Тревожен въпрос за промяна при детоксикиращ режим

  • 2 797
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте ,за първи път пиша тема .

От 8 дни минах на детоксикиращ режим ,менюто ми се състои от плодове ,зеленчуци (салати ), ядки и картофи . Още от втория ден забелязах промяна в цвета на фекалиите - станаха светло жълти ,така е и до днес . Залагам го на смяната на режима ,но все пак ако някой има опит с такъв тип режим да сподели дали и при него е имало такава промяна  Sad.

Благодаря предварително.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 10:31 от bubanka

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не съм напълно сигурна, но съм чувала следното. Тъмният цвят се определя от отпадните продукти от преработката на белтъчините. Т.е. колкото повече белтъчини ядеш, толкова по-тъмни. И обратното. А ти не ядеш почти никакви белтъчини.
От друга страна обаче изсветляването може да е показател за жлъчни проблеми. Там обаче се предполага, че ще имаш и други оплаквания. Ако нямаш според мен е нормално.

# 2
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А с този "детоксикиращ режим" какво точно се стремиш да постигнеш?
Единственият начин по който организмът се детоксикира, става чрез черния дроб. А той се нуждае от определени вещества, за да произведе ензимите, които да те детоксикират. Ядейки трева и плодове, няма как да му дадеш това, от което се нуждае, за да изпълнява функциите си. Единственото, което правиш в момента е да пречиш на дроба си да работи нормално. Четете, бе хора. Ама не блогове на разни "просветлени", а научни статии четете, като решавате такива неща.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тези модни течения ще ни изядат главата и многото информация не е полезна.
За мен най-добрата детоксикация и пречистване на организма си остава водата,поне 2 литра на ден.

# 4
  • Мнения: 12 473
Това не е детоксикация, а разтоварване.
И пак е хубаво.
И, да  - изпражненията (и цветът им) са това, което ядеш.
Съвсем нормално.

# 5
  • Мнения: 4
Savina_33 и excuse me , благодаря за отговорите ☺☺

# 6
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тези модни течения ще ни изядат главата и многото информация не е полезна.
За мен най-добрата детоксикация и пречистване на организма си остава водата,поне 2 литра на ден.
И това не е съвсем така Peace. Не поне, а ДО 2 литра на ден, иначе се постига обратен ефект.
http://bestdoctors.bg/article/id/1118042

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тези модни течения ще ни изядат главата и многото информация не е полезна.
За мен най-добрата детоксикация и пречистване на организма си остава водата,поне 2 литра на ден.
И това не е съвсем така Peace. Не поне, а ДО 2 литра на ден, иначе се постига обратен ефект.
http://bestdoctors.bg/article/id/1118042


Да права си.По-голямото количество вода може да говори за други здравословни проблеми Peace

# 8
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А когато се пие насила по-голямо количество, натоварва бъбреците и може да се появи проблем.

# 9
  • Мнения: 12 473
Аз пия със сигурност повече вода на ден.
Но - и я изхвърлям свръхбързо.

# 10
  • Мнения: 63
Няма нищо тревожно в промяната на цвета, а дори и в консистенцията. На мен също ми се е случвало когато съм на диета, особено такава която включва плодове и зеленчуци.

# 11
  • Мнения: 4
Благодаря птново Simple Smile)

# 12
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз пия със сигурност повече вода на ден.
Но - и я изхвърлям свръхбързо.

Ами не щадиш бъбреците си. Дано нямаш проблеми и в бъдеще. Със сигурност няма ползи от наливане с вода над определени граници.
Или - всичко прекалено е вредно.
А тия пречиствания само нарушават метаболизма, нищо повече. След спиране на "пречистването" всеки въглехидрат в повече ще се лепи незабавно, като резерва, с която организмът се презастрахова, защото "помни" лишаването.
Ама всеки си отговаря за себе си и решава откъде и как да се информира.

# 13
  • Мнения: 12 473
Ми не е до тормоз или не-щадене.

От бременността нещо ми стана (май смъкнат мехур или нещо подобно беше) - и ходя по малка нужда свръхчесто.
И затова и се наливам с вода постоянно.

# 14
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз също ходя прекалено често по малка нужда, особено след пиене на кафе. То това не е лошо, поне не задържаме вода в тъканите Wink. Но и не бива да се създава прекомерна работа на бъбреците, въпреки всичко.

Общи условия

Активация на акаунт