Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

варна

здравеите,сега имам питане относно някои лекарства за Габито,тя е на 10 дни  и ни изписаха СТЕРИМАР за нослето,САБ СИМПЛЕКС за колики(може ли да има колики на 10 дни,напъва се като ака,а и пла4е след хранене,и сега преди кърмене и дадох 10 капки,да видим дали е това)ФУРОТАЛГИН за ушите?споделете ако сте ги ползвали или знаете нещо за тях.
Цитирай

Някъде там...

Стеримар е физиологичен разтвор, почти на всички новородени го дават за почистване на нослето. Морска вода е. Саб Симплекс са капки за колики, пили сме ги няколко месеца. За това за ушите - не съм го чувала.
Цитирай

Ползвала съм ги всички . Какво точно те притеснява ???? Мария имаше хрема от раждането ( то не е точно хрема , а по-скоро се чистеше) и аз съм й давала Стеримар , лайка , слагала съм по 2 капки адреналин , витамин С Smile . Коликите - не вярвам да ти помогнат капките . Можеш да даваш на бебчо и чай от копър и анасон . Дори някои майки дават еспумизан на капки . Въоръжи се с търпение , коликите просто трябва да отминат .
За ушите - Мими много често имаше зачервени уши и тези капки й помагаха . След като ги сложех в ушенцата й запушвах отворите с памучета , защото много цапат , а и така се затопля самото уше .
Цитирай

Русе

Саб Симплекс давах два пъти само и след това беше едно зверско повръщане много се бях изплашила да не се обезводни и педито каза , че е от капките , но на вас може да не ви действат по-този начин  а физиологичен разтвор слагам редовно като има нещо в нослето за предпочитане е пред  други капки , това  за ушите даже не съм го чувала.
Цитирай

софия

адренлин на толкова малко дете не давай. И изобщо лекарства без крайна нужда.
Какво му е на носа, запушен ли е?
А на ушите?
Цитирай

Варна

Стеримар все още ползвам.Капките за колики донякъде ни помагаха,но само ако ги давах редовно.Почнаха ни коликите още щом се прибрахме от болницата,значи на 4-5 ден.Лекарството за ушичките слагах преди месец,доктора имаше съмнение за възпаление.
Честито бебче
Цитирай

Стеримар ползвахме, също и Саб Симплекс.Подходящи са за новородени, но за Фуроталгин-а не съм чувала.
Цитирай

Все някъде

Адреналин не се слага неразреден!!!! Използва се  при много маклки бебета, които на могат да засучат от запушено носле. По-добре се консултирайте с джипито.
Цитирай

пред компютъра

Стеримар е физиологичен разтвор, почти на всички новородени го дават за почистване на нослето. Морска вода е. Саб Симплекс са капки за колики, пили сме ги няколко месеца. 
  Peace
Вместо Стеримар на мен ми беше казало педито Физ. разтвор. Ефектът и от двете е един и същ.
Капките за уши Форуталгин са ми познати като име, но никога не съм ползвала никакви капки за уши и не мога нищо да кажа и за тези.
Цитирай

София

Стеримара и физиологичния разтвор са с еднакво съдържание.Разликата е,че Стеримара се впръсква под налягане и така има по-голям ефект.Аз го ползвам от около две години-веднага като почнат да кихат,аз започвам да пръскам-по 4-5 пъти на ден.Има страхотен ефект,според мен доста по-добър от физиологичния разтвор. Peace
Цитирай

варна

Стеримар е физиологичен разтвор, почти на всички новородени го дават за почистване на нослето. Морска вода е. Саб Симплекс са капки за колики, пили сме ги няколко месеца. За това за ушите - не съм го чувала.
Peace
Цитирай

София

Само да допълня, че капките против колики по принцип запичат, така че ако бебчо просто трудно ака, по-добре не слагай. При колики бебетата често пръцкат, свиват си крачетата към коремчето и плачат силно. (Това последното сигурно си го чела вече някъде, но нали се чудиш дали са колики... Пък и аз след като родих всичко, което бях чела, ми беше такава каша в главата.) И за запек, и при колики помага масаж на коремчето по часовниковата стрелка - по посока на чревцата. Иначе честито бебче, да ти е живо и здраво!
Цитирай
За коликите ни помагаше само копъреното семе нищо друго.За нослето физ.разтвор само при нужда.Друго не съм ползвала.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.