Име за близнаци букви З и Г

  • 4 195
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, имам нужда от помощ. Очаквам близнаци, еднояйчни, момчета.
За момента сме се спряли на имената Михаил и Константин. Михаил много ми харесва.  Вчера разбрах, че било хубаво да бъдат с еднакви букви.
Също така ми се иска да включа буквичките на родителите ми - Галина и Здравко.  Помогнете с идея.
Благодаря предварително! 

# 1
  • Мнения: 10 874
Вчера разбрах, че било хубаво да бъдат с еднакви букви.
Според кого? newsm78 Защото това са вашите деца и само вие имате право да изберете имената им. Съветите и мненията на другите могат да ви дадат някакви насоки, но не и да са определящи при избора.
На мен Михаил и Константин ми харесват много. Heart Eyes
Относно идеите с буквите Г и З не мога да помогна, особено З не е от най-благодатните букви, но пък със сигурност ще се намерят добри предложения в темата.
Леко раждане! bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 8 639
И аз не съм чувала това за еднаквите букви...Почти всички близнаци са с различни първи букви.
 
Михаил и Георги
Михаил и Захари
Михаил и Светлозар
Михаил и Габриел

# 3
  • Враца
  • Мнения: 2 657
Здравко и Галин  Peace

# 4
  • Мнения: 10 380
Галин и Златимир

...

ама Михаил и Константин е много по-добре Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 38 475
Микаел, Габриел и Закари.
Михаел и Константин също са хубави.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
понеже съм майка на близнаци, съм чувала какво ли не по улиците като коментари, но по темата, една бабичка в близкия парк веднъж се спря да се радва на децата когато бяха бебета и ми разказа, че има близначка, първо се учуди, че моите деца не си приличат /разнояйчни са/, след това пък още повече се стъписа като разбра, че имената им започват с различни букви. Сподели, че тя и сестра и се казват Гинка и Гичка Laughing та, тази история малко като куриоз, но все пак явно някъде някога е битувало това мнение, че близнаците трябва да имат имена започващи с една и съща буква, тук го прочетох за втори път Wink
за имената не мога да дам кой знае какви мнения, тези, които ви харесват, ми допадат и на мен, от предложените букви със З ми е много трудно да дам някаква идея Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: X
Микаел, Габриел и Закари.
Михаел и Константин също са хубави.

 Какво е това име Закари? Звучи ми като закарай или знахари. 
п.с. И като малките паразити по матраците - акари  Laughing

# 8
  • Мнения: X
Ама какво е това-спряла съм се на Михаил и Константин, но искам да включа и "г" и "з".?! Wink Как така, хем си ги избрала, хем искаш да включиш и тези две букви? Ей затова се получават такива имена като Издислав...Михаил и Константин са чудесни имена, а ако искаш да кръстиш на родителите си, кръсти си ги Галин и Здравко, но недей да мислиш някакви безумни имена, само и само да включиш и двете букви в едно, от които две букви няма как да се получи нормално име.

# 9
  • Мнения: 16
Благодаря на всички! Михаил и Константин ги избрахме, просто защото ни харесват. Но напоследък се замислих, колко много правят родителите ми за нас и ми се искаше да ги уважа по този начин, но те не си харесват имената и не искат да ги кръщавам на тях.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 084
Микаел, Габриел и Закари.
Михаел и Константин също са хубави.

 Какво е това име Закари? Звучи ми като закарай или знахари. 
п.с. И като малките паразити по матраците - акари  Laughing
Англо варианта на Захари. Леко съкратено от Zakariya, така или иначе  с х или к идва от иврит и означава Бог помни.
Захари и Габриел за мен са ок.

Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 21:32 от Angel_Dust

# 11
  • Мнения: 3 118
Единственото приемливо според мен е Георги и Здравко - за да е на родителите ти.
Ако това не ви харесва ги кръстете Михаил и Константин - по-добрия вариант според мен. Харесват ми и двете имена - силни и мъжки.

# 12
  • Мнения: 1 336
Аз пък мисля, че не трябва да са с една буква, а да звучат добре заедно. Често ще ги казват заедно (например Михаела и Габриела  Simple Smile) Някакси да си подхождат. Може за това да се помисли. За момчета май е по-трудно.
Михаил и Марин (пример за една буква)
Марин и Галин (звучат добре заедно)
Галин и Константин (също звучи добре)

# 13
  • София
  • Мнения: 688
Георги и Златин    Simple Smile  

# 14
  • Мнения: 4 017
Аз също съм за Галин и Здравко.
Нека е ясно на кого са кръстени.

Общи условия

Активация на акаунт