Йоан Матев

  • 110 688
  • 984
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 4 242
...
По-стегната дисциплина и яко учене от ЧУ на малката ми дъщеря не съм срещала.
Ще ви почакам(теб и кафето) да дадете отзив за частна гимназия, за каквато става дума в темата и в каквато на всички стана ясно, че било нормално да не се пишат отсъствия.
Аз коментираната в темата гимназия, не бях я чувала до момента, така че очаквай мнение от мен за нея.
Включих се заради глупавите обобщения, срещу които уж и ти си против.
Липсата на контрол върху отсъствията е болест, засягаща доста учебни заведения независимо от това дали са държавни, общински или частни.
А изказването за разглезените богаташчета, учещи в ЧГ, дори не се нуждае от коментар. Комплексарско е!

# 706
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Има цял раздел "Училища", дай сега тук всеки да разкаже как е при децата му  Tired

# 707
  • Мнения: 14 478
Има цял раздел "Училища", дай сега тук всеки да разкаже как е при децата му  Tired
Ся се почнаха битките между държавните и частните училища. Има добри държавни има и добри частни, а има лоши и от двете. Не разбирам.
 Аз лично предпочитам държавните, които имат тежък входен изпит, но това си е мое мнение и изобщо не значи, че едните училища са по-добри от другите или обратното.
 зависи много и от детето. За различни деца, различни училища са подходящи.

# 708
  • Мнения: 4 714
Щом двамата браъя се нямат, от къде по- малкият знае къде точно е бил ножа?

# 709
  • Мнения: 2 596
И защо Йоан ще споделя точно с него какво е направил? И ще движат заедно, и ще хапват около 2 часа след станалото?

# 710
  • София
  • Мнения: 1 662
Щом двамата браъя се нямат, от къде по- малкият знае къде точно е бил ножа?

Е, нали с Йоан са се мотали 2 часа след убийството. Нормално е да се поинтересува защо главата на брат му е в кръв.

# 711
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И защо Йоан ще споделя точно с него какво е направил? И ще движат заедно, и ще хапват около 2 часа след станалото?
Абсолютни измислици-премислици, според мен.

# 712
  • София
  • Мнения: 16 021
Щом двамата браъя се нямат,

и защо реши, че се нямат?
Един от тях ли ти го каза или чете тук свободните съчинения по картинка на ССФ-тата?
Май от еднаквите маратонки тръгна конспирацията. Може да са си купили еднакви или майка им да ги е поръчала от сайт.

# 713
  • Мнения: 378
И аз не разбрах от къде тръгна тази теза, че братята се "нямат"?! От всички публикации в онлайн и офрлайн медии, останах с впечатление, че братята са много близки, прекарват доста време заедно, тренират заедно....Във въпросния ден също е трябвало да тренират заедно, но големия - Йоан казал, че ще се "помотае". Веднага след инцидента... глупости, след убийството, е отишъл при брат си и му е разказал какво е станало, както се разказва на много близък човек. И не, по-малкия брат не го е издал защото "се нямат", не го е издал всъщност, просто се е пречупил от полицейски разпити и е признал какво знае. То не е лесно да пазиш такава тайна за скъп човек, особено пък като те натиснат и ченгетата, а те си имат начини. Мълчанието на обществото обаче определено е притеснително. Всеки от подозиращите вероятно е чакал някой друг да разпознае с по-голяма сигурност момчето от снимката и да се обади в полицията... Абее, нещо като "може да е той, може да не е той, ама не е моя работа да се меся". Даммм..... Sad

# 714
  • Мнения: 5 000
Това с нямането тръгна от липсата на снимки на Йоан във фейсбука на Марсел.

# 715
  • Мнения: 1 248
https://psychoplex.wordpress.com/2014/06/27/%D0%B5%D1%84%D0%B5%D … D0%B5%D1%86%D0%B0 - ефект на очевидеца

според мен, не е редно  да се казва "знаели са, а не са реагирали". По скоро - Имали са съмнения, но не са били сигурни.

# 716
  • Мнения: 25 589
Има нещо много вярно в тази статия – за проблема с груповата (без)отговорност.

# 717
  • Мнения: 51
https://psychoplex.wordpress.com/2014/06/27/%D0%B5%D1%84%D0%B5%D … D0%B5%D1%86%D0%B0 - ефект на очевидеца

според мен, не е редно  да се казва "знаели са, а не са реагирали". По скоро - Имали са съмнения, но не са били сигурни.
Съмнението е достатъчен повод да алармираш според мен органите на реда . Една бърза проверка на заподозрения не е фатална за него, ако е невинен . Липса на такав аобаче може да бъде фатална .

# 718
  • Мнения: X
Има нещо много вярно в тази статия – за проблема с груповата (без)отговорност.
Затова умните хора са казали, че нещата не трябва да се оставят на (народо)психологията, а да се възпитават децата в принципи, които да действат при нужда като условен рефлекс.

Но ние си имаме мъдрост на вековете: "Не се меси, мама, където не ти е работата." или "Който е ходил в казармата знае, че доброволец никога за нищо не се пишеш, че ти излиза през носа."

# 719
  • София
  • Мнения: 5 198
И все пак,  в този случай има нещо гнило.
Чак след 2 години,  съученичката "изадава" Йоан. И изведнъж, полицията е чиста, защото има и свидетел, а пък виновни са останалите ученици, че са " крили" Йоан.
Както се пишеше в една статия, някой се е опитвал да прикирие, вместо да разкрие случая.

Общи условия

Активация на акаунт