Августинче малко, покажи се, момче ли си или момиче?

  • 36 609
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 113
Честита баба Марта Simple Smile
И на мене ми стана много чудно как така магнезия влияе на апетита и помага да не се качват толкова килограми. И все май по-добре да не си го самоизписвам, като нямам оплаквания май.

# 241
  • Мнения: 2 475
Есенция, имах контракции миналата седмица, едната вечер доста ме боля, та лекарката ми каза да го почвам. По принцип е нормално да имам от време на време (3та бременност, късен аборт и т.н.), но тъй като съм твърде наплашена от миналата година, може би и док ми ги назначи най-вече заради моето лично спокойствие.
Емма, по-странна причина да се изпише магнезий на бременна, не бях чувала  Grinning А и съм почти убедена, че няма такъв ефект. Доста магнезий съм пила и са ми вливали, пък бая прилично си хапвах  Grinning

Последна редакция: ср, 01 мар 2017, 09:52 от commala

# 242
  • София
  • Мнения: 364
Моите дънки от H&M са прав модел и струват 70 лв  Shocked Честно, това са най- скъпите дънки, които съм си купувала някога, но са ми супер удобни, нямат копчета, ластика не ми виси, а приляга точно по корема ми. заслужава си инвестицията. Имаше намалени за по 30 лв тип по крака, но не се харесах с такъв модел.
Аз от няколко дни не съм пила ни магнезий, ни витамини, нито съм яла покрай този рота-вирус. Днес съм малко по-добре, но още по-добре щеше да е да съм си в леглото....

# 243
  • Мнения: 60
Честита Баба Марта!Бъдете много здрави,румени и засмени!  Wink

# 244
  • Мнения: 79
Честита Баба Марта, момичета! Бъдете здрави, щастливи, румени и засмени!  Hug Hug Hug

# 245
  • Мнения: 42
Честита Баба Марта скъпи мами ,да сте живи и здрави и да ви върви спокойно до края  bouquet
Надявам се, че е заради хубавото време ама тук нещо замря положението  Sad
Та ще задам въпрос ! Когато се води рискова една бременност, колко често се ходи на преглед ?
Пак ли на месец по веднъж или ? newsm78

# 246
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Здравейте и честита Баба Марта и от мен!  newsm44
Аз съм болна и по цял ден се чудя къде да се подпра, а работата не чака, нито децата ме питат дали съм съгласна да си вилнеят и да ми опъват нервичките.  Twisted Evil
Вчера бяхме на преглед при моя си доктор, много ми стана мило да го видя пак, побелял, но със същото чувство за хумор. Каза, че живеем в грях, щом не сме женени, пък трето дете чакаме (разбира се, в кръга на шегата).  Joy Иначе, всичко му е наред на малкото бобче, както го нарече. ММ се надяваше да потвърди пола (който аз продължавам да не искам да знам), обаче каза, че нищо не виждал и да вярва на това, което са му казали на ФМ, защото там техниката е много по-добра.

Аз магнезий не пия, имам някакъв останал от втората бременност, към края имах крампи и ми го изписаха, та ако се наложи, ще си го ползвам. Довършвам втори блистер витамини за бременни, да ме пита човек за какво ги пия, ама нали е модерно, пък аз съм модна жертва, хах  #Crazy Май ще си ги довърша и останалите.

За дрехите какво да кажа - всичко ми е тясно и малко, сменям 3 клина и 5 пуловера и се чувствам като някоя залюхана селска тетка, ама ще се търпи...

# 247
  • Мнения: 394
Yonzys не съм сигурна че има някакво определено правило колко често да се ходи, според мен изцяло зависи от конкретния случай, има много причини една бременност да е рискова и някои изискват по-стриктно следене от други...
Аз се водя високо рискова и средно ме викат през 10-тина дни.

# 248
  • Мнения: 2 475
И аз се водя уж рискова, но при положение, че нямам никакви оплаквания да момента, прегледите ми горе-долу се падат веднъж в месеца. Моята лекарка (тя е и ФМ специалист) ме иска на 4 седмици, макар че до сега бях на 3,  по мое желание. Но вече сме по нейната схема. Абсолютно не искам да се налага ходя на по-често, защото това ще значи, че има никакъв проблем, но да чукна на дърво, такъв засега няма.
Но от рискова до рискова има разлика и примерно в случая на deyalia мисля, че е важно да се ходи толкова често. А в моят случай само ако имам контракции и/или зацапване. (то всъщност това за всички се отнася)

Фешънче , да се оправяш бързо, ей! И не си сама в отбора на тетките, да знаеш  Laughing

# 249
  • Мнения: 116
Честита Баба Марта и от мен Simple Smile
Аз си пия магнезия главно,заради проблемите с нервите. Не се усещам по-малко гладна...
Иначе аз също се водя рискова Б. след три спонтанни ,обаче си ме вика на преглед 1 месечно. Единственото по различно е, че ми пуска изследвания на по 2 седмици и ме прати на един двама специалисти.. На 13.02 ми беше ранния скрийнинг,следващия ми преглед е на 16.03...

# 250
  • Мнения: 23
Тези дрехи направо ни разказват играта май  Grinning Вчера вече беше крайно налагащо се да си купя дънки. Както си вървим с мъжа ми в хубавото време, срещу нас едно младо момиче. Аз съм с дънки, на които съм разкопчала почти всички копчета, някои придържам по схемата с ластика Laughing, и блуза, която открива от време на време гледката. Разминаваме се с момичето и познайте - и тя с разкопчани копчета си придърпва блузата надолу.  Laughing Laughing Спогледахме се с мъжа ми и айде към магазина. Та, взех си от Wikiki 40 лв, да видим как ще е с тях. Имам клин от Лидл размер S, обаччеее ще го загубя по пътя някъде. Да стане топло и да  слагаме роклите, да не ги мислим толкова.
Честита ни Баба Марта!

# 251
  • Мнения: 1 478
Честита Баба Марта, мили мами!  Heart Eyes

Темата е скорминичка, но в това хубаво време май всеки щуква на вън.
И аз нямам търпение да дойде пролетта да слагаме роклите, че само сменям клиновете, а от петък насам корема ми шръкна изведнъж и вече си личи, че не е от ядене, а от бременност  Grinning
Вече съм в 18-та седмица, даже влизам в 19-та след 2 дни и нещо изведнъж се изпупих.  Blush

# 252
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет и честита Баба Марта. Живи и здрави, весели и засмени .

За дрехите имам от баткото 2 чифта дънки, едните са с един нормален тънък ластик, бяха доста скъпи, че тогава много не знаех къде какво и ми трябваха спешно, но с тях най много си ходих и сега си ходя. Другите с големия широк ластик повече ги носих в края на бременността, но тогава тя беше зимата, така че ми беше добре, сега на дали ще ги нося. Друго което много добре ми беше и сега ще ми влезе в полза е един дънков гащеризон, който ми изпадна тогава на никакви пари в Лайкики и сега ще го нося, защото е от мнгоо тънък дънков плат.
Но знаете ли с какво най много си ходя - с анцузи и подобни долнища. Дънките са по като ходя пред хората нали Simple Smile. Та вижте си за разни долнища, на ластик са винаги и са повечето с ниска талия. Такива има и 7/8 и до коляно и за лятото ще са ОК.
Блузите - аз като цяло харесвам широки модели, а отделно после и с кърменето са ми много удобни, така че такива за бременни на дали ще взимам. Макар че на скоро си взех 2 ризи от Лайкики, от бременния щанд, но по нищо не можеш да кажеш че са за бременни, точно само са широки и ще си ги нося и след това дълго време. 

# 253
  • Мнения: 209
Честита Баба Марта
По темата за магнезия аз също пия от след серклажа .Доки каза на магнерич да вземам .Тук акушерката пък ми вика магнерод по добре .Та се чудя кой .
За дрехите за бременни още нищо не съм си взела ,ходя с оригинални клинове на Nike ,Adidas с висока талия .Супер ми е не ме пристягат .За по натъм вече незнам .

# 254
  • Мнения: 372
Честита Баба Марта момичета.
Днес ме изписаха от болницата, там бях за амниоцентезата. Всичко мина нормално,но сега съм с леки контракции и както стана въпрос за магнезият, мен доктора изрично ми каза да си взема магнерот.

Общи условия

Активация на акаунт