НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 113

  • 84 793
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • SA
  • Мнения: 3 195
Silverstone, да, нарушената инсулинова секреция обикновено е свързана с ИР. Вероятно е да имаш такава. Зная, че такива норми се посочват все още в лабораториите, но новите схващания са по-различни.
С правилно хранене нещата са преодолими, да. Възможно е и да не се наложи да приемаш лекарства по този повод.

# 721
  • Мнения: 65
Привет момичета!
Надниквам за бърза контрола на едни показатели на мъжа ми.
Мисля холестерола е по- скоро добре:
CHOL - 6.99
HDL   - 1.36
LDL    - 4.76
VLDL  - 0.87
триглицериди - 1,91

Но ме тревожат еозинофилите и неутрофилите :
EOS - 0.55 G/L
EOS %  - 6.70%
NEO %  - 33.20%

Бихте ли коментирали? Благодаря сърдечно!
И с пожелание за весели и светли празници с любимите хора Simple Smile

# 722
  • Мнения: 68 196
Много са високи триглицеридите обаче...добре е да са под 1...

# 723
  • Мнения: 65
Много са високи триглицеридите обаче...добре е да са под 1...
Нормата на лаборатории Лина е 0,6 до 2,2, не знам
но благодаря

# 724
  • Мнения: 68 196
Нормата при нас беше до 1.9, но оптимално е да бъдат под единица.
На профилактичните прегледи от трудова медицина преди месец всички колеги имаха триглицериди под единица, само една колежка 1.3... Моите бяха 0.8 и се кахъря още, че са високи...

# 725
  • SA
  • Мнения: 3 195
Bee_Yourself, Тета е права, завишени са триглицеридите, а и VLDL. Това говори за повишена чернодробна синтеза на триглицериди. Как ще се тълкува това, зависи и от други фактори, от състоянието на съпруга ти.
В еозинофилите и гранулоцитите едва ли има проблем. За  техните стойности има значение общия брой на левкоцитите, както и абсолютните стойности на тези видове бели кръвни клетки, дали е имал някакво инфекциозно заболяване наскоро мъжа ти и др. неща. Ако левкоцитите не са много ниски и не търсите някакво кръвно забляване или инфекция, предполагам няма място за притеснение от тези показатели.

# 726

Общи условия

Активация на акаунт