Предстои ми инсеминация - Тема No 24

  • 59 542
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 10 642
Не разбирам,защо е толкова зле положението и шансовете ми за забременяване да са толкова малки,при условие,че само с  инсето има шанс/мъжки стерилитет/и то два пъти.да не би всяка жена да е забременяла още 1-2 м от поливия живот
Защото процента на “читави” яйцеклетки на тези години е малък. Това в комбинация с мъжкия фактор... (а и зависи какъв точно е мъжкия фактор)
Решението в крайна сметка си е твое, но твоите айцеклетки не стават по-млади с времето. Помисли и прецени, защото с годините става още по-трудно. Дори % на успешни ин витро процедури при жени на 40+ години е по-малък.

# 736
  • Мнения: 16

[/quote]
Защото процента на “читави” яйцеклетки на тези години е малък. Това в комбинация с мъжкия фактор... (а и зависи какъв точно е мъжкия фактор)
Решението в крайна сметка си е твое, но твоите айцеклетки не стават по-млади с времето. Помисли и прецени, защото с годините става още по-трудно. Дори % на успешни ин витро процедури при жени на 40+ години е по-малък.
[/quote]
Аз затова се пробвам с инсе,защото от него не мога да забременея.проблемът /2 неуспешни инсета/сега остава в мен,но защо е толкова макък шанса,след като М е редовна ,нямам запушени тръби или кисти.би трябвало и да е наред и с яйцеклетките.нали префи десетилетия до ктсно са раждали деца

# 737
  • София
  • Мнения: 10 642
Редовния МЦ няма общо с качеството на яйцеклетките.
Виж сега, както писах на 42г съм. Нямам физиологичен проблем. Единствената причина да се обърна към репродуктивна клиника беше, че нямам партньор, годините си напредват... а аз искам деца.
Бях на 39 когато започнах. Имам 2 инсеминации и 5 опита ин витро (завършили с ембриотрансфери) няколко пункции на които яйцеклетките не се оплодиха.
Можеш сама да си направиш изводите.
Казах го и в предния пост, решението си е твое, както и времето, което имаш да губиш.

# 738
  • Мнения: 16
Т.е.да остана без дете....

# 739
  • София
  • Мнения: 10 642
Знам, че думичката “ин витро” плаши. Но изобщо не е страшно.
Как са ти хормоните ФХС, Естрадиол, АМХ, инхибин?
Колко фоликули правищ и с каква стимулация.
Ако искаш пиши на лични, да не спамим повече тук Simple Smile

# 740
  • София
  • Мнения: 1 676
Време е за нова темичка! Утре ще я пусна! :*

# 741
  • Мнения: 157
Здравейте, надявам седа ми помогнете.
В петък 15.12 направих инсеминация. Първами е. Пия дуфастон. С неизяснен стерилитет сме.
Та въпроса ми е: получих много, много леко, почти незабележимо кафеникаво зацапване от снощи и днес го има, но едвам се забелязва, като имам и някаква тежест в областта на яйчниците. Това нормално ли е, получавало ли се е на някой?

# 742
  • София
  • Мнения: 1 354
*Pilence* - на мен ми казаха  че е възможно да имам такова - но досега не ми се е случвало.


# 743
  • Мнения: 157
Axenia, говорих с лекар..казаха, че е нормално и да увелича дозата дуфастон без да се притеснявам. Благодаря за отговора Simple Smile 

# 744
  • София
  • Мнения: 1 354
Здравейте,
минавам да се отчета - 2 инсеминация неуспешна.
Успех на всички, които чакат резултат.
Весели празници Simple Smile

# 745
  • София
  • Мнения: 1 406
Аксения и моята втора е неуспешна, ама не пиша, за да не ви "кърша хатъра" Hug няма да се предаваме.. Януари ще правя хистеро, реших да си почина месец и от НГ с нови сили.
Някой ще пусне ли нова тема?Rolling Eyes

# 746
  • София
  • Мнения: 1 354
Жоржи, съжалявам :*
Разбира се, че няма да се предаваме - аз замислям януари лапароскопия - да видят от вътре какво се случва... обмислям и варианта с инвитро на ест.цикъл. На 3-ти съм на преглед и ще го обсъдя с моя лекар.

# 747
  • София
  • Мнения: 1 406
И аз след хистерото ще правя инв. на ЕЦ, да не ходим при един и същ док. така като гледам еднакви неща ни правят. Защо ще правиш лапаро, а не хистеро?

# 748
  • София
  • Мнения: 1 676
Нова темичка! :* Успех!

http://www.bg-mamma.com/?topic=1010650

Общи условия

Активация на акаунт