Знаете ли нещо за хемангеомите?

  • 2 054
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте,мами! Hug
На четвъртия ден след раждането на моето бебче му се появи отстрани до слепоочието червено петно,около 1 см. диаметъра.Две педиатърки не можаха да ми кажат какво е това и аз го заведох на кожен лекар,който каза,че това е хемангеом и можело да изчезне до 3-тата година,а можело и да не изчезне и тогава се отстранявал по някакъв начин?! newsm78А петното леко порастна и стана релефно,прилича на малинка.Споделете ако знаете нещо за това чудо?

# 1
  • Мнения: 826
Дъщеря ми имаше такова петънце с големината на 4ерешка,намираше се на средното пръст4е на десното кра4е.Появи се една седмица  след раждането и из4езна напълно някъде към 2-та годинка.По принцип е възможно да не се скрие,в този слу4ей се третира с лазер.
Успех!

# 2
  • Мнения: 4 915
Нищо тревожно - води се доброкачествено образувание на кожата, представлява разширени повърхностни кръвоносни съдове. Обикновено няма определена причина защо се появява.

Дъщеря ми има на гръбчето, появи й се около 40тия ден. След навършване на годинката започват да избледняват и изчезват към 3-5та годинка. При Мариела също избледнява и не е толкова релефно вече.

Не е нужно да се маже с нищо, ако се налага - по преценка на специалист, обикновено се прибягва до лазерна терапия - но при всички положения се изчакват 1-2 години да се види дали почва да избледнява.

Мен професор дерматолог ме посъветва да очертая контурите на прозрачна хартия и през 3-4 месеца да следя дали нараства. Имай предвид, че може да увеличи леко размерите си поради растежа на самото дете - кожата се разтяга.

Ако случайно детето го разкървави, просто притиснете мястото с марля и изчакайте да спре кървенето.
Това пак професорът го каза.

# 3
Под термина хемангиом се разбира доброкачествен тумор на кръвоносните съдове.  Бива плосък или изпъкнал. Най-често (както са ти казали) изчезва сам с времето. Ако това не стане се правят различни процедури: лазер, бета-терапия и др.  Не бързай с това, изчакай бебчо да порасне и наблюдавайте. Пътьом се консултирайте с кожни лекари Нищо опасно няма и нека това не ви е грижа. Успех!:)

# 4
  • Мнения: 2 849
 Free Soul  ти е обяснила много подробно ,но да споделя и аз .По принцип повечето лекари изчакват до първата годинка на детенцето преди да го премахват по какъвто и да е начин .В повечето случаи избледнява или съвсем изчезва .Само го наблюдавай как расте .Отстраняват ги с лазер .
.

# 5
  • видин
  • Мнения: 358
здравейте мами,
аз имам две големи вече момчета - и двамата имаха такива белези. точно както го описвате появиха се няколко дни след раждането. на големия беше с формата на грозд на лявото рамо. растеше заедно с него - стана около 4 см на 5 ми годинка. тогава се роди малкия - неговият белег беше на много специално място- върху единия му тестис! не се притеснявайте излишно. сега ги има само по бебешките им снимки.
дори не си спомняме кога изчезнаха. растат първоначално, и след това започват леко да избледняват и постепенно изчезват. не мисля,че е правилно да се правят процедури за отстраняването им преди да се изчака поне няколко години - особено ако не са на място, което да ви притеснява. когато на мен лично ми казаха, че ще изчезне белега на големия син изобщо не повярвах.
това мога да споделя с вас от моя скромен опит.

# 6
  • Мнения: 2 494
Племенницата ми имаше такова петънце релефно, голямо колкото бадем като бебе на дясното рамо. В началото кожен лекар им  каза да го мажат с Елокон няколко месеца(ако не бъркам наименованието newsm78) , след това новия им педиатър(много добър лекар)каза да не го третират и доколкото знам не го е мазала с нищо.
Изчезна към 3-тата годинка. Рали сега е на 4 годинки и няма никакъв белег.

# 7
  • Мнения: 7 186
Възможно е хемангиомът и сам да изчезне. Иначе се третира с кортикостероиди локално, а в краен случай се маха оперативно.

Общи условия

Активация на акаунт