Два задържани фоликула

  • 2 811
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, цикъла ми закъснява с повече от 30 дена и днес отидох на гинеколог. Казаха ми, че имам два задържани фоликула. Изписаха ми регулон - първо 10 дена х 1т. и след това почивка. На втория ден от цикъла пия още 21дена х1 табл. Та.. не можах да разбера.. това кисти ли са... ще се спукат ли тези фоликули след първия прием на хапчетата? Моля за малко помощ и яснота?  Praynig

# 1
  • Мнения: 13 900
Все още не са кисти, но ако продължат да растат може да станат. При мен противозачатъчните помогнаха.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Миниатюрни фоликулярни кистички,които обаче не са опасни и се изхвърлят от организма.Често се случва.Аз имам по няколко на всеки яйчник.

# 3
  • Мнения: 12
Благодаря ви за информацията! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 078
На мен ми закъсня и дойде на 38-ми ден, като непосредствено след края на предния цикъл бях на гинеколог, които ми откри такава киста. Да разбирам ли, че закъснението се е дължало на това ? След 10 дни отново имах цикъл нормален, даже обилен. Не разбирам, ако този втория е бил нормалния, а предния какво е било - спукване на фоликулярната киста евентуално ли ? На преглед ще съм в началото на март, ще си задам тогава и въпросите, но ако някой може да отговори тук сега или да попитам в темата за кистите ?

# 5
  • Мнения: 12
Здравей, Диди Simple Smile По принцип трябва да се изхвърлят от тялото. Предполагам това не е нормална реакция на организма. Аз започнах да пия регулон веднага след прегледа. След 10 хапчета, както бях написала в поста, правя почивка и чакам да ми дойде. Втория ден от цикъла ( който трябва да дойде от 1 до 7дена) започвам с 21 табл.от въпросното хапче. Предполагам,че този прием почти без спиране ще окаже влияние на тези неща... На теб какво ти предписаха за кистата, нещо да пиеш или не? Предполагам, че вече си ок . Стискам палци! Wink Моята докторка ми каза нещо странно, което определено не разбрах -че с тези противозачаръчни можем да регулираме тези фоликули и да ги "върнем" във фаза, в която са били преди и да ги използваме за следващия период за овулация - за бебеправене ..Но не разбрах особено как ще стане тази магия. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 078
Здравей Петя. Не ми е предписвано нищо. Каза че ще я наблюдаваме, за това ще съм на преглед през март.
Относно "магията" идея си нямам дали е така. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 13 900
Задържаните фоликули могат да претърпят обратно развитие  Peace

# 8
  • Мнения: 12
Amini, това обратно развитие на фоликулите с помощта на регулона ли ще стане? Каква точно е идеята, че след като достигнат по малки размери, трябва да се спре приема на хапчетата и при следващия месец да бъдем готови за бебеправене? Тези ли фоликули ще се борят следващия месец или не е задължително? Grinning Извинявам се за многото въпроси, но нищо по конкретно не намирам в нета, а ми е само в главата.  Praynig

# 9
  • Мнения: 13 900
Не е задължително, може да се спукат примерно.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Могат да се спукат,могат и да останат,при всички положения не са опасни.Едно време ги лекуваха с противозачатъчни,сега все повече доктори смятат че няма нужда и това е състояние на организма.

# 11
  • Мнения: 12
Разбирам, благодаря ви:)

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Amini, това обратно развитие на фоликулите с помощта на регулона ли ще стане? Каква точно е идеята, че след като достигнат по малки размери, трябва да се спре приема на хапчетата и при следващия месец да бъдем готови за бебеправене? Тези ли фоликули ще се борят следващия месец или не е задължително? Grinning Извинявам се за многото въпроси, но нищо по конкретно не намирам в нета, а ми е само в главата.  Praynig

Тези фоликули ги пиши бегали Laughing.За да не се изхвърлят нещо не им е било наред,или лигавицата е удебелена и не са успели да я разкъсат,за да се изхвърлят при менструацията.С чисто нови фоликули ще бебеправите.Регулона предполагам ви е изписан,за да се избегнат нови задържани фоликули.Има една теория,че след противозачатъчни лесно се забременявало Peace

# 13
  • Мнения: 12
Мдаа.. Имаше мисед декември месец при мен. Предполагам, че от това се получиха така нещата... Ще си чакам нов щастлив месец и това е! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт