Охлювчета от бутер тесто-сладки и със сирене!

  • 48 034
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
1. сладки                                           
     
     2. със сирене


1 пак. бутер тесто

за сладките:
стафиди(накиснати 10мин. в топла вода да омекнат)
захар

за солените:
200 гр. сирене
2  яйца (единият жълтък за намазване)
3-4 суп. лъж. кисело мляко


От един пакет стават около 30 охлювчета! Сложете ги в кутия с капак, за да не станат твърди Wink

Разстила се тестото и се ръси обилно със захар и стафиди, след това се навива на руло и се реже на кръгчета по 2см. Слагат се в леко намаслена тава(на разстояние едно от друго), ако е тефлонова не е нужно. Отгоре отново се поръсват със захар. И се пече 20 минути на 200градуса. Много е лесно и са многоооооо вкусни.
 Peace
Солените се правят по същият начин, само че тестото се намазва със сместа от сирене , яйце и кис. мляко. Отгоре се намазва с жълтъка. По желание може да поръсите с подправка или малко кашкавал Crazy Crazy Невероятно вкусни стават Peace

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 22:18 от L е о

# 1
  • Мнения: 5 873
Както винаги даваш лесни и вкусни рецепти.Браво!Ще пробвам.

# 2
  • Мнения: 7 474
Както винаги даваш лесни и вкусни рецепти.Браво!Ще пробвам.

 BlushМерси Blush  bouquet
Само да ти кажа да ги сложиш в кутия с капак, че ще станат твърди. Аз ако случайно останат и се повтвърдят си ги топвам в чайче и си ги хрупкам  Crazy, ама това е една друга тема..

# 3
  • Мнения: 533
А стафидите слагаш ли ги за малко във вода предварително или направо в тестото?
И на мен ми хареса рецептата и ще я пробвам. Ей такива лесни много ги обичам!   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 474
А стафидите слагаш ли ги за малко във вода предварително или направо в тестото?
И на мен ми хареса рецептата и ще я пробвам. Ей такива лесни много ги обичам!   bouquet


Слагам ги за 10 мин. в топла вода!  chefСега ще го добавя в рецептата.

# 5
  • Мнения: 5 873
Имах рецептата за подобни охлювчета,но се месеше някакво тесто и се мажеше с мармалад отвътре.Ставаха едни мекички и как изчезваха ...

# 6
  • Мнения: 7 474
Предполагам,че и това може да стане с мармалад или шоколад newsm78, даже се чудя дали няма да станат и солени със сирене и яйце newsm78. Ще пробвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Само да добавя, че ако стафидите се накиснат в ром или коняк ще стане и с един приятен аромат.
Скоро ще ги пробвам, благодаря Лео!  bouquet

# 8
  • Мнения: 412
 Hug И аз да добавя, че ако тестото се навива едновременно от двата края към средата, нарязаните филийки ще имат сърцевидна форма и така се получават бисквитките "Сълзица".  Grinning

# 9
  • Мнения: 7 474
Hug И аз да добавя, че ако тестото се навива едновременно от двата края към средата, нарязаните филийки ще имат сърцевидна форма и така се получават бисквитките "Сълзица".  Grinning

 smile3521 smile3521 smile3521

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Днес ще ги правя тези охлювчета! Да видим дали ще ги докарам Simple Smile

# 11
  • Мнения: 412
Leo, Вивиан, ако някой ги направи с шоколад или солени, нека да сподели резултата, моля  Hug
Аз съм правила само по начина, който описах - като бисквитките "сълзица", ароматизирани и с портокалови корички...Очаквам да се похвалите  Grinning и после среща в диетичните теми  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 7 474
Във Била продават такива готови на щанда за топли неща(с питките) и мисля,че съм виждала там с шоколад , затова предположих,че ще станат.  chef А за солени ще пробвам и ще кажа.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 858
Leo, Вивиан, ако някой ги направи с шоколад или солени, нека да сподели резултата, моля  Hug
Аз съм правила само по начина, който описах - като бисквитките "сълзица", ароматизирани и с портокалови корички...Очаквам да се похвалите  Grinning и после среща в диетичните теми  Mr. Green
За диетичните мами да се включа...
аз само правя, ама не ям... Joyе пробвам, ама не по много, по мъъъъъничко, колкото да не съм капо Mr. Green

# 14
  • Мнения: 7 914
А ако се сложожат захар и ядки, дали няма да стане... нещо с ядки Joy ?
 А да се сиропира после?
 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт