Характеристика на вакуум масажа е, че той активизира работата на клетките от дълбоките слоеве на кожата за производство на колаген и еластин. По този начин, с редовно прилагане на лицето, той има силен подмладяващ ефект.
Вендузите за вакуумен масаж на лицето са предназначени за употреба в домашни условия и в салоните за красота.

Показанията за използването на този вид масаж са:
- Загуба на еластичността на кожата,
- Жълтеникав цвят на лицето;
- Подуване на лицето ;
- Видима двойна брадичка,
- Бръчки и т.н.

Допълнителни предимства на този масаж – рефлекторното въздействие върху разположените по лицето и шията биологично активни точки. Масажът на лицето е необходима част от козметичните грижи за кожата на лицето и шията. Той осигурява подобрена циркулация на кръвта, нормализира обмяната на веществата, спомага за отделяне на метаболитните продукти. Масажът на лицето помага на кожата да диша и да се обогатява с кислород, противодейства на застояването на кръвта. По време на масажа се укрепват мускулите и тъканите на лицето, кожата става по-млада и по-еластична.

Ежедневна грижа за лицето
Да се прави веднага след нанасянето на козметиката за лице за засилване и подобряване на нейния ефект.
- 2 – 3 минути на ден
- ежедневно
- засилва действието на активните съставки на козметиката, подпомага по-дълбокото усвояване
- има поддържащ ефект.

Курсов масаж
Той се използва за коригиране на контура на лицето, срещу отоци, възстановяване на силата на дълбоките слоеве на кожата.
- 10 – 15 минути на ден
- курс 3 седмици
- периодичност – 2 пъти годишно

ПОКАЗАНИЯ:
Предотвратяване стареенето на кожата; стимулиране регенерацията на клетките на кожата; премахване на отоци и подпухналост в областта на лицето; корекция на двойна брадичка.
Провеждайте масажите в съответствие с инструкцията.
Внимание! При първия масаж може да се появят зачервявания, което е показател за нарушения в микроциркулацията и служи като индикатор за необходимостта от бъдещето провеждане на процедурите.
За по-добро въздействие на провежданите масажи е необходимо да изгледате клиповете на страницата на производителя или първият масаж да бъде направен от специалист.

Техника на масажа
Внимателно прочетете инструкциите преди употреба. Ако имате някакви въпроси, консултирайте се със специалист. За постигане на оптимални резултати трябва стриктно да изпълняват препоръките, изложени в това ръководство.
Почистете кожата на лицето и шията с тоалетно мляко или специален лосион. Нанесете върху лицето, шията и врата козметичено масажно масло. Започнете с леки масажни движения първоначално с ръка, а след това с подходящата вендуза, създавайки дозиран вакуум в зависимост от силата на стискане на балона на вендузата. Правете плъзгащи масажни движения, които могат да бъдат в права линия, кръгови, спираловидни и на зигзаг. Масажните движения трябва да се извършват бавно и плавно, ритмично, без резки издърпвания. Времето за провеждане на масажа е индивидуално. Провежда се до леко порозовяване на кожата. След масажа не излизайте веднага на улицата, особено в студено време.



Шия
За масаж използвайте една вендуза с ф20 мм.
Направете кръгови движения около централната точка на седми шиен прешлен (за да го намерите, трябва да си наклоните главата напред, той ще бъде най-видимият прешлен).
Движете вендузата по посока на часовниковата стрелка, без да докосвате седми прешлен. След това направете масаж на трапецовидния мускул от главата до раменете, според рисунка 1.1. Движенията се извършват 3 – 7 пъти от всяка страна.

Чело и нос
За работа в тази област се използва вендуза с ф20 мм.
Направете плъзгащи масажни движения вертикално – от горният край на веждите нагоре, според рисунка 1.2, от центъра на челото наляво и от центъра на челото надясно, вижте рисунка 1.3. Необходимо е да държите кожата от страната, където започвате масажа, с ръка. Следва масаж от средата на горния край на носа с дъговидни движения до средата на веждите от двете страни последователно, в съответствие с рисунка 1.4. Извършва се 3 – 4 пъти, кожата трябва леко да порозовее.

Бръчки по лицето в областта на очите
Да се използва вендуза с ф20 мм. Поставете показалеца на свободната си ръка точно над външния край на веждите, палеца върху долната част под окото. Прекарайте вендузата с масаж по външния край на окото нагоре и надолу в полукръг, в съответствие с рисунка 1.5. Извършва се 3 – 4 пъти.

Централната част на лицето
Да се използва вендуза с ф20 мм. Започнете с вендузата от ъглите на устата и предвижете до долната основа на ушната мида. В центъра на бузите може да задържите за кратко. Правете това упражнение с редуване на всяка страна на лицето, след това от основата на ноздрите до горния край на ушната мида (вижте рисунка 1.6).
Когато правите тези упражнения, следете да не се разтяга кожата на лицето, като с пръсти притискате на мястото, откъдето започва движението на вендузата.

Бузи и скули
Масажните движения се препоръчва да се правят с отворена уста (изговаряне на звука "О"). Да се работи в тази област с вендуза с ф20 мм.
Движете вендузата от средата на бузата на ниво основата на ноздрата на носа до ъгъла на устните и след това до горния край на ушната мида и в обратната посока 3 – 4 пъти. Повторете същите движения 3-4 пъти и от другата страна, в съответствие с рисунка 1.7. Индикатор за край на процедурата е лекото порозовяване на кожата.

Под брадичка
За да работите в тази област, използвайте вендуза ф20 мм.
За да се премахнат мастните натрупвания, поставете вендузата под брадичката и плъзгайте плавно, без резки издърпвания, с кръгови движения, след това просто плъзнете под арката на челюстта в двете посоки, в съответствие с рисунка 1.8. Повторете 3 – 4 пъти.

Уста
За да работите в тази област, използвайте вендуза ф12 мм. Прекарайте вендузата около устните в кръг, с отворена уста и с напрегнати мускули на устата, съгласно рисунка 1.9.

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 17:48 от Реклама