Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 11

  • 93 230
  • 730
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 686
Стари теми

ВМЕСТО ЗАПИС---- ИЗПОЛЗВАЙ БУТОНА ВКЛЮЧЕТЕ ИЗВЕСТИЯТА



адрес:ж. к. Красна поляна, ул. Блага вест 3, 1330 Sofia, Bulgaria

Телефони на клиниката:
02/ 44 17 970 - секретарки за записване на часове
0882 193 970 - мобилна линия
0884 700 704 - спешен
02/ 4417973 - регистратура за резултати от изследвания, болнични и т.н.
0882 412476 - за въпроси, свързани с раждането
0885 778141 - закъснения в графика
линк за проверка на изследвания: http://lab.nadezhdahospital.bg
Уеб сайт   http://nadezhda.bg/

Списък за в болницата при раждане:
От magnet_for_happiness:
Скрит текст:
Аз си носех всичко, като багажа си ми остана в родилно,докато бях в операционната:
- джапанки и чехли
- чорапки/ за всеки случай, раждах зимата и се оказа,че нямах нужда,но кой знае.../
- хавлия-голяма и малка
- нощници 3 броя,но ползвах техните,бяха ми по-удобни
- сапун,шампоан,паста и четка за зъби,самобръсначка,/ сешоар може да ползваш в родилно имат/
- превръзки за родилки
- бабешки гащи и еднократни гащи
- крем за зърна
- помпа  за кърма
- 2 залъгалки/за всеки случай, този път не ми потрябваха/
- бархетни пеленки/ да подлагам,когато гушкам бебето/
- сутиен за кърмачки
- подплънки за кърмачки
- мокри кърпички- за мен, кърпички за зърна, а в реанимация имат мокри кърпички и дават ако поискаш
- телефон  и зарядното му
- фотоапарат и зарядното му
- дребни пари за кафе/когато това вече е възможно да се приема,или сок или чай .../
- чашка и вода за в родилно/ но и там има диспенсъри с чашки/
- лигавничета-да забърша устичката при хранене ако има нужда
- гримовете ми
- хапчета - аз съм на лтироксин например
- ластик за коса
- четка за коса
- документите от ЖК
- лична карта
- след раждането ако няма граждански брак се носи декларация за припознаване-това мъжа го прави при нотариус
- ако има граждански брак- се носи документа

и дрехите за изписване на бебето,както и моите;
 
кошница за кола-на изписването трябва
вода за в реаниамция- след секциото се носи, мъжа или който я дава на акушерките в реанимация.

От Тeɣa
Списъка:

Скрит текст:
[/img]

Когато вярата срещне надеждата,животът намира начин!

# 1
  • Мнения: 3 213
Благодаря за новата тема! :-*

# 2
  • Мнения: 7 488
Кристи, благодаря за новата тема  Hug
Относно случилото се с момичето с близнаците, не мога да повярвам че така зле са се отнесли с нея, но винаги има изключения. Не искам да съдя никого, но лично за себе си бях решила че ако тръгне ранно раждане, тръгвам за Майчин дом, нищо че съм на 500 км. от тази болница.

# 3
  • София
  • Мнения: 30 079
В началото на март имам записан час за ЖК, малко след това излизам в 45 дневния болничен. Въпросът ми е: какво следва след това, има ли още една консултация или се ходи само на тонове? И с кого трябва да говоря за секцио?
Мисълта ми е, дали има смисъл да сменям д- р Стоянова за това кратко време.
Нуждая се от съвета по опитните.

Задължително ще имаш ЖК, няма как 45 дена никой да не те погледне.
Тонове ще правиш всяка седмица до раждането.
Ако имаш мед. причини и се налага секцио, имаш 2 варианта:

1. избираш ден и записваш час при лекар, който е на смяна;
2. избираш лекар, говориш с него, той си гледа графика и те записва.

Аз избрах вариант 2.

Можеш да се консултираш с всеки един специалист в б-цата, който води ЖК, ако имаш съмнение в преценката на Стоянова.

cristi, мерси за темата! bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 2 130
благодаря за темата и да ви питам и аз един въпрос по ЖК.
Сега ще се записвам и се чудех дали може да си ходя без да плащам пакет, а да си плащам на преглед всеки път.
С първото дете плащах пакет и нещо имам чувството че нямаше голяма файда от него. Накрая никога не можех да си взема час, защото нали бяха по на често. Тоновете се наложи да ги почна по рано и по голямата част си ги платих, а бях с големия пакет. И в крайна сметка идея си нямам кое използвах от този пакет и доста неща си платих от горе. А сега така стана че чак в 16 седмица ще запиша ЖК и се чудя въобще има ли смисъл от платен пакет.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 079
Можеш, разбира се. Пакетите не са задължителни. Peace

# 6
  • Мнения: 146
Момичета, аз вчера бях при Стоянова, имах си записан час. Както винаги се държа мило, отговори ми на въпросите. Това, което не харесвам при нея е, че като ме гледа на ехограф не ми обяснява точно какво гледа и какво прави, мери си мерките и общо взето си мълчи. А при Михова като съм на морфология, всяко нещо, което се вижда тя ми го обяснява и при нея се чувствам по-спокойна. За сега няма да сменям Стоянова, но ще си имам 1 наум и недай си боже, ако стане нещо ще искам второ мнение.
Все пак попитах дали за другия месец мога при друг да се запиша, отговориха ми, че всичко е заето и може само при някаква докторка, която не бях чувала. Не съм сигурна обаче дали наистина е така или се опитват да запазят пациентите на Стоянова.

# 7
  • Мнения: 151
Момичета, аз вчера бях при Стоянова, имах си записан час. Както винаги се държа мило, отговори ми на въпросите. Това, което не харесвам при нея е, че като ме гледа на ехограф не ми обяснява точно какво гледа и какво прави, мери си мерките и общо взето си мълчи. А при Михова като съм на морфология, всяко нещо, което се вижда тя ми го обяснява и при нея се чувствам по-спокойна. За сега няма да сменям Стоянова, но ще си имам 1 наум и недай си боже, ако стане нещо ще искам второ мнение.
Все пак попитах дали за другия месец мога при друг да се запиша, отговориха ми, че всичко е заето и може само при някаква докторка, която не бях чувала. Не съм сигурна обаче дали наистина е така или се опитват да запазят пациентите на Стоянова.

има и други, които нищо не обясняват, но го отдавам на прекалено тежкият им график. Аз си гледам мерките в амбулаторния лист, който ми дават от УЗИ прегледа. ЖК лично за мен не е толкова важна за мен най-важни са феталните морфологии, както и феталната ехокардиография в 20-22 г.с. Зависи много и кой го прави, но в Надежда д-рите, които правят морфологиите са най-добрите.

# 8
  • София
  • Мнения: 326
И на мен на ЖК не ми обясняват подробно какво и как мерят, само накрая теглото и дали всичко е наред според гестационната седмица. Аз допълнително си гледам мерките на бебето в листа. Все пак ФМ е доста по обстоен преглед + др.Михова обяснява много подробно  bouquet но не мисля че това е възможно за всяка ЖК - все пак има 20, а не 30 мин. и един куп чакащи бременни отвън.

# 9
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Историята за близначетата, която прочетох, много ме натъжи, а отношението на лекаря е направо потресаващо. Преди ви бях писала за моя позната, която проучва болница за раждането си, тъй като проследява бременността си в частен кабинет. Колебаеше се между няколко болници, като почти на 100% беше избрала Надежда. След като прочетохме историята и последвалите негативни коментари относно израждащият лекар, тя напълно се отказа, защото се опасява, че той може да е на смяна, когато тръгне раждането. Все пак човек не плаща толкова пари за грубо отношение. За всвки лекар има и положителни и негативни коментари, но когато те са само негативни, човек сериозно се замисля. В болницата може всички останали лекари да са много добри, но един е достатъчен за да развали картинката. Мненията ви помагат на бъдещите майки да направят своя избор и не са без значение. Дано болницата вземе мерки, защото в днешния информационен свят нищо не остава скрито покрито.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А има ли друга болница, в която 100% от докторите да са блестящи и за никого да няма лоши коментари?
Аз явно съм имала голям късмет, за пет дена нито веднъж не съм попадала на Белкин, нито съм го засичала някъде.
Случката наистина е ужасна, но във всяка болница има поне един такъв лекар. Ако в Надежда е само този - пак добре.

# 11
  • Мнения: 19 686
Аз лично съм пациент от години и само за Белкин съм срещала толкова много и толкова лоши коментари.

# 12
  • София
  • Мнения: 23 148
аз като отидох да раждам точно на белкин попаднах.
много добре си се държа човека, нищо лошо не мога да кажа за него.
вярно че беше преди почти 4г, ама се съмнявам да се е променил особено.

# 13
  • Мнения: 5 468
Не твърдя, че в другите болници няма такива случаи. Просто споделих, че тази история повлия на моята позната. Нали в Надежда няма избор на екип. Освен това, стана ясно,че много хора са намесени в случката и явно нещо в цялостната организация куца.  Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Съвсем ми изхвърча от главата, че в другите болници има избор на екип и така може да се минимизира рискът от среща с доктор с лоша слава. Peace

Общи условия

Активация на акаунт