Задух в начална бременост

  • 2 433
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте много съм притеснена бременна съм едва десета седмица от вчера не ми стига въздуха задушавам се дори когато говоря коремът ми е огромен сякаш съм петия месец обадих се на гинеколога ми каза че нямало как да лекува задух да съм се обаждала в личния лекар .Притеснявам се за бебето обядих се на личната  но утре ще бъда при нея.ИМА ЛИ МАЙЧЕТА КОИТО ДА СА ИМАЛИ ЗАДУХ В НАЧАЛОТО НА БРЕМЕНОСТА

# 1
  • Мнения: 894
Задух се получава на нервна почва, при мен се е случвало и бременна и не бременна. Отделно пулсът ти се ускорява (при мен още от първите седмици на бременността), защото сърцето започва да се натоварва повече и това допринася за усещането на задух при ходене и говорене например или след хранене.  Съмнявам се личната ти лекарка да може да помогне за това или да разсее притеснения за бебето. Следи се при добър АГ, който ще преценява дали да те насочва за нещо конкретно към друг специалист (напр. сърдечен), ще гледа бебето на ехограф, с доплер и пр. и който да ти пуска нужните изследвания.  Peace

# 2
  • Мнения: 47
Имали ли сте пневмония, астма?

# 3
  • Мнения: 17
Имали ли сте пневмония, астма?
Не нито пневмония нито астма

# 4
  • Варна
  • Мнения: 769
На мен ми се е случвало, но като изляза да подишам чист въздух на открито се оправям. Ако е на нервна почва, ми помагат и ментови бонбони Simple Smile

# 5
  • Мнения: 227
В началото на бременността имах задух, но при определени ситуации - като катерех стълби или като се опитвах да вървя бързо/бягам. Сега обаче, 28 г.с., ми се случва много често. Като ям, като ставам рязко, като клякам/се навеждам, дори и в покой. Било нормално, казват. Меря си кръвното и пулса, общо взето като получавам задух и пулсът ми е над и около 100, а кръвното леко понижено. Гледам да полягвам, като усетя дискомфорта и ми отминава.

Това, което мога да те посъветвам е да не се притесняваш за задуха и не го мисли. Понякога и психиката ги предизвиква тези неща. Като го усетиш просто седни или легни и се отпусни, докато отмине. Давай си почивка и пий вода, върви по-бавно. И внимавай с докторите, ако нещо ти се струва странно, като реакция търси друго мнение или смени специалиста  Peace

# 6
  • Мнения: 1 174
Задух се получава, при увеличаване кръвопотока, при бременност и нещо напълно нормално. Не се притеснявай. 

# 7
  • Мнения: 17
Задух се получава, при увеличаване кръвопотока, при бременност и нещо напълно нормално. Не се притеснявай. 
Благодаря ви много момичета за отговорите и съветите днес отидох при друг гинеколог прегледа ме каза че всичко е нормално с бебето само дето малко по едро за седмиците си и той ми каза да отида личната да ми направи килограма и евентуално да ме прати при кардиолог.Утре съм при личната ще ви пиша как е минал прегледа дано всичко да е нормално не искам да загубя и това бебе 😕

# 8
  • Мнения: 10 476
Имали ли сте пневмония, астма?
Не нито пневмония нито астма

По-скоро отиди на гастроентеролог за консултация. Най-вероятно имаш хиатална херния. Но гастроендоскопия няма да могат да ти направят, докато си бременна, и ще трябва да спазваш диета, за да не ти се дразни лигавицата на стомаха и хранопровода. Ако си изкарала до сега с провръщане, много вероятно е от там да се е раздразнила хернията и съответно да чувстваш задух, тежест в областта на слънчевия сплит, че и сърцебиене. Още повече, казваш, че си с голям корем, с нарастването на плода, хернията се притиска и може да се усложни, ако не вземеш мерки навреме. Не е нещо страшно, с диета ще изкараш една чудесна бременност.

Не си за кардиолог, отивай на гастро.  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 216
провери си хемоглобина

Общи условия

Активация на акаунт