Бременност и промени в зрението

  • 11 305
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 873
"за сега" се променя
не става дума за 3-5 кг. бебе - количка, пазарски торби, бебето ще става все по-голямо и тежко ...
всеки път, когато видиш светкавичките, се сещай първо за себе си  Hug

# 16
  • Мнения: 158
"за сега" се променя
не става дума за 3-5 кг. бебе - количка, пазарски торби, бебето ще става все по-голямо и тежко ...
всеки път, когато видиш светкавичките, се сещай първо за себе си  Hug
Права си, тогава ще имам най-много нужда от окото си, за да се грижа за моето съкровище. Живи и здрави като родя съм решила да посетя и очна клиника "Св. Петка" във Варна, за да ми направят и те пълен очен преглед. Ти може ли да ми препоръчаш добра очна клиника, в която мога да направя обстоен преглед?

# 17
  • Мнения: 35 873
аз съм в София и за цялостен преглед бих ти препоръчала д-р Топов в б-ца Токуда /прегледите при него не са по ЗК/

# 18
  • Мнения: 11 235
Как е кръвното и килограмите?

Захар на гладно колко е?

# 19
  • Мнения: 50
Както  the Дорис е написала - следи кръвно и захар. В седми месец получих подобен проблем. От началото на бременността бях с високо кръвно, но проблемът с очите беше индикация да проверя захарта. След изследване се установи гестационен диабет. Сподели по-скоро с гинеколога, който те следи. То е ясно, че през бременността всичко ненормално е нормално, но е важно всякакви промени да се споделят на време.
Успех!

# 20
  • Мнения: 158
Както  the Дорис е написала - следи кръвно и захар. В седми месец получих подобен проблем. От началото на бременността бях с високо кръвно, но проблемът с очите беше индикация да проверя захарта. След изследване се установи гестационен диабет. Сподели по-скоро с гинеколога, който те следи. То е ясно, че през бременността всичко ненормално е нормално, но е важно всякакви промени да се споделят на време.
Успех!
Моята кръвна захар си е в норма. Хемоглобина ми е доста нисък, но не е падал под 100. Кръвното ми варира в границите 100/50. Може ли да споделите по -подробно какви оплаквания в зрението сте имали вие? Ще ми е полезно,   благодаря ви

# 21
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile

Имам подобен симптом и съм леко притеснена. Предстои да отида другата седмица при проф.Чернинкова.

Става въпрос за периферното зрение на лявото око - постоянни линии (светкавици върху предметите ) в долен ляв ъгъл.
Мислите ли , че ранна бременност би могла да бъде причината, появяват ми се от 2 седмици, малко след като разбрах.

# 22
  • Мнения: 35 873
бременността: причина - не /вероятно имате проблеми с очите/, но повод - да
пийте много вода, носете слънчеви очила степен на затъмнение 3 и със 100% ув защита /дори и вътре, ако седите до прозорец с пряка силна слънчева светлина/ и избягвайте да прекарвате дълго време на компютър или телефон

# 23
  • Мнения: X
Благодаря!Надявам се да не е сериозно!

# 24
  • Мнения: 394
Здравейте!

Бих искала да споделя за моя случай, ще се радвала да чуя мнения.

От няколко години при определени ситуации виждам звездички.
Бих казала дори, че ситуацията е една и е малко смешна за обяснение... Значи, като се къпя и се бръсна под мишниците, когато го правя на дясната подмишница (без огледало, директно си гледам подмишницата), ми се появяват звездички пред очите, които са там няколко секунди и изчезват.

Какво мислите? Благодаря!

# 25
  • Мнения: 35 873
че си напрягате и опъвате ретината с подобен "поглед" - не го правете - избягвайте ситуации, в които трябва да си завъртите прекалено много очите
също отидете на лекар за консултация

Общи условия

Активация на акаунт