Любители на Котки - Тема 112

  • 39 754
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 714
Ади, пиша нов пост, за да го видиш. Тя писа, че се е задавило. А др инфо няма. Как да знаем има ли и външни паразити? Можеше да напише. И аз стискам палци.
 Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 4 714
Хубаво е да се знаят тези неща, защото както в случая на Таня, човек, ако няма възможност да може да реагира, за което благодаря и аз.
Снимах Топче в обичайна поза, не мога да го хвана другояче, само да се добера до кабел и ще го споделя.

То при твоя случай не знам какво не знаеш. Wink

И Чарла все я хващам на кравайче. Laughing

# 62
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Мани, моите случаи са много по-зле и да не са такива аз ги правя. Laughing
Извинявам се за недвусмислието в предишния ми пост, но държа бебето, това като оправдание. Mr. Green

# 63
  • София
  • Мнения: 4 714
Ивекс  Hug

В тази връзка се сетих за вица как ветеринар отива при лекар:
Лекарят : Какво ви има?
Вета : Ааа, такива да ги нямаме!

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 18:51 от MayyaI

# 64
  • Мнения: 612
Скрит текст:
Ако е наред,кога трябва да има апетит?

Е няма задължителен час. Всичко зависи от общото състояние на котето.
Може и да е дехидратирано. Това се разбира като го хванеш за врата и пуснеш рязко кожата. Ако се изглади веднага е Ок, ако не - не е. Дано ме разбра. Ако не, пиши.
ВО се дават на гладно, така че не бързай. Котките издържат много време без храна, както и хората.
При първа възможност ще го направя и ще пиша пак.
Благодаря! bouquet
Моля. Hug
Малко ти беше оскъдно инфото.
1. Колко кг е котето.
2. За 1-ви път ли хваща там, каквото е хванало.
3. Дворно ли е.
4. Колко време е минало откакто си видяла паразитите и кога даде хапчето.
5. Достатъчно като количество е.
6. На гладно ли го е пило.
7. От кога отказва вода и храна.
8. Има и още, ама за сега стига.

И късмет. bouquet
1.Би трябвало към 2 ,може би малко по-малко.
2.за пръв път няма апетит и забелязвам глисти ,обичайно е много мъркащо и игриво Sad
3. Дворно е.

4.може би 12часа.
6.ами отказа ми любимото си кюфтенце . Така че на гладно ,водичка може и да е пил.
7.днес не е ,вероятно и вчера цял ден. Повърнал е хляб и глисти . Да когато ме няма яде само хляб. Sad
Ако има нещо питай!

# 65
  • Варна
  • Мнения: 6 312
За вътрешни паразити-дава се лекарство в доза, предписана от ветеринар. Следят се изпражненията.
След десетина дни се дава пак лекарство-според находката в изпражненията.
Налагало ми се е да дам три пъти, до чисто ако!
Няма страшно, просто помогнете на котката си да се отърве от паразитите!
Майя, кое е това черно-бяло котейшество?

Ооо, корниш рекс! Любимата ми порода!  Hug
Да дам отчет-никой няма разстройство от аплауза и се яде с апетит! Честито! Laughing

# 66
  • Мнения: 98
tanya27, сега прочетох за проблема с паразитите, но за съжаление не мога да помогна с никаква информация, дори напротив - ще питам и аз по темата. Та, малко по-назад писах за Ревла, която от две седмици е у дома. Хората, които са я гледали не са й слагали ваксини и не са я обезпаразитявали от 2-3 години, та реших да го направя аз веднага след като излезе от стреса на преместването. И смятах тези дни да я обезпаразитим, за да ваксинираме след това. Обаче, тя май се разгонва. Не е била кастрирана до момента, защото е раждала. Въпросът ми е трбва ли да изчакаме с обезпаразитяването и ваксината докато мине разгонването?

# 67
  • Мнения: 612
Стейси,мислиш ли ,че ще се оправи ?
До сега го виках ,обича да се подслонява на таванът ни и е намерил начин да се показва от там.
Като беше здрав ,веднага дотупкваше до дупчицата си . Сега или не ме чува или....не искам да си помисля Sad

Ето ,моя сладък Рижко https://postimg.org/image/fe4peq7ct/

# 68
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Стейси,мислиш ли ,че ще се оправи ?
До сега го виках ,обича да се подслонява на таванът ни и е намерил начин да се показва от там.
Като беше здрав ,веднага дотупкваше до дупчицата си . Сега или не ме чува или....не искам да си помисля Sad

Разбира се, че ще се оправи!  Hug
Отдавна не са имали моите котки вътрешни паразити, затова съм забравила примерно колко дни се чакаше до следващото лекарство. Дори и да не водиш котката на ветеринар, иди сама и дай инфо за кг и евентуално занеси паразит. Със сигурност ще оздравее-само трябва лекарство с точна доза и кога да повториш, евентуално потретиш. Повтарянето е необходимо, защото лекарството убива само паразитите в храносмилателния тракт, а не всички са там в началото.


Siete, добре е дейностите по третиране на котката да имат разстояние във времето! Примерно  годишната ваксина на моята Маги беше миналият месец, но специално на нея хапче против паразити дадох след дни, по препоръка на ветеринарите.

# 69
  • София
  • Мнения: 4 714
tanya27, не обичам да "хвърлям боб", ако ме разбираш. Wink Как Стейси очакваш да ти отговори? Хубаво е, че е повърнал глистите. Макар, че всичко е относително... Peace
Не се притеснявай за сега. Всички животни се крият, когато са зле.
Направила си всичко необходимо. Hug



Стейси, това е котката на родителите ми. Казва се Чарла. На 15 г. По съвместителност съм.

Siete, вътрешно може да я обезпаразитиш. На кг тегло. Не виждам/лично аз смисъл да я водиш сега на вет/. Просто мини през вет или аптека и вземи за вътрешно О. Виж и за външни паразити.
За ваксина вече е съвсем друго. За сега спазвайте хигиена. Смисъл какво правех аз : с влизането от вратата, взимам обувките с които съм /сме били/и и право в банята. Там мия подметки, ръце и чак после всичко се оставя на пода. Кот трябва да е много здрав преди ваксините.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 092
Ох, с този случай на Таня27 се сетих за едно малко нещастниче преди време тук в темата, бебе Ити... милата душичка, бяха му се запушили червата от огромното количество глисти, след хапчето... Боже, дано не е същото с този бяло-бежов котарачко...

# 71
  • София
  • Мнения: 4 714
4etirilinka, не си го спомням случая. Embarassed
Ама то не след хапчето са му се запушили червата, а преди. От инвазията на паразити. Така че...
Както и ти, така и аз много можем да напишем, ама каква полза?
Момичето се е справило. За сега. Peace

# 72
  • Мнения: 612
Намерих другарчето ми,мърка в скута ми сега ,не е пил или ял ,къса ми се душицата ,дано има подобрение . Praynig
Не се успокоявам с мъркането знам ,че котетата и когато не се чувстват добре го правят. Sad
пп докато стоя в мен изпищя едно силнооо ,никога не е Sad
Занесох го в коридора и избяга в банята да се скрие.
По дупето му видях глист и кръв ,но не дотам пресни ,може би от няколко часа. Sad

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 04:30 от tanya27

# 73
  • Мнения: 612
Котето повърна бяла пяна ,лапите му са студени и едно жално пищи ,чакам да се съмне ,за да звъня на някой места .
Доктор ,чак на обяд ще може да го види ,дано не е късно . Кажете ориентировъчно колко може да ми струва ?
Майка ми и тя бучи да го хвърля навън Sad . Няма да го направя само ме ядосва.

# 74
  • Мнения: 4 393
Направо се ядосах. За колко пари става въпрос?
Не може да се остави животно по този начин да се мъчи.
А за съвета да го хвърлиш навън...съвсем не искам да коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт