Бърз, лесен и много вкусен зелник

  • 4 578
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 635
Който не е правил до сега, задължително да пробва. Това е БЕЗУМНО ВКУСНО!



За плънката:

1/2 зелка (едра)
1 голяма глава лук или 2 по-малки.
сол, пипер, пресен копър, любими подправки.

За тестото:

около 1ч. кисело мляко
1ч.л. сода
около 1/2ч майонеза (моята е домашна, млечна без яйца)
2 яйца
сол
2-3 с.л. олио
брашно

Приготвяме плънката.

Нарязваме зелето.



Зпържваме лука в дълбок тиган, желателно да има и капак.



Добавяме към него зелето, солим и задушаваме под капак като отвреме на време бъркаме. Накрая добавяме подправките.



Докато изстива плънката, приготвяме тестото. В купа смесваме к.мляко, майонезата, сол, сода, яйца и олио.



Разбиваме с тел.



По малко добавяме брашно, докато получим гъстота на тесто за кекс или  бухти.

Намазваме с олио тава и изливаме тестото в нея. Разстиламе със шпатула по дъното.



Разпределяме плънката върху тестото, след което разбиваме в купата втора доза от тестото.



Изливаме и разстиламе със шпатула или лъжица втората доза от тестото върху плънката.



Сега вече печем във фурна на 180 гр.С до готовност. Нарязваме и се наслаждаваме. Ние го обичаме с чаша мляко.

Да ви е вкусно!






Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 09:54 от Редактор*

# 1
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
Много интересна рецепта. А с кисело зеле провали ли сте?

# 2
  • Мнения: 635
Много интересна рецепта. А с кисело зеле провали ли сте?

Не съм. Но няма начин да не стане. Това може да се прави с най-различни плънки, включително месо, гъби и т.н.

# 3
  • Мнения: 9 052
... моята е домашна, млечна без яйца ...

как правиш майонезата?

# 4
  • София
  • Мнения: 19 094
Pollux, значи за цялата рецепта са нужни 4 яйца, 2 ч.ч. кисело мляко и т.н., тоест удвояваме продуктите за тестото?

Bandiera rossa, наскоро четох, че пропорцията е мляко - олио 1:2, но нека тя си каже

# 5
  • Мнения: 635
Pollux, значи за цялата рецепта са нужни 4 яйца, 2 ч.ч. кисело мляко и т.н., тоест удвояваме продуктите за тестото?

Bandiera rossa, наскоро четох, че пропорцията е мляко - олио 1:2, но нека тя си каже

Точно така. Удовоени са продуктите за тестото.

Млечната майонеза правя на око, но пропорцията не е 1:2. По-скоро, 1:3 или 1:4 даже.  Около 2-3 пръста на блендера наливам мляко и включвам. Докато разбива блендера наливам олио докато сместта започне да става на емулсия и се сгъсти. Соля, слагам горчица, добавям сока на 1/2 лимон и майонезата става много гъста (лъжицата стои). Това е. Ако ми трябва не толкова гъста майонеза, леко разреждам с мляко (без да разбивам) или вода.  Никакви яйца! Мразя вкуса на сурово яйце, домашната майонеза от него става много тежка и даже опасна.

# 6
  • Мнения: 9 052
мерси ще опитам

# 7
  • Мнения: 2 467
Pollux, много благодаря за споделената рецепта! Днес направих зелника и наистина е безумно вкусен. Мисля в скоро време и да импровизирам с плънката. Grinning Hug

# 8
  • Мнения: 635
Pollux, много благодаря за споделената рецепта! Днес направих зелника и наистина е безумно вкусен. Мисля в скоро време и да импровизирам с плънката. Grinning Hug

Радвам се че ти хареса.  Hug

# 9
  • Мнения: 1 795
И аз правих зелника и на 3/4 от семейството се хареса много. Останалата 1/4 е мис Каприз. Пак ще се прави. Мисля да пробвам рецептата с различна плънка - зелен лук например. Предполагам, че добре ще се получи.

# 10
  • Мнения: 2 467
И аз правих зелника и на 3/4 от семейството се хареса много. Останалата 1/4 е мис Каприз. Пак ще се прави. Мисля да пробвам рецептата с различна плънка - зелен лук например. Предполагам, че добре ще се получи.

Аз го пробвах със стар лук и с шунка и кисели краставички. И в двата случая стана фантастично, така че действай смело. Peace

Общи условия

Активация на акаунт