За имунитета при възрастните

  • 6 858
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Здравейте,аз съм нова тук и четях темата с интерес.Това,което ми направи впечатление е препоръката да не се дава коластра на деца.Аз лично давам на моите в продължение на шест години и не виждам да са се развили бързо.Принципно цялото ни семейство правим два курса  в годината с коластра и алое и за всичките тези години никой от нас не знае какво е грип.Може и да не е много уместен въпроса ми,тъй като не съм от хората,които разбират,но не трябва ли да съдържа един продукт хормони ,за да има бързо развитие.

# 31
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Продуктът съдържа хормон всъщност. Този на растежа. И ако детето няма изоставащо развитие, да му се дават изкуствено добавки, съдържащи хормони, за мен е супер неуместно. Мнението е на уважавани от мен лекари, няма го из интернет (там прелива от реклами на най-различни продукти с коластра). Но разбира се всеки е свободен да отглежда децата си, както смята за добре.

# 32
  • София
  • Мнения: 27 990
Нещо подобно има написано тук – http://www.bb-team.org/articles/2860_kolastra  Не съм проверявала информацията, обаче.

# 33
  • Мнения: 2 677
Коластра и водорасли на Аквасорс пием вкъщи. Дъщеря ми е на 6 - не се е налагало да пие лекарства откакто ходи на градина, нито тя, нито ние с мъжа ми. Пием ги ежедневно за профилактика, а при първи симптоми на настинка увеличаваме дозите и се разминаваме леко и бързо.

По каква схема пиете за профилактика и при съществуващо състояние? И кои водорасли - зелената енергия или АФА-та?

Профилактично за възрастни - по две капсули коластра и 2-3 капсули Зелена енергия или Афа - редуваме ги, като лично аз предпочитам афата Simple Smile
При първи симптоми на настинка - увеличаваме поне тройно дозите за 2-3 дни.

А хормонът на растежа, който се съдържа в коластрата може да помогне на детето да достигне максималния си генетичен потенциал - мнение на уважавани от мен лекари Wink
Дъщеря ми е на 6 г. и пие от бебе - не е по-развита от връстниците си, средна е на ръст, докато и двамата с мъжа ми все сме били най-ниски в сравнение с връстниците си.

# 34
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Гоеоря за полово развитие при момиченцата.
А това с генетичния максимум , едва ли е от коластрата. Голямата ми дъщеря е кърмена всичко на всичко месец и нещо, коластра на хапчета не е помирисвала - по-висока е от мен с 10 см вече, 3 номера по-големи стъпала, а баща й е със скромен ръст също. Но пък цикълът й дойде чак на 13, което ме радва.
За постигане на генетичния максимум роля играе на-вече храненето, условията и средата, в която живее детето.

# 35
  • Мнения: 2 677
Е, все пак коластра и кърма са различни неща - коластра се отделя само първите 2-3 дни след раждането. Съставът на адаптираното мляко ме плаши много повече от коластрата на капсули Wink
Освен храненето, много важни фактори са приема на лекарства(най-вече антибиотици) и фактора стрес.

# 36
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами ето хората сме различни Simple Smile, аз пък не виждам нищо страшно ни в АМ, ни в пюретата, които като правило са доста контролирана храна. Но пък модерната коластра не бих я давала, при положение, че съм отчела рискове (по съвет на лекари, пак да подчертая), които лично за мен и децата ми са неприемливи.

# 37
  • Мнения: 2 677
Различни сме хората, да  Hug  Това е хубавото да се обсъждат различни теми и да се запознаваш с различни мнения, дори само за да ти дадат повод за размисъл.

# 38
  • София
  • Мнения: 38 116
Аз отдавна съм казала - кравешка коластра няма да дам на децата и това е.
Иначе в момента малкия пие ампули Алое и Марсианци с инулин.
Аз си взех едни витамини Аптония с Б комплекс за пролетната умора.

Общи условия

Активация на акаунт