Лечение на мъдрец в 33 г.с.

  • 2 676
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте!
От два дена имам болки в горен мъдрец. Направо е ужасно Sad. Утре съм на зъболекар. Спомена,че не е лошо да направя снимка newsm78. Не знам какво, ще се окаже и какво, ще трябва да правим.
Някой правил ли е снимка на зъб в 8ми месец?
А по отношение на упойките, опасни ли са?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 698
На мен са ми вадили зъб в 8 месец. Без рентген, защото на никого не му се рискуваше... Сложиха ми двойна доза упойка, т.к. не ме хвана.

# 2
  • София
  • Мнения: 133
А след това как се справи с болката? Парацетамол?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Изживях го този кошмар преди няколко седмици. Съчувствам Hug Болката е неописуема, при мен се оказа растящ мъдрец и възпален венец. Упойка ми сложиха, да. Сцепиха венеца и после правих промивки и туширах с гранофурин няколко дни. Промивки правя и до днес, защото ако остане храна под венеца, става страшно. Снимка...не знам дали бих направила. Ако можеш да я избегнеш, недей, нека е в краен случай! За обезболяване АГ-то ми каза парацетамол, а ако болките са на умирачка, нищо нямало да ми стане от малко течен аналгин. Аз го купих, но не посмях да го пия. В аптеката ме посъветваха да го накапя върху венеца, без да го гълтам.

# 4
  • Мнения: 2 473
Върху възпален венец може да се слага прополис-пчелен клей.Продават го на сергиите с мед.Откъсва се парченце и се сплесква като монета между пръстите и се лепва на мястото.Може да се спи с него .

# 5
  • София
  • Мнения: 82
Няма никакъв проблем в 33та седмица(слага се яка и новите дигитални рентгени са с минимално облъчване, което по никакъв начин не влияе на бебето) Упойката също не е опасна, освен това действа локално. Изобщо не се занимавайте с измислени лечения, само усложнявате нещата. Една евентуална инфекция водеща и до прием на АБ смятате ли, че е по-добре?!

# 6
  • София
  • Мнения: 133
Много ви благодаря за отговорите  Hug

belinda, ситуацията при мен изглежда доста сходна, полуизкарал мъдрец и подут венец около него. Виждам, че си се разминала без да го вадят Simple Smile Дано и аз да имам този късмет. Нямам страх от зъболекари, но ме е страх от това да не получа контракции от цялото напрежение покрай едно вадене на зъб....
valedo, знаеш ли къде има кабинет с такъв рентген? да знам, ако наистина в краен случай се наложи да ме снимат...моят зъболекар със сигурност няма.

# 7
  • Мнения: 1 039
Мен пък са ми вадили мъдрец, огромен, с изключително криви корени. Нищичко не разбрах и усетих нито по време на ваденето, нито след това. За рентгена и упойката най-добре е да се консултираш със зъболекаря и със следящия ти бременността Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 82
  Ами те,  рентгеновите лаборатории са с такива, всъщност по поликлиниките не знам,, но частните със сигурност. Но с какъвто и да се прави, снима се за много кратко време, много малко поле(представи си малка зъбна снимка, сравнена с такава на бял дроб, например). Полет със самолет води до по-голямо облъчване, а в тези седмици , органогенезата е завършена и такова малко облъчване не може да навреди на бебето, то даже не достига до него!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами при мен не се наложи вадене, защото всъщност на зъба нищо му няма, здрав си е, просто расте от бременните хормони. Цялата болка е идвала от венеца. Не предполагах, че може толкова да боли, две нощи не бях спала Sad Не можех да говоря, камо ли да ям. Мислех си, че едва ли не някакви гноища се образуват там, представях си какви ли не ужасии. Едвам си отворих устата на зъболекарския стол, всичко от венеца до гърлото ми беше отекло и червено! А то, щом го цепнаха и почистиха добре, след 1-2 дни вече бях нов човек. Дано и при теб нещата да се подобрят Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 133
Благодаря belinda  Hug И при мен така се оказа днес, че на зъба нищо му няма (въпреки, че ме посъветва след раждането "да го вадя тоя мъдрец"). Леко подут венец , но само това. Препоръча ми да се  жабуря редовно с дентална вода и това беше. Три пъти го питах сигурен ли е, че някъде не се събират гноища, увери ме че няма такова нещо.
Странна работа. Сега нямам болка, дано нещата да се задържат така още месец и нещо  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт