Сърбеж и гъбички навсякъде

  • 3 748
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Извинявам се първо, видях че има такава тема, но от прочетеното видях че става повече въпрос за гинелологични гъбички... а при мен.. имам чувството,  че цялата съм една гъба. Проблема ми е от около три години. Имам ужасен сърбеж между двете бузи на дупето. Не е самата дупка, а по скоро кожата. Пробвала съм какво ли не. С тетра, с лекарства за мазане, по доктори ходих(според тях е на психична основа, но аз св чувствам много добре), след всяко ходене по нужда съм се мила, смених бельото си изцяло , но сърбежа е нетърпим. Стигнах дотам че нарочно слагам тоалетна хартия, за да не се допират, явно проблема идва от допира по някакъв начин. И за паразити съм се изследвала. Няма нищо. Някой дали е минавал през това ? За мое щастие това не стига до предните части. . Искам да подчертая че никога не съм правила и анален секс, за да е нещо оттам. Постоянно се боря и също с гъбички на краката. Сега започнаха да излизат и на пръстите на ръцете ми. Не издържам вече да ви кажа.  Къпя се всеки ден, мия си ръцете постоянно, слагам кремове, сменям чорапи и бельо ... много моля ако някок е минал през такова нещо, да даде някакъв съвет, че да пробвам. Също да добавя, че се храня добре. Не се лишавам от нищо и главно плодове и зеленчуци наблягам. Пия и по много вода на ден. 😭😭😭

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
1. Изследвай си кръвната захар.
2. Пусни си ПКК с ДКК, за да се види дали няма някакъв спад в белия кръвен ред.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
В масовия случай тоалетната хартия дразни- обикновено е избелена и ароматизирана. Ползвай неизбелена. Пиеш ли през устата притовогъбични? Аз имах също около две години борби с гъби, основно вагинални.Буквално часове след първото оплакване имах чуството , че ще умра от сърбежи. Атакувах с крем, глобули и хапчета едновременно и пак трябваха няколко дни за ефект. После започнах да пия през устата по схемата, дадена в упътването, не само до отшумяване на симптомите. Последните месеци май не съм имала, може и година да е станало.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А на самата кожа има ли нещо,вижда ли се или е само сърбежа?Как реши,че са гъбички?
Аз също имам сърбеж на различни места от тялото,не едновременно мястото се сменя.Първоначално няма нищо,но започна ли да се чеша се драпам до разраняване.Диагнозата ми е невродермит.

# 4
  • Мнения: 3 696
и от нерви също се получава такъв сърбеж

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
и от нерви също се получава такъв сърбеж

Да,при мен е от това и за това попитах авторката дали наистина вижда гъбички или предполага.

# 6
  • Мнения: 781
Повече проблеми започват и свършват с храната отколкото подозираме  Peace

# 7
  • Мнения: 31 218
Наистина изследвай кръвната захар.
Но пробвай и друго. Прави си всеки ден отвара от смрадлика и се мий с нея дупето. Всъщност и не само. Даже може и цялото тяло да обливаш.
Сърбежите наистина може да са на нервна почва. Но за гъбичките не знам.

# 8
  • Мнения: X
Бельо и дрехи само памучни ли ползваш? Пери на 60+, глади бельото. Спри сапуните и кремовете, опитай да се миеш само с хума поне седмица. Някакъв модел боксерки пробвай, който да не позволява да се допират, вкъщи ходи с  пола без бельо, за спане също задължително нощница без бельо. Ако си по-пълна, отслабни. За краката - само памучни или вълнени чорапи и качествени обувки, ако кремовете не помагат там, може да опиташ с накисване във вода с калиев перманганат.

# 9
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 301
Спри кремовете и смени препарата с който переш, за предпочитане с някой хипоалергенен слабоароматизиран, на първо време опитай някой от бебешките. Не използвай ароматизатори и омекотители, използвай функция за допълнително изплакване на прането. Не глади бельото защото горния слой на материята се заглажда и втвърдява, а това пречи на попиващата му функция. Спри да миеш краката си със сапун, колкото се стече докато се сапунисваш по други места- стига ти. Звучи малко нехигиенично но не е така. Преди години когато получих гъбички по пръстите на краката един дерматолог ме посъветва това, опитах и минаха. За краката само бани с хлебна сода и при възможност за това повече ходене боса. Смени обувките си или поне стелките. Относно омекотителите, ще разкажа за моя опит с тях... Хобито ми е да шия гоблени. преди време за да не ми се оплитат конците ме посъветваха да навлажнявам кърпичка с омекотител и да минавам предварително конците. От това че ръцете ми бяха в непрекъснат досег с препарата, кожата загрубя и се нацепи, пръстите на едната ми ръка взеха да се белят, да не казвам каква болка изпитвах....Месеци минаха докато разбера какво ми причинява страданието. След като спрях да пипам омекотител и неприятностите по кожата ми изчезнаха.

# 10
  • Мнения: 446
След казаното от Беллора,ще кажа и за моят опит с външни дразнители.
Целите ми ръце бяха станали на адски сърбящи, миниатюрни пъпчици.Получи се от постоянния досег в работата с пари-работех като продавачка.Представяте ли си-алергия от пари Mr. Green От постоянното чесане си разраних ръцете-нищо не ми помагаше.Обривите престанаха,когато си смених професията.Така,че помисли и за фактора външен дразнител...

# 11
  • Мнения: 154
Благодаря на всички за отговорите.  Реших да подменя изцяло бельото си. Реших да пробвам с по скъпи гащи обещаващи по-добра материя. Смених и интимния гел от този на лактацид, само че преминах на този за бременни.  Смених и омекотителя. Определено има подобрение. Ще ми отнеме малко време докато напълно премахна всичко, но сега се живее Simple Smile)) мерси още веднъж ❤

Общи условия

Активация на акаунт