Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 550
  • 645
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
За мен такъв вариант е най-подходящ за праг, когато вратата се отваря навътре:
Скрит текст:
Ето и тема по този въпрос:
https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=39102

# 271
  • Мнения: 68 642
Това с рамката на пода си е чист прозорец с отваряемо крило, а не врата Stop
Междувпрочем, такива слагат и на изхода към терасите-прозорци, а не врати..

# 272
  • Мнения: 54 404
За врати на тераси, да.
Но за баня не е практично. Нито красиво

# 273
  • Мнения: 68 642
И за терасите е гадно-ни ръчка има отвън, ни нищо...прозорец си е отвред.
Да не говорим, че може да се спънеш и да си счупиш кратуната в тези високи прагове Mr. Green

# 274
  • Мнения: X
Идеален вариант има, но много материал за замазка ще отиде.
Първо се прави пода на банята с плочки.
После се прави замазка с една идея по-нависоко на цялото жилище.
(когато врата се отваря навътре)

# 275
  • София
  • Мнения: 38 476
Пак ще кажа - банята е като нашата. Ние нямаме праг. При нормалко къпане и поради добре направения наклон на пода, водата стига до средата на банята. По изключение, ако влязат да се къпят двете деца, може да изплискат вода в антрето, което пак не е особен проблем, попивам с мопа и това е.

# 276
  • Мнения: 4 275
Такааа, макар и с бавно темпо, работата по обзавеждането върви, даже е почти към края си.
Общата сума, която е дадена към момента е: 15831 лева . Долу е разбивката по стаи:

Скрит текст:

За докупуване остават:
Телевизор - около 500 лева
Скрин - 119 лева
Холна маса - 20-50 лева

Със сигурност има неща, които съм забравила да вписвам в екселския файл, но предполагам, че не са повече от 500 лева... или поне силно се надявам Joy

Крайната сума с включените ТВ, скрин и холна маса е 17000 лева.

# 277
  • Мнения: 5 016
И аз ще пиша в последствие за подобно начинание, с уговорката, че нашият ремонт беше по-лек и кухнята беше частично налична.

# 278
  • Мнения: 4 275
При нас всичко беше от нулата, апартаменът беше на шпакловка и замазка...

# 279
  • София
  • Мнения: 16 024
Не бих оставяла тв на квартиранти. Ако не е читав човека ще замине в заложната.

# 280
  • Мнения: 54 404
Аз пък да питам защо и чаршафи купуваш, Мише?

# 281
  • Мнения: 4 275
Ами да ми е по-спокойно на душицата като искам наем малко над средното Smile А и струват само 30 лева, не е кой знае какво. Както Дорис писа в една друга тема, нека да е комплимент от наемодателя 😀

Румка, радвам се, ако съм била полезна с нещо. Снимки ще има другата седмица евентуално. Имаме още малко за довършване Simple Smile

Пердетата са ми голяма болка. Бях се настроила за цена до 300 лева, по 150 лева ня стая. Платът си и струваше толкова, просто не предвидих ушиването - 166 лева. Може би с щори щеше да е по-евтино, но пък не ми създават уют. Можеше да се изберат и по-евтин вариант, но... Абе, да го пишем в графа допусната грешка 😕

# 282
  • Мнения: 54 404
Лелеее, 166 лв.за ушиване??? Rolling Eyes
Скрит текст:
Миналата година правихме ремонт и у нас. Купих нови пердета за хола и детската. Доста обикалях, докато ги избера, имах време тогава. В крайна сметка ги взех от един цигански пазар в Пловдив, където продават същите стоки, но на двойно по-ниски цени. Освен това има на място шивачки и за половин до един час ти шият пердето, само по 2 лв. на метър вземат, с включен перделик.

# 283
  • Мнения: 4 275
Е, аз освен, че чаках към 5 дена, и цената беше такава. Нищо, ще ми е за урок следващия път :-/

# 284
  • Мнения: 54 404
Човек се учи, докато е жив! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт