Първите дни на ясла

  • 7 367
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 999
Дъщеря ми ходи на ясла от месец и не съм съгласна, че носи само негативи. За този месец боледува веднъж - първо сериозно боледуване беше и ми беше мъчно. Първата седмица-две бяха трудни, плачеше при оставянето, но без драми, тръшкане и неспане нощем.

Но макар и само за месец, виждам и положителни промени - все повече неща иска да прави сама, научи разни песнички и едно стихотворение, в резултат на което е много горда със себе си Simple Smile Стана малко по-социална, изглежда по-уверена като цяло.

Пожелавам бърза адаптация на всички дечица!

# 31
  • Мнения: 16
Моето дете тръгна на ясла на 2,5 годинки,като първите 10 дена аз бях с нея-първоначално по 15 мин. на ден,а в последните дни по около час...Не сме имали проблем с адаптирането,но аз го отдавам на тази система,която в тази ясла практикуват!  Peace
Къде е тази ясла,в България ли е изобщо?Разкажи повече за организацията там,частна ли е?

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Дъщеря ми ходи на ясла от месец и не съм съгласна, че носи само негативи. За този месец боледува веднъж - първо сериозно боледуване беше и ми беше мъчно.

Да чукнем на дърво, този месец е малко по-спокойно откъм вируси!
Случили сте на започване в правилното време и дано привикне организма.

Здравейте. Моето момче е на 4, до сега съм си го гледала вкъщи и отскоро го отчитам като грешка. Грешка, че не съм го пускала на ясла докато е бил по малък за да свикне по бързо без мен .. От февруари месец тръгна на детска, една седмица ходи, една е болен, но като ходи плаче страшно много .. Откакто е тръгнал един ден не сме отишли без рев. Та, затова си мисля, че съм допуснала грешка чак сега да го пускам на градина.. Като чета написаното виждам, че по малките плачат по няколко дни и спират. Ние вече трети месец не спираме .. Мисля да го спирам, но ако го спра сега това ще се повтори после с училището. И привикването без мен и боледуването..

Спокойно, ние сме тази година на училище и градината просто не е за нас и никога не е била. Мразим градината. Това е. Не мисля, че има значение дали ходи от новороден ( Joy ) или от 4-5 годишен. Децата са различни и тази масовка не понася на всички.

Ако някога имам още деца, просто до 4 няма да им стъпи крачето в институция (заради болестите най-вече)...при все че ние ходихме на частна, после на доста "бутикова" общинска градина....

# 33
  • Мнения: 1 746
Все си мисля, че има позитиви за тях да посещават ясла, защото рано или късно настъпва периодът на символично откъсване от майката. Ако е късно, кой е казал, че негативите са по-малко? Това трудно може да се прецени.
Наистина сигурно е до характер на детето, но така или иначе това е първият им период от съзряването, всеки човек минава през различни такива периоди в живота си, не би трябвало да гледаме на тях като на нещо фатално.
Колкото и да искаме да ги гледаме повече време, на тях им доскучава, няма какво толкова различно да им се случи като преживявания, а това може само да ги обогати, така смятам.

На нас тепърва ни предстои адаптацията, та ще видим как е.

А защо децата до 3-годишна възраст да нямат нужда от социализация?

# 34
  • София
  • Мнения: 5 943
Аз и друг път съм писала. Може при всеки да е различно но Naughty
Голямата ми щерка тръгна на 3 и половина на градина направо. Гледано у дома дете от мама, после от баба ooooh! Адски трудна адаптация. Ужас просто.
Мисля че до ден днешен има проблем с адаптацията в нова среда и трудно се вписва. Пък може да си въобразявам Thinking
Малкото тръгна на ясла. Към 2 годишна беше. Първо до обяд и рядко, щото имаше все сополи
После на 2.5 годинки тръгна редовно на ясла. Но яслата е общинска от хубавите, ремонтирана, по малко деца в група и т.н. Добре свикна, никакъв проблем. Ходи с желание. Има много близки 2 приятелки, каквито каката не е имала. Доволна съм. Naughty
Може да е до дете, може да е до среда. Знам ли.
Но дори да го спасиш от яслата, после как ще го спасиш от градината, а от училището? А от живота?

# 35
  • Мнения: 9
Моето дете тръгна на ясла на 2,5 годинки,като първите 10 дена аз бях с нея-първоначално по 15 мин. на ден,а в последните дни по около час...Не сме имали проблем с адаптирането,но аз го отдавам на тази система,която в тази ясла практикуват!  Peace
Къде е тази ясла,в България ли е изобщо?Разкажи повече за организацията там,частна ли е?

Яслата е държавна, в Германия,но може и по частните ясли в БГ да имат подобна практика-аз я намирам за супер успешна!  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: leet
Яслата носи повече стрес на родителите, отколкото на децата. Вярно, че се разболяват, макар и да не е задължително, но дали ще се разболеят в ясла/градина/училище - това е неминуемо. Ревът си го има, но пък не съм съгласна, че дете до 3 години не може да се социализира. По-скоро родителят не може да приеме, че детето му има нужда от социализация. Яслите имат плюсове, имат и минуси. Но като цяло децата свикват, за разлика от родителите. Разбира се, всеки има право да не пуска детето си на ясла/градина, но някак си е несериозно да се твърди, че в яслите децата едва ли не страдат, биват малтретирани и са супер нещастни.

# 37
  • Мнения: 10 598
Разбира се, всеки има право да не пуска детето си на ясла/градина, но някак си е несериозно да се твърди, че в яслите децата едва ли не страдат, биват малтретирани и са супер нещастни.
Shocked Това пък къде го прочете изобщо?!

# 38
  • Мнения: 1 700
Имах позната ,на която мъжа и не и разрешаваше да водят децата им на градина.Тя сама си ги гледаше и чак предучилищна ги записаха. И то с 300 зора  #2gunfire

# 39
  • Мнения: 10 598
Имах позната ,на която мъжа и не и разрешаваше да водят децата им на градина.Тя сама си ги гледаше и чак предучилищна ги записаха. И то с 300 зора  #2gunfire
Той по-скоро не й е разрешавал да работи. Май?  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 700
Не точно не искаше децата му да били там,понеже тя е начална учителка и можела да им преподава на тях.Отделно това за работата

# 41
  • Мнения: 10 598
 Shocked Странно. Хем не иска тя да им преподава на градина, хем иска вкъщи да им преподава.

# 42
  • Мнения: 1 700
Именно.Пък има вид на нормален човек  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 5 820
    Ако имах дете и когато имам дете, нямаше да го пусна на детска ясла, ако не намеря човек кой да го гледа. Това е развъдник на болести. Майка ми работи в детска ясла и родителите водят децата си болни, които заразяват другите деца. Имах позната, след като пусна детето си на ясла на 1.6 г., започна да се разболява почти всяка седмица, а тя все му даваше антибиотик. До тогава детето й не беше боледувало никога. Скъса се това дете да боледува и да бъде тъпкано с антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт