За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 54

  • 50 117
  • 752
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 674
Старата тема

От две седмици над горната устна на бебето има гнойни пъпчици. Съответно днес се консултирах с лекар и от там ни предписаха Банеоцин маз или Бактробан. На листовката и на двете пише да се покрие мястото след мазане с марля или превръзка. Така става, че бебето се ближе като ненормално на тази горна устна по принцип. Но и не мога да си представя каква превръзка мога да му сложа там? Дали ако купим от тези водонепромукаеми лепенки при наранявания ще ни свършат работа? Или има нещо по-добро?
Иначе от днес сме с памперси Либеро. Просто вчера пак имахме инцидент с Молфикс, изровихме целия град и накрая намерихме в Метро Либеро /предният път нямаше/. Либерото не мирише, няма някакъв видим химикал по повърхността, освен това горе памперса има ластик, та се надявам да предотврати произшествия. За една вечер не пропусна и не се подсече малчо. Но все пак е рано да кажа. Сега чакам останалите да ни ги пратят от Емаг.

Моля за съвет за хубава и с възможно най-изчистен състав разтворима каша. Предпочитам да е многозърнеста, няма значение дали млечна или безмлечна. Гледах една Зърнин на Ганчев с 8 вида зърна, но честно казано съм предубедена към фирмата. Grinning

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 13:49 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 467
Преди малко прочетох една статия за листните и грудковите зеленчуци и в нея пишеше, че в тях се съдържат най-много нитрати. Аз давам спанак на малката под формата на домашно приготвено пюре, ама сега след прочита на този материал се замислих. newsm78. Все съм мислела, че тези зеленяци са много полезни откъм съдържание на желязо.

# 2
  • Мнения: X
Спанака се изкисва, но по принцип точно заради нитратите се дава в по-късна възраст.

# 3
  • Мнения: 2 467
Спанака се изкисва, но по принцип точно заради нитратите се дава в по-късна възраст.

Изкисването в студена или топла вода се парви? А под късна възраст какво имаш предвид? Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодарности за новата тема!

Листните зеленчуци могат да се изкисват в студена вода няколко часа. А спанакът сам по себе си не съдържа желязо, но има доста Витамин С в него.

# 5
  • Мнения: 2 416
Някакъв татко запален по темата за нитратите си беше купил специален професионален уред да мери. Оказа се, че и след кисненето нитратите са си същото количество. Даже беше публикувал резултатите във фейсбук група. Така или иначе рано или късно ще се сблъскат с нитратите, въпросът е поне според мен да е сезонен зеленчука, надяваме се тогава да са по-малко.

# 6
  • Мнения: 3 595
Листните зеленчуци могат да се изкисват в студена вода няколко часа. А спанакът сам по себе си не съдържа желязо, но има доста Витамин С в него.

Е как ще няма желязо в спанака? Има нехем-желязо, не е в супер значителни количества, но си го има. А витамин Ц-то като се сготви спанакът повечето ще изчезне (в зависимост от начина на готвене), при положение, че на бебе суров не може да се дава по-скоро за витамин Ц няма много смисъл, отколкото за желязо...

# 7
  • Мнения: 2 467
Листните зеленчуци могат да се изкисват в студена вода няколко часа. А спанакът сам по себе си не съдържа желязо, но има доста Витамин С в него.

Е как ще няма желязо в спанака? Има нехем-желязо, не е в супер значителни количества, но си го има. А витамин Ц-то като се сготви спанакът повечето ще изчезне (в зависимост от начина на готвене), при положение, че на бебе суров не може да се дава по-скоро за витамин Ц няма много смисъл, отколкото за желязо...

И аз като теб си мисля, че има желязо в него, както и в останалите му себеподобни - лапад, коприва.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 4 669

Изкисването в студена или топла вода се парви?

Кисненето е минимум един час, в студена вода, която се сменя на 15 Мин.

# 9
  • Мнения: X
Аз бих давала спанак след годинката, точно заради нитратите. Домашен може и  по-рано. Съмняват ме изследванията на въпросния баща, все пак кисненето във вода не е измислено без доказателства.
Желязото в спанака е силно преувеличено, заради техническа грешка в миналото. Има инфо из нета, който го интересува.
 bouquet за темата!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз бих давала спанак след годинката, точно заради нитратите. Съмняват ме изследванията на въпросния баща, все пак кисненето във вода не е измислено без доказателства.
Желязото в спанака е силно преувеличено, заради техническа грешка в миналото. Има инфо из нета, който го интересува.
 bouquet за темата!

Това имах предвид, но нещо съм изпуснала Simple Smile
Спанакът не съдържа ГОЛЯМО КОЛИЧЕСТВО желязо

# 11
  • Мнения: 2 416
Не знам за спанака, но днес си получих от Емаг памперсите и не виждам разлика между тези от Метро и тези от Емаг, така че потребителката, която се чудеше да поръчва ли - според мен може да поръчва.

# 12
  • Мнения: 1 700
Истината за спанака е че не съдържа много желязо,както преди години се пишеше навсякъде.Спанака има малко желязо,но повече вит.Ц за разлика от "братовчед"му Лапата,в които има много повече желязо както и Копривата.Кисне се в студена вода ,за да пази свежест и цвят,не толкова заради нитрати и т.н.Аз дадох спанак чак на 9 м. като стана.

# 13
  • Мнения: 2 416
И в отделен пост - на някоя мама имало ли е бебето стафилококи - примерно в носа?Сополите черни ли са?
При нас се случиха отделно в рамките на месец - два следните три неща:
1./ Проблем със стомахчето и зелена слуз.  - Изчезва като давам Био Гая, появява се пак като спра. /Лекарите го отдадоха на проблем със захранването последно/
2./ Черни сополки - детето не хърка, не кашля, няма проблеми видими. Затова се учудих, като видях онзи ден, че излезе черна коричка /засъхнала сополка/ от нослето.
3./ Детето получи гнойни пъпчици над горната устничка. Тъпото в случая е, че докторката го видя на консултация и нищо не каза. После като се опъпчи съвсем и й звъннах ми каза да си купя антибиотично кремче банеоцин и това беше.
Съответно на мен ми светна в един момент като се позачетох, че може трите проблема да са свързани и да имаме някаква по-сериозна стафилококова инфекция. И утре ще ходим да даваме ако и носен секрет, както и на кожен лекар, защото много обичам да ми дават диагноза по телефона. Въобще, просто съм потресена от лекари и становища...
Та ако има някоя майка с опит със стафилокова инфекция...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 426
Моите деца си донесоха стафилококи от родилното. При едното единствения симптом бяха гнойни пъпки по лицето. Другият беше с хрема. Лекувахме ги с Бактробан.
Ако скоро не сте слагали антибиотични капки, можете да изследвате носен секрет.

Доколкото знам черните сополи се дължат на замърсяване с прах.

Общи условия

Активация на акаунт