Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LI

  • 158 417
  • 780
  •   1
Отговори
# 225
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Харесвам "Тънка червена линия" много, но нито този, нито някой друг от ранните му филми извиняват настоящите полюции. За мен Малик в последното десетилетие е един твърде повярвал си дементен старик. Без извинение Laughing

# 226
  • Мнения: 2 545
Препоръчайте ми хубав филм от рода на "Върхът на Данте" Dantes Peak(1997)

# 227
  • Мнения: 615
A Cure for Wellness, The Neon Demon, Drive... Просто ми останаха в съзнанието, особено последните два на Рефн, но определено не са за всеки. Аз си имам разни патологии, на които този вид филми действат терапевтично.  Mr. Green

# 228
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
От три дни гледам "Колибата" и стигнах до 1:20ч, та се чудя дали изобщо да се мъча да го догледам Rolling Eyes
Изгледах го на два пъти, но ме поизмъчи..От средата на филма, единствената дума за него, която ми дойде в съзнанието е политкоректен Mr. Green Толкова се бяха замотали в оригиналнечене, философстване и мъдруване, че губех нишката на почти всеки диалог. Може и от превода да е било, но като цяло филма ми се стори доста безсмислен. Като да се опиташ да кажеш нещо, но да не ти идват точните думи Rolling Eyes

# 229
  • Мнения: 2 429
Терънс Малик в първите си филми не е така претенциозен; даже в някои ("The New World") действа напълно класически; изобщо - прави една поредица от шедьоври (не ми се струва пресилена думата); личното ми предпочитание е "Badlands". И с "The Tree of Life" настъпва някакъв обрат. Този филм не го издържах - насилвах се, опитвах се (защото все пак е Малик!), но не можах да го догледам. И оттогава сякаш все по-маниерен става.

Снощи гледах Badlands. Нищо не разбрах. Може ли малко тълкувание в спойлери?
Скрит текст:
Не разбрах защо жертвите му толкова лесно му се доверяваха? Защо полицаите накрая бяха толкова приятелски настроени? Защо приятелката му изглеждаше като бавноразвиваща - изобщо не реагираше адекватно на убийствата?
На мен ми харесва много Naturally born killers, както и филмът с Брад Пит и Джулиет Луис Kalifornia. На Малик ми хареса Days of Heaven с Ричърд Гиър.

# 230
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Препоръчайте ми хубав филм от рода на "Върхът на Данте" Dantes Peak(1997)

# 231
  • Мнения: 1 612
Аз съм на вълна испански филми и ги карам по списъка,който DimiLoca е дала по-напред /специални благодарности  bouquet/ Вчера гледах Тялото (2012). Всички са с неочакван тотален обрат и са страшно добри !!

# 232
  • Мнения: 2 843
Терънс Малик в първите си филми не е така претенциозен; даже в някои ("The New World") действа напълно класически; изобщо - прави една поредица от шедьоври (не ми се струва пресилена думата); личното ми предпочитание е "Badlands". И с "The Tree of Life" настъпва някакъв обрат. Този филм не го издържах - насилвах се, опитвах се (защото все пак е Малик!), но не можах да го догледам. И оттогава сякаш все по-маниерен става.

Снощи гледах Badlands. Нищо не разбрах. Може ли малко тълкувание в спойлери?
Скрит текст:
Не разбрах защо жертвите му толкова лесно му се доверяваха? Защо полицаите накрая бяха толкова приятелски настроени? Защо приятелката му изглеждаше като бавноразвиваща - изобщо не реагираше адекватно на убийствата?
На мен ми харесва много Naturally born killers, както и филмът с Брад Пит и Джулиет Луис Kalifornia. На Малик ми хареса Days of Heaven с Ричърд Гиър.

Впечатленията ми от филма са от преди 10-ина години, така че ще трябва да го изгледам отново, за да отговоря детайлно. Но пак не съм сигурна дали ще мога:
Скрит текст:
Защо приятелката изглежда като "бавноразвиваща" - как да се отговори на това - ами такова е решението за образа ѝ...

# 233
  • Мнения: 2 429
Ами на мен въпросът ми беше по-скоро общ - какъв е смисълът на този филм, каква е поуката, какво усещане е предизвикало? Просто не разбирам как е възможно такова нещо да се случи по такъв начин, не разбирам и защо е конструиран така филма. Абе с една дума, не го разбрах филма. Много ще съм благодарна на каквито и да било насоки.
Колкото за приятелката -да, и характерите във филма не ги разбирам, защото ми се струват някак съшити с бели конци и нереалистични, не истински хора. Затова и ми се струва, че може би нещо пропускам, че Малик е искал да каже нещо, което аз не разбирам.

# 234
  • Мнения: 2 429
Препоръчвам:
Miss Sloane - http://www.imdb.com/title/tt4540710/ - ако си падате по задкулисните игри в политиката ето един филм за лобизъм. Може би най-добрата роля на Джесика Частейн, която съм гледала. Малко прилича на The Ides of March с Гослинг, но е по-добър според мен
Konwoj - доста приличен филм, криминален трилър. http://www.imdb.com/title/tt6421366/
12 feet deep - абе прилича на the shallows с Блейк Лайвли. Не е нищо особено и може да минете без него, но ако обичате филми за закъсали плувци ето ви един.

# 235
  • Мнения: 680
Гледах сериала Taboo - много мо хареса!  Искам да продължа с нещо в тоя стил, обаче да не е сериал  Blush

# 236
  • София
  • Мнения: 3 948
Здравейте, ще ми препоръчате филм, чиято основна идея е ревността? Благодаря!

# 237
  • Мнения: 615
The Boy next door , доста предвидима и тривиална история, същевременно увлича и не натоварва. В този филм ревността си граничи със психопатия.

Единственото, което наистина ме грабна и ми остана в съзнанието е музиката на Alex Claire и страхотната визия на Джей Ло.  Mr. Green

# 238
  • Мнения: 1 612
Току що изгледах Non Ti Muovere / Не си отивай (2004) с Пенелопе Крус.
Горещо препоръчвам !! Много силен филм /романтика,драма/.... Изгледах го на един дъх !!

# 239
  • Мнения: 2 545
Бих препоръчала този - Unfaithful (2002) с Даян Лейн и Ричард Гиър. Много силен филм със страхотни актьори. Не е класически филм за ревостта. По-скоро засяга психологията на изневярата и на любовта, която стои над всичко, но заслужава да се гледа.

Без връзка със зададената тема бих препоръчала още един филм, който ми е любим -Shining Through (1992)  с Мелани Грифит и Майкъл Дъглъс. Филмът е сравнително стар, но някой може да е пропуснал да го гледа Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт