ОКТОМВРИйчета лудеят- по цял ден гукат и се смеят! -Тема 8

  • 23 180
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 687
Кристи защо една седмица между ваксините? Винаги сме ги правили заедно. И сега и при баткото.
Искат да има седмица между ротавирусната и двойната, за да можел да изгради имунитет през това време  Rolling Eyes

Поли, така е, кой не е учил навремето  hahaha

РН, всички други ни мързи, че ни боли. Така че продължаваш с темите  Naughty

Лейла, браво на мъника!

Абе, Рафи къде зачезна?

# 16
  • Мнения: 2 615
Привет и от нас.Днес ни сложиха ваксина и сега сме с температура Sad.Дадох Панадол и дано подейства бързо, ама не знаех , че се давал при над 38....и нали имам и свекърва днес, тя ме шашка да давам, да не вдигнел още повече, та и не ме остави да усмисля ситуацията. Оплаках ви се.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 309
И аз тук, къде без мен  Whistling

Пак си имам проблеми със съня.  Tired През деня спи само навън. Днес и аз бях 2 часа навън, а то спи ли спи. Само дето имах някои задачи за вършене и не ми се обикаляше много, ама кой ме пита...

Като се прибрахме, от входната врата опули едни очи. И няма заспиване. 4 часа играхме, песни пяхме, гимнастика правихме, носихме се, какво ли не.. Къпахме, след това рев, не разбрах защо. И после няма заспиване. С 300 зора и бял шум.

Някакви идеи? Вече не е въздух, почти съм убедена  Laughing Пробвам с тишина и успокояване, пробвам без играчки, с биберони, без, с бял шум, на ръце вече изобщо не иска. Като го гушна се опъва като струна, даже наобратно се сгъва, само и само да не го държа легнал. Като го сложа в леглото се обръща по корем, натиква ръката до лакътя в устата и след малко почва рев. Не може или по-точно не се сеща да се обърне по гръб. Ама то и не е интересно.

2 пъти успях да го приспя в столчето за кола под ширма.  hahaha

При вас колко се спи през деня? И като има няколко часа будуване, не се ли изнервя? Аз след 4 часа правене на шут съм скапана.  Tired

Иначе морковът и днес се прие добре. Даже ми говори, докато хапва.  Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Тенкю Р_Н за темичката 🌼☀️

# 19
  • Мнения: 107
Благодарим и ние за темата, най-после ви наваксах!
Роузи, моето спи основни два пъти през деня - преди обяд за час и следобед за два-три часа. Ако се е събудила преди 4 следобед, после дремва пак към 6-7 за 15-20 минутки. Това е горе долу дневният сън. Става много нервна, ако не се съобразя.

# 20
  • Мнения: 2 288
Благодаря за темата РН  bouquet

Роузи, при нас е същата какафония, със сетни сили приспивам през деня вече, то не е люшкане и гушкане, а последно е със сешоара на мах и яко люляне на кошарата. Изпада в транс, сигурно, отпуска се и заспива. Няколко 20 минутки прави и едно основно следобяд, най-добре навън, а ако е вътре трябва да съм стаята, защото след 20 мин се пробужда, но полюшкам ли я си откъртва за час.
Много си лапа палците, направо ме побърква. Имам чувството, че нарочно ги лапа. Аз махам, тя слага другия, аз махам и него, а тя пак лапа, махам и след малко е налапала и двата и се хили  Crazy.  Днес я гледа един доктор и каза, че отгоре на венеца вижда беличко и сигурно ще избие зъбче.
За манджата ще караме още два дни на тиква и ще пробва морков, а за после съм взела разно зеленчукови пюрета на Хип, мисля че ви писах, в кауфланд са по 1,70.
Многуууу се разписах, дано имате нерви да четете.
Питах ли ви, има ли някой бебок със заместено с пюре ядене или още всичко пробват само?

# 21
  • Мнения: 506
Айде и аз тук!  Simple Smile
Бебка спи сутрин около час, малко след закуската. После спи около 2-3 часа на терасата или, ако сме на разходка, буди се понякога, но обикновено се успокоява бързо. Често заспива и към 19-19:30h и ми е много жал да я будя в 22 за манджата. Sad

Много благодаря за инфото за Кауфланд, запасихме се доволно!  bouquet

Pure, ние утре уж трябва вече да заместим 1 хранене с 1 бурканче пюре, но аз май ще дам и 50мл АМ, малко ми се виждат 125 гр.  Thinking
И  при нас е подобна картинката със зъбите, но на нея долните венци са белички, но още не напипвам зъб, ама няма да учудя ако скоро избие. Любимото и е- широка усмивка и двете ръце в устата!  Mr. Green Тя се кефи, а аз полудявам...Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 309
Ясно, мерси много.

Явно люляне му е цаката, ама да видим. В неделя валя и не излизах. Само че полудяхме в нас. Облякох го и на терасата. Е стояхме си там около час, ама не заспа.

Вчера ходих на разходка с него, само че с раницата. Обиновено заспива бързо, но не. Час и нещо се разхождах без да седна, а то не мигна. Вярно, стоя мирно, ама не помогна за нервността вечерта.

Днес излязох с количката. След 50 метра беше заспал.

Какво ми се прави на голям, като не е.  Laughing Продължавам да експериментирам. Ако някой има свежи идеи - да споделя веднага.

Да питам, затопля се, слъчице се показва... какви мазила със слънцезащитни фактори? Някой има ли наблюдения, тези, които са ползвали може ли да споделят какви?  bouquet

# 23
  • Мнения: 659
  Едната ни докторка е българка и каза да не чакам 6 месеца, нищо че се кърмим  newsm78 От година и половина се практикувало захранване след 4-ти месец, да се избегнат алергии, които имало по-голяма вероятност да се проявят при късно захранване.... newsm78 Мисля да го направя по средата, след като направи 5 месеца. Тук има нещо като сестри от общината, които ти правят схема за захранването, но ние се преместихме и си поисках книжка със схема. Ще видя какъв процент ще спазвам! Каза ми, ако слагам туберкулозната ваксина в Бг да има месец разлика от тези последните, а следващите, като се върнем също с поне месец след нея съответно!
  Ще опитам да съм по-активна  Hug
leila16, и аз преди няколко седмици прочетох една статия за основните разлики при захранването преди и сега. Сравняваха се препоръчителните схеми от преди около 15 години (около 2000 година)  и най-новите препоръки от 2014 според риска от развиване на алергии при децата в по-късна възраст. Прекалено късното захранване след 6. месец се счита за ненужно и не допринася за намаляване вероятността от развитието на алергии. За оптимално за захранване време се посочваше времето между 4. и 6. месец. Даже по-ранното въвеждане на храни, считани за алергени, се асоциира с намален риск от алергия към тях по-късно. Е, и трябва да се гледа бебето индивидуално, естествено това са само общи препоръки, базирани на епидемиологични изследвания. Весело е да следиш как се променят препоръките от една към друга, почти противоречащи си практики. Намерих и една статия за захранването на сайт, куриран от лекари.
https://www.uptodate.com/contents/starting-solid-foods-during-in … beyond-the-basics

И да кажа на момичетата от Швейцария за туберкулозната ваксина. На голямата ми дъщеря я поставих заедно с тези за 4 месеца, защото тогавашната и педиатърка каза, че е добре да я сложим, ако ше ходим в Бг. Обаче сега, като го казах това на педиатъра на сина ми, той каза, че я намира за абсолютно излишна, освен ако няма да имаме контакт с болен. И не я сложих, няма и да я слагам. Не знам каква е епидемиологията на туберкулозата в България, наистина.

# 24
  • Мнения: 659
Роузи, пробвай с нещо срещу зъби да намажеш венците... Не знам, моето спи през деня, но нищите са ми ад - ВСЕКИ час се събужда. И аз приемам съвети всякакви.

# 25
  • Мнения: 19 687
37, а иска ли да яде, като се събуди? И вие на кърма ли сте или на АМ? Забравих Embarassed

Роузи, при мен помага само каляската в хола. Правя кръгчета като малоумна или го треса яката работа. Заспива и после само го наблюдавам - като шукне, побутвам пак. Не е като да го оставя сам и да свърша нещо, но поне мога да седна и да изям нещо набързо.

# 26
  • Мнения: 107
За Швейцария и туберкулозната ваксина искам да ви пиша. И за нощното ставане през час искам да ви пиша. Ама две не виждам, само си заплювам темите тази вечер. Утре ще ви драсна, лека!

# 27
  • Мнения: 1 117
Момичета кърма вече почти нямам едвам 10 мл от двете гърди дайте идея за диета която е ефективна мисля да почна и леки упражнения за корем и ходене пеша всеки ден

# 28
  • Мнения: 352
И при нас заспиването вечер е много трудно. Момъкът въобще не иска да стои в кошарата, камоли да заспива. Накрая и аз прибягвам до сушоара на мах. През деня си поспива сутрин по два часа след закуска, а после както дойде. Няма строго определен режим.

Нашите ръчички и те са постоянно в устата, ако не едната-другата. До сега се опитваше да вкара показалеца в устата докато му давам млякото,  но отскоро го прави и доката суче.

Момичета голям проблем имах с храненето. Не искаше да суче дърпаше се и ревеше (дори ми се наложи да се цедя) и млякото не си доизяждяаше. От Дентокинда ли беше, зъби ли са или пък кърмачка стачка не разбрах, но от два дена премина слава богу. Дано не се повтори.

# 29
  • Мнения: 226
  Аз пак се включвам по нощите  ooooh!...ама и ние сега заспахме за втори път- първо в 22 до 23ч.и едва сега! Отскоро го прави този номер, не спи нормално вечер, растем ли, що ли ooooh!? А сутрин спи до обяд, ама е кофти така режима. Нали скоро ще се стопли  Praynig и ще трябва да се излиза  Grinning ( гладна кокошка просо сънува, мойта работа  )! Зорлян я събуждам ... Преди спеше на обяд здрав дву- или три- часов сън и в 18 единчасов, и за 21.30 - 22ч идеално пасваше нощния сън. А сега ги размени, на обяд спи час, а от 17 - до 20 часа здрав сън и после иди я приспивай  ooooh!
   37, не можах да отворя линка, но да, и аз го установих, че има новости! Затова ще направя нещо средно - от 5 - ти месец. Учуди ме, че ме посъветва и за следобед да вкарам ябълка и банан, а мислех, че банана е по-късно  newsm78
И тъй като скоро се надявам да пътувам, поръчах на ММ да купи от Германия две пюренца на Хип, че беше там. Мислех да ги взема за след като въведа някои неща  #Crazy - той взел от големите - 190 гр., трябвало да хапва  hahaha върви, че обяснявай !!!  #2gunfire Ако го питам, направо кекса  да и дам от втория ден
  Стейси, и аз имах такива дни... понякога е нервна и не иска да суче, а е гладна  ( обикновено ако съм изтървала момента и мнооого и се спи или е прегладняла  ) . Експериментално дадох 60 гр. АМ и след него си сука. Сега, ако се случи да дам шише и за момент да го взема, веднага си търси и захапва гърдата, сама  Joy

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 03:02 от leila16

Общи условия

Активация на акаунт