Охлювчета от бутер тесто-сладки и със сирене!

  • 48 067
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
1. сладки                                           
     
     2. със сирене


1 пак. бутер тесто

за сладките:
стафиди(накиснати 10мин. в топла вода да омекнат)
захар

за солените:
200 гр. сирене
2  яйца (единият жълтък за намазване)
3-4 суп. лъж. кисело мляко


От един пакет стават около 30 охлювчета! Сложете ги в кутия с капак, за да не станат твърди Wink

Разстила се тестото и се ръси обилно със захар и стафиди, след това се навива на руло и се реже на кръгчета по 2см. Слагат се в леко намаслена тава(на разстояние едно от друго), ако е тефлонова не е нужно. Отгоре отново се поръсват със захар. И се пече 20 минути на 200градуса. Много е лесно и са многоооооо вкусни.
 Peace
Солените се правят по същият начин, само че тестото се намазва със сместа от сирене , яйце и кис. мляко. Отгоре се намазва с жълтъка. По желание може да поръсите с подправка или малко кашкавал Crazy Crazy Невероятно вкусни стават Peace

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 22:18 от L е о

# 1
  • Мнения: 5 873
Както винаги даваш лесни и вкусни рецепти.Браво!Ще пробвам.

# 2
  • Мнения: 7 474
Както винаги даваш лесни и вкусни рецепти.Браво!Ще пробвам.

 BlushМерси Blush  bouquet
Само да ти кажа да ги сложиш в кутия с капак, че ще станат твърди. Аз ако случайно останат и се повтвърдят си ги топвам в чайче и си ги хрупкам  Crazy, ама това е една друга тема..

# 3
  • Мнения: 533
А стафидите слагаш ли ги за малко във вода предварително или направо в тестото?
И на мен ми хареса рецептата и ще я пробвам. Ей такива лесни много ги обичам!   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 474
А стафидите слагаш ли ги за малко във вода предварително или направо в тестото?
И на мен ми хареса рецептата и ще я пробвам. Ей такива лесни много ги обичам!   bouquet


Слагам ги за 10 мин. в топла вода!  chefСега ще го добавя в рецептата.

# 5
  • Мнения: 5 873
Имах рецептата за подобни охлювчета,но се месеше някакво тесто и се мажеше с мармалад отвътре.Ставаха едни мекички и как изчезваха ...

# 6
  • Мнения: 7 474
Предполагам,че и това може да стане с мармалад или шоколад newsm78, даже се чудя дали няма да станат и солени със сирене и яйце newsm78. Ще пробвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Само да добавя, че ако стафидите се накиснат в ром или коняк ще стане и с един приятен аромат.
Скоро ще ги пробвам, благодаря Лео!  bouquet

# 8
  • Мнения: 412
 Hug И аз да добавя, че ако тестото се навива едновременно от двата края към средата, нарязаните филийки ще имат сърцевидна форма и така се получават бисквитките "Сълзица".  Grinning

# 9
  • Мнения: 7 474
Hug И аз да добавя, че ако тестото се навива едновременно от двата края към средата, нарязаните филийки ще имат сърцевидна форма и така се получават бисквитките "Сълзица".  Grinning

 smile3521 smile3521 smile3521

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Днес ще ги правя тези охлювчета! Да видим дали ще ги докарам Simple Smile

# 11
  • Мнения: 412
Leo, Вивиан, ако някой ги направи с шоколад или солени, нека да сподели резултата, моля  Hug
Аз съм правила само по начина, който описах - като бисквитките "сълзица", ароматизирани и с портокалови корички...Очаквам да се похвалите  Grinning и после среща в диетичните теми  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 7 474
Във Била продават такива готови на щанда за топли неща(с питките) и мисля,че съм виждала там с шоколад , затова предположих,че ще станат.  chef А за солени ще пробвам и ще кажа.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 858
Leo, Вивиан, ако някой ги направи с шоколад или солени, нека да сподели резултата, моля  Hug
Аз съм правила само по начина, който описах - като бисквитките "сълзица", ароматизирани и с портокалови корички...Очаквам да се похвалите  Grinning и после среща в диетичните теми  Mr. Green
За диетичните мами да се включа...
аз само правя, ама не ям... Joyе пробвам, ама не по много, по мъъъъъничко, колкото да не съм капо Mr. Green

# 14
  • Мнения: 7 914
А ако се сложожат захар и ядки, дали няма да стане... нещо с ядки Joy ?
 А да се сиропира после?
 newsm78

# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А ако се сложожат захар и ядки, дали няма да стане... нещо с ядки Joy ?
 А да се сиропира после?
 newsm78

Е тo си е вече баклава Joy

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 15:03 от anomalia

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Да докладвам....
направих ги, станаха страхотни!
Така както не ям, изядох 3 #Cussing out
Само дето забравих да накисна стафидите, а ги сложих така както са си, но пак станаха супеееееер!

# 17
  • Мнения: 139
Може и солени да станат-поръсени със ким  Animal Snail

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
За солените охлювчета си спомням  как навремето обичах да хапвам едни с шунка (а сега ги правя с най-голямо удоволствие)  - казваха се "Парижанки" . Технологията е същата но се слага нарязана на тънки парчета шунка (купувам си от Била, че ми е най-удобно)  Wink

# 19
  • Мнения: 412
 HugЕ-е-е то направо си стана меню за рожден ден - с ким Heart Eyes, със сирене, с шунка, също и сладки...
Аз изработвам за мезе едни изделия от бутер тесто - първо тестото е намазано със смес от задушени в олио много ситно нарязани лук, чесън, зелении всякакви - босилек, риган, мащерка и т.н. След това - трябва да се действа бързо да не се разлигави тестото - с чашки или формички изрязвам рингове и пръчици, пекат се няколко минути и готово. Подходящи са и за крутони към някоя по-тричава и постна супа  Grinning 

# 20
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Аз правя редовно за закуска през уикенда  солени - намазвам с гъсто доматено пюре, отгоре - с настърган кашкавал (вариант 2 - със сирене за мазане), навивам като бисквити "Сълзица", режа и пека.  Изчезват за минути.

# 21
  • Мнения: 412
Да докладвам, че и аз направих солени, не изтече плънката - сложих само едно яйце и около 250г сирене, отгоре щедро поръсени със сусам...голяма вкусотия   chef и много комплименти от гладните мъже вкъщи.
gargamela, твоето предложение изглежда мн. интригуващо - получава се нещо като мини пици май. Определено ще се пробва! Grinning

# 22
  • Мнения: 7 474
Изпробвах и новият вариант със сирене, невероятно вкусни станаха  Crazy

# 23
  • Мнения: 22 867
L е о, изглеждат превъзходно!И толкова апетитно..... Embarassed
Останалите предложения също заслужават внимание - доста разнообразни по вкус охлювчета ще се получат.  bouquet

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 576
HugЕ-е-е то направо си стана меню за рожден ден - с ким Heart Eyes, със сирене, с шунка, също и сладки...
....
Тъкмо си мислех как ще спретна едни солени за 7-ми вечерта за разнообразие на масата на рожденника ми Simple Smile.

# 25
  • Мнения: 47
бравос  bouquet

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Лео, Лео, Лео само 3 дни ме нямаше и се чудех с какво ще ме изненадаш като се появя.... Hug

# 27
  • Мнения: 6 461
Много  апетитно изглежат.
Ще ги пробвам
  bouquet

# 28
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Задължително ще ги пробвам!

# 29
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Ето и моите солени охлювчета

А това са сладките - и понеже не бяха многа сладки ги полях с топинг ягода, а после им добавих и топка сладолед

# 30
  • Мнения: 7 474
lenny_pld много добре изглеждат  Crazy Crazy    bouquet
Сладките искат наистина повечко захар  Grinning

# 31
  • Universe
  • Мнения: 1 556
LEO, благодаря за комплимента!!!  bouquet

# 32
  • Мнения: 888
Наистина изглеждат супер! Hug
Моята Теа има РД след 2 дни и съм се спряла на вашите вкусотийки като част от менюто! Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 080
ау аз правих няколко пъти тези Хохлюви със сирене и се оядохме здравата. Истинска мания са според мен много вкусно. Само дето тук от 3 седмици не правя такива неща, че правя опити да заизглеждам прилично и съм спряла тестата.....

# 34
  • Мнения: 35
Както винаги даваш лесни и вкусни рецепти.Браво!Ще пробвам.

 BlushМерси Blush  bouquet
Само да ти кажа да ги сложиш в кутия с капак, че ще станат твърди. Аз ако случайно останат и се повтвърдят си ги топвам в чайче и си ги хрупкам  Crazy, ама това е една друга тема..
Скоро ще ги пробвам, благодаря Лео   smile3501    Имам един въпрос, кога се слагат в кутията с капак-още топли или след като са изстинали?

# 35
  • Мнения: 7 474
mariq_hm , топли ги слагам  Peace

# 36
  • софия
  • Мнения: 25 435
Току що закусихме със солените. Отгоре сложих и малко кашкавал. Но понеже нещо съм с малко леви ръчички и никога не мога хубаво да навивам тесто и ми станаха по-големи от тези на Лео. И сложно беше да нарежа рулото на охлювчета. Вие как го правите без да се разтече плънката newsm78
Другият път може да пробвам в плънката да нарежа кренвирш.
Благодаря, Лео за поредната прекрасна идея  bouquet, но мисля, че трябва да ти се ограничи достъпа за пускане на рецепти, защото всичките (които съм пробвала) са много вкусни, несложни и пречат на плахите ми опити да позаслабна.

# 37
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Страхотни са!

# 38
  • Мнения: 35
Направих ги с сирене,като половината поръсих със сусам,а другата половина с мак.Станаха многа вкусни!

# 39
  • Мнения: 1 546
Току що закусихме със солените. Отгоре сложих и малко кашкавал. Но понеже нещо съм с малко леви ръчички и никога не мога хубаво да навивам тесто и ми станаха по-големи от тези на Лео. И сложно беше да нарежа рулото на охлювчета. Вие как го правите без да се разтече плънката newsm78
 
И аз ги правих и това с навиването и рязането и мен ме узори...правих сладките и добавих малко медец.Станаха вкусни, но медеца лекиинко потече... Embarassed

# 40
  • Мнения: 5 713
Тъкмо сега гледам рецепти в една английска книга по заръка на мъжа ми и се сетих, че имаше тук такава тема за бутер тесто.
Та едната е с плънка от 150гр сушени кайсии нарязани; 100гр чипс от черен шоколад / аз взимам един цял ш-д и го режа на парченца /. Навива се на руло и се реже на 2.5см разстояние. Намазват се с малко мляко и се пекат на 180гр за 15мин. до златисто; като изстинат може да се декорират отгоре с разтопен черен шоколад.
Другата е: 8с.л. течен шоколад с лешник / сигурно ще отидат повече лъжици Simple Smile /; 50гр лешници накълцани; 25гр захар. Разстила се бутер тестото и се намазва с шоколада; ръсят се ядките; навиват се като " сълзица "-та, нарязват се и се ръсят със захар. Пекат се по същия начин. И ако някой иска да му е по- шоколадово, може да ги потопи в разтопен тъмен шоколад до половината.

# 41
  • Мнения: 56
изглеждат страхотни ще ги пробвам, а аз слагам само кашкавал и стават страхотни кашкавалки.

# 42
  • Мнения: 431
Аз пък вече ги пробвах и наистина станаха страхотни Peace

# 43
  • Мнения: 1 080
Тъкмо сега гледам рецепти в една английска книга по заръка на мъжа ми и се сетих, че имаше тук такава тема за бутер тесто.
Та едната е с плънка от 150гр сушени кайсии нарязани; 100гр чипс от черен шоколад / аз взимам един цял ш-д и го режа на парченца /. Навива се на руло и се реже на 2.5см разстояние. Намазват се с малко мляко и се пекат на 180гр за 15мин. до златисто; като изстинат може да се декорират отгоре с разтопен черен шоколад.
Другата е: 8с.л. течен шоколад с лешник / сигурно ще отидат повече лъжици Simple Smile /; 50гр лешници накълцани; 25гр захар. Разстила се бутер тестото и се намазва с шоколада; ръсят се ядките; навиват се като " сълзица "-та, нарязват се и се ръсят със захар. Пекат се по същия начин. И ако някой иска да му е по- шоколадово, може да ги потопи в разтопен тъмен шоколад до половината.


Ах тииииииииии какви изкушенияяяяяяяяяяяяяяя направо ще откачим и ще падладеем   chef Heart Eyes

# 44
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Наистина добри идеи   bouquet Мисля да се възползвам от тях  Laughing

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Направих ги станаха много хубави!  chef

# 46
  • Мнения: 483
Опита ми беше ПЪЛЕН ПРОВАЛ #Cussing out
Тестото май беше много меко и като го навивах то направо се сплеска, плънката пък беше май много течна и се изля от разплесканото тесто...а като се опитах да го нарежа #Crazy стана пълна трагедия...всичко отиде на боклука. Embarassed Embarassed Embarassed
Кажете как го режете и колко ви е студено тестото...абе въобще ПОМАГАЙТЕ чЕ МНОООГО НИ СЕ ХАПВАТ ТИЯ ОХЛЮВчЕТА
 Joy

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 260
И моята планка изтече но като го нарязах я сложих от горе другия път сигурно няма да сложа кисело млеко да е по гъсто.Тестото не трябва да е много меко.Моето беше замръзнало и го оставих за 2 часа горе долу да се отпусне.Реже се с много остър нож!

# 48
  • София
  • Мнения: 2 434
Аз ги направих със стафиди и захар, успях да ги нарежа, но при печенето част от захарта ми изпадна в тавата, карамелизира се и след това едвам ги "остъргах" от тавата Embarassed

# 49
  • Мнения: 1 426
Тия сладките са направо супер! Само че ако останат, аз не ги покривам - у нас твърди се харесват още повече!

# 50
  • Мнения: 5 140
Леооооооооооо, пак нещо хубавооооооооооо. Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 5 183
Мммммммм, лесни са, а изглеждат и вкусни.
МИСля да опитам.
Благодаря на Лео за рецептата.

# 52
  • София
  • Мнения: 59
Направих соленките и сладките,станаха любими на моите мъже!Бързо,лесно и много вкусно!Благодаря на Leo за рецептата!

# 53
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Вчера направих солените.Аз за първи път купувам бутер тесто и бях малко изненадана,че е с маргарин а не с масло.Като изключим тази подробност бяха много вкусни.Някой знае ли дали има по магазините истинско бутер тесто?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Правих ги два пъти с различно тесто.Първото тесто беше на Бела опаковката му беше квадратна и от горе имаше снимка на лазани-станаха страхотни.Второто пак беше на Бела но беше опаковано като точените кори продълговато, от него станаха много мазни.

# 55
  • Мнения: 393
 Peace страхотни стават.Аз като любител на гозбите от бутер тесто  Simple Smile А аз имам една рецепта за празници винаги ги прая стават страхотни и мн се харесват от гостите а и ние в къщи много ги ядем.Значи правя кошнички от тестото изпичам ги и после ги пълня със салати например руска или снежанка стават наистина разкошни и на вид и на вкус  Grinning

# 56
  • Мнения: 592
Благодаря на  LEO za лесната и вкусна рецепта,
ето ги и мойте охлйув4ета.
 В ената 4иния са със сирене и яйца, в другата и с бекон zа проба

Вкусотияяяяяяяяяяя.
При мен се полу4иха мъни4ки може би 6_7 см. Твойте по_големи иzглеждат.
  bouquet


# 57
  • Мнения: 1 464
Аз правя отдавна такива охлювчета,само че моята рецепта е по-различна:
разстилам листа и намазвам с лютеница,отгоре слагам шунка,кис кластавички,маслини,сирене.Навивам на руло и нарязвам на охлювчета,поръсвам с кашкавал и пека.Правила съм и сладки,с шоколад,мед,конфитюр каквото се сетите става

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз правя отдавна такива охлювчета,само че моята рецепта е по-различна:
разстилам листа и намазвам с лютеница,отгоре слагам шунка,кис кластавички,маслини,сирене.Навивам на руло и нарязвам на охлювчета,поръсвам с кашкавал и пека.

Точно това търсех.Мини пици.

# 59
  • Мнения: 5 140
Ще ги направя като си дойде Ния.

# 60
  • Мнения: 11 607
Лео, Лео.......признавай без бой........Или си голяма майсторка, или си много мързелива,че все предлагаш бързи и вкусни рецепти!!!!!!!Като съдя от рецептите ти и как не се жалиш да готвиш и твориш - отпада това да си мързелива, значи си   chefпървото! Поздравления....

Следя ти темите и често те готвя! Добре,че комисионна не искаш,че ще фалирам! Златното ти зеле е хит при нас(с чесънче е трепач),а и ако знаеш как съм го разпространила...........

Не съм правила нищо скоро с бутер тесто...но май в най-скоро време ще направя сладките охлювчета...Защото подобни(дори и на външен вид) соленки правя(вярно с подправка отгоре са супер)......

# 61
  • Мнения: 7 474
Лео, Лео.......признавай без бой........Или си голяма майсторка, или си много мързелива,че все предлагаш бързи и вкусни рецепти

 Embarassed Винаги ме засрамваш Heart Eyes  Laughing Без бой ти казвам, че мързела или по-точно желанието за пестене на време , играе важна роля в случая  Laughing
Радвам се, че ви харесват моите рецепти   bouquet

# 62
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ЛЕО, голям пакет ли бутер тесто - тоест от 900гр двойният или по-малко? newsm78

# 63
  • Мнения: 7 474
ЛЕО, голям пакет ли бутер тесто - тоест от 900гр двойният или по-малко? newsm78

 newsm78 Май беше голям  Rolling Eyes

# 64
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ЛЕО, голям пакет ли бутер тесто - тоест от 900гр двойният или по-малко? newsm78

 newsm78 Май беше голям  Rolling Eyes
ок ще го правя утре Peace, защото сега няма за кога да си размразявам тестото Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 3 622
Страхотни изглеждат тези охлювчета и стават доста бързо предполагам  Grinning
Обечам такива рецепти

# 66
  • някъде
  • Мнения: 4 955
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4479308  -сладките
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4479310  -солените

солените не ми станаха хубави- бяха малко сурови, следващият път ще се постарая повече  chef

# 67
  • Мнения: 162
             и аз ги направих 4-5 пъти вече. Свекърва ми умря от яд, а дъщеря ми от гордост. Пробвала съм и други твои рецепти- много вкусни, бързи и лесни. Продуктите можеш да си набавиш от всеки магазин. newsm10

# 68
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето ги и моите солени охлювчета   Mr. Green наистина се невероятни, L e o   bouquet

аз взех пакет от 900гр, вътре са два листа тесто - едното за солени, едното за сладки  Mr. Green

не обичам стафиди, затова при следващото правене мисля да опитам с настъргани ябълки и смлени орехи, вместо стафиди  Thinking  Peace

# 69
# 70
  • София
  • Мнения: 3 271
Ей сега ги почвам, утре ще докладвам Wink

# 71
  • Мнения: 2 956
Е моите не бяха съвсем за снимка  Mr. Green,но пък станаха много вкусни  Laughing
Благодаря за рецептата   bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 3 271
http://images20.snimka.bg/004506194-big.jpg

 Ето какво сътворих снощи  Hug

# 73
  • Мнения: 3 622
Снощи направих солени охлвчета и станаха невероятни
Благодаря за хубавата и лесна рецепта L е о  Hug

# 74
  • Мнения: 1 679
Ах, че вкусотия - през уикенда ще се вихря в кухнята.

Лео, благодаря за идеята  smile3525

# 75
  • Мнения: 337
Вчера направих и сладки и солени - страхотни са /и на външен вид и много вкусни/. Благодаря за бързата и лесна рецепта  bouquet

# 76
  • Мнения: 105
и аз вчера направих охлювчетата. Страхотни са!Много вкусни, имахме гости и получих много овации.Благодаря

# 77
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз ги правих, но не ги снимах! Сложих яйце и сирене!

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
L е о, newsm74   bouquet

# 79
 благодаря ще пробвам още сега и ще пиша newsm10

# 80
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
току що ги направих и са много вкусни!  chef
Благодаря  bouquet

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
и аз ги видях  Party
след малко като се поразмрази тестото ги започвам  Party Party

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
сладките ще ги пробвам със сладко или течен шоколад да видим какво ще стане  Wink



готови са да споделя  Wink
със сирене и яйце са супер,ама с течен шоколад  Crazy разтекоха се и изгоряха  #Crazy

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 19:40 от kloie

# 83
  • Мнения: 7 186
И аз се присъединявам към комплиментите, охлювчетата стават много готини  bouquet

Някой правил ли е охлювчета с ябълка, дайте някоя рецепта за сместта Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 5 001
И аз се присъединявам към комплиментите, охлювчетата стават много готини  bouquet

Някой правил ли е охлювчета с ябълка, дайте някоя рецепта за сместта Rolling Eyes
Ябълка настъргана,орехи захар и канела.....

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И аз се присъединявам към комплиментите, охлювчетата стават много готини  bouquet

Някой правил ли е охлювчета с ябълка, дайте някоя рецепта за сместта Rolling Eyes
Ябълка настъргана,орехи захар и канела.....

+ галета да не стане много течно Wink

# 86
  • Мнения: 7 186
Като се настръже ябълката, трябва ли да се изстиска малко от сока или направо да я меша с другите работи?

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Lady Marmalade направо я бъркай, но не слагай много захар и сложи повечко орехи и галета да поемат доста от сока. Не чакай да престои (най-много 5 мин), че от захарта може все пак да пусне сок  Wink

# 88
  • Мнения: 1 283
Като се настръже ябълката, трябва ли да се изстиска малко от сока или направо да я меша с другите работи?
Lady Marmalade направо я бъркай, но не слагай много захар и сложи повечко орехи и галета да поемат доста от сока. Не чакай да престои (най-много 5 мин), че от захарта може все пак да пусне сок  Wink
Вместо галета слагам чаени бисквити и подправката на КОТАНИ за ябълков щудел, става много по-ароматно.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 679
Сега направих сладките - станаха много хубави  Simple Smile И захарта се е карамелизирала леко - ммммммм, незнам докато се приберат домочадието дали ще е останало нещо  Laughing

# 90
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Направих от солените, станаха много вкусни. В най-скоро време ще пробвам и сладките Simple Smile.

# 91
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
направих сладките с портокалово , мое производство сладко и стафиди ;захар и белтък отгоре! после сиропирах с добавка на 2 ванилии в сиропа и моят за сефте хапна сладкото в коли4есво, в къщи моите не са по сладкишите! та дадох и на девера и свекитата, там нямам отзиви, не са по оценките, ако не са суперлативи, но  за тяхни неща, хахаха!

# 92
  • у дома
  • Мнения: 1 581
днес направих солените охлювчета и сладки, но с тиква и орехи. задуших за 10-на минути рендосана тиква с малко вода и масълце, добавих смлени орехи и захар. поръсих със захар преди печене и ето резултата  Mr. Green

# 93
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честита Коледа на всички! Здраве и късмет!   bouquet

blueeye® , ама те страхотни!

# 94
  • Мнения: 2 035
Айде да се запиша тук със солени охлювчета и аз  Mr. Green


Лео
станаха страхотни   bouquet
И така е супер лесно в една тава всичко се побира, до преди това като луда сменях само тавите и редих в тях малки банички  Grinning

# 95
  • Мнения: 7 474

Лео[/b] станаха страхотни   bouquet

И изглеждат много апетитно  Crazy   bouquet Като цяла баница са така Crazy Crazy
Радвам се, че са ти харесали  Hug

# 96
  • Мнения: 2 035
Ахъм и си е вкусна много даже  Mr. Green Мъжо е много доволен от мен тъй като напоследък голяма майсторка  станах   Mr. Green  Ама всичко е благодарение на твоите лесни и бързи рецепти    Hug bouquet

# 97
  • Мнения: 7 474
Ахъм и си е вкусна много даже  Mr. Green Мъжо е много доволен от мен тъй като напоследък голяма майсторка  станах   Mr. Green  Ама всичко е благодарение на твоите лесни и бързи рецепти    Hug bouquet


 Blush Това е целта, щом е постигната значи си струва труда  Hug
Дано мъжете оценяват труда подобаващо  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 98
  • Мнения: 2 035
Дано мъжете оценяват труда подобаващо  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
И аз това всеки път се надявам smile3508  tooth tooth tooth

# 99
  • Мнения: 110
За секунди се изядоха, а уж никой не беше гладен.... Страхотни!

# 100
  • Мнения: 953
Това ще го направя още днес,но се съмнявам че ще останат за кутия с капак.В къщи има ли нещо сладко със сигурност не остава за другия ден.Ей такива леснотийки много обичам да правя.

# 101
  • София
  • Мнения: 35
Ето и моето произведение.Получиха се леко по-продълговати,но мисля че все пак станаха не лоши
 

# 102
  • София
  • Мнения: 114
Суперски са!!!Мноооооооооооого обичам тестени вкусотии и това ще се пробва обезателно! 1dishes newsm39

# 103
  • Мнения: 549
Записвам се при Вас.Лео, страхотни рецептички даваш.БЛАГОДАРСКО newsm20

# 104
  • Мнения: 54
Наистина са супер охлювчетата!!!!  Peace  Правих ги няколко пъти, като ни идват гости и нито едно не остава.  Hug  А веднъж ги направих със сладко от ягоди и пак станаха страхотни, но солените нямат равни.    bouquet

Още веднъж БЛАГОДАРЯ за страхотните рецепти!  newsm10

# 105
  • Мнения: 185
И аз благодаря за рецептата   bouquet - много вкусни     ммммм станаха   Laughing

# 106
  • Мнения: 3 036
Аз искам да попитам :
Като се нарежат как се слагат в тавата с разрязаната част нагоре ли?

# 107
  • Мнения: 7 474
Аз искам да попитам :
Като се нарежат как се слагат в тавата с разрязаната част нагоре ли?

Да, леко ще ги пооформиш само  Peace

# 108
  • Мнения: 3 036
Leo,
последен въпрос от мен. Praynig
Днес ги правих,но като профан леко се обърках.
Не бяха никак лоши, извини ме за тъпия ми въпрос:
Как се завиват по дължина или по широчина,че ги объках   Embarassed

# 109
  • Мнения: 7 474
desi_minkova  няма значение, просто ще са по-малки или по-големи,
 в зависимост от къде си ги навивала  Laughing , ако правилно ти разбирам въпроса newsm78 Laughing

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз ги правя по малки, колкото хапки.
Солените с шунка и кашкавал, отгоре със сусам.
А сладки съм правила само със смокини.

# 111
  • БГ
  • Мнения: 1 161
L е о, хиляди благодарности за идейката!!!    bouquet

Ето ги и моите охлювчета, вече са в кутията, надявам се приятно да изненадам детенце и татенце довечера:

# 112
  • София
  • Мнения: 10 858
За вечеря мисля да ги направя, с кремвирш наситно, малко лютеничка и кашкавалче отгоре Heart Eyes

# 113
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Aз ги правя с кайма,червен пипер ,чубрица и кашкавал. Peace

# 114
  • Мнения: 592
Aз ги правя с кайма,червен пипер ,чубрица и кашкавал. Peace
брррр, мраzя 4убрица, а кайма на това пухкаво многолистно тесто  newsm78 newsm78, не zнам. Важното да ви е вкусно  Peace

# 115
А стафидите слагаш ли ги за малко във вода предварително или направо в тестото?
И на мен ми хареса рецептата и ще я пробвам. Ей такива лесни много ги обичам!   bouquet
chef super sa ,hte probvam

# 116
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ето ни съботната закуска!  Hug

# 117
  • Мнения: 1 175
Щом е от Leo рецептата със сигурност е страхотна.Каквото съм правила по нейна идея винаги се е получавало чудесно.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт