проблеми при момченце!

  • 2 440
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 590
Здравейте! Пуснах тази теме в "здравословни проблеми" но получих само 1 отговор и ще си позволя и тук да попитам. Дано не ми изтрият темата!
Синчето ми е на почти 2 год и до сега не е имал никакви проблеми с пишлето.Не се е заголвало на цяло да сега само до 1/3 някъде.Никога не съм виждала да има смегма но си го мием винаги добре във ваната.Преди време докторката ми каза да бъркам под кожичката с клечка за уши и да почиствам.Правих го известно време но нямаше смегма не се залепяше и с времето забравих. Сега обаче преди седмица някъде забелязах от едната страна под кожичката бяло топче доста навътре .Предполагам смегма насъбрана. Може би има някаква болка защото ми е невъзможно да го почистя вирти се и пищи като посегна натам.От една седмица се мъчим с баща му но се върти и не дава.Само веднъж успях да бръкна съвсем лека с клечицата за уши натопена в реванол и разбрах че цялата кожичка е залепана до горе.Още в началото се отдели малко смегма. Тои пищи и казва "боли"    Някъде прочетох да се мие и избутва нагоре но това ми се вижда невъзможно то всичко е много залепено все едно да отлепяш лепило от лепило. Проблема е че маи нараства тотва топченце. Страх ме е да не се възпали нещо а и не може да си стои там.  Rolling Eyes
 Кажете ми каква е процедурата при такива случеи??? Аз съм твърдо против обрязване и насилствено издърпване на кожата . Такива ужаси съм чела тук из форумите че се правят но не разбрах точко как се прави това отлепяне,      Много ме е страх. Кажете ми какво представлява това забелване от лекаря . Аз си го представям че трябва да ми се разкъса от някоя страна просто кожада за да се забели не е възможно иначе то си е тясничко горе няма как да мине без да ссе разкъса,и нагоре ли се дърпа или надолу??? Дайте ми някакъв съвет че ме е страх да ида на лекар да не кажат за операция или да разкъсат насилствено кожата да го почистят. Това не мога да си го представя второто колко много ще боли,ужас!   
 Cry Shocked #Cussing out

Последна редакция: нд, 30 апр 2006, 14:10 от Вече Майче На Зайче

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Не мога да кажа от личен опит, защото на Борис още на първия път и му се заголи цялото пишле. Тогаво го направи педито и каза само да го измивам като го заголвам веднъж в седмицата, но... При вас, както описваш ми се струва, че трябва да отидете поне при педито и ако той прецени да ви изпрати на уролог - не знам. Според мен трябва да се посъветваш с лекар. Това е много деликатно място и шега не бива!  Peace

# 2
  • Мнения: 1 150
Ами колкото и да си против обрязването, май само това е решението, дано да има и друго.
 
Според мен трябва да се посъветваш с лекар. Това е много деликатно място и шега не бива!  Peace

Определено

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Уролог!

А в здравословни проблеми темите за фимозата вече станаха няколко километра дълги. Чете ли ги?

# 4
# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Здравейте! Пуснах тази теме в "здравословни проблеми" но получих само 1 отговор и ще си позволя и тук да попитам. Дано не ми изтрият темата!

В "здравословни проблеми" има две теми по въпроса, в които пишат и лекари, към които може да адресирате въпросите си.

Сигурна ли сте, че такъв проблем вече не е бил обсъждан в тях?
Може би отговорът е вече даден.
Ако не, то най-добре питайте директно лекарите.

# 6
  • Мнения: 2 274
      Аз с моя син не съм имала подобни проблеми, но сестра ми имаше и се наложи да ходят на уролог. Не е толкова страшно колкото си мислиш и детето бързо забравя! Той и нейния син беше на 2 годинки тогава. Сега съм сигурна, че ако го питам, нищо не помни, но вече е на 9г и много ще се засрами  Joy !
     Давай смело, заведи го на лекар, за да не стане по голяма беля! Лекарят всичко ще ти обясни! Късмет Hug

# 7
  • Мнения: 292
Може уролог, може и хирург, но консултация е необходима и то възможно по-скоро. Всичко ще ти обясни специалиста и няма да го пипне без твое разрешение - бъди уверена и не се притеснявай. 
Мене ме болеше сърцето, когато я свършиха една подобна манипулация с моето момче (при познат лекар хирург), но последствията са много .... неприятни. Успех!

# 8
  • Мнения: 1 382
вървете на лекар  Peace, ще сртискам палци всичко да мине скоро, и аз не забелвам. Дръж ни в течение плийз  Simple Smile

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля, че бях писала преди, но и на теб ще дам отговор. На кратко: на сина ми не му бях забелвала пишлето до 5-тата му година, правила съм опити, но се дърпаше и пищеше и се отказах. Не  е имал някакво натрупване или замърсяване. На 5 години татко му каза: "То не може така, давай да го водим на лекар". Заведохме го на уролог. Самата процедура не е кой знае какво, лекарката му говореше нещо, разпитваше го разни работи и докато се усети много бързо и умело му дръпна кожичката назад. Изплака малко. Сложи му реванолова превръзка и една седмица ходеше с нея, като я сменяхме на всяко пишкане. След като зарастна я дърпаме на всяко къпане, защото има опасност пак да срастне.
Е, така беше при нас, ти си прецени, но щом казваш, че има смегма, тя може да е вход на инфекции, така че посещението при лекар е задължително. Успех и скорошно и безболезнено разрешаване на проблема!  bouquet

# 10
  • Мнения: 590
Много ви благодаря за отговорите!!! Значи няма да се мине без ужасното забелване. Не мога да разбера как така няма да е толкова ужасано,това според мен е голяма травма и боли ужасно,зашо като се разкъсахте вие при раждането да е ужасна болка а това де не е както ми го описвате си е живо разкъсване на най-деликатното и болезнено място без упойка.  Cry Cry Shocked
Ще отидем разбира се на лекар но не може веднага тук се чака много за час а и не и вярвам на моята лична лекарка,много е смотана но не мога да я сменя толкова бързо. Тук няма педиатри само личните ни ги лекуват и преглеждат децата също.Няма частни кабинети да ида да си платя за преглед от педиатър. Ако искам само на спешното има педиатри ама от там ще ме върнат че не е спешен случей.
Тук не се практикува забелване въобще и не вярвам да има и насилствено забелване както в БГ. А най не ми се иска обрязване. Дано се разреши по друг начин проблема. Темите за фимоза съм изчела разбира се преди да пиша тук и въпреки това не дадоха отговор на въпроса ми. Някъде беше писано да се разтрива и избутва при баня и то да се отлепи само това топче, това най ми допада като вариант но не вярвам така да стане. Ще пиша какво е станало при лекаря след няколко дена поне ще ни дадат час. Мерси за отговорите!!!     bouquet

# 11
  • Мнения: 13
Да, най-добре е с избутване, но ще стане много бавно, въоръжи се с търпение newsm10!
Всяка вечер, по време на къпане, когато кожата е мека а и детето се забавлява трябва да се издърпва нагоре, доколкото може.
Трябва обаче да се прави всяка вечер, може да мине и месец преди да се забележи някакъв резултат.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 039
Здравей,
не бързай да тормозиш малкия.
Моя съвет е - прати едно лично съобщение на Birdie
Той ще ти даде най-правилния съвет.

# 13
  • Мнения: 590
Благодаря ви много дано мине всичко възможно най-безболезнено! За Birdie знам и още вчера съм му писала сега чакам за отговор.
mama na Zari ще послушам съвета ти и ще пробваме така. Дано стане! Какво значи нагоре да дърпам,към тялото или да бутам защото това при всяка баня го правим но няма никакъв ефект  Rolling Eyes Да не е да хващам кожичката и леко предърпвам и на другата посока за да се поотлепи  newsm78 Embarassed

# 14
  • Мнения: 3 537
Мой съвет е да не си мъчиш детето, а го заведи на хирург да му забелят хубаво пишлето.При нас го направиха на 3-4 процедури постепенно и не чак толкова болезнено.Мазахме с антибиотичен гел и се оправи за няколко дена.Хирурга ще ти обясни за в бъдеще как точно да го забелваш ,миеш и т.н.Аз съм много доволна, човека ми обясни толкова подробно и внимателно как да се прави забелването след като се оголила вече хубаво самата главичка Peace

Общи условия

Активация на акаунт