума, в някои частни клиники взимат повее пари и се налага доплащане. Джамбазов е добър, но трудно ще се вредиш за операция при него, поне половин година чакане отнема.  За септопластика само ще свърши работа и някой добър УНГ, без да е светило, оправяло носовете на фолк-певици. За Венцислав Цветков съм чувала противоречиви мнения, що се отнася до естетични операции, но само за носната преграда нямам конкретен спомен.

За други лекари може да погледнеш също Иван Йорданов и Асен Асенов. В Пловдив, в Каспела, също има добри специалисти - Рангел Димитров (той е "ученик" на Джамбазов), Махмуд Крема и др.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Да,явно за септопластика става въпрос. След като пуснах темата се поразтърсих из интернет и разбрах,макар УНГ-то да каза ринопластика,като обясни ,че щели да му чупят носа и така да му поправят носните канали.
 Със сигурност първо ще посетим още един УНГ, че тази хич не ми вдъхна доверие!
 За Джамбазов може и да пробваме, понеже така или иначе,ако ще се прави операция,то това ще е другата зима,защото на човека му трябва психическа нагласа. Много го е страх дори и от инжекции Laughing
 А що се отнася до алергията,той от тийнейджър все е по алерголози. Даже последно ходи в София декември и вероятно ще започне лечение по схема с някакви хапчета,които се приемат всеки месец в продължение на 1,2,3 години. Дават голяма процент успеваемост на лечението.
 Живели сме и в Италия половин година и в Австрия 3 години,а алергията му не се повлиява от това. Дори и в Австрия ходи на Алерголог и са му правени доста изследвания.
 Положението с алергията е доста зле. Има алергия към Аспергилус и благодарение на много кадърни лекари,положението е плачевно!
 Благодаря за отговорите!

# 4
  • Мнения: 70
Хм доста странно, чувала съм че когато се смени климата и алергията се повлиява. При мен влияние оказа, че смених дома и тук нямам домашен любимец, апартамента е по-сух и няма и мухъл. И 3те неща явно доста ми спомогнаха и алергията утихна. Освен това си смених и работното място, тук имам по-малко нерви.

# 5
  • Мнения: 3
 Здравейте, може ли някой да каже мнение за доктор Тодор Попов в ИСУЛ? Той е УНГ-специалист в детското и ми предстои септопластика при него, както и ринопластика. Не го срещам никъде като мнение, а се интересувам

Общи условия

Активация на акаунт