Направата на попарата

  • 1 739
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 811
В една "завещана" книга има рецепта как се прави попара за бебета. Обаче на мен нещо ми изглежда странна, та затова да питам вие как я приготвяте?

А ето това е написано в книгата:

10г сирене се раздробява със сухар и се заливат с гореща вода/чай. Съдът се захлупва с капак и се оставя, докато водата попие и сухарът се размекне добре. След това сухарът се пасира. Накрая се прибавят 10г захар, 5г краве масло, предварително затоплено (без да се разтопи), и се разбърква.

След около 2 седмици мисля да включа и попара в менюто.

# 1
  • Мнения: 7 803
какво те притеснява в рецептата  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 811
Ами накиснат пасиран сухар не ми звучи като попара  Rolling Eyes По-скоро като пюре със сирене.

# 3
# 4
  • Мнения: 46 492
Сухарът ще се размекне по същия начин, дори да не го пасираш, но с пасирането става по-бързо за консумация.
Аз я правя по същия начин, като заменям сухарите с ядки(овесени, пшенични и т.н.) и не слагам захар.

# 5
  • Мнения: 811
Vivi, мерси  Grinning

# 6
  • Мнения: 3 042
10г сирене се раздробява със сухар и се заливат с гореща вода/чай. Съдът се захлупва с капак и се оставя, докато водата попие и сухарът се размекне добре. След това сухарът се пасира. Накрая се прибавят 10г захар, 5г краве масло, предварително затоплено (без да се разтопи), и се разбърква.

По този начин правех попарата на дъщеря ми /синът отказа да яде/ и пасирах, защото я пиеше  ooooh! /лъжица не искаше да види/.
 Peace Няма никакъв пробмем да не пасираш, а да дадеш добре намачката попарата.

# 7
  • Мнения: 811
мерси, rubi! Така по-добре ми звучи, да я намачкам.
Попрочетох от темите, които Виви ми предложи. Определено ми се изясни ситуацията  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 292
Нашето педи ни препоръча да я правим с шипков чай, вместо с топла вода, когато му дойде времето, че сме още малки ....

# 9
  • Мнения: 7 640
аз пък си счуквам предварително сухара в хававче или го смилам в машинка и си го държа готов на трохи. 2м.л.=1 сухар.
Правя я с шипков чай, ако е без сиренце- с АМ.
За госпожицата я пасирам ooooh!, понякога добавям намачкан печен банан или ябълка.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
2 сухара размачквам със сирене и масълце и заливам с шипков чай с мъничко захар. Не пасирам, нито задушавам.

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
2 сухара размачквам със сирене и масълце и заливам с шипков чай с мъничко захар. Не пасирам, нито задушавам.


И аз

Даже 3 сухара съм слагала, за да е по гъста

# 12
  • Мнения: 1 493
Внимавйте с шипковия чай, запича ! Ако имате такъв проблем, може да го замените с липов, лайков, мащерка .  Hug

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Внимавйте с шипковия чай, запича ! Ако имате такъв проблем, може да го замените с липов, лайков, мащерка .  Hug

За радост подобни проблеми нямаме. А и не мисля, че количеството чай, необходимо за направата на попарка, може да запече  Naughty

# 14
  • Мнения: 7 640

За радост подобни проблеми нямаме. А и не мисля, че количеството чай, необходимо за направата на попарка, може да запече  Naughty
нито пък концентрацията му.
Аз преди време ги занитих с комбинация от шипков чай, пюре с ориз и бананово-оризова каша- ама проблем нямах.
То си е до дете  Joy

# 15
  • Мнения: 5 299
аз пък си счуквам предварително сухара в хававче или го смилам в машинка и си го държа готов на трохи. 2м.л.=1 сухар.

И аз така я давах до скоро. Малката много я харесваШе по този на4ин. Наистина има вид на каШа, но е много вкусно. Отна4ало добавях по  малко захар, но после спрях постепенно.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 216
И аз давах шипков чай в началото. Какво ти начало-няколко месеца минаха, докато се осмелих да го сменя с дург. Иво не се е запичал.

Аз купувах от този в пакетчетата. Казвали са ми, че при разстройство, когато шипков чай се дава за запичане, се взима от този, който се продава в билковите аптеки-целите плодчета. Не знам каква е разликата. Предполагам, че се вари и по-концентриран чай.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
о, аз се оптах в началото да правя чай от цели шипки, ама то си е жива хамалогия. Киснеш, вариш, мачкаш да си пуснат соса, прецеждаш, пак вариш. Едни такива ненужни дейности, които си спестяваш с пакетчето чай Grinning

# 18
  • Мнения: 7 640
аз пък си счуквам предварително сухара в хававче или го смилам в машинка и си го държа готов на трохи. 2м.л.=1 сухар.

И аз така я давах до скоро. Малката много я харесваШе по този на4ин. Наистина има вид на каШа, но е много вкусно. Отна4ало добавях по  малко захар, но после спрях постепенно.
ама за дребосъци ако моите е идеална Wink, а и не счуквам много наситно, на зърна е, не е много кашава Peace

# 19
  • Мнения: 2 494
Мисля, че е ОК рецептата.
Аз я правя с 2 сухара, парче сирене колко орех или малко по-голямо, мъничко масло на върха на ножа - надробявам ги, заливам с гореща вода (или липов чай), слагам една чиния отгоре на нейната чинийка да се задуши, намачквам с лъжичката, изчаквам да изстине и давам. Не пасирам!
Тя много я харесва, но засега изяжда само половината!

# 20
  • Ruse
  • Мнения: 390
Диди ,наборката на Ади ве4е мята попара като за световно-мммммммммммм много и харесва,едва смогвам  лъжицата feedingАз я правя с 2 сухара(Голдис),сиренце(изкиснато)колкото 3/4 кибритена кутийка,маълце колкото по-голям лешник и гореща вода.Пробвах да й го направя с 4ай ама реакцията беше Sick.Аз й го пасирам ,защото на нея така по-й харесва и слагам вода колкото да стане като по-гъста каши4ка.За 2 минути малката е обела вси4ко smile3521

# 21
  • Мнения: 1 999
Днес дадох на бебка за пръв път попара. Направих я с 2 сухара, малко обезсолено сиренце и чай от шипки. Пасирах я и много и хареса. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт