Въпрос за противозачатъчни

  • 2 176
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Мами, имам въпрос за противозачатъчните. Предписаха ми Линдинет 20, но никъде в листовката не намерих, ако ги пиеш по схемата от кога си защитена. Притеснявам се защото след прием на 4то ми хапче, имах полов контакт и приятелят ми свърши в мен малко, много моля само компетентните мами да ми помогнат. Sad

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 22:38 от bubanka

# 1
  • Мнения: 5 892
Ако си почнала от първия ден на цикъла - от първия ден.

# 2
  • Мнения: 8
Камалия, благодаря ти за бързия отзив, за първи път ми се налага да ги пия, и да от първия ден ги започнах

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
Щом си започнала от първия ден на цикъла няма страшно,просто много внимавай да не пропуснеш хапче,това е много важно условие когато пиеш противозачатъчни.

# 4
  • Мнения: 8
Мария благодаря и на теб, изчетох какви ли не неща в интернет, и реших сама да попитам компетентни жени, че се бях притеснила доста Laughing

# 5
  • Мнения: 5 892
В упътването трябва да го пише това, както и в коя седмица какъв е риска ако пропуснеш хапче.

# 6
  • Мнения: 35 872
прочетохте ли листовката преди да започнете да приемате този контрацептив?
обърнахте ли внимание на това, което пише в нея?

Скрит текст:
Начало на първата опаковка
Приемете първата таблетка на първия ден от Вашия цикъл. Първият ден на Вашия цикъл е денят, когато започва кървенето.
Ако започнете приема на 2-5 ден от Вашия цикъл, Вие трябва да използвате също и други методи на контрацепция, като кондоми, през първите седем приема на таблетките, като това се отнася само за първата блистерна опаковка.
http://apteka.framar.bg/11010266/%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8% … D0%B1%D0%BB-20-21

ужасите, които сте прочела в нета, с това ли са свързани?

# 7
  • Мнения: 8
Прочетох листовката няколко пъти, все пак аз питам от кога действат ако се приемат от първия ден, а не от втория и тн, това в листовката не го пише. И ужасите в нета бяха от сорта че през първия месец изобщо не си защитена и прочие Simple Smile

# 8
  • Мнения: 35 872
да, на някои видове хапчета и това пише - било добре е да избегнете ситуация от типа "свърши в мен малко", за да не четете "ужаси в нета"
притежвам собствен такъв ужас от около 17 години - изтяга се на два метра от мен на дивана и щрака на лаптопа си
според листовката, приемът от първия ден дава по-голяма защита от тази от втория - нищо повече

# 9
  • Мнения: 8
Така е, но да не забравяме че и те не са 100% защитен метод, благодаря ти все пак за отговорите  bouquet

# 10
  • Мнения: 35 872
при мен беше точно първи месец
бях ги спряла за няколко месеца и после пак започнах
но все пак беше преди куп години, по-вероятно е хапчетата да са усъвършенствани от тогава
стискам палци да се разминеш с "ужасите от нета"  Wink

# 11
  • Мнения: 8
Силно се надявам, благодаря отново  bouquet

# 12
  • Мнения: 89
Тези не съм ги пила , но съм сменила 3 вида хапчета до момента и винаги доктора ми е казвал първите 4 седмици да се пазя  newsm78

# 13
  • Мнения: 8
Доста различни мнения има, но реално като се замислиш в листовката пише ако се приемат от 2рия до 5тия ден на МЦ само 7 дни трябва да ползваш предпазни средства, а пък и мисля че точно в моя случай едва ли след 3дневния ми МЦ съм била в овулация за да стане нещо. За мен е странно 4 седмици при положение на нещата които пише в листовката

# 14
  • Мнения: 89
Аз казвам какво са ми казвали лекарите , не какво пише , даже последния път беше преди 10 дена

Общи условия

Активация на акаунт