Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 532
  • 645
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Нелка* от моят опит като наемодател, наемателите предпочитат да спят на ново легло за двеста лева, вместо на стара приста. Това легло за двеста лева с добра подматрачна рамка на крачета и хубав матрак няма проблем. Така дори и да го похабят, защото повечето наематели като плащат по 700 лева смятат, че могат и да не пазят, много лесно може да се смени след три години. За съжаление търсенето на необзаведени апартаменти клони към нула във Варна, повярвай ми обзавеждането не се избива с разликата в наемите, с удоволствие бих отдала един празен апартамент само на настилка, а наемателите ако искат и за пет хиляди легло да си сложат, уреди Миле и т.н.. И най важното времето и нервите да си спестя, защото това не ми е основен бизнес, просто се случи така, че жилището няма да се използва от семейството поне засега.

Виденов са само като пример за ценово равнище, много хора дори и да не са наематели пак се обзавеждат от там, всичко опира до възможности. А лукс обзавеждане не би могло да се покрие с наем 700 лева. Като лукс също е доста разтегливо понятие Peace В апартамента, който отдавам под наем леглото е от масив правиха ми го в Габрово за смешните 100 лева.  Но леглото какво е? 4 царги! Важното е добра рамка и матрак.

PAV1 не знаех, но винаги има нужда от квартири за студенти. В даден момент те са вече мъже и си имат сериозни връзки, а понякога и имат добри доходи в по горните курсове или богати родители и не желаят да са в общежитие, а искат нещо прилично. Надявам се да не се отрази на търсенето де  Grinning

А сградата е тооочно до университета и Лидл




п.п.
Ако няма студенти кандидати ще променим таргета  Laughing

# 151
  • Мнения: 15 016
Ох, скъпо, евтино и наемател или собственик... Аз казах, че си го правихме за нас, избрах скъп плот, уж аз си го платих, аз си го пазих и още на втория месец една чаша падна от сушилника и направи малка дупка. Още ме боли като гледам дупката, макар и миниатюрна. Факт е, че понеже плотът е достатъчно качествен, не се разду от тази дупка, няма поражения около нея. Дупка имам и на гардероба. По средата сме оставили място за телевизор, а над него има шкафове с дрехи, а на най-горния си държа ютията, е, веднъж я изпуснах. И от тази дупка ме боли, не е като да не искам да пазя, ама на. И това все 2-3 месеца след като се нанесохме. От тогава освен стените, изцапани с мръсни пръстчета, друго няма.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ох, скъпо, евтино и наемател или собственик... Аз казах, че си го правихме за нас, избрах скъп плот, уж аз си го платих, аз си го пазих и още на втория месец една чаша падна от сушилника и направи малка дупка. Още ме боли като гледам дупката, макар и миниатюрна. Факт е, че понеже плотът е достатъчно качествен, не се разду от тази дупка, няма поражения около нея. Дупка имам и на гардероба. По средата сме оставили място за телевизор, а над него има шкафове с дрехи, а на най-горния си държа ютията, е, веднъж я изпуснах. И от тази дупка ме боли, не е като да не искам да пазя, ама на. И това все 2-3 месеца след като се нанесохме. От тогава освен стените, изцапани с мръсни пръстчета, друго няма.

Е това на всеки може да се случи, но има разлика от мърлящина и инциденти. Каквато и да е кухнята няма да издържи, ако в шкафа си разлял бутилка и си я оставил така  Laughing Сега като сменях фурната и котлоните и като махнаха плота и се откри джолито, гняс - в дъното 5 пръста изсъхнала мръсотия от олио ли не знам от какво и раздут гръб, толкова ми стана неудобно от майстора Embarassed, но на наемателите не! А знаеха точния ден и час на подмяната. Затова пак споменавам Мамамари, ако беше модулна и свободно стояща печка - хвърляш старото и подменяш с ново  smile3538

Чудно ми стана обаче с тая чаша и дупката в плота. Какъв е плота - камък?

# 153
  • Мнения: 15 016
Не е камък, не знам как се води материала. Ами тя дупката наистина е съвсем малка, ама аз си я знам Simple Smile

# 154
  • Мнения: 4 388
Нямам намерение да влизам в спорове, но говорейки за цена-качество,-поддръжка е странно изобщо да споменаваме Виденов. Разликата между тези примерни комплекти не е в габарита, и на двата дълбочината е толкова. Но Виденов-ския е от по-тънко ПДЧ, с гадни кантове, незнайно качество на крепежните елементи и качество около нулата. Наемателите не пасат трева, никой няма да плаща 700 лева месечно, за да спи на легло от 200 лева, което може да се разпадне всеки момент.
To и да имате намерение спора е абсурден,защото:
1.Втория ви линк не се отваря и освен вас никой няма представа какво и какво сравнявате,но за това което отвори първия линк аз не бих дала и 4 камо ли 400лв.Вярвам ви стана ясно че нито марката нито цената гарантират качество и функционалност.Моят дългогодишен опит показва че легло за 80 лв (наша неизвестна фирма) е по- в пъти  от неща на много  други уж с претенции и име  ooooh! Stop.
2.Личните ми наблюдения (и не само моите Wink) върху наемателите ,които  и според мен далеч не пасат трева е че когато станат новодомци обзавеждат предимно с Виденов и подобни.
3. 90% от размера на наема се определя от :локация,квадратура,етаж,изложение,общо състояние на имота и максимум 10%от обзавеждането като най-трудно се отдават необзаведени следвани от тези с не чисто ново обзавеждане. Каквото и да говорите жилищата с ново -клас Виденов обзавеждане са най-търсени.Но наличието на мебели и техника качва не повече от 10%,което в никакъв случай не покрива разхода за покупката и поддръжката на такива.Точно за това и наемателите не са мотивирани да си купуват свои,а наемодателите да обзавеждат с нищо над минимума.
Е има и известен пазар на наистина хубави изпипани неща но там наемите стартират от тази сума ,само че в евро.

# 155
  • Мнения: 1 483
Ето схема на ателието, за което говорих, както казах таргет студенти, добре е да има две работни места и две за спане, брокерите казаха, че обикновено се комбинират по двама за да си поделят наема, но може и да са си двойка. Жилището е в непосредствена близост до технически университет до ключ, в коридора и куненския бокс, ако изобщо може да се нарече така, гранитогрес в хола ламинат. Банята е завършена и няма какво по нея да се мисли, едната цяла стена е остъклена фасада, пред прозореца до кухнята има тераса, но не съм я начертала.

http://prikachi.com/images.php?images/768/9049768Y.jpg

Давайте идеи, че таз "кухня" освен мивка и печка нищо друго, а хладилника къде, пералнята ще е в коридора и до нея гардероб. Легла или разтегателни единични модули, или разтегателни двойки дивани. Има в Икеа бюджетни със сваляеми калъфи и матраци, а не пружини.
Двуместни 163 см


Едноместни - 80см
Могат да си стоят постоянно разтеглени ако иста и да се въргалят, а може и две единични легла newsm78






Тая преграда до кухнята има ли я? Зид ли е или суха стена? Ако се махне, може кухнята да стане по-приличен размер. Thinking

# 156
  • Мнения: X
В даден момент те са вече мъже и си имат сериозни връзки, а понякога и имат добри доходи в по горните курсове
или богати родители и не желаят да са в общежитие, а искат нещо прилично. :
Добри доходи?
Студентите работят в пицарии, продавач-консултанти, кол центрове.
(доходи не повече от 600 лв/м)
При родители с възможности - направо купуват жилище.
Такова в момента търся за мои познати.
В момента са под наем -двама, в двустаен апартамент с чиста площ 60 кв.м. и плащат наем 320лв.
Ако мога да намеря снимка на кухнята ще я постна.
ПП ето:
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 15:14 от Анонимен

# 157
  • Мнения: 1 483
Каквито и доходи да имат наемателите, колкото и да са капризни, накрая наемат това, което има на пазара.  Laughing Особено като знаят, че имат ограничено време за търсене и пренасяне, мислите ли, че евтиното легло ги спира? Така че правете апартаментите както на вас ви е изгодно и не ги мислете наемателите. Peace

# 158
  • София
  • Мнения: 4 192

Такова в момента търся за мои познати.
В момента са под наем -двама, в двустаен апартамент с чиста площ 60 кв.м. и плащат наем 320лв.
Ако мога да намеря снимка на кухнята ще я постна.
ПП ето:
Скрит текст:
То ако се намираха 60м2 в такова състояние за 320 лева никой нямаше да иска да си купува после. Това си е грешка на наемодателите, че взимат толкова малко пари. Ама всеки си носи кръста  Mr. Green

# 159
  • Мнения: 4 388
Дорис,хубави са сгъваемите мебели ,но не винаги са много удобни за спане  и бързо се надира пода ,а и студентите не са много по подреждане и прибиране.Аз бих взела две единични легла +някакви прилични шалтета за отгоре
Скрит текст:
но поне 90 см защото на 80 си е тясно
които могат да се прилепят като спалня и да се разделят като отделни.От двете страни на прозореца с/у кунята.
Тези дето препоръчах по-напред на авторката на темата са подходяши ,защото междинната табла е доста по-ниско от нивото на матрака и изобщо не се усеща като се слепят.Аз също не знаех какви хора ще дойдат преди време Joy и точно от същите съображения ги взех.
Моббо трябва да ми дават процент  Crossing Arms
В коридора до пералнята хладилник голям с фризер  и някаде в кухнята МВ щом е за студенти.
Кухненската маса по-голяма и не стъклена за да се ползва и за учене.
https://videnov.bg/трапезни-маси/трапезна-маса-дони 69лв
или
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=5&pid=66570&sgid=5
Удобни меки кухненски столове.Обърни внимание !Подложката на столовете да е сменяема (като тези на картинката)
 http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=7&pid=66766&a … =66395&sgid=7
или перяща се на стол от масив примерно:
https://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0 … rc=7HCiL0SoI6woWM:
В коридора срещу пералнята и хладилника гардероби 2 еднакви и след тях веднага на самата стена стойка за ТВ обърната с/у леглата :
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0 … rc=rE2nPmw4nbL7-M:
За да не ти дупчи кой където му е удобно.
На свободната стена в кухнята може от тези:
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=28&pid=66539&sgid=28
или
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=28&pid=69324&sgid=28
събират много и не заемат място.Има ги в различни цветове.Аз си ги хващам с два дюбела за стената за да не падат при купоните.

Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 16:16 от mamamari

# 160
  • София
  • Мнения: 38 417
Като се замисля, и на мен ми предстои след няколко години да подготвя апартамент до университет. Ама там първо ни чака изриване до бетон и ремонт. Добре поне, че дограмата и покрива са готови.

# 161
  • Мнения: 46 484
Давайте идеи, че таз "кухня" освен мивка и печка нищо друго, а хладилника къде...
Нашата дневна с бокс е подобна, ето как беше замислена кухнята.
Скрит текст:



Обаче правихме ремонт като бях в напреднала бременност и въобще не ми се мислеше и обзавеждаше, надрасках там нещо на фирмата, която ще я прави и ги оставих да решават. В последствие преценихме, че малка миялна под мивката не ни върши работа и решихме да сложим среден размер. Също така хладилник от този вид ни беше малък. Обаче за целта трябваше да разрежем половината кухня и се отказахме (достатъчно беше, че къртихме барплота hahaha), компромисно вкарахме миялната на мястото на хладилника и отгоре сложихме рафтове.
Скрит текст:


Хладилникът отиде в коридора, не е неудобно, защото е на метър и нещо от плота.

Иначе идеалният вариант е където са чекмеджетата да е вградена миялна, а в края да се изкърти горното шкафче и да влезе голям хладилник.

Обаче - ако е за наематели и първият вариант е перфектен Peace

# 162
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Преградата е тухла и има прекарани изводи за пералня. А жилището е на етап вече с настилки...

Free Agent точно тези сгъваеми ги постнах, защото мои близки имат и казват, че са много удобни, те са с матраци, наясно съм, че студентите няма да сгъват и разгъват всеки ден, така че в по-голямата част ще са просто легла. Възможно е и да надраскат ламината, но смяната му ще излезе 17 кв - 250 лева да речем, поне ламинат имам кой да ми сложи Simple Smile. Съгласна съм, че отделните легла са по удачни, но доста превземат стаята май.
Има ги и с колелца
Скрит текст:






Цялата стена на леглата е в прозорци само отстрани има по 25 см.

Това ли имаш предвид?





Не се сърди, човече
твоята кухня е голяма даже Simple Smile тази е 1.30/180 и отдушник в ъгъла  Joy

Може да се наложи да се сложи печка тип раховец.

# 163
  • София
  • Мнения: 4 192
Скрит текст:
Какви програми ползвате за скиците и безплатни ли са  Hug

# 164
  • Мнения: 4 388
 Peace
Само печката по-близо до комина.
Моята дъщеря има подобна стая и така уж щеше да оправя леглото ...уж Embarassed и накрая само опъва всичко и едно шалте ....с феи и няколко огромни възглавници става като диван:crazy: пада до земята от всички страни...
Там учи,там чете ,там гледа тв и.....90% от времето е там.
И посреща гости на леглото-диван ooooh!.
Деца.

Общи условия

Активация на акаунт