Спане с новородено

  • 2 566
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 323
Всички заедно. И ми се е случвало да не мога да гледам от умора и татко му да го вземе, а аз да спя. Даже сутрим мъжа ми ставаше тихомълком, за да мога аз да си доспя с бебока.

# 46
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Не приемам за нормално спането на съпрузи в отделни стаи или легла, по никакъв повод!
......
И, аз така!
Всички спим заедно и в една стая. На татито в началото му беше трудно, но постепенно влезна в час и даже напоследък той ме буди за да храня малкият - аз от умора дори не съм го чула кога се е размрънкал! Той е уморен от работа, а аз от бебегледане - не виждам защо трябва единият да е с превилегий и да си спи необезпокояван, като могат да се поделят задълженията, така че и двамата родители да имат възможност да отпочинат. В крайна сметка за правенето на едно дете са отговорни двама - за гледането на едно дете също са отговорни двама! /в общият случай/

# 47
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
Аз кърмя и ми е по-лесно да спя с малката на спалнята. Тя се буди по 2-3 пъти през нощта но не плаче, така не е проблем и мъжа ми да спи в същата стая но на другото легло. Така не се бутаме.

# 48
  • Мнения: 559
До втория месец беба спеше в детската, аз в хола за да не чува таткото бейбифона , а той в спалнята. След това беба спря да се буди нощем и аз отидох при тати в спалнята. Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 6 743
Заедно си спяхме  Hug
Пробвай да се редувате - една нощ ти да дежуриш, една нощ той  Peace

# 50
  • Мнения: 6 155
В отделна стая.
Нощно време нямаше как да ме замества - неговите цици не пускаха мляко Laughing

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Спях с бебето на едно легло, в  бебешката му стая. Бащата си спеше в спалнята по царски, хъркаше си блажено и не го вълнуваше нощното кърмене. Ама няма такъв отговор в анкетата.

# 52
  • Мнения: 5 468
Спяхме заедно. И се редувахме, когато бебето ревеше по цели нощи. Не съм толкова жертвоготовна, за да поема на моите плещи всички ангажименти около бебуна.

# 53
  • Мнения: 1 613
Майка ми беше при нас да ни помага. Та в началото спяхме двете с нея.
Като си замина, си спяхме с татито и бебка.

# 54
  • Мнения: 748
в едно легло си спим тримата. татито доста бързо се научи да си спи и да не се буди от бебето когато знае, че аз ще се събудя, а когато аз съм много уморена той се занимава с бебата, а аз спя и не чувам нищо  Wink


Непрекъснато се притеснявах за това, че на другия ден е на работа и няма да може да се наспи. Докато аз все пак на следващия ден можех да подремна половин-един час заедно с бебето.
ето с такива разсъждения е много вредно да се прекалява  Wink и аз така го жалех отначало, ама една сутрин (когато коликите вече почти бяха отминали, той си спеше по цяла нощ, а аз се събуждах по няколко пъти и въпреки, че си поспивах и през деня ходех като сомнамбул) се събуди човека, протегна се и ми каза "мисля да започна да ходя сутрин преди работа на плуване.". и аз "ъ!!!  Shocked каквооо!?!" всъщност толкова бях изтощена тогава, че първо ревнах и чак после си го излях на тема " аха, ок! и после да не забравиш да си потърсиш и някое друго занимание между работата, тренировките, някъф там курс и плуването, че ти остават цели 2 вечери свободни, а най-добре и за през нощта да си намериш няква работа, че съвсем да не те виждам!"  Rage newsm66 ама веднага се сети де, не се наложи много да се обясняваме...  Grinning
но за това не е хубаво да се прави така. може да не разбере какво правиш за него като го оставяш да се наспи и сама се занимаваш с детето, и да му се види малко натоварването като на моя.  Laughing

# 55
  • Мнения: 1 370
Ами и тримката си спяхме заедно, само че малкия си спеше в креватчето. Нашия тати като заспи нищо не е в състояние да го събуди. Така че не сме имали проблени с нощното ставане

# 56
  • Мнения: 200
Нашето бебе все още е на път, но отсега мисля да пръждосам таткото в другата стая. Мисля, че няма да има нужда от безсънни нощи. Все пак ходи на работа и трябва да е наспан

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Всички си спим заедно. Ани като беше бебе, таткото доста често ставаше през ноща да помага, защото тя много плачеше... А сега малкото е доста спокойно бебе  и не се налагало да става, всъщност се е будел един-два пъти  само!

# 58
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не приемам за нормално спането на съпрузи в отделни стаи или легла, по никакъв повод!

Заедно спяхме, София беше на адаптирано и той ставаше нощем да я храни.

И при нас беше така.
Само една нощ, явно я мъчеха колики и се късаше да реве, към 5 сутринта не издържа и се премести да си "доспи" в хола.

# 59
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
В различни стаи до към 3-4 месец.
С първото майка ми помагаше и се редувахме, а тати ходеше на работа.
С второто тати си взе 4 седмици отпуска и се редувахме, но нощем бях аз, защото нощното кърмене е от изключителна важност за лактацията. Двете с беба спинкахме на спалнята и се кърмехме. Много по-лесно е така. Даже не можех да кажа колко пъти сме се кърмили и не ми тежеше. Той ме отменяше през уикендите, като ми даваше възможност да спя през деня и следобед  Grinning
Когато съм имала тежка вечер обикновено не върша никаква домакинска работа, а си доспивам през деня с бебока. Тогава тати влиза в ролята на отмяна и след работа приготвя вкусна манджичка за цялото семейство, пише домашните с баткото.
И сега ако бебка има тежка вечер, тати спи в друга стая, но това се случва много рядко.
Няма смисъл да се мъчите и двамата да не спите. Иначе става като приказката за на Вуте магарето май беше  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт