Майка настройва брат срещу брат

  • 6 957
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 381
Здравейте! Исках да споделя с Вас и да получа ако е възможно мнения и съвети. Ние и свекърва ми живеем ,в различни градове.Тя винаги е имала много студено отношение към мен и мъжа ми. Преди месец преживях спонтанен аборт след тежка бременност и тя дори не звънна да види как съм.Майната ми на мен, аз умея да се владея и въобще да не се напрягам с простотията и.Проблема е,че моят съпруг не знае някой неща, на които аз съм волен или не свидетел. Преди два дни и бях ме на гости и аз и свалях една програма,която и трябваше,но беше оставила скайпа си включен. Видях как плюе мъжа ми пред брат му и така ми нахлу кръв ,и колкото и да е долно ,а и може би ще ме упрекне някой аз погледнах и на зад.. Тя яко настройваше брат ми срещу ММ,тъй като той от години не живее в Бг и вярва само на това което чуе.Пишеше му,че ММ се грижел само за мен,че вадел добри пари ,а на нея не помагал,дори не и звънял,а тя инвалид едва се оправяла. Преди една година си счупи крака, но вече отдавна е забравено. Сега постоянно казва,че е инвалид въпреки че дори не куца.Тя взима пенсия и дава частни уроци и брат му и праща пари всеки месец.Ние нямаме възможност, тъй като сме на квартира,до като бях бременна бях на легло,а и дори ме изгониха от работа. Видях ,че брат му е писал също,че не сме искали пари от леля им.Тя живее с нас в един град и единствената роднина на ММ. На следващия ден звъннах на леля им и разбрах,че брат му само и звъни когато иска да разпита за нас.Тъй като има месец след аборта ми и аз все още не съм намерила работа той и звънял да пита дали сега сме и искали пари.Жената каза,че  дори бил толкова настроен срещу ММ,че  се чудела как да постъпи и какво да каже.
 Много ме заболя,защото много обичам мъжа си , а тази жена го плюеше все едно е чуждо дете. И е такава долна актриса.Само аз и леля им знаем какво прави.Брат му го мрази, а моя мъж страда ,че близките му не го търсят без да знае причината. От както познавам майка му винаги е била материалистка и винаги е страняла от нас,защото другият и син всеки месец и праща пари.Постоянно пише с другата снаха, всеки ден се чува със сина си в Швеция,а моя мъж е с доста влошено здраве сега и не и пука.Аз и разказах какво му е, а тя дори не го попита как е.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
Каквито ще да са им отношенията, не би трябвало да се месиш или коментираш пред него или роднините му. Не наливай допьлнително масло в огьня, ровичкайки темата. Явно има някаква предистория, с която не си наясно.

# 2
  • Мнения: 381
абсолютно на същото мнение съм и за 6 години никога ама никога не съм казала лоша дума или коментар. Много гадно ми стана как той я съжалява и обича, а тя как говори.Само ще отбележа,че във входа и никой нея обича и не общува дори със собствената си сестра.

# 3
  • Мнения: 168
Няма какво да направиш, тези неща са се заплели от много години, сигурно от преди вашия брак. Явно всичко е за пари и си мисли, че щом той е в чужбина плува в тях. Просто бъди добра жена и съпруга за него и си гледайте семейния живот, щом двамата сте заедно това ще го крепи.

# 4
  • Мнения: 381
Имах нужда да споделя,защото наистина бях изумена.Аз винаги съм разчитала на моята майка и тя на мен.Всеки ден се чуваме и със сестра си съм  , в много добри отношения,дори и гледам и детето.За мен това е много гадно.

# 5
  • Мнения: 18 353
Имах нужда да споделя,защото наистина бях изумена.Аз винаги съм разчитала на моята майка и тя на мен.Всеки ден се чуваме и със сестра си съм  , в много добри отношения,дори и гледам и детето.За мен това е много гадно.
все по-малко хора сд в такива топли и близки отношения.Все има един наопъки.Радвай  се на което имаш.

# 6
  • Мнения: 381
Благодаря ВИ! Исках да видя дали правилно си мълча.Сякаш го предам като знам как злорадствата зад гърба му,но сега като знам ,че и друг мисли като мен съм по спокойна.

# 7
  • Мнения: 736
 Не знам дали е редно да замълчиш, ти познаваш мъжът си, възможно ли е да се обърне срещу теб ако му кажеш какво те тревожи?
 И аз като теб смятах, че всички семейства са като моето, ама удар в камък със семейството на ММ, просто си има такива хора, гнили души. Според мен ще е глупост да се противопоставиш директно на майката но можеш да говориш с мъжът си ако ти тежи, другия вариант е да не се месиш защото пак може да е глупост ако споделиш с него.

# 8
  • Мнения: 615
Авторке, все едно за моичката говориш.  Mr. Green
Абсолютно същия филм, плюене по собствено дете, пък после "дай пари и ме гледай, защото си длъжен". Има такива хора единствено ползичката и интригата гледат, дори да става въпрос за най-близките им хора.

От опит ти казвам, не се бъркай. Ако имате добра комуникация с мъжа ти и не избягвате неудобните теми му обясни спокойно какво мислиш и какво забелязваш като страничен наблюдател. Оттам нататък решенията са си само негови. Колкото и да се дразниш, не се конфронтирай ти с нея, защото тази ситуация не те засяга теб пряко.  Peace

# 9
  • Мнения: 381
Ами аз съм по открита и повече споделям с него за близките си.Дори и да ме ядоса майка ми му споделям.Обаче той не казва никога нищо за майка си,само околко аборта ми  го молех да и звънне и да и каже, а той не искаше.Каза ми ,че била егоист и му писнало от нейното студено отношение.На два три пъти ми е казвал,че вижда как не и пука за него,но аз винаги съм си замълчавала.Според мен страшно много го тормози това,но не споделя. Тя изгони и мъжа си, и сега той живее с друга.Аз го знам,но никой не казва на мъжа ми.страшно ми е гадно,но знам ,че не е моя работа да казвам.

# 10
  • Мнения: 615
Същата работа! Ти да не си моето минало Аз? Някакви паралелни вселени да са се преплели нещо?  Laughing

Иначе, поговори с него, ако можеш, и дотам. Не подхващай темата отново и отново, не му натяквай и намилай. Нека той подходи, както намери за добре, а а ко тя теб те дразни прекалено много, свеждаш контакта до минимум, държиш се дипломатично и не си го слагаш.  Peace

# 11
  • Мнения: 381
В началото опитах да и звъня ,да я чувам,но тя се държеше адски грубо или ми се караше, за това аз спрях.Тя дори и на рожденни дни не ми звъня, само във фейсбук една честитка.За това стигнах ме до там,че се виждаме и говорим на два тир месеца,като и идем на гости.Аз на мъжа си нищо не му казвам,дори се опитвах до преди посещението ни да му напомням да и звънка и да я чува.Сега вече няма да го правя,защото ще е двулично от моя страна имайки в предвид какво видях.Дори сега като бяхме в тях ,тя отново се жалваше колко е зле и напазарува за 50 лв,че нали е инавалид и трябвапе да я закараме.Поиска от мъжа ми 20 лв за вечерта ,която ще спим там.Подразних се,но не казах нищо.Тя си купи само уиски за 20 лв,което изпива за 1 седмица.На следващия ден ни накара да я закараме до банката да изтегли пенсията на майка и ,която  няколко месеца не е  теглена.Може да съм дребнава,но някак не мога да приема тази постъпка.Нито мен пита как съм след загубата ни,нито мъжа ми как е.Просто съм много възмутена.Мен ако иска и да не гледа,но ако бях аз на негово място би ми било много тежко ако го разбера.Иначе аз ще си го обичам и за мен той  е много важен.О ,тя дори пред мен го оплю в лицето му.Леля му казва,че ги е била със ски като малки и ги е затваря ,в банята.Била е доста жестока и дори е оставила 4 години големия му брат да го гледа лелята. Явно после ,като е отишал в чужбина и праща на мама е станал любимия.

# 12
  • Мнения: 6 928
Честно казано, аз също смятам, че има нещо, което не знаеш.

Брата на мъжа ти не си ли я познава, че е интригантка та й се връзва на приказките?  newsm78

# 13
  • Мнения: 381
Честно казано, аз също смятам, че има нещо, което не знаеш.

Брата на мъжа ти не си ли я познава, че е интригантка та й се връзва на приказките?  newsm78
Да ти кажа честно, аз брат му съм виждала за 6 години 6 пъти, тъй като си идва 1 път  в годината. Малко е странен и последният път беше се напил и в 6 час сутринта влезе в нашата стая да се кара с ММ ,че не е станал рано когато и майка им да я изведе на разходка.Смахната им майка вместо да го изкара  и тя беше вътре,аз се правих на заспала.Много се караха с мъжа ми и як проблем,че не ходи едва ли не всяка седмица при нея. Той беше ни дал пари за кола,които ние исках ме да върнем,но той отказа.Тогава майка им вдигна уникален скандал,че вместо на нея той ги дава на мъжа ми. Е взе ги тя.това беше преди две години. Много пъти брат му е казвал,че майка му е особнячка.Много пъти съм и говорила и с баща им,който казва,че много я ненавижда,че от край време дели децата. Но това са отделни неща,които съм чувала. Ставала съм свидетел на случка между нея и свекър ми и след това тя по друг начин предава на синовете си, така че да го намразят. Миналата година бяхме за нова година там,рева как няма пари и последните пари си дадохме, а 10 дни след това беше предложила 1000 лв да дари.

# 14
  • Мнения: 152
Пепитка, свекърва ти триангулира. Това според психологията е манупулационна тактика при която един човек манипулира други двама като контролира комуникацията между тях. Оформя се триъгълник, в който двамата братя говорят помежду си предимно чрез майката. Фактите се изкривяват от майката, за да служат на целите й да разделя и владее. По-често срещано е отколкото си мислиш. 

Има какво да направите - развалете триъгълника. Но тъй като това е продължавало цял живот може да е труден и дълъг процес

Общи условия

Активация на акаунт