Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 543
  • 645
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 38 475
Полудяха! За 350 лева има по-големи и по-хубави апартаменти в Младост.
Като мисля за наематели, много е важно какви уреди ще им предоставите.

# 106
  • Мнения: 2 192
В "Младост" трудно за 350 лв. да се намери. Търсенето е голямо просто. Ние още не сме се изнесли и поне 10 човека ни питаха дали могат да го наемат, съседите пък напускат още по-малък апартамент, чиято холо-кухньо-трапезария е, забележете, триъгълна стая, и въпреки това на втората седмица намериха купувач.

Ето още един с малка кухня, но с по-добре усвоено пространство (вместо ъглов диван има канапе):

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c148395140611505

Всъщност това са само примери, не най-добрите, просто няколко идеи какво се предлага. Извинявам се за отклонението от темата.

# 107
  • София
  • Мнения: 4 192
Този апартамент пише, че всекидневната е 20м2. Трябваше кухнята да стига до където са "цопнали" трапезарната маза, това са още 80см големина, което е много. Направили са шкафовете за хладилник 180, а са "турили" некъв изчанчен за 140см, и то в тежък и скъп черен цвят. Портмантото и полиците са абсолютно не намясто. Дивана е нефункционален за вечерна почивка, а друга холна мебел липсва напълно. Бойлерът и пералнята се виждат от всяко едно кътче на апартамента, а "обличането" им в един шкаф не би струвало повече от 300-400 лева. Спалнята е маломерна, при което този гардероб за 119.95 от януарската промоция на Виденов затапва цялото лошо впечатление. Осветителните тела за по 10 лева от ликвидацията на Практикер дори няма да ги коментирам.  Мястото за къпане се чудя какво ми липсва - душ-кабината или малко по-модерния параван. Плочките абсолютно нелогично комбинирани, не мога да преценя дали са над 12 лв/м2. Щорите по прозорците мисля, че са им останали от някое друго жилище...
Сигурно са дадени едни 13-14 хиляди лева за обзавеждане и са спестени 2-3 хиляди, които щяха да направят мястото наистина приятно...




Ето още един с малка кухня, но с по-добре усвоено пространство (вместо ъглов диван има канапе):

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c148395140611505

Всъщност това са само примери, не най-добрите, просто няколко идеи какво се предлага. Извинявам се за отклонението от темата.
Този на мен ми допада в пъти повече. Има завършеност и уют. Според мен ще си намери бързо наемател  Peace

# 108
  • Мнения: 2 192
Скрит текст:
Chiana2003, много добра критика. Цялостното усещане е за "най-евтиното", като да не е вложено никакво старание.

# 109
  • София
  • Мнения: 5 935
Какви 350 лева наем в Младост  ooooh! ooooh!На какво ooooh! Не че искам да споря, ама не ми се вярва вече. Цените наистина са полудели, не само за купуване, ами и за наеми Crossing Arms Безумни са тези цени горе на апартаменти с две стаи, ново строителство. Ние отдаваме 10 пъти по -луксозно обзаведено за 200 евро, пак 2 стаи, пак ново. Вярно преди 4 години го дадохме, но наемателката беше обикаляла много, влезе при нас, каза че няма да мръдне от там и наистина не мръдна до днес. Thinking

Снощи гледахте ли ? "Дом за всеки" или подобно име на ТВ предаване. Ами 800- 900 лева тристайни апартаменти , полу- обзаведени някои, че единия беше соц мебели, на 4 -ти километър, 900 лева 2 стаи + кухня ooooh! ooooh! Ужасно скъпо ми се вижда.

# 110
  • София
  • Мнения: 4 192
Вие давате евтино. За 400 лева вече няма и студиа и едностайни в източните и южните райони.
Като се дава под наем се смята - какви са ти разходите и дали изобщо имаш далавера. Вие на 200 евро като си платите местните данъци, данъците към НАП, включите и амортизацията сметката няма да ви излезне и на 2% възвращаемост. Дали сте една камара пари за обзавеждане и за 7-8 години останалите ви пари от наеми ще ги дадете пак за обзавеждане. Ми много ясно, че наемателката няма да иска да мръдне...Ми то по-добре да го държите заключен...

# 111
  • Мнения: 4 275
И аз не бих мръднала от този апартамент  Laughing Преценете си дали не го давате прекалено евтино. Аз в момента плащам 330 лева за гарсониера, в никакъв случай лукс, но е прилично.

# 112
  • София
  • Мнения: 5 935
Да, и аз смятам че е малко. Обзаведено е до последната подробност, луксозно е. Бяхме го правили за нас. Не се скъпяхме за нищо. После се родиха децата и нямаше как да живеем в две стаи. Позната история.

Мъжа ми не иска да я мърда. Тя е сама жена, без деца , дори сериозна връзка май няма Thinking Спретната , подредена, педантична. Беше колежка преди време. Сега се премести някъде, със сигурност знаем че взема над 4 хил чисто. Кариера прави, да е жива и здрава. Ама май наема е малко.  Simple Smile
Мъжа ми смята че е добре,  понеже го поддържа и не го руши жилището.  ooooh!Трябва да сме доволни че е там.
Даже оня ден каза. "ако се изнесе незнам от къде ще търся нов наемател?" Наивен е малко или даже много той... ooooh! ooooh!

# 113
  • София
  • Мнения: 4 192
Тя няма да се изнесе никога ако може. Чак като направи семейство и деца  Wink

# 114
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ако изобщо: )
Преди 4 години наистина бяха много по-ниски наемите, нямате ли клауза за актуализация в договора?
Иначе свестните наематели наистина не трябва да се изпускат, и аз вече се ориентирам към колеги и познати, въпреки всичките рискове в един момент да си развалим добрите отношения заради някоя глупост.

Влязох заради Мишелин, може да погледнеш и тук, правят доста намаления също:
http://platan.bg

# 115
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Мише, ако позволиш мога да постна схемата на един едностаен апартамент, за обсъждане. Жилището се довършва в момента и предстои обзавеждане, таргета е студенти (2), намира се в непосредствена близост до Технически университет Варна.

Много сте полезни с идеи bouquet

Ако е проблем мога да пусна отделна тема.

# 116
  • Мнения: 4 275
Doris, пускай, ще е интересно да обсъдим Simple Smile

Catherine Tramell, много благодаря за линка. Бяха ми излизали като резултат в гугъл, но ги пренебрегвах, защото мислех, че са много скъпи. Виждам, че имат и добри цени. Даже набелязах един диван  Laughing
 
Като се чета в първия пост, с каква убеденост разказвам за мебелите по поръчка, а сега до къде я докарах  Laughing Признавам, че бях повлияна от мненията, че щом е за под наем, то трябва да е по-евтино.

Харесах тази кухня, сглобена в бял гланц, която излиза около 600 лв без плот и гръб: https://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=95&pid=73476&sgid=95. Колебая се обаче все още дали да не се ориентирам към Икеа. Поръчковата обаче излиза 2000, а от Икеа около 1200 лева. Не е чак толкова голяма разликата, а смятам, че първата ще е по-добра....

Гардеробът в спалнята излиза около 900 лева, икейски, PAX, четирикрилен, а за легло харесах това: http://www.ikea.bg/bedroom/beds/Double-and-king-size-beds/50945/76031/. Нали може да му се сложи повдигащ механизъм?

Пералнята я местя в коридора поместена в шкаф за пералня, а до нея закачалка и шкаф за обувки

# 117
  • Мнения: 2 192
Цитат
http://www.ikea.bg/bedroom/beds/Double-and-king-size-beds/50945/76031/. Нали може да му се сложи повдигащ механизъм?

Мишелин, променяш изцяло концепцията за легло-ракла ли? На това дори и да се сложи повдигащ механизъм, багажът отдолу няма да е защитен от прах, а и ще се вижда. Реално няма да има как да се изчисти под леглото, а там се събира много мръсотия.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 17:22 от krasimilo

# 118
  • София
  • Мнения: 38 475
Мишелин, за кухнята да ти кажа - измери си където ще ти е, напиши си на листче и отиди в магазина да видиш. Изгодна кухня трябва да съдържа долу - една двойка за мивка, още една двойка и една единичка. Горе - две двойки и две единички. Ако има ъглов шкаф - още по-добре.
А, тази на Момакс е модулна. Това е добре. Компромис между готовите и тези по поръчка.

# 119
  • Мнения: 2 192
Цитат
Пералнята я местя в коридора поместена в шкаф за пералня, а до нея закачалка и шкаф за обувки

За пералнята сигурна ли си? Ще отнеме от жилищното пространство, а и ще шуми.

Общи условия

Активация на акаунт