Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 416 членове Включете се
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-275 от 275 отговора

София

Предстои ми обзавеждане на маломерен апартамент. Пускам темата с идеята да споделям кое на какъв етап е, пред какви дилеми съм изправена и на какво решение съм се спряла.

Накратко, имотът е с 38 м2 чиста площ. Състои се хол с кухненски бокс и спалня. Нахвърлих на една схема как си представям за момента нещата. Може да се види тук: http://media.snimka.bg/s1/5781/037805216.jpg

Ще се радвам на всякакви мнения и коментари. Също така, ще се радвам на включвания от други собственици на маломерни жилища, заедно да преборим предизвикателството за постигане на най-оптимално и функционално разположение.
Цитирай

София

Първият път като написа 38м2 си мислех за студио, а той си е най-стандартен двустаен по новите строителни стандарти. Дори не е маломерен, виждала съм двустайни с дневна 14м2 и стая 9м2  Crazy
освен някои други неща, които си разменихме, като мнения, моят съвет е да оставиш гранитогрес в целия кухненски бокс и коридора, до ъгъла където е хладилника. Няма да се амортизира толкова настилката при влизане с обувки  Wink
Цитирай

София

Двустаен е, наистина човек може да се отдели в спалнята, ако има нужда от почивка или ако не иска да му мирише на храна.  Laughing Но си е малък, а описания от теб, още повече ме плаши  Crazy

Пренасяма два коментара от предната тема тук:

Мишелин, за тази позиция на пералнята може и да не слагаш перде. Мисля, че ще бъде удобно да има рафтчета или шкаф над нея - за кърпи, за перилни препарати, за хигиенни продукти и препаратите за баня.
Emerald_eyes, съгласна съм за шкафа, малко ми загрозява банята, но си е удобство наистина. В противен случай, трябва да мисля къде да трупам прахове, препарати и др  Hug

Мишелин, според мен пералнята трябва да е сложите пред банята, и да разместите мивката.Също така ако може тоалетната да е сложите по диагонал или да е изместите на другата стена, защото в момента така не е удобна за използване.

За тоалетната съм съгласна, че не е много удобно да се ползва така. Затова се спрях на душ-завеса, че иначе за краката и главата ти ще опитат в паравана  Mr. Green

Има и друг вариант: http://media.snimka.bg/s1/5781/037805677.jpg, но не знам дали е удачно. Така вече мога да сложа душ кабина вместо завеса. Ако се сещате за друго разположение - пишете
Цитирай

Втория вариант на банята ми харесва повече.
Също ако беше мой имот щях да сложа гранитогрес в кухнята и на входа.
Подовете бих избрала от по-светъл ламинат.
Стените - светли за обем.
Не мога да разбера къде са прозорците според схемата.
Цитирай

София

Втория вариянт е по добър. Ако може вратата на банята да е обърнете навън. Наистина с плочки ще е по добре да се направи хола.
Цитирай

София

Първото ни жилище беше ново строителство,  по - малко от вашето на схемата ooooh! ooooh! С тази разлика, в наша полза, че спалнята не беше преходна. Банята беше по - голяма и с прозорец и голяма тераса отпред. Ама стаите напрактика бяха по - малки ooooh! ooooh!
Първо- не става за семейство. Ние живяхме там с едното дете докато беше бебе, ама мъка
Един съвет, пералнята ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в банята. Задължително с качествена душ кабина. Банята трябва да е много суха. Naughty Naughty ако ще има пералня и да не излиза нито пръска. Душ кабината ни беше ъглова, обла, с плъзгащи се врати
Поръчах MDF шкаф, по мой проект  Party но много практичен, За банята, подобен на кухненски, бял, плот върху пералнята, вградена мивка и голям шкаф под нея за кош за пране и препарати.

Също Плъзгащи врати на гардероба. Едната с голямо огледало. Измислете сгъваема трапезна маса за хранене. Ние имахме само ниска маса на ниската мебел. Ужасно неудобно Sad Sad за хранене.
Кухнята беше по - поръчка от Айко, доста скъпа дойде, ама всичко беше вградено, даже вградено кошче за боклук във вратата под мивката. Вграден сушилник за чинии във вратата над мивката ( не беше много практично, но като нямаше място за съдомиялна , пак по - добре) Thinking
Спалнята -хубава с амортисьори , да има място за багаж отдолу ( задължително пробийте корпуса на спалнята да има проветрение под матрака,  че ще мухлясва багажа)
Цитирай

София

Мишелин, разположението изглежда сполучливо, личи си, че доста е мислено.

И на мен вторият вариант ми се струва по-удачен. Подкрепям и пералнята с рафтове и шкаф да е в банята, която изглежда достатъчно голяма, за да не се оползотвори. Шкафът пред нея би трябвало да служи и за портманто и съхранение за обувки, тоест ако се отнеме от него, се губи функционалност. По принцип смятам, че усилията да се осигурят допълнителни обеми за съхранение в малко жилище за под наем си струват, тъй като това може да се окаже конкурентно предимство - стига, разбира се, да се отива в крайности, при които да стане нерентабилно.

Цитирай

София

Прозорците, понеже си ги знам, не ги сложих, но са пред леглото и пред дивана, т.е най-долу на снимката.

Първоначално и моята идея беше да сложа гранитогрес пред кухнята и в коридора, но се отказах в последствие - лайсни, визуално разделяне на стаята. Затова реших навсякъде ламинат. Цветът ще бъде един от тези двата: Дъб Вердон или Дъб Арлингтън - зависи за кой цвят ще намеря подходящи плот, гръб и ПДЧ.
Цитирай

И на мен втория вариант на банята ми е по функционален.
Малко жилище може да стане много удобно и приятно според мен с мебели по поръчка, за да може максимално да се използва мястото. Но това за съжаление е по скъп вариант от готови мебели и не знам дали има смисъл, ако няма да живееш ти в него..
Цитирай

България-Швейцария

Прехвърлям си част от поста от другата тема, едно малко жилище, което много ми харесва.

Там писах и защо съм против моноблокове и обикновени тоалетни чинии, придружено със снимков материал.
Не се отказвай от структурата, според мен.
Надявам се да попаднеш на свестни наематели, но ако се случи някой непукист, банята ще трябва да я правиш наново после.
Цитирай

На мен пък първият вариант на банята ми харесва повече.
Иначе мивката е зад вратата, което не ми изглежда много удобно.  Thinking
А защо при първия вариант не може да се сложи душ кабина?
Цитирай

Предстои ми обзавеждане на маломерен апартамент. Пускам темата с идеята да споделям кое на какъв етап е, пред какви дилеми съм изправена и на какво решение съм се спряла.

Накратко, имотът е с 38 м2 чиста площ. Състои се хол с кухненски бокс и спалня. Нахвърлих на една схема как си представям за момента нещата. Може да се види тук: http://media.snimka.bg/s1/5781/037805216.jpg

Ще се радвам на всякакви мнения и коментари. Също така, ще се радвам на включвания от други собственици на маломерни жилища, заедно да преборим предизвикателството за постигане на най-оптимално и функционално разположение.

Принципно положение - от личен опит мога да споделя, че ако искаш максимална практичност и оптимално използване на пространството е най-добре да се ориентираш към обзавеждане по поръчка. Така ще оползотвориш максимум пространство, а няма да губиш 20 см тук и там, защото стандартният гардероб е по-тесен например. Ще можеш да си окачиш шкаф над вратата, ще можеш да си направиш ъглова гардероб с шкафове и над леглото и какво ли не.

Относно дадения проект - мисля, че е добре, но в банята можеш да направиш едно-друго:
- тази душкабина ми мяза на нещо като 80х80, което е адски малко, особено за мъж. Направи я 80 х 120, имаш място и ще спечелиш много комфорт - все пак се къпеш всеки ден, че и по-често понякога, нали? Важно си е.
- виждам риск като се надупиш над мивката да си миеш лицето (ако не ти, то висок мъж) душкабината да те/го подпира отзад по задника. Може би е удачно да смениш местата на пералнята и мивката? Също така отваряне на вратата на тесни мокри помещения навън е много удобно по принцип, помисли. При теб - към шкафа за дрехи в антрето. Тогава до душкабината можеш да сложиш и някакъв шкаф за препарати, прахове за пране, кош за пране и други. Кухненските шкафове ми се виждат крайно недостатъчни, но можеш да продължиш горния ред и над вратата и да ги слееш с шкафа за дрехи до банята. за спалнята също много ще спечелиш от скрин с чекмеджета срещу леглото (не само това квадратно нещо, а с цялата ширина на леглото). Отгоре можеш да сложиш и телевизор. А може и да е цяла секция до тавана с "дупка за телевизор" в центъра. Моят опит е, че шкафовете все не стигат и колкото повече, толкова повече Very Happy

П.П. Не е заяждане, ама ми боде очите - нещо или е оптимално, или не е и не може да бъде по-оптимално или най-оптимално.

П.П.2

После видях втория вариант на банята, мисля, че е по-добър (консултирай се за преместването на тоалетната), но:
- Душкабината пак е мизерна и неудобна. Ако приемеш съвета за врата, отваряща се навън, ще можеш да я направиш 80Х120 и пак ще остане място за свястна мивка.
- Друго предимство на отварянето навън - новите апартаменти винаги ги правят с прагче (нивото на банята е по-високо от това на антрето) и ако вратата се отваря навътре изглежда, че "лети" на 3-4 см над нивото. Грозно е според мен. А ако се отваря навън прагчето се скрива. А можеш и да го скосиш за да не се спъваш.
- При този вариант над и около пералнята може да сложиш шкаф по поръчка. Нещо като това, но и с допълнителна част надясно: http://promocii.bg/files/shkaf-za-peralna-mashina-1.jpg
« Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 14:55 от Черна станция »
Цитирай

София

Ламинат пред вратата и кухнята не е удачно.Сложете плочки. Помещението е около 20кв.м.Няма да оскъпи чак толкова.Плочките по лесно се поддържат и не се захабяват като ламината.
Цитирай

София

Точно така е за ламината. Все пак ще са наематели вътре, но очаквай някой да ти го пази. Особено пред входната врата си представи какво ще става зимата от мокрите обувки. Няма клас ламинат, който да издържи това. А после смяната на ламината след като е сложена кухнята ще е голям цирк  Wink
Цитирай

Представям си как зимата се прибирате с мокри ботуши....
Аз бих помислила за някаква преграда между кухнята и входната врата....Не си представям, че влизам и се удрям в печката
Цитирай

По принцип май има ламинати от висок клас, ако не баш конкретно за антрета, то за магазини и офиси. Виждала съм такъв апартамент с ламинат в антрето и не е мръднал за няколко години. И тогава всичко ще ти е еднакво. Но ако искаш максимална надеждност сложи гранитогрес поне пред кухнята и банята (от стена до стена), а после вече комбинирай с ламинат или всичко да е гранитогрес (ще е малко студено и ще тропа обаче).

И мисли за разтегателна маса, няма да сте все двама, и гости ще идват. Също и холна маса с повдигащ се плот. Много е удобно да гледате телевизия и да вечеряте от дивана.

Цитирай

Варна

Прозорците, понеже си ги знам, не ги сложих, но са пред леглото и пред дивана, т.е най-долу на снимката.

Първоначално и моята идея беше да сложа гранитогрес пред кухнята и в коридора, но се отказах в последствие - лайсни, визуално разделяне на стаята. Затова реших навсякъде ламинат. Цветът ще бъде един от тези двата: Дъб Вердон или Дъб Арлингтън - зависи за кой цвят ще намеря подходящи плот, гръб и ПДЧ.

На парно ли ще е апартамента?

Аз бих отделила коридора - да малко е, но нека все пак обувките да не са в една стая с кухнята, а така от вратата и в кухнята.
п.п.
Аз съм с ламинат 12 мм и нямам проблеми - речен дъб - светло сиво.
« Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 15:26 от Doris »
Цитирай

София

Ние в това малко жилище бяхме с естествен паркет, доста скъпо идва, но беше под вградената кухня и в дневната едно и също. Съседа над нас, същия малък апартамент, беше изцяло с гранитогрес или теракот newsm78 newsm78 Няма такова дрънчене и тракане с токове горе Crossing Arms Като изпусне нещо ние подскачахме, Не ми се струва добра идея, като в офис си.
Но ние имахме антре отделно с плочки.
Тук, бих сложила в антрето и към бокса плочки, с една преходна лайсна ламинат или паркет към дневната Naughty
Цитирай

Има гранитогреси, които наподобяват паркет. Виждала съм сложени и тъмни такива, и светли. Много стилни и ми харесаха. Не ми прилича като на офис.
Цитирай

София

Прехвърлям си част от поста от другата тема, едно малко жилище, което много ми харесва.
Там писах и защо съм против моноблокове и обикновени тоалетни чинии, придружено със снимков материал.
Не се отказвай от структурата, според мен.
Надявам се да попаднеш на свестни наематели, но ако се случи някой непукист, банята ще трябва да я правиш наново после.
Много интересно изглежда показания апартамент. Студиата с квадратура като моята са идеални за такова разделяне на апартамента на зони. Иначе за структурите вече е решено, няма връщане назад, защото вече са купени  Laughing Остава да изберем някоя симпатична тоалетна

А защо при първия вариант не може да се сложи душ кабина?
Няма да остане достатъчно място за удобно ползване на тоалетната. Още повече, ще има градено казанче, което значи изнасяне на тоалетната още по-навън

Ламинат пред вратата и кухнята не е удачно.Сложете плочки. Помещението е около 20кв.м.Няма да оскъпи чак толкова.Плочките по лесно се поддържат и не се захабяват като ламината.
Спрях се на изцяло ламинат, защото ми е по-красиво така. Иначе този, който избрах е клас 32/АС4 - което значи, че е предназначен за обществени помещения със средно натоварване от ходене AC4 (Class 32): Any domestic and general trafficked commercial s … es. Learn more on

И мисли за разтегателна маса, няма да сте все двама, и гости ще идват. Също и холна маса с повдигащ се плот. Много е удобно да гледате телевизия и да вечеряте от дивана.
Трапезната маса ще е разтегателна със сигурност. Но за холна масичка обмислям нещо малко, на колелца, за да може лесно да се мести насам-натам.

На парно ли ще е апартамента?
Аз бих отделила коридора - да малко е, но нека все пак обувките да не са в една стая с кухнята, а така от вратата и в кухнята.
На климатик ще е отоплението. Имаше една идея да се отдели коридорчето, но нещо бързо забравих за нея. Ще помисля как може да стане  Hug
Цитирай

София

И аз съм "за" гранитогрес в целия хол. Ние се прецакахме с един цвят в антрето, друг в бокса и ламинат в "хола". Ламината в момента е на нищо, не мога да го гледам.
Цитирай

Пловдив

Имам 8мм ламинат на Tarkett в антрето. За 8 години няма никакви поражения.
Цитирай

Ако мога да предложа моето виждане за холна масичка: такава трябва ли ти наистина? Ние живеем в просторно жилище, и имаме място за маса, или 2. Но не сме си сложили нарочно. И не ни липсва. Само да се налага да я обикаляме, или да трупаме неща върху нея.
Страниците на дивана ни имат твърда повърхност - дърво. Там слагаме някоя чаша отвреме-навреме. За мен тази мебел е излишна.

А по отношение на идването  на гости: смятам, че ако аз живеех в миниатюрно жилище, щях да си каня гостите на заведение. Ако все пак някой дойде на кафе - сядаме на дивана, с чашата кафе в ръката. Отпред инсталирам един стол, и така.

Не съм фен на многото мебели, сигурно си личи Wink
Цитирай

Да се включа и аз  Laughing  Бих отделила /дори и само с дограма/ от площта на дневната едно антре/предверие. Има начин  Peace На какъв етап е строителството? Можете ли да правите леки промени в разпределението или вече са изградени преградните стени?
« Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 16:20 от Queen L »
Цитирай

София

Принципно положение - от личен опит мога да споделя, че ако искаш максимална практичност и оптимално използване на пространството е най-добре да се ориентираш към обзавеждане по поръчка. Така ще оползотвориш максимум пространство, а няма да губиш 20 см тук и там, защото стандартният гардероб е по-тесен например. Ще можеш да си окачиш шкаф над вратата, ще можеш да си направиш ъглова гардероб с шкафове и над леглото и какво ли не.
Точно мебели по поръчка съм избрала. Леглото ще е по-високо от стандартните, така че долу се получава нещо като легнал гардероб с дълбочина 45 см  Laughing Освен спалнята, двата гардероба и кухнята също ще са по поръчка. Ще са високи до горе. Предвид малката квадратура и невъзможността да се разположат хоризонтално нещата, ще трябва да се използват по вертикалата  Laughing

Относно дадения проект - мисля, че е добре, но в банята можеш да направиш едно-друго:
- тази душкабина ми мяза на нещо като 80х80, което е адски малко, особено за мъж. Направи я 80 х 120, имаш място и ще спечелиш много комфорт - все пак се къпеш всеки ден, че и по-често понякога, нали? Важно си е.
"Душкабината" всъщност мисля да е душ-завеса. Но не е окончателно. Все още мисля за по-оптимално разположение в банята
- виждам риск като се надупиш над мивката да си миеш лицето (ако не ти, то висок мъж) душкабината да те/го подпира отзад по задника. Може би е удачно да смениш местата на пералнята и мивката? Също така отваряне на вратата на тесни мокри помещения навън е много удобно по принцип, помисли. При теб - към шкафа за дрехи в антрето. Тогава до душкабината можеш да сложиш и някакъв шкаф за препарати, прахове за пране, кош за пране и други. Не се бях замисляла досега вратата дас е отваря навън. Мислех си, че има само един стандартен начин за отваряне на врата и то това е навътре в помещението, но тук сякаш има смисъл  Peace Кухненските шкафове ми се виждат крайно недостатъчни, но можеш да продължиш горния ред и над вратата и да ги слееш с шкафа за дрехи до банята. Съгласна съм за кухненските шкафове, че не са достатъчни, но не исках да правя ъглова кухня някак си. Затова остана този вариант. Предстои да се опитам да наместя всичко необходимо в една кухня в този й вид, да видим дали ще намеря някакви недостатъци. за спалнята също много ще спечелиш от скрин с чекмеджета срещу леглото (не само това квадратно нещо, а с цялата ширина на леглото). Отгоре можеш да сложиш и телевизор. А може и да е цяла секция до тавана с "дупка за телевизор" в центъра. Моят опит е, че шкафовете все не стигат и колкото повече, толкова повече Very Happy И тук съм съгласна  Mr. Green Бях си харесала в ИКЕА една чудна секция за спалня. Има място за багаж, има място къде да си сложиш гримилата, има място за телевизор, лаптопн, каквото ти душа иска  Very Happy

П.П. Не е заяждане, ама ми боде очите - нещо или е оптимално, или не е и не може да бъде по-оптимално или най-оптимално.

П.П.2

После видях втория вариант на банята, мисля, че е по-добър (консултирай се за преместването на тоалетната), но:
- Душкабината пак е мизерна и неудобна. Ако приемеш съвета за врата, отваряща се навън, ще можеш да я направиш 80Х120 и пак ще остане място за свястна мивка.
- Друго предимство на отварянето навън - новите апартаменти винаги ги правят с прагче (нивото на банята е по-високо от това на антрето) и ако вратата се отваря навътре изглежда, че "лети" на 3-4 см над нивото. Грозно е според мен. А ако се отваря навън прагчето се скрива. А можеш и да го скосиш за да не се спъваш.
- При този вариант над и около пералнята може да сложиш шкаф по поръчка. Нещо като това, но и с допълнителна част надясно: http://promocii.bg/files/shkaf-za-peralna-mashina-1.jpg
Местенето на тоалетната май е доста трудно. В случая тя прецаква всичко най-оптималното разположение, защото не търпи много изместване. Другата седмица ще се видя с майстори и ще видя те какво ще ме посъветват  Whistling
Цитирай

Ламината ако е висок клас няма значение със сухи или мокри обувки влизаш, издържа почти на всичко. Не случайно е по скъп. А за малки жилища е добре подовата настилка да е еднаква навсякъде. Без банята разбира се
Цитирай

София

Да, ние оставихме една гипсова стеничка между бокса и антрето.
Иначе ползваме за всичко голяма маса пред дивана.
На някои може да се стори неудобно, но ние така сме свикнали - това ни е трета холна маса.
Специално и сложихме колелца, за да се чисти лесно.
Ето, давам снимки. Въпреки че съм го показвала 100 пъти нашия.
http://dilianavk.snimka.bg/properties/my-home.518960.all
Цитирай

София

Мишелин, много хубаво апартементчето.
Дано си изберете читав наемател да го оцени и пази. Препоръчвам  строг кастинг, без бързане.
Не знам защо повечето сте резервирани към пералнята в банята. Едва ли ще създава проблеми.
Аз купих апартамент с  пералня в банята. Завесата беше пред нея, а не пред душа. Миелето си работи доста години, а и при предишния собственик е работило. Преди 3 г. го сменихме с ново Беко, пак си работи. Само съм помолила наемателката да я държи изключена докато не работи и се къпят.
Все ме е страх от късо съединение. В Лидл често пускат бели шкафчета за над пералня. Ако и размерите съвпадат - екстра. Вентилатора в банята се подразбира.
За ламината от 4 -5 г. в моя коридор има сложен от най-евтиния. Ами нищо му няма като влизаме от вън с кал.Често ни крадат изтривалката та не винаги има къде да се попие влагата от обувките.
Агент, ММ много го кефи леглото ви на бившия балкон. Все си представя, че лятото си спи там на отворен прозорец.  Party
Цитирай

София

Бих направила епоксиден под, светъл гланц. Кухнята ъглова с враден хладилник. Накрая да завършва с място за хранене - плот и столчета.  Дивана ще обърна на другата страна -дали ще е ъглов или тройка зависи. Телевизор срещу дивана на стената без шкафове, или някакъв много тесен до 20 см. дълбочина, закачен на стената, да не стига до пода. Когато мебелите не допират пода и подът отразява е по-широко.
Цитирай

Варна

Щом няма да е с парно бойлерът къде ще е?
Цитирай

Ей, че то било цяло двустайно апартаментче, аз като прочетох 38кв си помислих за едностайно.
Аз бих препоръчала за хола, за да не се губи място, една маса от този тип: https://videnov.bg/%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0 … D0%BE%D1%80%D0%B0
Може да е хем холна, хем трапезна. Малко е грозно, но пък по-функционално. Това би дало повече място за една прилична кухничка.
И все още съм на мнение да не се изхвърляш със спалнята. В обикновените комплекти също има възможност за повдигащ механизъм, без да е много скъпо.
https://videnov.bg/%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D … D0%B0%D0%BD%D1%86
https://videnov.bg/%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D … D0%BE%D0%BC%D0%B0
Цитирай

Аз не виждам как дневната е нарисувана обзаведена с реалните си мащаби.
1./ Ако дневната е 5 метра дълга, то няма как по дългата стена да сложите ъглов диван 2,5 метра + маса поне 70смХ70см /това е супер малка маса наистина.почти само бар масите са с такива размери!/ + стол, който да може да се дърпа назад свободно /значи ще заема още поне 70см + кухненски шкафове /80 см ако са дълбоки, може и по-малко сигурно/ = 2,5 + 70 +70+80 = 4,7 . По така направените сметки излиза, че ако на стола наистина седи човек, то гърбът му де факто ще опира в кухненските шкафове и няма да има място да се отвори даже нещо или някой да си направи кафе в кухнята.
2/ На картинка изглежда добре, но и мебелите по ширината на стаята също не са правилно мащабирани според мен. Ъглов диван с лежанка 1,8, а дневната е 3 метра широка, остават 1,2. Ако сложите шкаф с дълбочина 60 см ви остават 60 см да стават хората от лежанката - мебелите ще изглеждат направо сгъчкани едно в друго.

Та искам да кажа, че идеята е супер, но мащабите на мебелите според мен не са реалистични и като го обзаведете мебелите ще се блъскат един в друг, ще има място колкото хората да се разминават странично, и като цяло стаята ще изглежда препълнена.
Защото де факто дневната е около 16 квадрата /което стига точно за една кухня с бар - плот и диван с маса евентуално, а другите два квадрата са коридор и там се отварят врати.

ПП: И в спалнята няма как ширината на стаята да е 3 метра, леглото е дълго 2 метра, а е нарисуван и шкаф пред него /поне 60 см/. Значи там на хората ще им остават около 40 см от леглото до шкафа. Дължината ако и тя е 3 метра и нещо, значи леглото дори и да е от най-тесните двойни легла 1,4, плюс шкаф 70 см става 2,1. Остават още 90 см пътечка, а на скицата изглежда така, все едно разстоянието между леглото и шкафа е доста по-голямо. Та и там ще трябва хората странично да се разминават.

Просто мебелите ви са с неправилни пропорции и оттам разпределението ви изглежда добре, а като се обзаведе няма да изглежда добре. Лично мнение, не искам никого да обвързвам. Според мен трябва да заложите на съвсем различно разпределение, кухня и бар-плот със столове, или диван с маса пред него, за да остане поне малко разстояние между мебелите. Срещу дивана ще ви стигне само за най-плиткия стенен шкаф. А в спалнята освен легло и гардероб друго няма как да поберете.
« Последна редакция: сб, 18 фев 2017, 16:26 от prolet_inchen »
Цитирай

Е, това е скица, няма как да е супер реалистична. Най-вероятно ще си гледа за по-скромен диван, до към 2,30х1,50м ще е супер, или пък въобще да не е ъглов. Може пък да го завърти успоредно на прозорците и да спечели място на дългата страна. Едни 50см дълбочина са предостатъчни за ТВ шкаф. Скринът в спалнята също може да е 40см дълбок и пак да върши работа, а гардеробите са стандартно 60см, има и по 55.
Цитирай

София

Имаш известно право, но мебелите може да са по-малки. Диванът може да е 250-130см. Шкафът на телевизора обикновено е 40см, 45 см максимум. В Спалнята, самата спалня при матрак 190 е около 196, а тоалетката/шкафът пред спалнята пак е около 40см. Гардеробът е 180см широк, но трябва да е по-плитък, за да се отварят вратите(каза че не са плъзгащи) и да има разстояние за нощни шкафчета, защото предполагам на стената на спалнята има и два контакта така предвидени.
И на мен ми е интересно къде ще е бойлера? Над пералнята ще заеме място за шкаф, а над тоалетната ако е вертикален ще е неудобен  Peace

Малко премислих ситуацията, така и така ще го прави по поръчка. Аз бих махнала хладилника оттам и да го сложа до входната врата, оттам Г-образна кухня като към дивана се оставя плот на 60см, с възможност за столове и откъм кухнята и откъм всекидневната. Тъкмо ще увеличиш значително количеството на шкафовете, ще отвориш хола с липсата на големия бял хладилник посредата, единствено липсата на малката трапезна маса не се компенсира от барплота. Но не вярвам наемателите да снимат Черешката на тортата вътре  Confused
Цитирай

Варианти за обзавеждане има, може да се спести място и да стане уютно. И моето предложение е като на Chiana за кухнята с барплот. Ако апартамента е иначе готов, аз препоръчвам да се изрежат от картон четириъгълници с размерите на мебелите и да се наложат по пода. Звучи глупаво, но е много ефективно и е евтин вариант да проиграеш различни сценарии. Тогава най-ясно си личи колко пълно/празно е.
Когато пространството е малко, всеки см има значение. Скицата трябва да е точна, защото човек рискува иначе да не му се отварят вратите на шкафовете например. Но и пак казвам, чисто визуално да влезеш в претрупана стая /било голяма или малка/ не е приятно.
Най-лесният трик е кухнята да е едноцветна, светла, гланц, а шкафовете в хола да са от същия материал и да включват акцент /стъкло, матирана повърхност, т.н/. Ако наистина искате трапезна маса направете я от стъкло - стъклото прозира и масата не изглежда обемна, както би стояла масивна дървена маса например.
За спалнята дори и леглото да е 196см дълго , ако шкафът пред него е 40см и има чекмеджета или вратички, пак няма да е удобно. Ако леглото има под матрака място за съхранение също трябва да се пробва човек като застане дали няма да се удря в шкафа.
Просто си изберете подредба и после измерете до см всичко, направете точна скица и маркирайте накъде се отварят вратите. Ако ще се топли с климатик в хола, важно е къде е климатика.
Цитирай

София

Днес избрах ламината. Утре ще проиграя схемата, която предлагате  Hug Иначе вече обмислям и вариант с мебели Виденов  newsm78 Утре ще пиша по-подробно  Hug
Цитирай

София

Ето това е приказка на практично действащ наемодател  Mr. Green
Цитирай

София

Нашата спалня е Виденов. По-точно то са само дъските, които ни струваха 100 кинта. Останалото - матрак, подматрачна, механизми, си ги купихме от други места постепенно. Има доста място отдолу.
Цитирай

София

Планоразбивачки такива  Crossing Arms
Цитирай

София

Ти какво очакваше?  Mr. Green
Още един съвет - "Слушай старило, слушай патило, слушай професорките от БГ Мама, пък накрая направи каквото си си наумила"! Иначе ще има нотка горчивина винаги  Party
Цитирай

София

Всеки случай си е индивидуален. Прекрасно би било да влезе дизайнер и всичко да е с поръчкови мебели. Но на нас не ни останаха пари за мебели, така че сме купували каквото можем. Само вградения гардероб в коридора е по поръчка , но с цел да смести предварително купени уреди, които не бяха за вграждане.
« Последна редакция: сб, 18 фев 2017, 20:24 от Free Agent »
Цитирай

София

Мишелин, а колко се води апартаментът по нотариален акт с общите части?
Цитирай

И с готови, и с евтини мебели може да стане добре. Ако го правя за наематели ще го направя да може възможно най-лесно да се ремонтира. Изискванията са различни просто... Да е чисто, светло, практично. Даже по-добре да не са поръчкови мебелите, че ако след 2 месеца се изнесат и повредят кухнята върви, че подменяй вратичката със същия цвят.
Пляскайте бяло, светло дърво от сорта на дъб сонома, стъкло и си свиркайте.
Пробвайте различни варианти и не го мислете много.
А това, че винаги последната дума е на човека, който ще плаща - ами то се подразбира Smile
Цитирай

There I was on a July morning ...

Да се включа и аз в дискусията по обзавеждането. Laughing
Прочетох някакви съвети за обръщане на отварянето на вратата навън - в никакъв случай не препоръчвам. При излизане от банята, може да ударите някой преминаващ в този момент от/към спалнята или стоящ около гардероба до вх. врата. Неслучайно, стандартът е отваряне към помещението.
По отношение на ламината, имаме такъв в коридора - вече 7-8 години нищо му няма, въпреки мокрите обувки и калта.
Относно мебелите на скицата - нанесени са съвсем мащабно - отстрани се вижда милиметрова хартия и рамерите съвпадат. Примерно - гардеробът в спалнята е с дълбочина 60 см, а леглото е с дължина 200 см и ширина 140 см т.е персон и половина. Добре е да се съобразите приблизително с показаните размери, т.е. да не купувате спалня 1.8 или 2 м, при което може да да не остане място за преминаване. Същото важи и за другите мебели. Peace
Цитирай

Варна

Неслучайно, стандартът е отваряне към помещението.
Входна врата-навън (пожарна безопасност).
Баня - навън (злополуки и блокаж врата).
НАКЪДЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОТВАРЯТ ИНТЕРИОРНИТЕ ВРАТИ?
https://doordecor.bg/blog/interiorni-vrati-otvarqne.html
Цитирай

За Виденов мога да кажа, че ви трябва търпение. Ние ги отказахме след повече от месец чакане, да пристигнат. Наемателят даваше зор да се нанася и купихме други мебели по-скъпи с 400 лв. От тези които бяхме поръчали от Виденов. Аз съм за най-евтиното особено ако е за наематели или ще се полва от малки деца.
Ще следя темата. Преди десет години майка ми си купи маломерно жилище на зелено. В кризата строителят фалира. Загубихе 60 000 в. Но все пак ако този проект се възроди ще черпя идеи от тук. Дай боже някога да се завърши. Никога не купувайте на зелено.
Цитирай

София

Неслучайно, стандартът е отваряне към помещението.
Входна врата-навън (пожарна безопасност).
Баня - навън (злополуки и блокаж врата).
НАКЪДЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОТВАРЯТ ИНТЕРИОРНИТЕ ВРАТИ?
https://doordecor.bg/blog/interiorni-vrati-otvarqne.html
PeaceПравилно
Цитирай

Тъкмо и аз щях да кажа, че и нашата врата на банята я направихме да се отваря навън. Даже сега не мога да се сетя някой приятел да си е правил навътре вратата.  Преди време още като студентка така заседнах в една баня - вратата се отваряше навътре. Няма излизане, докато не те извадят.
За мащабите ферман мога да напиша защо не са правилни, но това няма значение. Така или иначе, купувайте мебели, които да се сместят Smile
Абе то за какво е темата всъщност, като на жената не й трябва стил, интериорни решения, оригиналност. Трябват й практичност и евтини мебели. Да беше за живеене да следим интересни хрумки, пък то за наем - всякакво обзавеждане ще свърши работа.
Цитирай

София

Ние нарочно развалихме ключалките на банята и стаята, заради децата. Иначе банята се отваря навътре.
Цитирай

Да се включа и аз в дискусията по обзавеждането. Laughing
Прочетох някакви съвети за обръщане на отварянето на вратата навън - в никакъв случай не препоръчвам. При излизане от банята, може да ударите някой преминаващ в този момент от/към спалнята или стоящ около гардероба до вх. врата. Неслучайно, стандартът е отваряне към помещението.
От над 10 години имам входни врати с отваряне навън и странно как никой не е пострадал. Има риска разбира се, ако някй блъска вратите, но е почти символичен. И сравнен с ползите от това обръщане (спечелена полезна площ) рискът е абсолютно несъществен. Е, естествено, че ако ставаше дума за 20 м2 баня да се отваря вратата навътре към стена е най-добре, ама де ги такива бани?

Относно мебелите на скицата - нанесени са съвсем мащабно - отстрани се вижда милиметрова хартия и рамерите съвпадат. Примерно - гардеробът в спалнята е с дълбочина 60 см, а леглото е с дължина 200 см и ширина 140 см т.е персон и половина. Добре е да се съобразите приблизително с показаните размери, т.е. да не купувате спалня 1.8 или 2 м, при което може да да не остане място за преминаване. Същото важи и за другите мебели. Peace
Не съм гледала размерите в конкретния проект, но е истина, че готовите шаблони, които използват дизайнерските програми, са със силно подценени размери. Обикновено стандартните легла в програмите са по 180 см например. Подобно е и с тоаетни чинии, канапета и пр. Не казвам, че и тук е така, а само напомням всеки да си има едно наум като види интериорен план Cool
Цитирай

Има и програмки, където можеш да си променяш размерите на обектите. Но това пак са само илюстративни варианти, най-хубаво е да се мери директно с рулетката в помещението. Някой по-напред предложи да се наредят картони по пода, за да се види дали и как ще е удобно за ползване - може пък и само да ги нанесе с цветно тиксо, пак върши работа. Аз така правих, като мерих кое къде да е в кухнята. Very Happy
Цитирай

Привет. А обмисляли ли сте да закупите шкафове за над пералнята? Продават ги готови...  ( https://www.amazon.de/Badregal-Hochschrank-Waschmaschine-Schrank … hmaschinenschrank )

Цитирай

София

Мисля, че при едно разумно разпределение в кухнята - с по-малък хладилник и вградена фурна, може спокойно да се намери място и за пералня. Имам едни приятели, при които е скрита в малък плот, който разделя хола и кухнята. Ние също щяхме да слагаме такъв плот.
Значи - ъглова кухня плюс плот се получава нещо като П. Като гледам има място.
Ще трябва да преместите дивана от другата страна обаче. И аз бях против да е срещу входната врата, ама после свикнах.
Цитирай

При нас също вратата на банята се отваря навън /заварено положение/ и изобщо не е удобно. Излизайки от банята се е случвало да удариш, преминаващ в този момент човек по коридора. Другата ни тоалетна е с нормално отваряща се врата и е по-удачно решение.
В нейният случай има и врата към спалнята и външна врата, т.е. ходовите линии минават точно там. Досега не съм виждала архитектурен проект с отваряща се навън врата на банята.
Цитирай

София

Вратите са им точно като нашите баня-стая. Безумие е вратата на банята да се отваря към стаята. Няма какво да се говори.
Той целия апартамента е като нашия де. Препоръчвам да сложат стеничка между антрето и бокса. Нашата от едната страна е огледало, шкаф и закачалка, от другата - хладилника.
Външната врата може да се отваря навън. Така се печели място вътре.
Цитирай

София

Привет. А обмисляли ли сте да закупите шкафове за над пералнята? Продават ги готови...  ( https://www.amazon.de/Badregal-Hochschrank-Waschmaschine-Schrank … hmaschinenschrank )
Продават такъв шкаф в Икеа и даже ми се вижда по-практичен, защото е изцяло затворен. http://www.ikea.bg/bathroom/Bathroom-cabinets-and-storage/high-c … binets/4099/5230/
Цитирай

Безумие е вратата на банята да се отваря към стаята. Няма какво да се говори.

Е де, чак пък безумие Very Happy За теб може и да е, за други не е. Не ти отричам правото да не приемаш това решение, но има смисъл да се спомене, пък който както си реши. За мен удобството от свястна душкабина е къде къде по-голямо от неудобството на врата, отваряща се навън. Как пък досега не сме се удряли вкъщи? Е, ако у вас живеят хуни, които отварят вратите с ритник, е друго. Освен това начертай една дъга по траекторията на отварящата се навън врата и ще видиш, че почти няма засичане на ходови линии. А там, където се засичат, има време за реакция, защото вратата трябва да измине едно 30 см преди да те удари.

Както и да е, всеки с приоритетите си, но не приемам, че нямало смисъл да се посочи и тази алтернатива.
Цитирай

София

Аз виждам, че вратата на банята, ако е навън, затваря вратата на стаята. Или бъркам? А душ кабината е навътре и няма общо с вратата на банята.
Цитирай

София

Плъзгаща врата би разрешила всякакви спорове Peace
Цитирай

Аз виждам, че вратата на банята, ако е навън, затваря вратата на стаята. Или бъркам? А душ кабината е навътре и няма общо с вратата на банята.

Освен ако не се отваря към шкафа, както написах в самото начало Smile
А душ кабината ще може да е с 50% по-широка, ако се обърне вратата. Погледни схемата де.

Плъзгаща врата би разрешила всякакви спорове Peace

Да, има и такива варианти - плъзгащи, хармоники. Но не знам колко плътно затварят и дали цената не е доста висока, нямам опит с такива.
Цитирай

Е де, чак пък безумие Very Happy За теб може и да е, за други не е. Не ти отричам правото да не приемаш това решение, но има смисъл да се спомене, пък който както си реши. За мен удобството от свястна душкабина е къде къде по-голямо от неудобството на врата, отваряща се навън. Как пък досега не сме се удряли вкъщи? Е, ако у вас живеят хуни, които отварят вратите с ритник, е друго. Освен това начертай една дъга по траекторията на отварящата се навън врата и ще видиш, че почти няма засичане на ходови линии. А там, където се засичат, има време за реакция, защото вратата трябва да измине едно 30 см преди да те удари.
оритетите си, но не приемам, че нямало смисъл да се посочи и тази алтернатива.
Ние не сме хуни и не си отваряме вратите с ритници Stop, но са се случвали такива неща, затова и предупреждавам. Това е особено важно, ако там живеят малки деца. В конкретният случай банята не е много малка и спокойно може да се отваря навътре вратата.
Цитирай

София - Редута

Много е симпатичен като разпложение Smile
Може да са малко кв., но изглежда доста функционален.
Ето едно баш студио как принт стъклото малко "отваря":

Цялото с банята е 30 кв.м.
Цитирай

София

Стената на банята е 220 см. Вратата заема около метър. Осават още 120 см!
Аз на тази стена съм наредила кош за пране, закачалка, кофата за пода и етажерка...
Така че място за душ кабина има достатъчно.
На другата страна към шкафа са ключовете за осветлението, между другото. Така че и тях не става да захлупите с вратата.
Ох, спорим за глупости.
Мислех че повече ще се спори за хола и кухнята.

Имаше в другата тема една мацка, бяха правили същия апартамент, целия в бяло, с под цвят дърво. Много добре беше, ама не мога да го намеря. И те си бяха оставили стаята за спалня, без деца.
Цитирай

newsm78 newsm78 Според мен гардероба в коридора е излишен... Това жилище е подходящо за сам човек или двойка, не са им нужни толкова гардероби, а повече пространство... Съвсем спокойно може да се сложат няколко красиви стенни закачалки и ще има същата фунция. Гардороба в спалнята е достатъчно голям за 1 или 2 души... А там, където е бюрото, може да се постави скрин с едно хубаво огледало над и бюрото до него, като да съвпаднат цветовете...  Плюс това дамата вече каза, че под леглото си е един цял гардероб... Надали ще могат да запълнят толкова много гардероби...
Цитирай

Глупости, повече гардероби никога не са излишни! Всяка жена може да го потвърди. Twisted Evil
Цитирай

Къде видяхте коридор?
От входа се влиза в хола. За мен това е голям минус. Къде ще стоят обувките?
Цитирай

София

М, да. Проблем е. Ние чудеса измислихме, стени рязахме, гсрдероби правихме и пак се мотат обувки по пода. В момента се боря за нов гардероб в детската. Ама ние сме много, с много дрехи.
Цитирай

София

Отказах се от мебелите по поръчка - излизат около 5000 лева. Виновни сте вие ( Crossing Arms) и с този отказ концепцията ми за дизайн отиде по дяволите. Сега мисля всичко наново. Мисля, смятам, гледам сайтове, опитвам се да напасна цветове.

За кухня се спирам (засега) на този модел: https://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=95&pid=73476&sgid=95 - като конфигурацията е само с бели МДФ вратички. Като огромен минус отчитам, че шкафовете не са догоре, съответно ще ми отнемат от място за съхранение. Но съм решила да взема някакви кошници като Икейските, че да може да се ползва и това място все пак. Цената излиза около 560 лева, при около 2000 лева за поръчкова.

За спалнята се спрях (засега  Laughing) на следния модел: Астра + черен гланц или Дъб антрацит + черен гланц. Има го и в цвят Дъб сонома, но изпитвам ненавист към този цвят, а до съвсем скоро го обожавах  Laughing

Банята още я мисля. Искам да вкарам някакъв дървен акцент (примерно гранитогреса да е в дървесен десен), но както казах, все още ги мисля нещата... След като реших да търся по-бюджетен вариант, трябва да осмисля и концепцията за банята  ooooh!
Цитирай

София

Съжалявам, че ще те разочаровам, но и аз исках гранитогрес-дърво и бяло за банята. Обаче като разбрах, че е 35 лв/кв се примирих с кафяво и бяло.
Цитирай

Аз съм си запазил един линк с винилови декоративни тапети, за момента в който си намеря нова квартира и се преместя там... Има за под, за бани, за стени, за тавани... Разбира се, цените не са много ниски, но пък изглежда много добре... А и все пак като бяхте готова да дадете 2000лв за кухня...  Линк : http://www.ebay.de/usr/ajackmazichao

+1 за Спален комплект Катерина / астра + черен гланц
Цитирай

Много прилично комплектче. Какъвто и цвят да избереш, все ще е добре. Wink
Цитирай

Отказах се от мебелите по поръчка - излизат около 5000 лева. Виновни сте вие ( Crossing Arms)

Aaaa, не така. Не ние, а ти самата си виновна Very Happy Не каза в първия си постинг, че искаш да обзавеждаш апартамент за даване под наем, респективно аз, а и предполагам останалите, си помислихме, че искаш качествено обзавеждане за себе си и давахме съвети за това. Пък то има разлика дали обзавеждаш за наематели, или за свое ползване  Mr. Green
Цитирай

София

За леглата Виденов нещо да ви предупредя - трябва сами да си ги укрепите с коларски винтове и планки, че иначе ще спите на земята. Но и при това положение няма гаранция - едната дъска на спалнята се изметна.
Цитирай

Всеки, на когото му хрумне да обзавежда с мебели по поръчка трябва да е наясно, че обикновено това струва 2-3 пъти повече от ниските цени по големите хипермаркети и до 1,5 повече от цените в нормалните магазини.
Виденов предлагат доста възможности за малкото жилище на ниски цени, но там рискът освен с късната доставка е и с това, че някой път носят дефектна стока. Не всеки път, но да кажем, че нямат ефективен качествен контрол.
Имайте предвид, че ако нещо се счупи, докато наемателите са там, много е възможно и мебелите да са нетрайни, а не хората да са виновни. Тогава съответното нещо трябва да се замени възможно най-скоро с ново, нали така.
По тази причина аз препоръчвам да се ориентирате не към фирми с дълъг срок на доставка като Виденов, а хипермаркети като Икеа, които имат продуктите си на склад. Там винаги ще може да си поръчате въпросната вратичка, модул или каквото е повредено. А и диваните им са доста издържливи.
Купете си повече резервни плочки за банята.
Цитирай

София

То на цените на Икея по-добре по поръчка за пдч-тата. Спомням си навремето в Германия за Икея мнението беше като Джъмбо при нас. Като отвориха тук и всички още ахват като чуят. Приятелка даде над 30к за модулни мебели за малко по-голям апартамент от Мишлен. От-до. На всичко отгоре и на дизайнер плати по 20 евро/м2 за да го направи. Еми 3 години по-късно изглеждат точно като Виденов в апартаментите, където даваме пд наем - луфтове и изтърбушени винтове...
Цитирай

Моя приятелка, живееща в Швеция ми обясняваше, че мебелите на ИКЕА са за студенти и се сменяли по-често, но за нас са едва ли не - черешката на тортата. Laughing Като прибавим към стойността им, цената за транспорт и монтаж, не идват много изгодни.
Цитирай

Никой не е казал черешката на тортата - напротив, предложих го като нискокачествен бюджетен вариант /все пак е по-добре от Виденов за мен, но лично мнение. Монтаж за Икеа - те нали са на принципа сглоби си сам? Поне ние в Германия сами си ги сглобявахме/. Като ти трябва резервна вратичка, може да си купиш. Пък като си си поръчал в цвят мебел, после върви търси след 2 години същия.
Това са дребни кахъри, да заложи на каквото намери на първо време, така или иначе сигурно ще трябва да се сменя след 2-3 години.
 Иначе аз си мислех, че темата ще е за готин интериорен дизайн, де да знам, трикове с огледала, аксесоари, мебели с практични предназначения, мултифункционални и т.н. Моя е грешката, не разбрах, че за това ще става въпрос. Но в създалата се ситуация не виждам какво ще мога да науча и да почерпя като опит.
Та, пожелавам на авторката успех! Сигурна съм, че ще се справи отлично и сама, изглежда предприемчива и интелигентна дама.
« Последна редакция: нд, 19 фев 2017, 23:26 от prolet_inchen »
Цитирай

Ама те Икеа не са никак бюджетни, идват поне 2-3 пъти по-скъпи от виденовските неща. Rolling Eyes
Впрочем, мебелите им за баня са от МДФ и не са водоустойчиви.
Цитирай

Добре, добре, съгласявам се без бой Smile Авторката се е ориентирала, харесала си е - пожелаваме й бърз и лек ремонт, да се получи един приятен апартамент и наемателите да му се радват.
Цитирай

Мишелин, мисля, че кухнята ще изглежда чудесно!
За спалнята бих избрала от дървесината Астра - по-светлите цветове не натоварват излишно помещението, особено когато е малко.
Обаче за спалня Виденов наистина не е най-подходящата опция откъм издръжливост. Преди година и нещо търсихме само легло. Моя приятелка, чиито баща дълги години е тапицер и е виждал всякакви мебели, на всякакви марки, ме посъветва изрично да не взимам Виденов за спалня. За секции, маси, столове, портманта - да. Но спалня - в никакъв случай. Мнението е дадено сравнително субективно, но пък на база дългогодишен опит. Гардеробите им също ми изглеждаха калпави, още в магазина. Тогава харесахме спалните на една ямболска фабрика - Нов Дом.  На място в шоурума ни изглеждаха добре направени, цените не бяха високи. Не знам дали в София имат шоурум, но имат онлайн магазин. Не взехме, защото за късмет наши познати решиха да си преправят спалнята след 1 година ползване. Laughing
Иначе в Лазур и Явор също имаше по-добре направени спални от Виденов, въпреки че цените са малко по-високи.
Цитирай

Варна

Ама те Икеа не са никак бюджетни, идват поне 2-3 пъти по-скъпи от виденовските неща. Rolling Eyes
Впрочем, мебелите им за баня са от МДФ и не са водоустойчиви.

Не съм съгласна.  Peace Икеа имат скъпи имат и бюджетни неща, за разлика от Виденов предлагат и доста масив, а не само пдч.

Например:
Скрит текст :
Скринчето Rast за 49,90. Може да се ползва и за нощно шкафче, могат два скрина един до друг да се подредят(става скрин с шест чекмеджета за 100 лв), от масив е, може да се боядиса, омасли и да  т.н.

Промяна

http://www.crafthubs.com/browse?tip=rast

За холната масичка Lack, кой не е чувал? При всяка смяна на наемател може нова масичка като за 10 пари Smile
Няма да давам други примери с бюджетни решения, да не излезе, че съм агент на Икеа, но в никакъв случай нещата от бюджетните серии не са 2-3 пъти по-скъпи. Естествено, че диван от естествена кожа ще е по-скъп (Стокхолм например), но пък няма нищо общо и с тези на Виденов.
За разлика от Виденов, може да се закупи веднага, а не да се изчаква. Абсолютно целият апартамент може да се обзаведе, заедно с килими, пердета, осветление и каквото ви дойде наум и ги има на склад.

Съгласна съм за мебелите за баня, да те не са предназначени за директно обливане, шкафовете за пералня са за отделно помещение, а не в самата баня.

Кухните им, освен, че предлагат доста гъвкави решения, много голям избор на цветове и текстури,  са верно по-скъпи от Виденов, но имат и голяма гаранция.

Предимството на Икеа, че повечето им мебели са с допълващи продукти, например етажерките, могат да се допълнят с чекмеджета, вратички, кошници, скриновете да се допълнят с органайзери и стъкло. Гардеробите, може сам да избереш, с рафт, чекмеджета, рафтове, вида на вратите, предлагат се и системи за вградени гардероби. Изобщо цялата концепция на веригата е да можеш според мястото и нуждите, сам да си изчислиш и прецениш какво да вземеш.

Цитирай

София

Гардеробите на Икеа, на които си избираш кое какво излизат доста скъпи. Аз нали обикалям за гардероб от доста време, та знам.
Другите, готовите, евтините, също не са особено качествени.
Иначе ние сме с диван Ektorp - най-добрия диван, след ползвани други три.
Някой ден и за кухня съм се насочила натам.
Цитирай

Пролет, интересно ми е какъв опит имате  в отдаването и поддръжката на отдаван под наем имот тук в България?Колко дълъг и с колко на брой и какъв тип имоти?
Четейки темата ми се струва, че  на някои от нас сериозно им бяга най-главното за имот предназначен за отдаване, а именно да носи печалба. Peace
Общо взето това означава да се влага така ,че вложеното да е трайно ,но да може лесно, бързо и евтино да се подменя и да е на такава цена ,че да се изплати и да генерира печалба за периода до амортизирането си.
В предвид локацията и квадратурата този имот е насочен към сам работещ човек ,който не се застоява много в квартирата.
При това положение малката площ би се превърнала в предимство поради лесна поддръжка и ниски разходи.
За мен това означава настилка различна от гранитогрес на пода(заради студа),климатик-инвенторен (за по-ниски сметки),голям хладилник с фризер за съхранение на полуготова храна и микровълнова за бързо приготвяне, вертикален бойлер(защото е по-икономичен и по-дълго пази топлата вода),хубава дограма, съдомиялна, ниски общи разходи по входа.
Особено уязвими и нуждаещи се от честа подмяна  са шкафа с мивката. За това е хубаво да е модул стандартен за да може лесно и евтино да се подмени. Удачни са по-дълбоките мивки с батерия излизаща от тях ,а не разни с плот свързан със съседните шкафове, който би могъл да се раздуе и да се налага да се разкъртва цялата кухня примерно.
По тази причина лично аз бих избягала от вградена фурна и котлони. По евтино и по-лесно се подменя една цяла печка, а и на една доста по-ниска цена предлага повече екстри(вентилатор, грил, бързо нагряващи и повече котлони)
Не видях в схемата как е решен проблема с вентилацията в кухнята ,а от това пряко зависи колко често ще се подменят мебели и ще се прави ремонт.
Много ми хареса идеята за п-образна кухня с място за хранене на плота към хола и усвояване на пространството покрай стената и под плота за хранене. Там някак е мястото и на пералнята и на хладилника. Повече от два високи бар-стола не са нужни.
Отпада и  нуждата от холна маса .Бих се спряла на разтегателен тройка диван ,а не на ъгъл.
Тв-шкаф  от този тип не секции :
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=26&pid=76061&sgid=26
За хола това е достатъчно.
Шкаф за коридора:
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=24&pid=69970&sgid=24
където едното крило да е за дрехи ,а другото за обувки или
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=24&pid=71201&sgid=24
със открита закачалка над него
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=28&pid=69589& … D0%BB%D0%BA%D0%B0
Не заемат място ,а събират страшно много и стои много прибрано.
 Важно е гардероба в спалнята са е с ширина поне 55см ,за да може да влиза в него закачалка за дрехи.
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=69&pid=71108& … D0%BB%D0%BA%D0%B0
В спалнята поставям и:
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=28&pid=69856& … D0%BB%D0%BA%D0%B0
което наемателите намират за удобно.
Бих избрала легло с крака или ако е с табли до земята ,поне да е с две (глава и крака) без странични до земята. Причината е липсата на достатъчно вентилация за матрака .Има хора ,които се потят доста при спане и влагата която влиза в матрака не се вентилира, а матрака за да се подменя често не е като тези у дома и...не е рядкост да мухляса например .При мен тези се оказаха много удачни:
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=10&pid=64959& … 67569&sgid=10
При тези размери на спалнята не бих слагала комод или скрин. Маломерните не си заслужават. Обикновено държа на нощните шкафчета да са от този тип с чекмеджета и от по-големите което събира много и е удобство:
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=44&pid=74825&sgid=44
За банята бих избрала врата ,която да няма проблем с влага (ПВЦ или алуминий може с огледало към антрето) бих отделила мястото за къпане със стъкло
Скрит текст :
(не душ кабина и не завеса защото бързо овехтяват и трудно се поддържат)
от това с тоалетната и мивката така че да не стигат до тях капки вода. Бойлера също бих вместила там в сухата зона и задължително бих поставила удобен  спирателен кран преди бойлера.
Бих предвидила хигиенен душ до тоалетната. Не бих се изхвърляла с вградени системи и душове ,но задължително ще сложа скъпи плочки.
Не бих сложила тапет, а шпакловка и латекс защото е най-лесно и евтино за ремонт. Не бих сложила принт стъкло, а обикновено кухненско термогръбче но с осветление под горния ред шкафове . Най-евтиното и простички ЛЕД-тръба с ключ от края .
Не опира до естетика ,а до рентабилност. Peace
Всичко това да се разбира като препоръчително, а не ултимативно  Wink

« Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 11:33 от mamamari »
Цитирай

Варна

Гардеробите на Икеа, на които си избираш кое какво излизат доста скъпи. Аз нали обикалям за гардероб от доста време, та знам.
Другите, готовите, евтините, също не са особено качествени.
Иначе ние сме с диван Ektorp - най-добрия диван, след ползвани други три.
Някой ден и за кухня съм се насочила натам.

Да, съгласна съм, че имат и скъпи неща, някои даже да им се чудиш. Гардеробите, които са с различни параметри излизат като поръчкови, но мааалко по евтино. В момента правя сметка за тези системи с рафтове телени кошници и подобни, като естествено ще сравня цените, преди предлагаха и в Бриколаж, сега ги няма.

Имат доста бюджетни дивани, повечето са със сменяеми калъфи.
Цитирай

Знам че аз най-много мрънкам да не се пилеят пари и да се внимава, но както се отваря входната врата и се влиза в кухнята, а не в антрето изобщо не ми допада.
Ако имам варианти бих я направила да се отваря навън от към антрето ,ако не поне навътре но да се влиза в антрето а не пред печката.
Мишелинче, оправи първия пост  !
Не се разбира че целта е имота да се отдава, а това  е различно от имот за живеене. Приоритетите са други.
Цитирай

Варна

mamamari много вярно и точно! Съжалявам, че не бях наясно преди да обзавеждам, съвсем прясно се наложи да сменям вградена фурна, че и котлоните, защото бяха с общо управление! Наложи се да подменя и плота, съответно майстор купуване на плот и куп формалности по уточняване на време.
Ако сега го правех със сигурност свободно стояща печка Peace
Цитирай

Мисля, че обобщено идеята за разпределение на дневната изглежда горе-долу като на мострата от Айко.
Харесва ми плавният преход и това, че пространството е отворено. Без стъклената маса, като бар-плота ще има два стола. Срещу телевизора има диван и нищо друго. Изобщо не ви говоря в момента за цени, модули и повърхности, а за разпределение на мебелите в дневна 16 квадрата, така че да не е претрупано, а отворено. Мисля, че с малко търсене може да се намерят подобни комбинации от отделни модули /лесни за поддръжка и подмяна/, като не е задължително кухнята да е вградена, но поне мебелите да са от една серия, с един цвят. Ако печки и т.н. ще са свободностоящи по-добре чисто визуално да има бяло в шкафовете на кухнята.

https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=132&pid=85239&sgid=132

Цитирай

Hug bouquetСърдечно благодаря  Doris ,  за ласкавия коментар!
Старая се да съм полезна като към всяко решение което препоръчвам гледам да изложа и поради какви причини като те винаги са чисто практически,а не субективни.
Сещам се че вече не бих правила окачен таван в баня под наем.Имах на времето и то в имот с евтино и активно ползвано парно .Един ден се наложи да надникна там и  Sickоткрих една цяла нова вселена #Crazy ooooh!.
Вече предлагам имотите с лично от мен направена варова шпакловка на таваните в банята. bowuu
Варта е силно хигроскопична и отличен дезинфектант.Не познавам по-успешно средство за борба с влага,гъби и буболечки.На всичко отгоре напълно  безвредно и с много добри естетически качества и евтина и лесна поддръжка.
 Кухня на модули с избор на цвят и размери:
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=95&pid=71182&sgid=95
цени:
http://www.moemax.bg/kitchen_files/Elegance_mömax.html
Поръчвах от тях миналата пролет в бял лак.Полски са.Много качествени.По спомен с поръчка около 30дни за доставка.Цялата кухня заедно с абсорбатор и осветление,ъгълчета и лайсни ,гръбче и разни дреболии за украса  ми стъпи под 1500 лв.
Абсорбаторът не беше от там,защото нямаха каквото търсех:двумоторен много мощен около 400м3-500м3 с постоянен стоманен филтър и клапа която сама се затваря при изключване.
« Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 15:28 от mamamari »
Цитирай

София

Съгласна съм с Мамамари. Ние повечето неща сме ги направили.
Тавана на банята ни е само шпаклован със специална бяла шпакловка и седи перфектно.

За вентилацията - ние в бокса имаме комин, така че вкарахме абсорбатора там.

Много е сладка масичката-плот на Айко!

Моя мъж направи опит с ъглов черен диван - ми то седеше като слон. Добре че се напука, беше в гаранция и го върнахме!
Цитирай

M-да и при мен кожените мебели се напукаха по шевовете.Не са добър избор и според моя опит.
Хареса ми идеята на Дева за диван със сменяеми калъфи(поне свалящи се и перящи се) .
Много важно е и да е удобен както за лежане така и за сядане.
Тук нямам препоръки ,защото имам опит само с огромни ъглови дивани и изобщо не познавам качествата на 3-ките.
Цитирай

Кожени мебели - само естествена кожа. Пак по препоръка на тапицера. Laughing
Но за апартамент под наем - в никакъв случай. Евентуалните щети биха били в прекалено високи размери.
Цитирай

Кухнята ми допада, но спалните не. Ако имате възможност може да направите спалня от палети, в нета има много идеи, красиво и евтино.
Цитирай

Апартаментът ще се дава под наем, търси се функционалност и пределно усвояване на пространството.
И да създава малко от малко усещане за лукс Smile
Гардероби няма, най-лесно е леглото да бъде ползвано като ракла. Имам особено мнение за мебелите от палети - много са ми ..."алтернативни" и евтини на вид, според мен не са добър вариант за ново жилище.
За да съм полезна: имаме легло-ракла на "Виденов", което отварям ежедневно, за 2 години механизмът не е мръднал. Явно е до късмет.
« Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 17:03 от krasimilo »
Цитирай

София

За тавана на банята става и пръскана мазилка.
Цитирай

Обитавам такова жилище вече почти 5 години. Трима сме, детето е на почти 5. Много е важно да се усвои всяка възможност за побиране на багаж - аз имам ракла под леглото, ракла под дивана, голям гардероб с плъзгащи се врати в спалнята и малък за връхните дрехи и обувки до вратата. Мебелите ни обаче са по поръчка, за жилище под наем могат да се вземат и масови.
Цитирай

София

Не знам колко е височината,но пред банята на височина 2,05можете да отлеете 5см плоча и над нея ще събирате доста багаж.А между другото къде се намира тръбата ф110 за тоалетната в банята.
Цитирай

Обитавам такова жилище вече почти 5 години. Трима сме, детето е на почти 5. Много е важно да се усвои всяка възможност за побиране на багаж - аз имам ракла под леглото, ракла под дивана, голям гардероб с плъзгащи се врати в спалнята и малък за връхните дрехи и обувки до вратата. Мебелите ни обаче са по поръчка, за жилище под наем могат да се вземат и масови.
[/quote
А какъв наем плащате?Защото не всеки би стоял с дете в тази квадратура ,а за 5г нещата в живота много се променят.
Ако се нивестират 5-10К във вградени мебели и след година две се окаже че на наемателя му е отесняло,но мебелите са похабени....тези хора за две г.по 500лв мкс наем =12 К само парите за вградената мебел не са си върнали,а техника,а жилище.,а данъци а печалба...?
При такива изисквания и калкулации по-на сметка са да му врътнат ключа.
« Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 17:30 от mamamari »
Цитирай

А какъв наем плащате?Защото не всеки би стоял с дете в тази квадратура ,а за 5г нещата в живота много се променят.
Ако се нивестират 5-10К във вградени мебели и след година две се окаже че на наемателя му е отесняло,но мебелите са похабени....тези хора за две г.по 500лв мкс наем =12 К само парите за вградената мебел не са си върнали,а техника,а жилище.,а данъци а печалба...?
При такива изисквания и калкулации по-на сметка са да му врътнат ключа.
Наше си е, ще го обявим за продажба, за да купим по-голям. Но като го правехме, знаехме, че временните неща са най-постоянни и го направихме така, че да ни е удобно за по-дълго време.
Цитирай

Наше си е, ще го обявим за продажба, за да купим по-голям..
Виждате ли? HugОтесняло ви е отдавна .Ако бяхте наемател ,ще погледнете обявите и ще се ориенитрате към по-просторен имот бързо бързо.
Проблема с имот под наем ,че никой не наема вехто ,а обновяването на вградени мебели веднага вкарва собственика в графа губещ и то с много. Peace
Цитирай

Отесня като порасна детето  Very Happy.  Трябва все пак да се предвиди място за багаж.
Цитирай

Тази мода с палетите не е за всеки. Аз имам усещането за склад.
Цитирай

В предвид локацията и квадратурата този имот е насочен към сам работещ човек ,който не се застоява много в квартирата.
И аз мислех това да кажа, но да не коментирам постояно... Повечето млади хора, които не живеят с половинка, имат някакъв домашен любимец - котка, не толкова много куче... Според мен трябва да се обмисли дали се търси наемодател С домашен любимец или твърдо БЕЗ... И от там вече идва въпроса какъв диван да се закупи...
Цитирай

Ето тук един сравнително малък, обзаведен за наематели:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c141648636055133
Цитирай

София

За тази цена, апартаментът е съсипан напълно. Вложени са някакви пари без никаква мисъл. Не виждам кой ще даде 700 лева, за да живее в толкова нефункционално жилище. Дори да се намери след 3-4 месеца ще избяга  Tired
Цитирай

Този специално е малко "постен", няма уют, но го дадох като пример за апартамент с малка кухня. Канапето не ми изглежда удобно. По-скоро го приемам като служебно жилище за командировани служители. Цената според мен е малко завишена, явно се разчита на търсенето в "Младост" и на това, че обзавеждането е ново. 
Цитирай

София

Полудяха! За 350 лева има по-големи и по-хубави апартаменти в Младост.
Като мисля за наематели, много е важно какви уреди ще им предоставите.
Цитирай

В "Младост" трудно за 350 лв. да се намери. Търсенето е голямо просто. Ние още не сме се изнесли и поне 10 човека ни питаха дали могат да го наемат, съседите пък напускат още по-малък апартамент, чиято холо-кухньо-трапезария е, забележете, триъгълна стая, и въпреки това на втората седмица намериха купувач.

Ето още един с малка кухня, но с по-добре усвоено пространство (вместо ъглов диван има канапе):

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c148395140611505

Всъщност това са само примери, не най-добрите, просто няколко идеи какво се предлага. Извинявам се за отклонението от темата.
Цитирай

София

Този апартамент пише, че всекидневната е 20м2. Трябваше кухнята да стига до където са "цопнали" трапезарната маза, това са още 80см големина, което е много. Направили са шкафовете за хладилник 180, а са "турили" некъв изчанчен за 140см, и то в тежък и скъп черен цвят. Портмантото и полиците са абсолютно не намясто. Дивана е нефункционален за вечерна почивка, а друга холна мебел липсва напълно. Бойлерът и пералнята се виждат от всяко едно кътче на апартамента, а "обличането" им в един шкаф не би струвало повече от 300-400 лева. Спалнята е маломерна, при което този гардероб за 119.95 от януарската промоция на Виденов затапва цялото лошо впечатление. Осветителните тела за по 10 лева от ликвидацията на Практикер дори няма да ги коментирам.  Мястото за къпане се чудя какво ми липсва - душ-кабината или малко по-модерния параван. Плочките абсолютно нелогично комбинирани, не мога да преценя дали са над 12 лв/м2. Щорите по прозорците мисля, че са им останали от някое друго жилище...
Сигурно са дадени едни 13-14 хиляди лева за обзавеждане и са спестени 2-3 хиляди, които щяха да направят мястото наистина приятно...

Ето още един с малка кухня, но с по-добре усвоено пространство (вместо ъглов диван има канапе):

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c148395140611505

Всъщност това са само примери, не най-добрите, просто няколко идеи какво се предлага. Извинявам се за отклонението от темата.
Този на мен ми допада в пъти повече. Има завършеност и уют. Според мен ще си намери бързо наемател  Peace
Цитирай

Скрит текст :
Chiana2003, много добра критика. Цялостното усещане е за "най-евтиното", като да не е вложено никакво старание.
Цитирай

София

Какви 350 лева наем в Младост  ooooh! ooooh!На какво ooooh! Не че искам да споря, ама не ми се вярва вече. Цените наистина са полудели, не само за купуване, ами и за наеми Crossing Arms Безумни са тези цени горе на апартаменти с две стаи, ново строителство. Ние отдаваме 10 пъти по -луксозно обзаведено за 200 евро, пак 2 стаи, пак ново. Вярно преди 4 години го дадохме, но наемателката беше обикаляла много, влезе при нас, каза че няма да мръдне от там и наистина не мръдна до днес. Thinking

Снощи гледахте ли ? "Дом за всеки" или подобно име на ТВ предаване. Ами 800- 900 лева тристайни апартаменти , полу- обзаведени някои, че единия беше соц мебели, на 4 -ти километър, 900 лева 2 стаи + кухня ooooh! ooooh! Ужасно скъпо ми се вижда.
Цитирай

София

Вие давате евтино. За 400 лева вече няма и студиа и едностайни в източните и южните райони.
Като се дава под наем се смята - какви са ти разходите и дали изобщо имаш далавера. Вие на 200 евро като си платите местните данъци, данъците към НАП, включите и амортизацията сметката няма да ви излезне и на 2% възвращаемост. Дали сте една камара пари за обзавеждане и за 7-8 години останалите ви пари от наеми ще ги дадете пак за обзавеждане. Ми много ясно, че наемателката няма да иска да мръдне...Ми то по-добре да го държите заключен...
Цитирай

София

И аз не бих мръднала от този апартамент  Laughing Преценете си дали не го давате прекалено евтино. Аз в момента плащам 330 лева за гарсониера, в никакъв случай лукс, но е прилично.
Цитирай

София

Да, и аз смятам че е малко. Обзаведено е до последната подробност, луксозно е. Бяхме го правили за нас. Не се скъпяхме за нищо. После се родиха децата и нямаше как да живеем в две стаи. Позната история.

Мъжа ми не иска да я мърда. Тя е сама жена, без деца , дори сериозна връзка май няма Thinking Спретната , подредена, педантична. Беше колежка преди време. Сега се премести някъде, със сигурност знаем че взема над 4 хил чисто. Кариера прави, да е жива и здрава. Ама май наема е малко.  Smile
Мъжа ми смята че е добре,  понеже го поддържа и не го руши жилището.  ooooh!Трябва да сме доволни че е там.
Даже оня ден каза. "ако се изнесе незнам от къде ще търся нов наемател?" Наивен е малко или даже много той... ooooh! ooooh!
Цитирай

София

Тя няма да се изнесе никога ако може. Чак като направи семейство и деца  Wink
Цитирай

България-Швейцария

Ако изобщо: )
Преди 4 години наистина бяха много по-ниски наемите, нямате ли клауза за актуализация в договора?
Иначе свестните наематели наистина не трябва да се изпускат, и аз вече се ориентирам към колеги и познати, въпреки всичките рискове в един момент да си развалим добрите отношения заради някоя глупост.

Влязох заради Мишелин, може да погледнеш и тук, правят доста намаления също:
http://platan.bg
Цитирай

Варна

Мише, ако позволиш мога да постна схемата на един едностаен апартамент, за обсъждане. Жилището се довършва в момента и предстои обзавеждане, таргета е студенти (2), намира се в непосредствена близост до Технически университет Варна.

Много сте полезни с идеи bouquet

Ако е проблем мога да пусна отделна тема.
Цитирай

София

Doris, пускай, ще е интересно да обсъдим Smile

Catherine Tramell, много благодаря за линка. Бяха ми излизали като резултат в гугъл, но ги пренебрегвах, защото мислех, че са много скъпи. Виждам, че имат и добри цени. Даже набелязах един диван  Laughing

Като се чета в първия пост, с каква убеденост разказвам за мебелите по поръчка, а сега до къде я докарах  Laughing Признавам, че бях повлияна от мненията, че щом е за под наем, то трябва да е по-евтино.

Харесах тази кухня, сглобена в бял гланц, която излиза около 600 лв без плот и гръб: https://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=95&pid=73476&sgid=95. Колебая се обаче все още дали да не се ориентирам към Икеа. Поръчковата обаче излиза 2000, а от Икеа около 1200 лева. Не е чак толкова голяма разликата, а смятам, че първата ще е по-добра....

Гардеробът в спалнята излиза около 900 лева, икейски, PAX, четирикрилен, а за легло харесах това: http://www.ikea.bg/bedroom/beds/Double-and-king-size-beds/50945/76031/. Нали може да му се сложи повдигащ механизъм?

Пералнята я местя в коридора поместена в шкаф за пералня, а до нея закачалка и шкаф за обувки

Цитирай

Цитат
http://www.ikea.bg/bedroom/beds/Double-and-king-size-beds/50945/76031/. Нали може да му се сложи повдигащ механизъм?

Мишелин, променяш изцяло концепцията за легло-ракла ли? На това дори и да се сложи повдигащ механизъм, багажът отдолу няма да е защитен от прах, а и ще се вижда. Реално няма да има как да се изчисти под леглото, а там се събира много мръсотия.
« Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 17:22 от krasimilo »
Цитирай

София

Мишелин, за кухнята да ти кажа - измери си където ще ти е, напиши си на листче и отиди в магазина да видиш. Изгодна кухня трябва да съдържа долу - една двойка за мивка, още една двойка и една единичка. Горе - две двойки и две единички. Ако има ъглов шкаф - още по-добре.
А, тази на Момакс е модулна. Това е добре. Компромис между готовите и тези по поръчка.
Цитирай

Цитат
Пералнята я местя в коридора поместена в шкаф за пералня, а до нея закачалка и шкаф за обувки

За пералнята сигурна ли си? Ще отнеме от жилищното пространство, а и ще шуми.
Цитирай

София

При нас е точно в коридора, нали ви показах. Обаче ние имаме ниша за гардероб там.
Цитирай

Мишелин, според мен правиш грешка, особено с тоя гардероб от Икеа.
Аз съм живяла достатъчно време на квартира, половината мебели, които е имало в квартирите винаги са били в ужасяващо състояние. И то само от едни наематели. Истински късмет ще е да намериш нормални хора.
Никой няма да си направи труда да ти пази мебелите, именно защото не са негови и е под наем. Точно след 3 -тите, този гардероб ще е за изхвърляне.
Моят съвет е да вземеш нормален гардероб на сносна цена от по - евтин магазин, ако държиш толкова на удобството, има достатъчно текстилни аксесоари, които могат да го направят функционален.
До сега винаги така съм се справяла с гардероби в квартири.
В момента имам Пакс в собствено жилище, не бих го сложила на наематели.

Ще набиеш страшно много пари за нещо, което ще унищожат. В момента цените на наемите са космически.
Обзаведи го спретнато, свежо, фунционално и бързо ще намериш наематели.
Цитирай

София

Да се обадя и аз като наемател.
В предишния апартамент, където живеехме, всичко беше от евтиното най-евтиното. Не говоря за мебели, наемаме необзаведени, но паркет, плочки, бойлер. До такава степен, че бойлерът беше 50 литра, защото е бил с 10 лв по-евтин. Ми личеше си от километри, макар че всичко беше чисто ново. С мебели от рода на Виденов може да създадеш точно такова впечатление, а то гони наемателите. Според мен по-добре една идея по-висок клас, Айко/Еником например, ако пазаруваш намалени модели, цената идва почти същата, но видът и ако имаш късмет качеството - не.
Цитирай

София

Кухнята не ми допада в частта с крайните модули долу и горе. За мен са излишни и прахосъбиращи и се губи ценно място.
Хладилника къде ще е бъде последно?
В Икея има и евтини кухненски модули http://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Modular-kitchens/

П.П. Сега се сетих, че дори не бих сложила горни шкафове, а няколко рафта само. Надали наемателите ще дойдат с кашони посуда. Както и впрочем се отнася за багажа.

Идеи https://www.google.bg/search?q=small+kitchen+ikea&client=fir … rc=EHx34dwiwgd4uM:
« Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 19:31 от Тук съм »
Цитирай

София

Цитат

За пералнята сигурна ли си? Ще отнеме от жилищното пространство, а и ще шуми.

Вече 10 години пералня си работи в банята на преустроената ми гарсониера за поднаем.
Писах по-горе - първата я наследих от предишния собственик. Mieleто си работи при мене 7 години, не знам колко преди това. Развали се затварянето на вратата и купихме ново Беко. Нищо му няма. Но завесите за баня са около пералнята, а не около душа. Може да не е красиво, но на квартирантите им е удобно. Не я искат в коридора за да не шуми.
Цитирай

София

Апартамента  има ли балкон?
И аз съм за пералнята да е в банята. От сигурност. При едно изпускане, ламината ще пострада.
Цитирай

И на мен не ми харесват тези модули с откритите рафтове.
Но пък продължавам да съм на мнение за пералня в кухнята.
Цитирай

София

Кухнята е модулна и в конфигурацията не съм включила откритите шкафове. А и при мен ще бъде на един ред. Ако сложа пералнята в банята, не остава много място. Затова реших да е в коридора.

Иначе днес си говорих с една жена наемодател и ми се изправи косата. Имало един квартирант, който обрисувал матрака с черем и червен маркер  Shocked А апартаментът бил правен като за тях си и не са се скъпили за нищо  ooooh!

Няма тераса имотът, затова ще трябва да взема комбинирана пералня...
Цитирай

Ами затова те съветваме да си по-практична. Всякакви ги има.
Цитирай

София

Слагаш една кухня с уреди, правиш извод за пералня в банята, сваляш цената със 100 лв. и го даваш. Легло с ракла, гардероби място за багаж... Най-мразя гардероби в хотелски стаи. Винаги миришат и никога не си разопаковам багажа. След всеки наемател пребоядисваш и готово.
Ти си наемодател, мисли като такъв.
И задължително застраховка с гражданска отговорност към трети лица.
« Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 21:46 от Тук съм »
Цитирай

Скрит текст :
В предишния апартамент, където живеехме, всичко беше от евтиното най-евтиното. Не говоря за мебели, наемаме необзаведени, но паркет, плочки, бойлер. До такава степен, че бойлерът беше 50 литра, защото е бил с 10 лв по-евтин. Ми личеше си от километри, макар че всичко беше чисто ново. С мебели от рода на Виденов може да създадеш точно такова впечатление, а то гони наемателите. Според мен по-добре една идея по-висок клас, Айко/Еником например, ако пазаруваш намалени модели, цената идва почти същата, но видът и ако имаш късмет качеството - не.
Бих се съгласила с вас при две условия:
1.Да има и да е ефективен законов регламент ,с който собствеността на наемодателя да е защитена и наемателя да носи някаква реална отговорност за щетите които е направил.Тук това е единствено депозита (един или два наема) ,което е нищо сравнено с щетите които търпи наемодателя. Изобщо не броим завличане с наеми,неплатени сметки и дори отказ да се освободи имота придружен с отказ да се плаща.Държавата не се намесва.Това е реалността.До колкото съм информирана в други държави има регистър на наемателите и наемодателя знае кого наема ,а наемателя знае че ако постъпи некоректно после няма да може да си намери друго жилище.Тук това е напълно  безнаказано.
2.Щедростта , старанието и огромния риск който би поел наемодателя с по удобни и по скъпи мебели да имаха финансово изражение .Например наем пропорционално по-висок от този който би вземал с по-маки рискове..
В конкретния случай ако този имот бъде отдаден празен -около 400лв,обзаведен с евтини мебели 500-550,всичко по поръчка и лукс(да се разбира 5-10пъти повече вложени средства)-не повече от 650.Къде е мотивацията да се поема такъв огромен риск?
И аз съм за пералнята да е в банята. От сигурност. При едно изпускане, ламината ще пострада.
По нашето законодателство от гледна точка на сигурността и на безопасността е напълно забранено наличието на електроуред с мокро помещение. Опасна е не само директно попадналата  водната струя ,а и парата. За евентуален инцидент наказателна отговорност носи собственика на имота. Залога е човешки живот.
По тази причина има изискване всички електрически елементи влагани в такива помещения да са водоустойчиви.Не е случайно че дори осветителните тела са специално пригодени.
При евентуален ''инцидент'' ако всичко е направено според нормите за безопасност отговарят производителите ,но ако наемодателя е слагал каквото му падне и не се е съобразявал отговорността е негова. Застраховател не би покрил щети при тези обстоятелства.
Не ми се е случвало маркуча на пералня да изпусне ,но няколко пъти са ми се пукали меки връзки и редовно са ми протичали бойлери(дори в гаранция) и както го дават в банята бойлера над пералнята....Тая пералня ще е за боклука ако я накваси .
Не се заяждам с никого и не налагам мнение само бъбря докато пия кафето. Hug bouquet
Хубав слънчев и успешен ден на всички! Love

« Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 09:45 от mamamari »
Цитирай

София

Е, то и сешоар в банята е опасен за някои  Laughing Холо- кухня с пералня е ужас. Особено малко помещение. трябва да се лишиш от хладилника, за да сложиш пералня и вечер докато гледаш някой филм да центрофугира....... или пълна пералня с бельо и седиш на половин метър да вечеряш или имаш гости.... не ми се мисли даже.  Laughing Laughing
Опасно е за пералня в банята, как да не е. Thinking Thinking Затова и горе писах. Душ кабина, хубава, уплътнена. Пералнята в най - далечния ъгъл.  Пералнята се включва в щепсел, който е високо на стената и ВИНАГИ щепсела е изваден. Работи само когато никой не е вътре и не се къпе , предимно нощем.  Naughty
Вярно е че нашата баня в маломерния апартамент беше голяма и с прозорец. Т.е. душ кабината беше на 2 метра отдалечена и прозореца поддържаше сухота в помещението  Thinking Thinking
Цитирай

Напълно сте права! Peace
Но за да сме коректни до край и да не подведем някого нека уточним ,че има строга категоризация на зоните в банята ,на това в коя зона какво е допустимо и най-важното на какво отстояние се намира всяка зона от мястото за къпане.
http://tech-dom.com/statii.aspx?id=571
От друга страна всеки сам решава какви рискове да поеме.Лично аз въобще не бих се притеснявала дали на някой щяло да му шуми докато гледал филма  35 hahaha, ако алтернативата е да го лежа или поне да го плащам до живот Shocked Rolling Eyes.
Цитирай

София

Пералнята в банята е голям риск. По бързо изгнива и отделно от парата може да не сработи електрониката.Да не говорим, че това изключване на щепсела не всеки го прави. Нали целта е техниката да ни служи а не постоянно да мисли човек дали е изключил пералнята на всяко влизане в банята.
Цитирай

София

Излиза, че съветваме женицата да си убие квартирантите.  Thinking Thinking
То по начало, аз съм разсъждавала по тези въпроси. Скоро ще ми се наложи да дам апартамент под наем, където не съм живяла от години   Thinking Thinking и там преди време имаше някакви проблеми с ел инсталацията ... мисля да наема ел техник да провери всичко, ама пак, доколко мога да съм сигурна newsm78
Чудя се как да обзаведа, така че ако имат малко дете да не потроши някоя стъклена секция  Thinking и да не се нареже.... отделно има един балкон дето ако се подкачи някое дете може лесно да се пребие.... пък аз сигурно и договор свестен няма да имам обявен в общината... това си е риск, квартиранта имам предвид Sick Sick освен да ги застраховам или изобщо да не ги пускам там
 Thinking
Цитирай

Не знам как е в София, тя си е един малък Багдад, всеки руши, чупи, изглежда като след бомбардировки... Може би понеже е голям град и много хора станаха там, не всеки културен.
Но тук в провинцията два наема като капаро са повече от достатъчни да стопят ентусиазма на квартирантите за каквито и да било повреди. А сметките се плащат от наемодателя и се носят като бележки на квартиранта, за да ги плати заедно с наема. Това, разбира се, е рядък случай, общата практика е да минава през агенция, която събира наем и сметки. Който не плати един месец - да си ходи.
Единственият проблем, който се среща е, че квартирантите не чупят умишлено, но и не пазят като свое. Когато е най-евтиното колкото и да пазиш се захабява, а като не пазиш - съвсем. Затова би било добре да е някъде златната среда откъм обзавеждане.
Разликата между зле обзаведено и добре обзаведено жилище тук е 1,5 пъти. Тоест добре обзаведено жилище струва почти двойно.
Имотите под наем при нас няма смисъл да се обявяват или търсят в нета. Там са преди всичко измамници с фалшиви обяви. Има смисъл чрез познати да си намериш квартирант.
Цитирай

Излиза, че съветваме женицата да си убие квартирантите.  Thinking Thinking
..... Thinking

Всеки сам си решава какви рискове да поеме.
Производителя носи отговорност за безопасността на всеки уред и мебел. От нас наемодателите  се иска само да спазваме нормите за безопасност и инструкциите на производителите. Отделно има наематели дето са толкова озлобени към наемодателите си ,че се чудят какви проблеми да им създадат и в какво ''приключение '' да ги вкарат.
 Вариант в случая е да се остави контакт в коридора и да не се купува пералня. Нека сам наемателя да си носи отговорност ако реши да си сложи пералня на неподходящо място. smile3560
Цитирай

София

Ние защото обзавеждахме с децата, всичко сме съобразили. Без ел.уреди в банята, високи шкафове, без стъкло.
Цитирай

Варна

Напълно сте права! Peace
Но за да сме коректни до край и да не подведем някого нека уточним ,че има строга категоризация на зоните в банята ,на това в коя зона какво е допустимо и най-важното на какво отстояние се намира всяка зона от мястото за къпане.
http://tech-dom.com/statii.aspx?id=571
От друга страна всеки сам решава какви рискове да поеме.Лично аз въобще не бих се притеснявала дали на някой щяло да му шуми докато гледал филма  35 hahaha, ако алтернативата е да го лежа или поне да го плащам до живот Shocked Rolling Eyes.

А дали ще е удачно/безопасно да се излее плот и стенички, нещо като старите лети мивки и да се пъхне пералнята в него?

Не ми допада да е в "коридора" влизаш и от една страна пералня, а от друга печка. Аз лично бих предпочела някакво обособено антренце, много е неприятно да се събуе особено мъж, ако и тича сутрин, нали се сещате за маратонките, в зоната за храна.
Цитирай

Не и е лесно на потребителката. ooooh!
Това  ново строителство имам чувството ,че някакъв зъл гений човекомразец го е измислил.
На където и да се завъртиш все компромиси. #Cussing out
За това не мога  да харесам  нищо цяла година и половина и повече търсене и обикаляне(гледам двустайни ново).Възможно е причината да е'' в моя телевизор'' ,но като започна да ги нищя такива битовизми и детайли и не мога да се примиря  някои ''съвременни решения''. Banghead
Цитирай

София

Скрит текст :
Бих се съгласила с вас при две условия:
1.Да има и да е ефективен законов регламент ,с който собствеността на наемодателя да е защитена и наемателя да носи някаква реална отговорност за щетите които е направил.Тук това е единствено депозита (един или два наема) ,което е нищо сравнено с щетите които търпи наемодателя. Изобщо не броим завличане с наеми,неплатени сметки и дори отказ да се освободи имота придружен с отказ да се плаща.Държавата не се намесва.Това е реалността.До колкото съм информирана в други държави има регистър на наемателите и наемодателя знае кого наема ,а наемателя знае че ако постъпи некоректно после няма да може да си намери друго жилище.Тук това е напълно  безнаказано.
2.Щедростта , старанието и огромния риск който би поел наемодателя с по удобни и по скъпи мебели да имаха финансово изражение .Например наем пропорционално по-висок от този който би вземал с по-маки рискове..
В конкретния случай ако този имот бъде отдаден празен -около 400лв,обзаведен с евтини мебели 500-550,всичко по поръчка и лукс(да се разбира 5-10пъти повече вложени средства)-не повече от 650.Къде е мотивацията да се поема такъв огромен риск?
Като цяло говорим за едно и също, мисля. Удобните поръчкови мебели и Виденов условно са двете крайности. Между тях обаче има доста други възможности, например разликата между тези два комплекта не е огромна:
http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=7&pid=89763
https://videnov.bg/спални-комплекти/спален-комплект-офелия-дъб-сонома
Аз призовавам да не се залита в крайности, за наем никой не очаква супер луксозно изпълнение, но обратното може да излезе скъпо - дали с лошо качество, дали с често напускащи наематели.
За недобросъвестните елементи и от двете страни съм съгласна, проблем е, но изхождам от своя собствен опит и нямам рецепта. Ние живеем в необзаведен апартамент, ще боядисаме като се изнасяме, и толкова. Хем ми е уютно с мебелите, защото аз си ги избирам, хем наемодателят не им трепери.
Цитирай

София

Чудеса на архитектурата!
Както казах, нашият апартамент е подобен, но с тази разлика че има балкон и за двете стаи и то огромен.
Ако си търсим друго жилище, май ще гледам пак старо ЕПК или вече старото ново строителство, поне на 10г.
Цитирай

Нелка* ,не не говорим изобщо на един език.
Не знам дали ви е направило впечатление,но препоръчвания от вас гардероб на Айко е с ширина 52см.Ширината на една стандартна закачална е 44смза рокли и 47 за сака.Това означава че в този ''гардероб'' не може да си наредите закачалките по начина по който хората от моето поколение са свикнали да го правят. Tired
Тези огледала добавят допълнителна тежест на и без друго тежките врати от ПДЧ и увеличават риска от увисване ,а липсата на големи удобни дръжки създава условия за постоянни петна и пръсти или ще принуди собственика постоянно да търка и да се вторачва в глупости.
Изобщо за мен  цената или марката не е ориентир за качество.
Не съдя за нищо нито по цената нито по марката .
Скрит текст :
Пресен пример в темата за сушилните тези дни
« Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 17:12 от mamamari »
Цитирай

София

Да убием някой в баня Ново строителство, ако е изпълнено правилно, е много, много трудно. Банята освен нормалните бушони си има дефектнотокова  защите на целия кръг. Действа безотказно, точно поради случаи на сешоар във ваната   Mr. Green
За мен има по-сериозен проблем - тя иска комбиниран уред пералня/сушилня. Това ще генерира допълнително влага, ако вратата е затворена и модерния вентилатор, който ще слага е изключен от ключа на банята  Very Happy А влагата разкатава играта на електронните платки - гарантирани, лично изпробвано на два пъти от мен  Tired
Цитирай

София

То това е проблема влагата за електрониката на пералнята.Иначе съм ходил на протекъл бойлер над пералня в банята. Единствено беше пожълтяла от ръждата на бойлера.Ако е в банята е добре. да е на фундамент и така ще е нивелирана и краката няма да се мокрят.
Цитирай

Има хора, които изобщо не считат за нужно да проветряват.
Аз имах такъв наемател. Много точен с плащанията, винаги по-рано, никога по-късно. Сметки винаги платени.
Обаче като се изнесе, стените в кухнята бяха почернели от мухъл. Готвил, без да проветрява. И ми говори, че било текло от покрива.
Не разчитайте изобщо на съвест при наемателите. Те няма да правят ремонти и тази част от ежедневието не ги вълнува.
Цитирай

София

Няма да е много красиво, но е много по-добре пералнята да се сложи в антрето или кухнята.
Освен това в холо-кухнята има място.
Цитирай

Варна

Ето схема на ателието, за което говорих, както казах таргет студенти, добре е да има две работни места и две за спане, брокерите казаха, че обикновено се комбинират по двама за да си поделят наема, но може и да са си двойка. Жилището е в непосредствена близост до технически университет до ключ, в коридора и куненския бокс, ако изобщо може да се нарече така, гранитогрес в хола ламинат. Банята е завършена и няма какво по нея да се мисли, едната цяла стена е остъклена фасада, пред прозореца до кухнята има тераса, но не съм я начертала.

http://prikachi.com/images.php?images/768/9049768Y.jpg

Давайте идеи, че таз "кухня" освен мивка и печка нищо друго, а хладилника къде, пералнята ще е в коридора и до нея гардероб. Легла или разтегателни единични модули, или разтегателни двойки дивани. Има в Икеа бюджетни със сваляеми калъфи и матраци, а не пружини.
Двуместни 163 см

Едноместни - 80см
Могат да си стоят постоянно разтеглени ако иста и да се въргалят, а може и две единични легла newsm78

Цитирай

София

Нелка* ,не не говорим изобщо на един език.
Не знам дали ви е направило впечатление,но препоръчвания от вас гардероб на Айко е с ширина 52см.Ширината на една стандартна закачална е 44смза рокли и 47 за сака.Това означава че в този ''гардероб'' не може да си наредите закачалките по начина по който хората от моето поколение са свикнали да го правят. Tired
Тези огледала добавят допълнителна тежест на и без друго тежките врати от ПДЧ и увеличават риска от увисване ,а липсата на големи удобни дръжки създава условия за постоянни петна и пръсти или ще принуди собственика постоянно да търка и да се вторачва в глупости.
Изобщо за мен  цената или марката не е ориентир за качество.
Не съдя за нищо нито по цената нито по марката .
Скрит текст :
Пресен пример в темата за сушилните тези дни

Нямам намерение да влизам в спорове, но говорейки за цена-качество,-поддръжка е странно изобщо да споменаваме Виденов. Разликата между тези примерни комплекти не е в габарита, и на двата дълбочината е толкова. Но Виденов-ския е от по-тънко ПДЧ, с гадни кантове, незнайно качество на крепежните елементи и качество около нулата. Наемателите не пасат трева, никой няма да плаща 700 лева месечно, за да спи на легло от 200 лева, което може да се разпадне всеки момент.
Цитирай

Варна

таргет студенти,
 Жилището е в непосредствена близост до технически университет
Предполагам знаете, че се строи студ. общежитие на "Дубровник" № 49.
http://kres-invest.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D1% … BD%D0%B8%D0%BA-49
РАЗРЕШЕНИЕ ЗА СТРОЕЖ:

№ РС                 обект:                                                                                              възложител
38/06.04.2016г.  'СТУДЕНТСКО ОБЩЕЖИТИЕ,
                            УПИ VIII-'за студентско общежитие и трафопост',
идентификатор 10135.2554.42, кв. 33, по плана на 24м.р., гр. Варна'                        ''КРИСТИНА 92' ЕООД'
http://agup.varna.bg/index.php/registers/2013-04-23-07-00-18/raz … za-stroezh-2016-g
Цитирай

Варна

Нелка* от моят опит като наемодател, наемателите предпочитат да спят на ново легло за двеста лева, вместо на стара приста. Това легло за двеста лева с добра подматрачна рамка на крачета и хубав матрак няма проблем. Така дори и да го похабят, защото повечето наематели като плащат по 700 лева смятат, че могат и да не пазят, много лесно може да се смени след три години. За съжаление търсенето на необзаведени апартаменти клони към нула във Варна, повярвай ми обзавеждането не се избива с разликата в наемите, с удоволствие бих отдала един празен апартамент само на настилка, а наемателите ако искат и за пет хиляди легло да си сложат, уреди Миле и т.н.. И най важното времето и нервите да си спестя, защото това не ми е основен бизнес, просто се случи така, че жилището няма да се използва от семейството поне засега.

Виденов са само като пример за ценово равнище, много хора дори и да не са наематели пак се обзавеждат от там, всичко опира до възможности. А лукс обзавеждане не би могло да се покрие с наем 700 лева. Като лукс също е доста разтегливо понятие Peace В апартамента, който отдавам под наем леглото е от масив правиха ми го в Габрово за смешните 100 лева.  Но леглото какво е? 4 царги! Важното е добра рамка и матрак.

PAV1 не знаех, но винаги има нужда от квартири за студенти. В даден момент те са вече мъже и си имат сериозни връзки, а понякога и имат добри доходи в по горните курсове или богати родители и не желаят да са в общежитие, а искат нещо прилично. Надявам се да не се отрази на търсенето де  Very Happy

А сградата е тооочно до университета и Лидл

п.п.
Ако няма студенти кандидати ще променим таргета  Laughing
Цитирай

Ох, скъпо, евтино и наемател или собственик... Аз казах, че си го правихме за нас, избрах скъп плот, уж аз си го платих, аз си го пазих и още на втория месец една чаша падна от сушилника и направи малка дупка. Още ме боли като гледам дупката, макар и миниатюрна. Факт е, че понеже плотът е достатъчно качествен, не се разду от тази дупка, няма поражения около нея. Дупка имам и на гардероба. По средата сме оставили място за телевизор, а над него има шкафове с дрехи, а на най-горния си държа ютията, е, веднъж я изпуснах. И от тази дупка ме боли, не е като да не искам да пазя, ама на. И това все 2-3 месеца след като се нанесохме. От тогава освен стените, изцапани с мръсни пръстчета, друго няма.
Цитирай

Варна

Ох, скъпо, евтино и наемател или собственик... Аз казах, че си го правихме за нас, избрах скъп плот, уж аз си го платих, аз си го пазих и още на втория месец една чаша падна от сушилника и направи малка дупка. Още ме боли като гледам дупката, макар и миниатюрна. Факт е, че понеже плотът е достатъчно качествен, не се разду от тази дупка, няма поражения около нея. Дупка имам и на гардероба. По средата сме оставили място за телевизор, а над него има шкафове с дрехи, а на най-горния си държа ютията, е, веднъж я изпуснах. И от тази дупка ме боли, не е като да не искам да пазя, ама на. И това все 2-3 месеца след като се нанесохме. От тогава освен стените, изцапани с мръсни пръстчета, друго няма.

Е това на всеки може да се случи, но има разлика от мърлящина и инциденти. Каквато и да е кухнята няма да издържи, ако в шкафа си разлял бутилка и си я оставил така  Laughing Сега като сменях фурната и котлоните и като махнаха плота и се откри джолито, гняс - в дъното 5 пръста изсъхнала мръсотия от олио ли не знам от какво и раздут гръб, толкова ми стана неудобно от майстора Embarassed, но на наемателите не! А знаеха точния ден и час на подмяната. Затова пак споменавам Мамамари, ако беше модулна и свободно стояща печка - хвърляш старото и подменяш с ново  smile3538

Чудно ми стана обаче с тая чаша и дупката в плота. Какъв е плота - камък?
Цитирай

Не е камък, не знам как се води материала. Ами тя дупката наистина е съвсем малка, ама аз си я знам Smile
Цитирай

Нямам намерение да влизам в спорове, но говорейки за цена-качество,-поддръжка е странно изобщо да споменаваме Виденов. Разликата между тези примерни комплекти не е в габарита, и на двата дълбочината е толкова. Но Виденов-ския е от по-тънко ПДЧ, с гадни кантове, незнайно качество на крепежните елементи и качество около нулата. Наемателите не пасат трева, никой няма да плаща 700 лева месечно, за да спи на легло от 200 лева, което може да се разпадне всеки момент.
To и да имате намерение спора е абсурден,защото:
1.Втория ви линк не се отваря и освен вас никой няма представа какво и какво сравнявате,но за това което отвори първия линк аз не бих дала и 4 камо ли 400лв.Вярвам ви стана ясно че нито марката нито цената гарантират качество и функционалност.Моят дългогодишен опит показва че легло за 80 лв (наша неизвестна фирма) е по- в пъти  от неща на много  други уж с претенции и име  ooooh! Stop.
2.Личните ми наблюдения (и не само моите Wink) върху наемателите ,които  и според мен далеч не пасат трева е че когато станат новодомци обзавеждат предимно с Виденов и подобни.
3. 90% от размера на наема се определя от :локация,квадратура,етаж,изложение,общо състояние на имота и максимум 10%от обзавеждането като най-трудно се отдават необзаведени следвани от тези с не чисто ново обзавеждане. Каквото и да говорите жилищата с ново -клас Виденов обзавеждане са най-търсени.Но наличието на мебели и техника качва не повече от 10%,което в никакъв случай не покрива разхода за покупката и поддръжката на такива.Точно за това и наемателите не са мотивирани да си купуват свои,а наемодателите да обзавеждат с нищо над минимума.
Е има и известен пазар на наистина хубави изпипани неща но там наемите стартират от тази сума ,само че в евро.
Цитирай

Ето схема на ателието, за което говорих, както казах таргет студенти, добре е да има две работни места и две за спане, брокерите казаха, че обикновено се комбинират по двама за да си поделят наема, но може и да са си двойка. Жилището е в непосредствена близост до технически университет до ключ, в коридора и куненския бокс, ако изобщо може да се нарече така, гранитогрес в хола ламинат. Банята е завършена и няма какво по нея да се мисли, едната цяла стена е остъклена фасада, пред прозореца до кухнята има тераса, но не съм я начертала.

http://prikachi.com/images.php?images/768/9049768Y.jpg

Давайте идеи, че таз "кухня" освен мивка и печка нищо друго, а хладилника къде, пералнята ще е в коридора и до нея гардероб. Легла или разтегателни единични модули, или разтегателни двойки дивани. Има в Икеа бюджетни със сваляеми калъфи и матраци, а не пружини.
Двуместни 163 см

Едноместни - 80см
Могат да си стоят постоянно разтеглени ако иста и да се въргалят, а може и две единични легла newsm78

Тая преграда до кухнята има ли я? Зид ли е или суха стена? Ако се махне, може кухнята да стане по-приличен размер. Thinking
Цитирай

Варна

В даден момент те са вече мъже и си имат сериозни връзки, а понякога и имат добри доходи в по горните курсове
или богати родители и не желаят да са в общежитие, а искат нещо прилично. :
Добри доходи?
Студентите работят в пицарии, продавач-консултанти, кол центрове.
(доходи не повече от 600 лв/м)
При родители с възможности - направо купуват жилище.
Такова в момента търся за мои познати.
В момента са под наем -двама, в двустаен апартамент с чиста площ 60 кв.м. и плащат наем 320лв.
Ако мога да намеря снимка на кухнята ще я постна.
ПП ето:
Скрит текст :
« Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 15:14 от PAV1 »
Цитирай

Каквито и доходи да имат наемателите, колкото и да са капризни, накрая наемат това, което има на пазара.  Laughing Особено като знаят, че имат ограничено време за търсене и пренасяне, мислите ли, че евтиното легло ги спира? Така че правете апартаментите както на вас ви е изгодно и не ги мислете наемателите. Peace
Цитирай

София

Такова в момента търся за мои познати.
В момента са под наем -двама, в двустаен апартамент с чиста площ 60 кв.м. и плащат наем 320лв.
Ако мога да намеря снимка на кухнята ще я постна.
ПП ето:
Скрит текст :
То ако се намираха 60м2 в такова състояние за 320 лева никой нямаше да иска да си купува после. Това си е грешка на наемодателите, че взимат толкова малко пари. Ама всеки си носи кръста  Mr. Green
Цитирай

Дорис,хубави са сгъваемите мебели ,но не винаги са много удобни за спане  и бързо се надира пода ,а и студентите не са много по подреждане и прибиране.Аз бих взела две единични легла +някакви прилични шалтета за отгоре
Скрит текст :
но поне 90 см защото на 80 си е тясно
които могат да се прилепят като спалня и да се разделят като отделни.От двете страни на прозореца с/у кунята.
Тези дето препоръчах по-напред на авторката на темата са подходяши ,защото междинната табла е доста по-ниско от нивото на матрака и изобщо не се усеща като се слепят.Аз също не знаех какви хора ще дойдат преди време 35 и точно от същите съображения ги взех.
Моббо трябва да ми дават процент  Crossing Arms
В коридора до пералнята хладилник голям с фризер  и някаде в кухнята МВ щом е за студенти.
Кухненската маса по-голяма и не стъклена за да се ползва и за учене.
https://videnov.bg/трапезни-маси/трапезна-маса-дони 69лв
или
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=5&pid=66570&sgid=5
Удобни меки кухненски столове.Обърни внимание !Подложката на столовете да е сменяема (като тези на картинката)
 http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=7&pid=66766&a … =66395&sgid=7
или перяща се на стол от масив примерно:
https://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0 … rc=7HCiL0SoI6woWM:
В коридора срещу пералнята и хладилника гардероби 2 еднакви и след тях веднага на самата стена стойка за ТВ обърната с/у леглата :
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0 … rc=rE2nPmw4nbL7-M:
За да не ти дупчи кой където му е удобно.
На свободната стена в кухнята може от тези:
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=28&pid=66539&sgid=28
или
http://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=28&pid=69324&sgid=28
събират много и не заемат място.Има ги в различни цветове.Аз си ги хващам с два дюбела за стената за да не падат при купоните.

« Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 16:16 от mamamari »
Цитирай

София

Като се замисля, и на мен ми предстои след няколко години да подготвя апартамент до университет. Ама там първо ни чака изриване до бетон и ремонт. Добре поне, че дограмата и покрива са готови.
Цитирай

Давайте идеи, че таз "кухня" освен мивка и печка нищо друго, а хладилника къде...
Нашата дневна с бокс е подобна, ето как беше замислена кухнята.
Скрит текст :

Обаче правихме ремонт като бях в напреднала бременност и въобще не ми се мислеше и обзавеждаше, надрасках там нещо на фирмата, която ще я прави и ги оставих да решават. В последствие преценихме, че малка миялна под мивката не ни върши работа и решихме да сложим среден размер. Също така хладилник от този вид ни беше малък. Обаче за целта трябваше да разрежем половината кухня и се отказахме (достатъчно беше, че къртихме барплота hahaha), компромисно вкарахме миялната на мястото на хладилника и отгоре сложихме рафтове.
Скрит текст :

Хладилникът отиде в коридора, не е неудобно, защото е на метър и нещо от плота.

Иначе идеалният вариант е където са чекмеджетата да е вградена миялна, а в края да се изкърти горното шкафче и да влезе голям хладилник.

Обаче - ако е за наематели и първият вариант е перфектен Peace
Цитирай

Варна

Преградата е тухла и има прекарани изводи за пералня. А жилището е на етап вече с настилки...

Free Agent точно тези сгъваеми ги постнах, защото мои близки имат и казват, че са много удобни, те са с матраци, наясно съм, че студентите няма да сгъват и разгъват всеки ден, така че в по-голямата част ще са просто легла. Възможно е и да надраскат ламината, но смяната му ще излезе 17 кв - 250 лева да речем, поне ламинат имам кой да ми сложи Smile. Съгласна съм, че отделните легла са по удачни, но доста превземат стаята май.
Има ги и с колелца
Скрит текст :

Цялата стена на леглата е в прозорци само отстрани има по 25 см.

Това ли имаш предвид?

Не се сърди, човече
твоята кухня е голяма даже Smile тази е 1.30/180 и отдушник в ъгъла  35

Може да се наложи да се сложи печка тип раховец.

Цитирай

София

Скрит текст :
Какви програми ползвате за скиците и безплатни ли са  Hug
Цитирай

Peace
Само печката по-близо до комина.
Моята дъщеря има подобна стая и така уж щеше да оправя леглото ...уж Embarassed и накрая само опъва всичко и едно шалте ....с феи и няколко огромни възглавници става като диван:crazy: пада до земята от всички страни...
Там учи,там чете ,там гледа тв и.....90% от времето е там.
И посреща гости на леглото-диван ooooh!.
Деца.
Цитирай

Не се сърди, човече
твоята кухня е голяма даже Smile тази е 1.30/180 и отдушник в ъгъла  35
О, аз мислех, че говорим за първата скица, въобще не погледнах, че пита друг човек  Embarassed
Печката, ако е вградена е по-лесна за идеи, защото може да бъде в средата на колона, под и над нея шкафове, само малко място за котлони, които ако не са напряко на плота искат съвсем малко място, а с една дъска в/у тях спокойно може да се превръщат в работен плот.
Цитирай

Момичета, а мислили ли сте да ги пуснете необзаведени? Аз преди бая годинки като си търсих жилище в София държах да е точно такова, защото имах абсолютно всички мебели, пералня и т.н. В жилището, което намерих, не беше живяно, нямаше дори кухня. С хазяина се разбрахме мисля за два наема и направих кухнята и купих бойлер. Естествено кухнята беше супер семпла, нищо особено, но и мен и него ни уреждаха чудесно. Това, което искам да кажа е, че за всеки влак си има пътници и може без да влагате излишни средства да намерите подходящите наематели.
Цитирай

Варна

За съжаление много е малко търсенето на необзаведени, но да първо ще се пусне обява за необзаведени, само кухня. Но трябва да има готовност за бързо обзавеждане, защото ако стои дълго време неотдаден се губят наеми и се обезмисля. Та схемата трябва да е готова с бързо обзавеждане, което ме ориентира към фирми, които имат на склад мебелите. Изчакване 30 дни и губиш един наем и обира разлика в цената. Трябва схема за студенти и за двойка или един човек и за седмица мебелите да са в апартамента Smile
За схемите ползвам roomstyler безплатна  online. Утре ще пусна и 3d на някой вариант.
Цитирай

Но трябва да има готовност за бързо обзавеждане, защото ако стои дълго време неотдаден се губят наеми и се обезмисля. Та схемата трябва да е готова с бързо обзавеждане, което ме ориентира към фирми, които имат на склад мебелите.  
Схемата с бързото обзавеждане аз поне нямам идея как да се случи.Изделията чиито цени и качество ме устройват работят за 20-30-40дни ,а не съм склонна на компромиси.Поръчвам мебелите преди да викна фаянсаджия  на фаза шпакловка и замазка.Докато се оправи той ,докато сложа врати ,ламинат пердета и щори и мебелите са на лице.
Случвало се е да харесам мостри на разпродажба в момент в който не са ми нужни и да ги имам на склад но до колкото разбирам случая не е такъв.
Вие сте в друг град и може все пак бързото обзавеждане да е възможно. За всеки случай трябва да се проучи предварително.
Аз пак за леглата исках да кажа . Thinking newsm78
Признавам нямам представа какви са сгъваемите ,но за да сте по гъвкави към различни типове наематели, би трябвало да са еднакво удобни и за двойка и като единични.Въпросните две единични легла ,които предложих стават безупречна стабилна спалня с няколко планки и за няколко минутки. Хубаво е да се провери предварително дали и разтегателните да имат такива опции :заедно да става удобна спалня и отделните и части да не се раздалечават. Ако пък са двойни тези разтегателните трябва да се провери че има достатъчно място в стаята за да се ползват и разтегнати . В противен случай това би създало ограничения към възможните наематели  за имота.
Цитирай

Аз съм за двойките на Икеа. Не защото е Икеа, а защото:

Може да им дойдат гости - например родителите за ден-два да ги видят. Те къде ще спят.
 Сгънати са удобни и може да викат колеги след лекциите да разменят материали. Студентите често се събират.
На мен лично две легла ми изглеждат  не на място в стая, която трябва да служи и като дневна.

Ако ще е за студенти апартамента имате нужда от пералня, котлон, микровълнова, мивка и хладилник за кухнята. Една кана за варене на вода за 10-15лв е добро допълнение, опционално Smile

- В Мобо имат наличности на мебели, поне ние последно като гледахме ни го докараха веднага.
- В Айко има доста изгодни неща понякога на промоция, които идват на наистина прилична цена. Една приятелка си купи секция от там намалена, излезе наистина евтино, а е много стабилна и няма проблеми нито с вода, с драскане и т.н. Ние си купихме от Айко столове - гледахме нарочно да са по-висок ценови клас с идеята да са качествени, разлепиха се на втория месец. Та и там е малко на късмет работата.
Между другото ако трябва да е евтино тук при нас поне даже и верига като Мосю Бриколаж имат налични мебели и са издържливи. Ние сме обзавеждали квартира с такива мебели и нямаше проблем. Има и доста мебелни къщи, които се снабдяват от Полша, и мострите са намалени, излизат понякога направо без пари /тоест все едно е Виденов или от мебелната къща като цена/.
Имаше русенски фирми, мебелите им са на цена като от Виденов, обаче са в пъти по-издържливи. Грозни колкото си искаш, но един гардероб примерно няма какво толкова като визия да му объркат. Тук тези мебели доста мебелни къщи ги поддържат на склад като бюджетна версия. Маса 130/80 струваше под 200лв, стол - 30-40лв. Имат и промоции, ако човек уцели.

Сто процента съм против Виденов, ако става въпрос за квартира.
1/ Защото при тях дали ще доставят на време е въпрос на късмет,много често забавят поръчки, ако е натоварено. Съответно чакането може да достигне и 50 дни /за справка вижте какво става по фейсбук профила им/. Ако човек обзавежда за живеене, ще го преглътне, нали си е за него, ще почака. Но да не знаеш кога ще ти дойдат бюджетните мебели и да загубиш месец наем ми се струва като евтиното излиза скъпо.
2/ Евтиното излиза скъпо и в случаите, когато доставят мебелите, и те са дефектни. Ако е надраскано, да го преживееш. Обаче ако се клатят краката на столовете например, или има проблем с вратичките на шкафа - тогава започва едно ходене по нервите защото звъниш, те ти казват ще дойдем, бавят се, ти чакаш, после имат срок, в който да го ремонтират - и хоп лятото минало.
Може и веднага да ги доставят и да няма проблеми, но защо човек да рискува? Идете в един хипермаркет, разходете се, купете си мебел, която може да видите, да ви доставят до 2-3 дни /има такива!/ и толкова. Струва ли си на триците евтин, на просото скъп, и накрая вместо да дадете с 200 лв отгоре примерно общо за обзавеждане изхабите и нерви, и време, и загубите пари.

« Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 10:38 от prolet_inchen »
Цитирай

Варна

Утре ще пусна и 3d на някой вариант.
Doris,
Ето вариант, където част от стеничката е елиминирана (червено):

Скрит текст :

Цитирай

Аз съм за двойките на Икеа. ....
Може да им дойдат гости - например родителите за ден-два да ги видят. Те къде ще спят.....
bouquetМоля покажете го визуално как го виждате  разположени две двойки разтегнати  или двойка разтегната+другата в сгънато състояние!
Doris, тази стеничка сигурно ли е че не е носеща?
Има го в документите за покупката.Лист с копие на проекта на вашето и съседните ателиета.Там е отбелязано.

« Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 11:53 от mamamari »
Цитирай

Варна

Doris, тази стеничка сигурно ли е че не е носеща?
Конструктура трябва да се изкаже.
Има вариант за укрепване, без "пълнеж'.
Цитирай

bouquetМоля покажете го визуално как го виждате  разположени две двойки разтегнати  или двойка разтегната+другата в сгънато състояние!

Ще го покажа визуално така, както и вие показахте вашата идея  bouquet Има няколко лесни варианта - единия диван на мястото на леглото, което е до масата. Другият диван се изтегля наляво, така че да отиде повече срещу масата. Стойката за телевизор над хладилника /ако стената го позволява - така ще се вижда и от масата, и от двамата студенти като си лежат. Както е сега трябва единият винаги да се мести, за да вижда.
Освен това може да се проиграе вариант до всеки диван да има гардероб, а не да са струпани така накрая, ще може ли изобщо да се отвори вратата на пералнята така. А и така се получава един тесен тунел, през който не на всеки е комфортно да влезе.
Не на последно място нека имаме предвид, че като са на колелца лесно ще се местят из стаята. Това позволява в зависимост от нуждите хората сами да си ги преподреждат.
И пак ще кажа - не е достатъчно стаята да се измери с общи размери, а трябва и да се наложат истинските размери на мебелите, за да види, кое как ще стои.
И освен това, тя все още не знае какви хора ще го наемат. Защо просто не сложи един диван в стаята, ако дойде двойка или сам студент, а ако дойдат двама, ще се уговорят да закупи още един. Така няма и да се набутва.
Цитирай

София

Ъгловите легла с ракла и възглавници за гръб са добро решение за деня и нощта, ако има къде да се разположат.
Цитирай

Скрит текст :

Ще го покажа визуално така, както и вие показахте вашата идея  bouquet Има няколко лесни варианта - единия диван на мястото на леглото, което е до масата. Другият диван се изтегля наляво, така че да отиде повече срещу масата.
Защо просто не сложи един диван в стаята, ако дойде двойка или сам студент, а ако дойдат двама, ще се уговорят да закупи още един. Така няма и да се набутва.
Защото в момента не пазаруваме ,а разиграваме варианти в зададените размери и параметри какво ,къде, как .За да видим всички варианти и потребителката да прецени  какво да избере.
 Дали съм ви разбрала добре?
Вие предлагате две разгъваеми двойки като едната е на стената с/у масата и се разгъва към кухненската маса?!
Стандартната дължина за спане  на човек с ръст 1,80м + място за възглавница е около 2м.Т.е според вас като се разгъне въпросния диван колко ще остане като пътека м/него и масата(минимум 85см за маса+ поне толкова за стола) 2-85+85  при ширина 3,20м?Дори и да се маха стола остват 35см пътека което крайно недостатъчно за сънен човек запътил се към тоалетната.Колко  ще има пред хладилника за да се отваря вратата или да се минава към тоалетната ?И къде и как виждате да бъдат позиционирани гардероби?
« Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 13:25 от mamamari »
Цитирай

Скрит текст :

Ще го покажа визуално така, както и вие показахте вашата идея  bouquet Има няколко лесни варианта - единия диван на мястото на леглото, което е до масата. Другият диван се изтегля наляво, така че да отиде повече срещу масата.
Защо просто не сложи един диван в стаята, ако дойде двойка или сам студент, а ако дойдат двама, ще се уговорят да закупи още един. Така няма и да се набутва.
Защото в момента не пазаруваме ,а разиграваме варианти в зададените размери и параметри какво ,къде, как .За да видим всички варианти и потребителката да прецени  какво да избере.
 Дали съм ви разбрала добре?
Вие предлагате две разгъваеми двойки като едната е на стената с/у масата и се разгъва към кухненската маса?!
Стандартната дължина за спане  на човек с ръст 1,80м + място за възглавница е около 2м.Т.е според вас като се разгъне въпросния диван колко ще остане като пътека м/него и масата(минимум 85см + поне толкова за стола) ?Колко  ще има пред хладилника за да се отваря вратата?И къде и как виждате да бъдат позиционирани гардероби?

Напротив, вие давате съвети за пазаруване, значи и ние можем Smile

Ще остане 1,2 - 1,4, което стига за маса и стол. А колко ще има пред хладилника трябва да се измери. Наистина ли очаквате от мен да гадая, при положение, че няма мерки на стаята в детайли. Но ако е 6 метра дълга, то ще остане преспокойно място пред хладилника, дори и да не са един срещу друг диваните.

Потребителката предложи двата дивана, съответно се изхожда от това, че тя ги е премерила в детайли. Помня, че преди една страница спорихме точно за това - дали и как трябва да си мери човек помещението и какво казах тогава Smile

Вие предложихте, аз предложих, трети ще предложи, жената да си измери и да си реши, кое за нея е по-добро. Това е.

И пак ще ви кажа - каквото и да предлагаме, като дойдат квартирантите, ще си преподредят стаята така, както им е удобно. Вместо да суркат легла наляво-надясно не е ли по-добре да имат удобна сгъваема алтернатива. Понеже то ако е да се спести място можете да им сложите и легло на два етажа.
Цитирай

Ще остане 1,2 - 1,4, което стига за маса и стол.
Грешите  при 140см за маса и стол при 3,20 ширина на стаята остват :3,20-1,40=1,8 м(за разгъване  на диван което е недостатъчно за  спане).Трябва да са поне 2м.Освен това няма място за пътека от другото легло към тоалетната.Ще се минава през леглото  newsm78 или всяка вечер и сутрин ще се пренася масата и столовете....не знам къде.
Не казахте къде ще са гардеробите за да има място за разтягане на диваните?
Не се опитвам да наложа мое разпределение,а само да видя в детайли това което предлагате вие.
Нали идеята е да сме полезни,а какво ще избере Дорис  си е нейна работа.
« Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 13:46 от mamamari »
Цитирай

София

За кой апартамент говорим между другото? Студиото на Дорис ли?
Цитирай

Варна

Имаше русенски фирми, мебелите им са на цена като от Виденов, обаче са в пъти по-издържливи.
Може би имате предвид "Ирим"?
И въз основа на какво е по-голямата "издръжливост"?
1. Една и съща дебелина(16мм) на ПДЧ Кроншпан
2. Сглобки (еднакви), прилагащи се в дърводелството
Скрит текст :
3. Еднакво машинно кантиране-вече и с PVC кант, но тънък
Да не пропуснем отговорния елемент: монтажник, оборудван с надлежни инструменти!
Цитирай

Ще остане 1,2 - 1,4, което стига за маса и стол.
Грешите  при 140см за маса и стол при 3,20 ширина на стаята остват :3,20-1,40=1,8 м(за разгъване  на диван което е недостатъчно за  спане).Трябва да са поне 2м.Освен това няма място за пътека от другото легло към тоалетната.Ще се минава през леглото  newsm78 или всяка вечер и сутрин ще се пренася масата и столовете....не знам къде.

За да разберем къде точно ще се падне дивана, е необходимо: да се измери колко е разстоянието от прозореца до хладилника, колко е от прозореца до началото на кухнята. Така със сигурност ще можем да пресметнем кое как ще се впише. Защото по мащабите, дадени в момента е твърде възможно вторият диван да не се падне твърдо срещу масата, също е възможно столовете да са сложени от двете страни. Възможно е масата да е куб 70/70, има такива, макар и трудно да се намират. Възможно е да е по-тясна, но продълговата, за да се ползва за допълнителна площ при готвене и да се комбинира с бар столове.
Просто така съществуват доста варианти. Например може масата да е до прозореца, срещу първото легло. Така може и хладилника да се премести.
Казах и преди, и пак казвам - очертайте кое къде е на пода, защото и ние разигравахме разни варианти на програма и като дойдоха мебелите по поръчка, и се оказа, че като влезеш в стаята първото, което те удря, е секцията и съответно изглежда в пъти по-нагъчкано, отколкото е. Съответно добре поне, че имахме малко акъл да я направим модулна, че тепърва размествахме.
Цитирай

Имаше русенски фирми, мебелите им са на цена като от Виденов, обаче са в пъти по-издържливи.
Може би имате предвид "Ирим"?
И въз основа на какво е по-голямата "издръжливост"?
1. Една и съща дебелина(16мм) на ПДЧ Кроншпан
2. Сглобки (еднакви), прилагащи се в дърводелството
Скрит текст :
3. Еднакво машинно кантиране-вече и с PVC кант, но тънък
Да не пропуснем отговорния елемент: монтажник, оборудван с надлежни инструменти!

Всъщност нямах предвид Ирим, но за съжаление да пукна не мога да се сетя за името. Ще потърся вкъщи дали не съм запазила някакви контакти.
ПП - В Русе има много мебелни къщи, също правят и много евтини мебели за баня, после ги препродават на големите вериги. До Русе имаше един цех, където правеха столове за много мебелни къщи, и ако купиш директно от цеха, струваха по 20лв стола. Спомням си, че тогава хората си идваха с бусове и товареха.
Цитирай

Стандарта 70/70 е за маса за балкон .Да си сложиш кафето и сока ,не е удобна за хранене .
Вие това ли предлагате?Според вас как единия ще учи а другия ще се храни на такава маса?
Цитирай

Стандарта 70/70 е за маса за балкон .Да си сложиш кафето и сока ,не е удобна за хранене .
Вие това ли предлагате?Според вас как единия ще учи а другия ще се храни на такава маса?

Аз мисля ясно вече посочих, какво точно предлагам - едно измерване на пространството. Виденов правят трапезни маси 70/70 Smile
ПП - Не искам да развалям идеализираната представа за студентите.. и къде учат, и къде ядат Smile Но ако имате някъде около вас тийн, значи знаете, че всички дейности се извършват на едно място в стаята - леглото Smile))
Цитирай

Виденов правят трапезни маси 70/70 Smile
Заблудили сте се!
Цитирай

Варна

Стойката за телевизор над хладилника
 така ще се вижда  от двамата студенти като си лежат.
Това ще е най-подходящото разположение на ТВ при "запердени" прозорци, които са до главите на леглата.
Освен това може да се проиграе вариант гардероб, а не да са струпани така накрая, ще може ли изобщо да се отвори вратата на пералнята така. А и така се получава един тесен тунел, през който не на всеки е комфортно да влезе.
Гардеробът да е на мястото, предвидено за ТВ.
ПП Ето:
Скрит текст :
« Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 14:27 от PAV1 »
Цитирай

Виденов правят трапезни маси 70/70 Smile
Заблудили сте се!

Да, тук сте права - 80/80 е. Признавам!
ПП: До кой университет близо беше сградата - ако е технически, на тях ще им трябва наистина голяма маса. Разгъват едни чертежи, чудеса, търсят в справочници. Ако не е - останалите дерзаят с лаптопа в леглото и колкото по-голямо, толкова по-добре.
Цитирай

Hug
Значи пак се връщаме на сметката как 2м диван+80см маса +стол +пътека до wc в 3,20 ,че и да е и удобно и естетично.
!Ако имота е  за студенти и няма място за бюро или друг кът за учене ,най-тясната маса е лош избор.Тези деца харчат парите на родителите си най-напред за да учат.Обикновено квартирата се наемо точно от родител.Какво си мислите ,че ще мине през главата на родител оглеждащ разтегателните(двойни легла) и лисващо място за четене?
 Мен ако питат първо голяма удобна маса ще искам да видя,а леглата стига да ги има ,не са от такова значение да са непременно двойни  Crazy Blush
Скрит текст :
Все пак съм мама на момиче
.
« Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 14:21 от mamamari »
Цитирай

Един колега нямах, на когото родителите да му избират квартира. Wink
До Техническия има и много студенти от ИУ. Даже Техническият имат много общежития. До колкото знам тази година ще подновяват блокове, но не знам дали на ТУ или на МУ.
Дорис, разтегателни дивани са най-добрият вариант. Разтегателна маса е най-добрият вариант, но сложена до стената. Не ги мислете кой как ще учи и яде - това е последният дерт. Wink
Цитирай

Hug
Значи пак се връщаме на сметката как 2м диван+80см маса +стол +пътека до wc в 3,20 ,че и да е и удобно и естетично.
!Ако имота е  за студенти и няма място за бюро или друг кът за учене ,най-тясната маса е лош избор.Тези деца харчат парите на родителите си най-напред за да учат.Обикновено квартирата се наемо точно от родител.Какво си мислите ,че ще мине през главата на родител оглеждащ разтегателните(двойни легла) и лисващо място за четене?

Е, тук влизаме в напълно спекулативен момент, защото аз лично никога не съм видяла родител да дойде да наеме квартира на студент. И родителите ми също не са ми наемали квартирата... Ами те някак ми имаха доверие, че не съм на 5 години вече и съм самостоятелен индивид, който може да взима решение. Аз си учих в леглото. Имах маса и пак учих в леглото. Съквартирантката ми - също, момичетата от другата стая в общия ни апартамент - също. Изобщо не познавам студент, който да е седнал на бюро.
Масите се ползват за запои и повярвайте, колкото по-малка, толкова по-добре.
Ние не влизаме в никаква сметка, защото ние не знаем къде ще се падне масата.

ПП - Да ви е жива и здрава щерката и много радост да ви носи! Не се притеснявайте от двойните легла, колкото и странно да звучи, на тях слагахме дрехи, разхвърляхме учебници и козметика.
Цитирай

ПП Ето:
Скрит текст :
[/quote]

Да, дори и да се спреш на леглата, според мен така е по-подредено!
Цитирай

Хaресва ми  Love
Цитирай

Houston, TX

Имаме подобен малтък апартамент, даже кухнята е по-малка. Живеем там по време на ваканциите си, а през останалото време е под наем.
Мебелите са от ИКЕА ( за мен лесно пазаруване и сглобяване). Кухнята е по поръчка.
Обзавеждането излезе около 10К ( уредите са от максимално висок клас, което беше моето изискване)
http://prikachi.com/images/857/9050857Q.png - кухнята няма место за чекмеджета дори
Цитирай

Варна

И за учебно място с монитор има разстояние м/у двете легла:
Скрит текст :
http://www.dibla.com/project/kompaktna-dietska-staia
Цитирай

Много е хубава идеята за бюрото както е визуализирана.
Ще си кажа скромното мнение, пък разбира се последното решение си е твое:
1/ Разгледай, обзаведи и купи кухнята
2/ Набележи си легла или дивани или там каквото сметнеш за подходящо и в бюджета
3/ Купи си едно легло/диван и виж какви хора ще дойдат. Ами ако е сам човек, не студент, който му харесва квартала или просто му е близо до работа, например. Ако няма нужда от друго легло, поне не на първо време, или от бюро.
Като дойдат на огледи винаги може да се договорите да се снабдиш с още едно същото легло. А пък масата за компютър може и те да си я купят. Мисълта ми е, не се ограничавай, защото може и квартирантите да не са изобщо студенти.
Цитирай

Варна

Много добро предложение от prolet_inchen!
Само кухня и баня.
Другото да е набелязано, но според наемателя/и последваща покупка/обзавеждане.
Цитирай

Варна

Днес малко лудница и не мога да се включа, възможно е и да не съм прочела внимателно всички мнения.
Като си мисля, ако е за студенти, може да се мине на малък хладилник и върху него тв?
Масата в схемата с леглата е 120 см, може 80/80 разтегателна, гардеробите са два двойни с чекмеджета отдолу, а между леглата скринове. Пералнята ще е 50 см дълбока за да влезе в шкаф/гардероб и така ще има още място за съхранение.

Попаднах и на обява за едностаен, беше с две ъглови легла и масата за хранене между тях.

Някой знае ли какво предлага общежитието като стаи? Те за по двама студенти ли са и какво е обзавеждането? Имат ли място за готвене, хладилник, всеки има ли гардероб, бюро?

Трябва естествено да предложим повече и по-добро.

Малко да ми остане време и ще обновя предложенията, имаме време, пуска на сградата е април...
Благодаря на всички включили се, винаги е полезно bouquet

prolet_inchen това е идеята, да останат само мебелите, което са свободно стоящи. А пък ако има кой да го вземе необзаведен, само на мивка ще е супер просто, банята е напълно готова. Примерно, ако наема е 500 лева, то необзаведен ще е 400?

И малко за успокоение има и по-зле  24 кв.м. как се обзавеждат?
Но ето не липсва телевизор Smile

И понеже обсебих темата, Мише обещавам да направя и твоя проект по идеите в roomstyler-a Love
« Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 18:14 от Doris »
Цитирай

Варна

Wink
мивка,хладилник и котлони (като на малка яхта или кемпер)
Скрит текст :
Цитирай

Варна

Wink
мивка,хладилник и котлони (като на малка яхта или кемпер)
Скрит текст :

Ами чудна е мини кухнята! Една подвижна фурничка или МВ по-скоро и студентите готови!

И да попитам в София, студентски град наистина може ли да се вземе 500 евро за апартамент 31 м2 ?

« Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 19:11 от Doris »
Цитирай

Варна

Някой знае ли какво предлага общежитието като стаи? Те за по двама студенти ли са и какво е обзавеждането? Имат ли място за готвене, хладилник, всеки има ли гардероб, бюро?
Цитат
От 15.09.2016 г. наемът е 50 лв.на месец за човек, настанен в двойна или тройна стая и 55 лв, за човек, настанен в единична стая, без включени ток и вода.
Скрит текст :
http://www.ue-varna.bg/bg/article.aspx?catid=462
Има голям 3крилен гардероб в коридора. Вкарват го в стаята. Коридора-става "кухня".
Посудата се мие на мивката в банята.
На територията на някои общежития/университет има безплатен нет.
Цитирай

София

Това си е супер направено. Купени е за 20 000 евро, обзаведено за 7-8 лева и ще му вземат наем 400 лева със сигурност. Колкото е по-малко, толкова по-добра възвращаемост. Най ме е яд навремето (преди 4 години) мъжът ми като ме караше да купим 2 студиа в блок в студентски, а аз настоявах за двустаен в южните. Сега взимаме 600 лева, а иначе щяхме да взимаме по 950. Ама негърмян заек е така  Tired
Цитирай

София

Ето как е обзаведено студиото ни, което даваме под наем, 24м2 е помещението:

http://media.snimka.bg/s1/5790/037823523.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5790/037823517-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5790/037823518-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5790/037823519-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5790/037823520-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5790/037823521-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5790/037823522-big.jpg?r=0

В него живее една наемателка. За сам човек не е толкова зле.
« Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 10:49 от ginger tea »
Цитирай

Ginger tea,страхотно е Hug
Цитирай

Варна

Джинджър браво! Вдъхна надежда! Значи може да се получи! Благодаря, че сподели. Всъщност като се да мисля, май е по добре една наемателка, кухнята много прилича по замисъл. Всъщност в коридора ще има двоен гардероб, отделно единичен с пералнята и рафтове за легени, препарати и каквото преценят за съхранение.един скрит за тв и дрехи може ви ще е достатъчно? Ще поиграя вариант.
Цитирай

София

Само да кажа, че ваната в банята е истинско недоразумение. Излищна е. В бъдеще ще бъде заменена от душ и завеса.
Цитирай

София

Ако е В София, може ли да кажеш район и наем, да се видим колко вървят?
Цитирай

София

Новият каталог на Мобо излезе ли?
Цитирай

Извинявам се на Мишелин, че ще питам в темата. В процес на закупуване на апартамент сме. Състои се от кухня, хол и спалня. Мислим кухнята да влезе в хола, а бившата кухня да стане детска. Обаче ми изскочи друга мисъл- нямаме деца още, т.е поне още 5 години детска няма да ни трябва, т.е стаята ще стои неизползвана. Приемам идеи как бихте го направили вие.
Цитирай

София

Ами най лесното - оставете го както си е. Ако може, дай схема.
Цитирай

София

София,Студентски град, 350лв.
Цитирай

София

София,Студентски град, 350лв.

bouquet
Браво, много е уютно.
Убеждавам се, че за инвестиция са най-добрия вариант такива студиа  Peace
Цитирай

София

Дааа, много по-лесно е да се обособи на отделни зони едно по-голямо помещение, отколкото една, две по-малки стаи. Иначе като инвестиция, може би пак е по-добре от по-голям имот.

Да ви се похваля, че капарирах кухня от Моббо. До месец трябва да я доставят.

Извинявам се на Мишелин, че ще питам в темата. В процес на закупуване на апартамент сме. Състои се от кухня, хол и спалня. Мислим кухнята да влезе в хола, а бившата кухня да стане детска. Обаче ми изскочи друга мисъл- нямаме деца още, т.е поне още 5 години детска няма да ни трябва, т.е стаята ще стои неизползвана. Приемам идеи как бихте го направили вие.

Ако много държа на това кухнята да влезе в хола, правя си този ремонт, а кухнята като втора спалня, като ще се опитам да направя нещата така, че да е максимално най-лесно да преправя стаята на детска след това.
« Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 18:17 от Мишелин »
Цитирай

Мишелин, до какво решение стигнахте за пералнята в банята?
Цитирай

София

Отказах се от пералня в банята. Твърдо я местя в коридора. Smile

Утре ще идва майстор и ще почват лека полека с банята. Описвам нещата, които са купени и подготвени за ремонта:

- Плочки - 534 лева
   - Конзолна тоалетна + тоалетна седалка забавено падане - 130 лева
   - Структура за вграждане - 270 лева
   - Шкаф с мивка - 224 лева
   - Огледало  - 50 лева
   - Бойлер - 206 лева
   - Лунички - 70 лева
   - Батерия вана и душ - 65 лева
   - Смесител мивка - 69 лева
   - Душ гарнитура - 69 лева
   - Вентилатор - 50 лева (с датчик, таймер, клапа) (mamamari, благодаря за препоръката  Peace)
   - Сифони - 2 бр. - 60 лева
   - Майстор труд - 1500 лева

Единственото неизвестно до тук остава дали да сложа параван или душ завеса. Аз лично предпочитам душ завеса (по-удобно ми е, а и е по-евтино), но с параван стои по-модерно.

Дотук общата сума е 3616 лева, с включени праг за душ + параван, общо 280 лева.
Цитирай

Мишелин, да не те разочаровам, но шкафът за баня, който си купила е ужасно непрактичен.

Имаме такъв, след 3 години ползване, при положение, че сме с кабина и адско пазене, имам предвид специално внимаване всеки път, когато се намокри е ужасяващо раздут. Със сигурност не трябва да се мокри ни най - малко.

Доста по - евтино е да сложиш завеса с праг. Не си спомням разположението на банята, но е вариант и единично стъкло?
Цитирай

Ау, добре че прочетох, бях харесала този модел от същия сайт Sad
Ние имаме етажерки от ПДЧ, най-обикновено, които са до завесата на душа и вече 4-5 г. не са мръднали. Гледам, че кондензират след къпане, но нямат никакви поражения. Бяха евтини и преглътнах, че ще се сменят често, те пък излязоха железни. Шкафът ще е по-далече, затова не мислех, че ни е нужно кой знае какъв материал, но сега се замислям...
Цитирай

Варна

И аз много харесвам сериите мивки на Икеа. Нямам преки наблюдения за шкафовете им.

С останалото браво! Чудесно си се справила Мишелин! Може ли наистина да покажеш разпределението на Банята? Ако паравана/стационарно стъкло предпазва от пряко обливане на мивката си заслужава, иначе не, аз съм със завеса, но мивката ми е без шкаф.
Цитирай

Реално проблемът не е кондензът, а това, че конкретния шкаф на Мишелин е кантиран точно там, където свършва мивката, т.е винаги, когато вода попадне извън умивалника, влиза в дървото през канта. Въпреки, че супер старателно попивам самият шкаф, се случва да излезе вода и резултатът е налице.
Имайки предвид, че все пак живея в собствено жилище и се старая да пазя някои вещи.
Просто Човече трябва добре да огледаш дали е възможно попадане на вода в кантовете, ако щеш дори от съвсем прозаични неща като почистване на мивката. Въпросната, която върви с шкафа по - горе е с дебел борд и трябва да се чисти.
Цитирай

Аз пък да кажа за бойлера. Теси не са най-добрият избор. По съвет на ПАВ купих бойлер на Елдом, със сух нагревател. Малко по-скъп, 219 лв.
Цитирай

Просто Човече трябва добре да огледаш дали е възможно попадане на вода в кантовете, ако щеш дори от съвсем прозаични неща като почистване на мивката. Въпросната, която върви с шкафа по - горе е с дебел борд и трябва да се чисти.
Ясно, ще видя на място, ако се спрем на този...
За кантовете, ПВЦ кант ли е или обикновен? В кухнята къде е ПВЦ при мивката не е мръднало въпреки непрекъснатото мокрене вече 13 г. (обикновено ПДЧ е)  Rolling Eyes
Цитирай

София - Редута

Това си е супер направено. Купени е за 20 000 евро, обзаведено за 7-8 лева и ще му вземат наем 400 лева със сигурност. Колкото е по-малко, толкова по-добра възвращаемост. Най ме е яд навремето (преди 4 години) мъжът ми като ме караше да купим 2 студиа в блок в студентски, а аз настоявах за двустаен в южните. Сега взимаме 600 лева, а иначе щяхме да взимаме по 950. Ама негърмян заек е така  Tired

Абе вие къде видяхте в мебели тип Виденов и тв за 20 лв. обзавеждане за 7-8К лв??
Много ми е смешно някой като сложи чамовите НОВИ мебели и като напише "ЛУКС" направо падам!
Щото и като студентка живях в такъв "нов лукс" и сега настръхвам.
Евтиното си се вижда, че е евтино.
Цитирай

София - Редута

Отказах се от пералня в банята. Твърдо я местя в коридора. Smile

Утре ще идва майстор и ще почват лека полека с банята. Описвам нещата, които са купени и подготвени за ремонта:

- Плочки - 534 лева
   - Конзолна тоалетна + тоалетна седалка забавено падане - 130 лева
   - Структура за вграждане - 270 лева
   - Шкаф с мивка - 224 лева
   - Огледало  - 50 лева
   - Бойлер - 206 лева
   - Лунички - 70 лева
   - Батерия вана и душ - 65 лева
   - Смесител мивка - 69 лева
   - Душ гарнитура - 69 лева
   - Вентилатор - 50 лева (с датчик, таймер, клапа) (mamamari, благодаря за препоръката  Peace)
   - Сифони - 2 бр. - 60 лева
   - Майстор труд - 1500 лева

Единственото неизвестно до тук остава дали да сложа параван или душ завеса. Аз лично предпочитам душ завеса (по-удобно ми е, а и е по-евтино), но с параван стои по-модерно.

Дотук общата сума е 3616 лева, с включени праг за душ + параван, общо 280 лева.

Изглежда много симпатично ще стане, но УАУ това са много пари за подобна по-базова баня. Ужас, явно майсторите взимат доста и оттам тази сметка.
Цитирай

Мишелин, да не те разочаровам, но шкафът за баня, който си купила е ужасно непрактичен.

Имаме такъв, след 3 години ползване, при положение, че сме с кабина и адско пазене, имам предвид специално внимаване всеки път, когато се намокри е ужасяващо раздут. Със сигурност не трябва да се мокри ни най - малко.

Доста по - евтино е да сложиш завеса с праг. Не си спомням разположението на банята, но е вариант и единично стъкло?
         И аз да се включа по въпроса с шкафа и мивката. Ето това са инструкциите за поддръжка: За да почистите, забършете с кърпа, напоена с мек почистващ препарат. За да подсушите, забършете с чиста кърпа. Влажните следи трябва да се подсушават възможно най-бързо, за да се предотврати проникването на влага. Никога не използвайте почистващ прах, телена гъба или препарат, който разтваря калций, съдържа киселина, алкохол или абразивни частици.  За шкафа стана ясно, че трябва да го пазиш от вода все едно това ти е джиесема.  Но за мивката /болднатото/ имам някакви спомени от темата за ИКЕА, че потребителка се оплакваше от боядисана мивка от боя за коса... Не съм сигурна, но лично аз нямам представа химичния състав на боята за коса разтваря ли калция. У дома, когато ми се налага да отпушвам канал сипвам киселина, това поне ми е ясно. Понякога използвам и Роли с абразивни частици.  Хубавото на ИКЕА е, че можеш без проблем да върнеш покупката - аз категорично бих направила точно това.
        Връщам се да разглеждам другите ти покупки Smile

Огледалото е... само огледало. Ще трябва поне една полица, за да може човек да си подреди нещата. Набързо видях една в ИКЕА за 25 лв.  И огледалото 50.  Виж ето това за 59 лв. http://www.ikea.bg/bathroom/bathroom-mirrors/Bathroom-mirrors/27616/28747/

Прочетох първоначалните ти намерения за обзавеждането и промените, които реши да предприемеш с цел оптимизиране на разходите. Моето мнение е, че ако целиш дългосрочно отдаване под наем трябва да вземеш предвид функционалността на всяко едно помещение с обичайните за едно домакинство вещи. В банята например място освен за четките за зъби, пастата и сапуна /все едно си на хотел за няколко дни/, трябва да има място и за ред други неща - от козметиката до резервната ролка тоалетна хартия и т.н.  На мястото на пералнята шкаф ли предвиждаш? За любимите кофа, моп, леген и т.н? Банята с какво ще се отоплява? В ИКЕА има хубави сгъваеми стенни сушилки за дрехи, които могат да се ползват за простиране на мокри дрехи /нямаш балкон, трябва нещо да се отцежда някъде, не искаш да ти дупчат по плочките в банята/.  В спалнята аз не бих лишила дългосрочни наематели от място за съхранение под леглото - зимни завивки, скиорска екипировка и др. по-рядко използвани вещи.  Не бих купувала телевизор /за дългосрочни наематели/, защото със съвременните технологии един иска да гледа само ефирна телевизия, но друг предпочита много смарт-смарт, за да си го командва с телефона. Бих помислила за интернет и тв-окабеляване на подходящи места в хола и спалнята с предвидено място за такава техника.
         Тръгнах от голото огледало, а се спрях в телевизора.  Very Happy 
         Може ли линк за паравана?
« Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 03:33 от tetka_the_best »
Цитирай

Хубавото на ИКЕА е, че можеш без проблем да върнеш покупката - аз категорично бих направила точно това.
И аз ,но от личен опит.
Скрит текст :
Преди време бях писала ЗА СЪСИПАНИ мебели в баня.Ами не са добър вариант.
Мястото  за къпане бе на поне два метра от мивката и шкафовете и отделено със завеса.Завесата мухлясала и вместо да я подменят 8-15 лв  я махнали и как са се къпали че и горния и долния шкаф на 2м от душа нямаха форма просто.Няма да сложа никога повече шкафове .Задължително слагам параван от стъкло
и стъклени полици!!!.под огледалото защото се подменят евтино и лесно и се ползват едни и същи дупки.
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0 … rc=0y49LSJyQtWPpM:
Цитирай

София

Шкафът и мивката трябваше да ги взема вчера, но по стечение на обстоятелствата го отложих. И вечерта се прибирам и какво да видя - някаква негативни коментари за любимите ми шкаф и мивка.  Crossing Arms  В темата за банята имаше отзиви на хора с такъв шкаф, че нямат проблеми вече 3 години, затова се реших да ги взема. Сега обаче съм отново разколебана  Crossing Arms

От два часа търся PVC шкаф. Спрях се на следните:
Едно
Две
И това ми е фаворит, но е малко по-скъпо, отколкото ми се иска: Три
Имам още малко време да помисля...

Може ли наистина да покажеш разпределението на Банята? Ако паравана/стационарно стъкло предпазва от пряко обливане на мивката си заслужава, иначе не, аз съм със завеса, но мивката ми е без шкаф.

Разпределението на банята е запазено горе-долу, само мивката се мести на мястото на пералнята, а тоалетната ще е обърната към вратата: http://media.snimka.bg/s1/5781/037805216.jpg

Аз пък да кажа за бойлера. Теси не са най-добрият избор. По съвет на ПАВ купих бойлер на Елдом, със сух нагревател. Малко по-скъп, 219 лв.

За съжаление за бойлера е вече късно, защото е купен. Четох както негативни, така и позитивни мнения за Теси, но в крайна сметка ни писна и решихме да взимаме нещо, каквото и да е. Пък ако се повреди, има гаранция и така. Все пак се надявам да не се стига до там  Smile

Изглежда много симпатично ще стане, но УАУ това са много пари за подобна по-базова баня. Ужас, явно майсторите взимат доста и оттам тази сметка.

Труда на майсторите е 1500 лева, но с включени материали. Примерно теракол не сме купували - само фаянса и изброените преди няколко поста неща. Даже лунички беше включил в цената, но ние се спряхме на други. Не знам дали е много или малко, но знаете, трудно е с майсторите. Първо да поискаш оферта, пък после да се разберете за ден, пък да отложат старта няколко пъти и... Освен банята ще направят и шпакловка и боядисване (това е в отделна сметка), та ми беше важно да започнат, защото иначе не мога да продължа с настилки и обзавеждане. Затова не го мислихме много-много и решихме да действаме с тези майстори, пък може и с 500 лева повече да са ни казали, кой знае

tetka_the_best, за теб ще пускам отделен пост. Уцелила си едно-две неща, за които не съм помислила  Mr. Green
Цитирай

Харесах първия шкаф.
Но не би ми пречило и да е само мивка, без шкаф.
Цитирай

София

25м2 (за баня 4м2) плочки по 25 лв за труд/м2 са 700 лева. Отделно окачен таван, материали, монтиране на санитария. Не са ви "забърсали" чак толкова много... Wink
Цитирай

За съжаление за бойлера е вече късно, защото е купен.
Не си сбъркала  Peaceне съжалявай.Теси може и да не са ''черешката на тортата'' ,но си спазват обещаното и ако си пазите документите си спазват 5-те години пълна гаранция,което за нашите цели е идеално.За тази сума се изплаща доста преди края на гаранцията.
За другото аз шкаф не слагам ,а голяма мивка  и ботуш.
Цитирай

София

На вилата имаме PVC шкаф, не го пазим особено и е супер. Определено е добър вариант. Първия шкаф + огледало с полица ще е супер според мен.
http://www.praktiker.bg/bg/Mirror/ОГЛЕДАЛО-ЗА-БАНЯ-EMIR/p/432431
За да не добавят наемателите незнайно как полици Wink
Иначе третото е най-хубавото, но за квартира е по-добре стоящи мебели.
« Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 14:48 от Нелка* »
Цитирай

Мишелин, за Викард може директно да им се обадиш за цена, правят доста отстъпки.
Цитирай

Мишелин, аз също бях писала във въпросната тема за точно този шкаф. Тогава положението беше различно.  Crossing Arms

Уви, щетите са му от водата, леко потекла и веднага попита след измиване.
Някой питаше за канта, нормален, мебелен си е.

Представям си го след 1 година наематели.  Mr. Green
« Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 12:31 от Summеr. »
Цитирай

Варна

Мишелин, аз също бях писала във въпросната тема за точно този шкаф. Тогава положението беше различно.  Crossing Arms

Даже ще пусна снимка как изглежда в момента.
Скрит текст :

Опитай да обмажеш (фугираш) добре с кафяв санитарен силикон, преди това облепи с хартиено тиксо защото после много трудно се чисти.
Цитирай

София

Даже ще пусна снимка как изглежда в момента.
Скрит текст :

Ние се бяхме спрели на белия вариант. Прителят ми го гледа и този вашие, но не му харесаха кантовете. Белият модел е окантован доста по-добре. Може би оттам идват различните мнения  Thinking

Не си сбъркала  Peaceне съжалявай.Теси може и да не са ''черешката на тортата'' ,но си спазват обещаното и ако си пазите документите си спазват 5-те години пълна гаранция,което за нашите цели е идеално.За тази сума се изплаща доста преди края на гаранцията.
За другото аз шкаф не слагам ,а голяма мивка  и ботуш.

Точно поради тази причина решихме да действаме. А и моделът беше един от най-тесните и с това окончателно ни спечели  Smile

25м2 (за баня 4м2) плочки по 25 лв за труд/м2 са 700 лева. Отделно окачен таван, материали, монтиране на санитария. Не са ви "забърсали" чак толкова много... Wink

Така разбито звучи добре  Laughing

Мишелин, за Викард може директно да им се обадиш за цена, правят доста отстъпки.

Звъннах им, казаха ми същата цена  Crossing Arms
Цитирай

София

Вмъкнах коментарите си в червено в цитата долу

Хубавото на ИКЕА е, че можеш без проблем да върнеш покупката - аз категорично бих направила точно това. При какви условия бих могла да им върна покупката, че не ми стана ясно? Ако се оцвети мивката ли, примерно?
        Огледалото е... само огледало. Ще трябва поне една полица, за да може човек да си подреди нещата. Набързо видях една в ИКЕА за 25 лв.  И огледалото 50.  Виж ето това за 59 лв. http://www.ikea.bg/bathroom/bathroom-mirrors/Bathroom-mirrors/27616/28747/ Огледалото също трябваше да го купя вчера, но както шкафа, се отказах и от него - огромно е и много високо. Аз примерно с моя ръст не мога да стига да го почистя. Загледах това на място и не е лошо: http://www.ikea.bg/bathroom/bathroom-mirrors/Bathroom-mirrors/32053/33184/. Иначе самата мивка си има специално място за чаша за четки за зъби, течен сапун, освен това има и включена сапунерка и закачалка за кърпи Smile

Прочетох първоначалните ти намерения за обзавеждането и промените, които реши да предприемеш с цел оптимизиране на разходите. Моето мнение е, че ако целиш дългосрочно отдаване под наем трябва да вземеш предвид функционалността на всяко едно помещение с обичайните за едно домакинство вещи. В банята например място освен за четките за зъби, пастата и сапуна /все едно си на хотел за няколко дни/, трябва да има място и за ред други неща - от козметиката до резервната ролка тоалетна хартия и т.н.  Козметиката си не я държа в банята. А тоалетната хартия в шкафа под мивката?  Thinking На мястото на пералнята шкаф ли предвиждаш? За любимите кофа, моп, леген и т.н? Банята с какво ще се отоплява? Кофата, легена и мопа още не съм измислила къде да ги държа и много ме тозмози този въпрос. За отопление на баня не съм мислила, честно казано  Thinking Трябва ли да има отопление? Иначе тези сушилки звучат супер В ИКЕА има хубави сгъваеми стенни сушилки за дрехи, които могат да се ползват за простиране на мокри дрехи /нямаш балкон, трябва нещо да се отцежда някъде, не искаш да ти дупчат по плочките в банята/.  В спалнята аз не бих лишила дългосрочни наематели от място за съхранение под леглото - зимни завивки, скиорска екипировка и др. по-рядко използвани вещи. Спалнята задължилно ще бъде с място за багаж - еднолицев матрак с повдигащ механизъм  Не бих купувала телевизор /за дългосрочни наематели/, защото със съвременните технологии един иска да гледа само ефирна телевизия, но друг предпочита много смарт-смарт, за да си го командва с телефона. Бих помислила за интернет и тв-окабеляване на подходящи места в хола и спалнята с предвидено място за такава техника. За телевизор и аз се чудех дали да слагам. В днешно време май повечето хора си имат телевизори. 40" струват доста пари, а 32" най-вероятно не би се харесал.
         Тръгнах от голото огледало, а се спрях в телевизора.  Very Happy  
         Може ли линк за паравана? Линк към паравана: http://www.home-max.bg/paravan-statik/, а прагът е 100 лева:

Цитирай

София