Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 548
  • 645
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 46 508

Не се сърди, човече
твоята кухня е голяма даже Simple Smile тази е 1.30/180 и отдушник в ъгъла  Joy
О, аз мислех, че говорим за първата скица, въобще не погледнах, че пита друг човек  Embarassed
Печката, ако е вградена е по-лесна за идеи, защото може да бъде в средата на колона, под и над нея шкафове, само малко място за котлони, които ако не са напряко на плота искат съвсем малко място, а с една дъска в/у тях спокойно може да се превръщат в работен плот.

# 166
  • Мнения: 1 878
Момичета, а мислили ли сте да ги пуснете необзаведени? Аз преди бая годинки като си търсих жилище в София държах да е точно такова, защото имах абсолютно всички мебели, пералня и т.н. В жилището, което намерих, не беше живяно, нямаше дори кухня. С хазяина се разбрахме мисля за два наема и направих кухнята и купих бойлер. Естествено кухнята беше супер семпла, нищо особено, но и мен и него ни уреждаха чудесно. Това, което искам да кажа е, че за всеки влак си има пътници и може без да влагате излишни средства да намерите подходящите наематели.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 4 057
За съжаление много е малко търсенето на необзаведени, но да първо ще се пусне обява за необзаведени, само кухня. Но трябва да има готовност за бързо обзавеждане, защото ако стои дълго време неотдаден се губят наеми и се обезмисля. Та схемата трябва да е готова с бързо обзавеждане, което ме ориентира към фирми, които имат на склад мебелите. Изчакване 30 дни и губиш един наем и обира разлика в цената. Трябва схема за студенти и за двойка или един човек и за седмица мебелите да са в апартамента Simple Smile
За схемите ползвам roomstyler безплатна  online. Утре ще пусна и 3d на някой вариант.

# 168
  • Мнения: 4 398
Но трябва да има готовност за бързо обзавеждане, защото ако стои дълго време неотдаден се губят наеми и се обезмисля. Та схемата трябва да е готова с бързо обзавеждане, което ме ориентира към фирми, които имат на склад мебелите.  
Схемата с бързото обзавеждане аз поне нямам идея как да се случи.Изделията чиито цени и качество ме устройват работят за 20-30-40дни ,а не съм склонна на компромиси.Поръчвам мебелите преди да викна фаянсаджия  на фаза шпакловка и замазка.Докато се оправи той ,докато сложа врати ,ламинат пердета и щори и мебелите са на лице.
Случвало се е да харесам мостри на разпродажба в момент в който не са ми нужни и да ги имам на склад но до колкото разбирам случая не е такъв.
Вие сте в друг град и може все пак бързото обзавеждане да е възможно. За всеки случай трябва да се проучи предварително.
Аз пак за леглата исках да кажа . Thinking newsm78
Признавам нямам представа какви са сгъваемите ,но за да сте по гъвкави към различни типове наематели, би трябвало да са еднакво удобни и за двойка и като единични.Въпросните две единични легла ,които предложих стават безупречна стабилна спалня с няколко планки и за няколко минутки. Хубаво е да се провери предварително дали и разтегателните да имат такива опции :заедно да става удобна спалня и отделните и части да не се раздалечават. Ако пък са двойни тези разтегателните трябва да се провери че има достатъчно място в стаята за да се ползват и разтегнати . В противен случай това би създало ограничения към възможните наематели  за имота.

# 169
  • Мнения: 2 429
Аз съм за двойките на Икеа. Не защото е Икеа, а защото:

 Може да им дойдат гости - например родителите за ден-два да ги видят. Те къде ще спят.
 Сгънати са удобни и може да викат колеги след лекциите да разменят материали. Студентите често се събират.
На мен лично две легла ми изглеждат  не на място в стая, която трябва да служи и като дневна.

Ако ще е за студенти апартамента имате нужда от пералня, котлон, микровълнова, мивка и хладилник за кухнята. Една кана за варене на вода за 10-15лв е добро допълнение, опционално Simple Smile

- В Мобо имат наличности на мебели, поне ние последно като гледахме ни го докараха веднага.
- В Айко има доста изгодни неща понякога на промоция, които идват на наистина прилична цена. Една приятелка си купи секция от там намалена, излезе наистина евтино, а е много стабилна и няма проблеми нито с вода, с драскане и т.н. Ние си купихме от Айко столове - гледахме нарочно да са по-висок ценови клас с идеята да са качествени, разлепиха се на втория месец. Та и там е малко на късмет работата.
Между другото ако трябва да е евтино тук при нас поне даже и верига като Мосю Бриколаж имат налични мебели и са издържливи. Ние сме обзавеждали квартира с такива мебели и нямаше проблем. Има и доста мебелни къщи, които се снабдяват от Полша, и мострите са намалени, излизат понякога направо без пари /тоест все едно е Виденов или от мебелната къща като цена/.
Имаше русенски фирми, мебелите им са на цена като от Виденов, обаче са в пъти по-издържливи. Грозни колкото си искаш, но един гардероб примерно няма какво толкова като визия да му объркат. Тук тези мебели доста мебелни къщи ги поддържат на склад като бюджетна версия. Маса 130/80 струваше под 200лв, стол - 30-40лв. Имат и промоции, ако човек уцели.

Сто процента съм против Виденов, ако става въпрос за квартира.
1/ Защото при тях дали ще доставят на време е въпрос на късмет,много често забавят поръчки, ако е натоварено. Съответно чакането може да достигне и 50 дни /за справка вижте какво става по фейсбук профила им/. Ако човек обзавежда за живеене, ще го преглътне, нали си е за него, ще почака. Но да не знаеш кога ще ти дойдат бюджетните мебели и да загубиш месец наем ми се струва като евтиното излиза скъпо.
2/ Евтиното излиза скъпо и в случаите, когато доставят мебелите, и те са дефектни. Ако е надраскано, да го преживееш. Обаче ако се клатят краката на столовете например, или има проблем с вратичките на шкафа - тогава започва едно ходене по нервите защото звъниш, те ти казват ще дойдем, бавят се, ти чакаш, после имат срок, в който да го ремонтират - и хоп лятото минало.
Може и веднага да ги доставят и да няма проблеми, но защо човек да рискува? Идете в един хипермаркет, разходете се, купете си мебел, която може да видите, да ви доставят до 2-3 дни /има такива!/ и толкова. Струва ли си на триците евтин, на просото скъп, и накрая вместо да дадете с 200 лв отгоре примерно общо за обзавеждане изхабите и нерви, и време, и загубите пари.

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 10:38 от prolet_inchen

# 170
  • Мнения: X
Утре ще пусна и 3d на някой вариант.
Doris,
Ето вариант, където част от стеничката е елиминирана (червено):

Скрит текст:


# 171
  • Мнения: 4 398
Аз съм за двойките на Икеа. ....
Може да им дойдат гости - например родителите за ден-два да ги видят. Те къде ще спят.....
bouquetМоля покажете го визуално как го виждате  разположени две двойки разтегнати  или двойка разтегната+другата в сгънато състояние!
Doris, тази стеничка сигурно ли е че не е носеща?
Има го в документите за покупката.Лист с копие на проекта на вашето и съседните ателиета.Там е отбелязано.

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 11:53 от mamamari

# 172
  • Мнения: X
Doris, тази стеничка сигурно ли е че не е носеща?
Конструктура трябва да се изкаже.
Има вариант за укрепване, без "пълнеж'.

# 173
  • Мнения: 2 429

 bouquetМоля покажете го визуално как го виждате  разположени две двойки разтегнати  или двойка разтегната+другата в сгънато състояние!


Ще го покажа визуално така, както и вие показахте вашата идея  bouquet Има няколко лесни варианта - единия диван на мястото на леглото, което е до масата. Другият диван се изтегля наляво, така че да отиде повече срещу масата. Стойката за телевизор над хладилника /ако стената го позволява - така ще се вижда и от масата, и от двамата студенти като си лежат. Както е сега трябва единият винаги да се мести, за да вижда.
Освен това може да се проиграе вариант до всеки диван да има гардероб, а не да са струпани така накрая, ще може ли изобщо да се отвори вратата на пералнята така. А и така се получава един тесен тунел, през който не на всеки е комфортно да влезе.
Не на последно място нека имаме предвид, че като са на колелца лесно ще се местят из стаята. Това позволява в зависимост от нуждите хората сами да си ги преподреждат.
И пак ще кажа - не е достатъчно стаята да се измери с общи размери, а трябва и да се наложат истинските размери на мебелите, за да види, кое как ще стои.
И освен това, тя все още не знае какви хора ще го наемат. Защо просто не сложи един диван в стаята, ако дойде двойка или сам студент, а ако дойдат двама, ще се уговорят да закупи още един. Така няма и да се набутва.

# 174
  • София
  • Мнения: 38 476
Ъгловите легла с ракла и възглавници за гръб са добро решение за деня и нощта, ако има къде да се разположат.

# 175
  • Мнения: 4 398
Скрит текст:

 bouquetМоля покажете го визуално как го виждате  разположени две двойки разтегнати  или двойка разтегната+другата в сгънато състояние!


Ще го покажа визуално така, както и вие показахте вашата идея  bouquet Има няколко лесни варианта - единия диван на мястото на леглото, което е до масата. Другият диван се изтегля наляво, така че да отиде повече срещу масата.
Защо просто не сложи един диван в стаята, ако дойде двойка или сам студент, а ако дойдат двама, ще се уговорят да закупи още един. Така няма и да се набутва.
Защото в момента не пазаруваме ,а разиграваме варианти в зададените размери и параметри какво ,къде, как .За да видим всички варианти и потребителката да прецени  какво да избере.
 Дали съм ви разбрала добре?
Вие предлагате две разгъваеми двойки като едната е на стената с/у масата и се разгъва към кухненската маса?!
Стандартната дължина за спане  на човек с ръст 1,80м + място за възглавница е около 2м.Т.е според вас като се разгъне въпросния диван колко ще остане като пътека м/него и масата(минимум 85см за маса+ поне толкова за стола) 2-85+85  при ширина 3,20м?Дори и да се маха стола остват 35см пътека което крайно недостатъчно за сънен човек запътил се към тоалетната.Колко  ще има пред хладилника за да се отваря вратата или да се минава към тоалетната ?И къде и как виждате да бъдат позиционирани гардероби?

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 13:25 от mamamari

# 176
  • Мнения: 2 429
Скрит текст:

 bouquetМоля покажете го визуално как го виждате  разположени две двойки разтегнати  или двойка разтегната+другата в сгънато състояние!


Ще го покажа визуално така, както и вие показахте вашата идея  bouquet Има няколко лесни варианта - единия диван на мястото на леглото, което е до масата. Другият диван се изтегля наляво, така че да отиде повече срещу масата.
Защо просто не сложи един диван в стаята, ако дойде двойка или сам студент, а ако дойдат двама, ще се уговорят да закупи още един. Така няма и да се набутва.
Защото в момента не пазаруваме ,а разиграваме варианти в зададените размери и параметри какво ,къде, как .За да видим всички варианти и потребителката да прецени  какво да избере.
 Дали съм ви разбрала добре?
Вие предлагате две разгъваеми двойки като едната е на стената с/у масата и се разгъва към кухненската маса?!
Стандартната дължина за спане  на човек с ръст 1,80м + място за възглавница е около 2м.Т.е според вас като се разгъне въпросния диван колко ще остане като пътека м/него и масата(минимум 85см + поне толкова за стола) ?Колко  ще има пред хладилника за да се отваря вратата?И къде и как виждате да бъдат позиционирани гардероби?

Напротив, вие давате съвети за пазаруване, значи и ние можем Simple Smile

Ще остане 1,2 - 1,4, което стига за маса и стол. А колко ще има пред хладилника трябва да се измери. Наистина ли очаквате от мен да гадая, при положение, че няма мерки на стаята в детайли. Но ако е 6 метра дълга, то ще остане преспокойно място пред хладилника, дори и да не са един срещу друг диваните.

Потребителката предложи двата дивана, съответно се изхожда от това, че тя ги е премерила в детайли. Помня, че преди една страница спорихме точно за това - дали и как трябва да си мери човек помещението и какво казах тогава Simple Smile

Вие предложихте, аз предложих, трети ще предложи, жената да си измери и да си реши, кое за нея е по-добро. Това е.

И пак ще ви кажа - каквото и да предлагаме, като дойдат квартирантите, ще си преподредят стаята така, както им е удобно. Вместо да суркат легла наляво-надясно не е ли по-добре да имат удобна сгъваема алтернатива. Понеже то ако е да се спести място можете да им сложите и легло на два етажа.

# 177
  • Мнения: 4 398


Ще остане 1,2 - 1,4, което стига за маса и стол.
Грешите  при 140см за маса и стол при 3,20 ширина на стаята остват :3,20-1,40=1,8 м(за разгъване  на диван което е недостатъчно за  спане).Трябва да са поне 2м.Освен това няма място за пътека от другото легло към тоалетната.Ще се минава през леглото  newsm78 или всяка вечер и сутрин ще се пренася масата и столовете....не знам къде.
Не казахте къде ще са гардеробите за да има място за разтягане на диваните?
Не се опитвам да наложа мое разпределение,а само да видя в детайли това което предлагате вие.
Нали идеята е да сме полезни,а какво ще избере Дорис  си е нейна работа.

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 13:46 от mamamari

# 178
  • София
  • Мнения: 38 476
За кой апартамент говорим между другото? Студиото на Дорис ли?

# 179
  • Мнения: X
Имаше русенски фирми, мебелите им са на цена като от Виденов, обаче са в пъти по-издържливи.
Може би имате предвид "Ирим"?
И въз основа на какво е по-голямата "издръжливост"?
1. Една и съща дебелина(16мм) на ПДЧ Кроншпан
2. Сглобки (еднакви), прилагащи се в дърводелството
Скрит текст:
3. Еднакво машинно кантиране-вече и с PVC кант, но тънък
Да не пропуснем отговорния елемент: монтажник, оборудван с надлежни инструменти!

Общи условия

Активация на акаунт