Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 114 769
  • 756
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Здравейте мили момичета и Докси !
Преди малко се върнах от преглед и съм много щастлива. Не смеех да се надявам на това, което всъщност констатира лекаря. Първо искам да кажа, че Стоименов за пореден път доказа какъв Човек и професионалист е, просто съм голяма късметлийка, че преди толкова години попаднах точно на него. Отношението му е невероятно, препоръчвам на всички по-лабилни дами да го посетят, не съм срещала лекар, който така да умее да предразполага и успокоява. Каквото и хубаво да кажа за този лекар, ще бъде малко.
Та, по същество. Малко предистория в резюме, за тези, които ще се чудят за какво иде реч-
През 2004 г. ме диагностицират с фиброаденом на лява мл. жлеза. Като рамери винаги е било - средно 0,6-0,7/0,3 см. Следя се на 6 месеца, понякога и на по-голям интервал, ето например сега- не бях ходила от 2015-та. Винаги е било суспектно за фиброаденом, но днес се изненадах приятно, когато лекаря поправи диагнозата и вече го води нодозна мастопатична зона. Имах и кисти, които също са претърпели положителна промяна и са вече микрокисти.
Бременността и кърменето (година и месец) са оказали благоприятен ефект върху моите образувания и съм сигурна, както и доколкото е възможно здравословното хранене. Каза ми да си продължавам с маслото от вечерна иглика - 3 месеца 2 пъти на ден, 3 месеца почивка.
Пожелавам на всички такива хубави резултати, благодаря на всички, които ми стискахте палци !

# 106
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Браво Simple Smile
Много се надявам да е от вечерната иглика,големи надежди съм възложила на него  Crazy

# 107
  • Мнения: X
Здравейте, нахлувам с въпрос.
Имам ФА на едната гърда 8\4мм, днес от прегледа се установиха и 2 увеличени лимфни възела с размери 9\4 и 9\6мм, които според док. са с нормални характеристики и не са притеснителни.
Каза за всеки случай да си пусна ПКК с ДКК, което и ще направя.
И все пак, на някой случвало ли му се е? Дайте съвет, чудя се дали да посетя хематолог или друг диагностицик?
Благодаря.

# 108
  • Мнения: X
Здравей ! Вчера при прегледа Стоименов по едно време каза, че се напипва лимфен възел (на другата гърда, не тази с бившия ФА) на границата м/у аксилата и гърдата и аз почти припаднах. Каза обаче, че е по-малък от 0,5 см. и не е увеличен, а просто може да го напипам и да не се шашардисам. Попитах го дали трябва да се следи и той каза- не, просто съм слаба и се напипва (да не говорим, че и бюста ми е от най-скромните  Mr. Green).
Ако искаш проследи го след месец, или направо отиди на хематолог. От колко време имаш фиброаденома ? Лимфните възли от същата страна ли са ?

# 109
  • Мнения: X
Здравей, благодаря за отговора. Simple Smile
Фиброаденом имам от около 2год., да, от същата страна са и лимфните възли, но според доктора не са свързани с ФА и не са притеснителни, но аз се шашнах малко..

# 110
  • Мнения: 20 127
Сиси, пусни си пкк и дкк да видиш какво ще покаже, може да няма нищо притеснително. Не помня CPR влизаше ли в тези изследвания или се пускаше отделно, но си направи и него непременно.
И аз разхождах по едно време един увеличен възел по мишницата, гледа го мамолога, пуснахме изследвания, нищо нямаше в тях, и след два месеца сам си придоби нормални размери.

# 111
  • Мнения: X
Много благодаря! Hug

# 112
  • Мнения: X
CRP поне като пусках на детето пкк се плаща отделно. Все пак си проследи нещата.

# 113
  • Мнения: X
Благодаря ви. Пуснах ПКК с ДКК и утайка, всичко е наред, според мен, ще видим какво ще каже личната в понеделник.
Само CRP не пуснах, заблудих се, че това е утайката..
И все пак ако има онкологичен процес би трябвало да си проличи от др изследвания, нали?

# 114
  • Варна
  • Мнения: 10 493
.

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 20:50 от Глухарче

# 115
  • Мнения: X
Не се шашкай предварително, отиди на хематолог, или на още едно мнение от сериозен мамолог.
Лимфни възли се подуват от много неща, при теб са от страната на фиброаденома, поради което е необходимо проследяване и допълнителни изследвания, които вече почти си направила. Пускай утре и црп.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Съжалявам,трябваше да си премълча.Ще си изтрия поста Embarassed

# 117
  • Мнения: X
Защо го изтри, Глухарче ? Тук сме за да споделяме опит, притеснения, хубави неща. Аз също мисля, че само биопсия доказва дали и какво има (специално за ЛВ), но имайки предвид от колко много неща могат да се надуят, и то все безобидни на фона на други, по-добре човек да не изпада в паника.

# 118
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да така е,но ние се съсредоточаваме в най-лошото и нямаме покой.Понякога колкото по-малко знаеш толкова по-добре си живееш.

# 119
  • Мнения: X
Да, така е. Надявам се всички да сме здрави и да се борим със страха по-успешно:

Общи условия

Активация на акаунт