Тревожен въпрос за промяна при детоксикиращ режим

  • 2 806
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз съм така,но то няма и друг начин.При положение,че се пие 1,5-2 л. вода,нормално е да се посещава по-честичко ВЦ-то Simple Smile

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Прекалено големите количества вода могат да доведат до ... обезводняване. Колкото и странно да звучи. Защото приемаш чиста вода, но изпикаваш солена вода. Колкото и да е разредена урината тя винаги съдържа известно количество сол. Т.е. при пиене на много вода се измива солта от организма. Това е полезно до някаква степен, така или иначе в днешно време ядем много повече сол от необходимото. Но ако се прекали, ако пиеш примерно 3-4 л вода на ден и не приемаш адекватно на водата количество сол, организмът се обезсолява така да се каже. Като няма сол няма кой да задържа водата. Защото концентрацията на сол в кръвта е винаги константа. Тя не мърда дори минимално. Като намалее солта, организмът изхвърля вода, за да запази концентрацията непроменена. И се обезводняваш.
За това всичко е хубаво,  когато е с мярка. Нормата е 30 мл на кг тегло на 24 ч. Примерно един 70 кг човек трябва да пие 2100мл на ден.  Добре е да се движим около това количество. Повече вода можем да си позволим когато сме прекалили със солта и искаме да я изхвърлим, но трябва да е внимателно.
Извинявам се за отклонението, но ми се стори важно да се знае.

Общи условия

Активация на акаунт