Проблемна коса, помощ.

  • 1 440
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, мами. Имам ужасен проблем с моята коса, тоест ужасен пърхут имам, а даже ми се лющи и скалпа. Всичко пробвах даже и хетен шоудърс, но и той не помагна. По едно време ползвах бебешки шампуан на бочко и пак нищо. Всичко пробвах, ама нищо не ми помага. Сега ползвам Низорал. Ако някоя от вас е имала такъв проблем нека да сподели ще съм изключително благодарна. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 985
В такива случаи се ходи на дерматолог...
Най-вероятно е себорея, и ако толкова не искате да ходите на лекар, си купете специален шампоан от аптеката - себопирокс, кетозал, низорал... Шампоаните се държат поне по 5 минути на косата, преди да се измият, и се използват поне един месец редовно (2-3 пъти седмично), след това поне 2 пъти месечно за профилактика (редовно - всеки месец), което отново не гарантира пълно излекуване на гъбичките, защото е препоръчително лекар да ви изпише и лекарства за вътрешна употреба за качествено изчистване.

# 2
  • Мнения: 24
В такива случаи се ходи на дерматолог...
Най-вероятно е себорея, и ако толкова не искате да ходите на лекар, си купете специален шампоан от аптеката - себопирокс, кетозал, низорал... Шампоаните се държат поне по 5 минути на косата, преди да се измият, и се използват поне един месец редовно (2-3 пъти седмично), след това поне 2 пъти месечно за профилактика (редовно - всеки месец), което отново не гарантира пълно излекуване на гъбичките, защото е препоръчително лекар да ви изпише и лекарства за вътрешна употреба за качествено изчистване.


Ходих, но ми казаха, че е от мазна коса и затова имам пърхут и се лющи скалпа. Незнам, но ще пробвам друг лечебен шампоан и ако и той не помогне ще ходя на друг дерматолог,да видим той пък какво ще измисли. Grinning

# 3
  • Мнения: 4 939
Може да пробваш шампоан на Здраве против себорея и силен пърхот.  Peace На всеки тип коса шампоаните действа различно, можеш да разбереш след като пробваш. Забравих да кажа, че аз съм със силен пърхот и в момента го ползвам. Доволна съм!

# 4
  • Мнения: 89
Аз имам същия проблем , ходих на дерматолог , каза ми какво да правя и нищо..... Но забелязах нещо интересно , когато си изруся косата пърхута и лющенето изчезва за 3-4 седмици , после пак , тоест докато ми израсте 1см. коса, иначе дерматолога ми беше препоръчал себорал 2% , една баба билкарка пък ми говореше за маски с чесън и мента , намалява , но не изчезва напълно

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 169
Здравейте.
На мен за себореен дерматит кожен лекар ми изписа Kelual DS на Ducray, изчиства изцяло скалпа, много съм доволна. Пробвах с други различни шампоани- също медицински, но от тях веднага ми се появява лющенето на скалпа. Може да пробвате ако не Ви помагат другите шампоани  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 59
Здравейте,
Аз също имах проблем с пърхота - себорея. Ходих на дерматолог и той ми предписа Селсун блу. Те са няколко вида. Аз използвам точно синия. Много съм доволна от него. Препоръчвам го. За него не е нужна рецепта.

# 7
  • Мнения: 24
Здравейте,
Аз също имах проблем с пърхота - себорея. Ходих на дерматолог и той ми предписа Селсун блу. Те са няколко вида. Аз използвам точно синия. Много съм доволна от него. Препоръчвам го. За него не е нужна рецепта.
Да, много добри отзиви чувам да този шампион Simple Smile Дълго мислих и реших, че ще си го взема него.

# 8
  • София
  • Мнения: 59
Здравейте,
Аз също имах проблем с пърхота - себорея. Ходих на дерматолог и той ми предписа Селсун блу. Те са няколко вида. Аз използвам точно синия. Много съм доволна от него. Препоръчвам го. За него не е нужна рецепта.
Да, много добри отзиви чувам да този шампион Simple Smile Дълго мислих и реших, че ще си го взема него.
Силно се надявам да Ви помогне Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт