За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 54

  • 50 275
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
При дъщеря ми тогава ректално покзваше от 39,6 до 40. Под мишницата до 38,6, в болницата 38,3 - 38,5 на два различни термометъра.

Последна редакция: пн, 22 май 2017, 11:08 от Vermilion`

# 676
  • София
  • Мнения: 420
Не знам момичетаа, няма да му навреди или да го мъчиш то и един сантиметър няма термометъра, съвсем повърхностно. Той дори не усеща нищо. Днес го прегледа и каза, че е здрав и най-вероятно е от зъбките. А два дни такова лигавене не съм виждала. Явно горните по-трудно излизат. Мисля да му взема паста Дентокинд, за да не се мъчи. Вие с какво мажете и мажетр ли въобще?

# 677
  • Мнения: 2 502
Мазала съм с Дентокинд, Дологел, Бочко, но не виждам кой знае какъв ефект. След 15 мин драмата с лигавенето и раздразнението започва отново. Най-доволна съм от английските прахчета Teetha.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Твоя работа щом не ти е жал за детето ти. При условие, че е излишно не бих си мъчила децата.
И как точно "мъчиш" детето, като му мериш температурата ректално? По правилния начин, с термометър с мек накрайник, това въобще не се усеща.
Понякога наистина не мислите какви ги пишите...
И да, по-точно е измерването ректално. Не случайно, за да се определи базална температура за засичане на овулация например, задължително се мери ректално.

# 679
  • Мнения: X
Твоя работа щом не ти е жал за детето ти. При условие, че е излишно не бих си мъчила децата.
И как точно "мъчиш" детето, като му мериш температурата ректално? По правилния начин, с термометър с мек накрайник, това въобще не се усеща.
Понякога наистина не мислите какви ги пишите...
И да, по-точно е измерването ректално. Не случайно, за да се определи базална температура за засичане на овулация например, задължително се мери ректално.
За пръв път го чувам това за овулацията, но ок така да е.
При условие,че всички лекари (n брой), при които съм си водила децата държат на меренето под мишница, мисля да слушам тях. Още повече, че моят син мирен няма да седи, докато му навирам термометър в дупето.
И напротив, мисля много добре какво пиша. Просто мнението на нечий общопрактикуващ лекар, за мен не означава нищо (това по повод репликата ми цитирана от теб). Като знам съветите, които се дават за какво ли не. В България е общоприето да се мери температура под мишницата (и не само тук). Защо в Германия държат на меренето ректално, идея си нямам, но ще се позаинтересувам.

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 14:33 от Анонимен

# 680
  • Варна
  • Мнения: 7 146
За пръв път го чувам това за овулацията...
Нормално е да го чуваш за първи път, ако нямаш репродуктивни проблеми и не ти се е налагало години наред, всеки месец, да засичаш по този начин овулация. И не става въпрос за мнение на общопралтикуващ лекар, а на репродуктивни специалисти, гинеколози о т.н.
А колкото до това, че нямал да стои мирно синът ти... Ами моята дъщеря пък не стои мирно с термометър под мишница. А там става по-бавно. Никакъв шанс да й измеря температура така. И? К'во прайм?
Какво значи "докато му навирам термометъра в дупето" Ти как точно си представяш измерването?
Термометърът се пъха точно 1 милиметър и детето въобще дори не разбира какво става? Измерването е готово за няколко секунди, термометърът сигнализира. За разлика от под мишницата, когато трябва да стои 3-4 минути и то неподвижно.
Да, общоприето е меренето под мишница. За възрастни. И то в определени ситуации, като гореописаната, пак не е приемливо.
Написах, че не мислиш какво пишеш, защото обиждаш хората, само защото на теб нещо не ти се струва, или не ти звучи ок. Била си мъчела детето... Ами не е вярно.

# 681
  • София
  • Мнения: 30 124
Аз не бих рискувала ректално. Опитвала съм веднъж с големия син и дано не ми се налага пак. Когато детето е по-голямо, то постоянно мърда и е почти невъзможно да не му причиниш дискомфорт.

Аз се ориентирам за Т с безконтактен, после сравнявам с такъв за ухо. При съмнение за висока Т бих премерила под мишницата докато спи.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Когато детето е по-голямо, вече можеш да му обясниш, че трябва да стои мирно с термометър под мишница и не е нужно да мериш ректално.

# 683
  • София
  • Мнения: 30 124
Когато детето е по-голямо, вече можеш да му обясниш, че трябва да стои мирно с термометър под мишница и не е нужно да мериш ректално.
Ами, на този етап (6м) нито стои мирно, нито може да разбере, че трябва да мирува. Като започне да разбира, вече е лесно.

# 684
  • Мнения: X
Кали, чела съм за овулацията и съм си я засичала. Ползвах лентички обаче, с термометъра не се разбрахме.
Общоприето за бебета и деца в България е да се мери температурата под мишницата! Лично на мен са ми го казвали над 10 водещи педиатри в София, включая неонатолози, при които съм си водила децата. Не бих мерила температура ректално, щом не се налага. Не знам къде живееш ти, но явно не е в България, щом си държиш толкова на твоето.

# 685
  • София
  • Мнения: 2 664
Леле вие ме изкарахте съдист, защото си меря Т на детето ректално! Lady, за теб мнението на някой общопрактикуващ лекар може да не значи нищо, но за мен да. Или трябва да вярвам в думите на непознати хора от форум в интернет? Не знам с кои неонатолози си говорила, но когато родих в Шейново изрично съм питала как да измервам Т и отговорът беше „ректално”. Всеки си преценява как да мери Т на детето си, но не изкарвайте себе си по-вещи от медицинските лица.

# 686
  • София
  • Мнения: 30 124
Аз точно вчера обсъждах темата с меренето на Т с педиатърката и ми каза да меря под мишницата. Попитах за ректално и тя каза, че това е в краен случай и на този етап не го препоръчва.
След като така са ви казали, така мерете! Не виждам някаква драма. Аз съм против подобно мерене, освен ако не се налага, но аз съм принципно против пъхането на термометър в дупето и с цел изхождане, така че ....

Скрит текст:
Те някои педиатри препоръчват и сокове на 3м.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Тук вхобще не става дума за правилно и неправилно. Колкото хора и колкото лекари, толкова и мнения. Тук става въпрос за изказвания от сорта "мъчиш си детето", " горкото дете", "ужас" и т.н., често срещани в този форум, само защото някой не прави нещата по твоя начин...

# 688
  • Мнения: 2 429
Момичета оставете термометрите за малко Simple Smile Вчера реших да се ограмотя по случай годинката /защо ли/ и четох milestones, които детето би трябвало да е достигнало. Та там пишеше, че детето трябва да си разпознава името и като го повикаш с неговото име да се обръща. Е, хубаво. Повиках го аз с името му. Обърна се. После го повиках с Иван, Георги, Петър и още няколко имена. И на всичките се обърна Simple Smile Дето се вика преизпълни плана.
Освен това на тази възраст трябвало думички да казва, а ние наскоро започнахме с нана, лала, дада, и т.н.
Освен това трябвало да маха с глава за не, и да дава чао - чао с ръцете. Ние обаче само ръкопляскаме, като сме радостни или пеем песнички. Нито мята главата, нито дава чао-чао.
Та, накрая на въпросните milestones пишеше, че ако не изпълнява някое от тези неща да се свържем веднага с педиатъра.
Може ли някой да поясни, това само за ориентир ли служат като умения, или наистина са признати от докторите като критерии за развитието на детето. Понеже досега нито веднъж педиатърката не ме е питала за тези неща.
Въобще вие като ходите на контролен преглед питат ли ви - това прави ли бебето, онова прави ли бебето?

# 689
  • София
  • Мнения: 30 124
prolet_inchen, това са някакви общи положения. Всичко е индивидуално и се водИ по детето си. Peace

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 17:43 от missence

Общи условия

Активация на акаунт