Туба Бюйюкюстюн, "Запленяваща сърцето" и проектите преди и след това - тема 234

  • 73 796
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Добро утро!  Hug



Неделя... и с променено време,  Wink то обед почти става, ама... - да е прекрасен този ден!  Peace

Злати  Hug

Днес и задачи много имаме, та... първо да гласуваме, пък после и другото, а дано стигне времето и за 19 серия с нейната дължина...







И така... до по-късно, като сколасаме  Simple Smile

# 481
  • Мнения: 9 991
Здравейте!  Hug
Добро утро, Злати  Hug!



Благодаря, че ни донесе преведения епизод!   smile3525
Благодаря и на преводачките, живи и здрави, точно на Благовец да ни зарадват!  newsm51 newsm51 newsm51 newsm51
Аз вече ставам банална, но сега като изгледах с български субтитри и пак се върнах на мнението за глупака, когото го манипулират дотам, че да намрази любимата си!  Joy Joy Joy
Май Джесур нищо не знае, нищо не предполага, вярва на Ръза, и се развежда, защото смята, че Сюхан е от другия отбор, а той вече ще е безкомпромисен и нищо няма да му попречи да унищожи Тбей, дори и любовта към Сюхан.
Каквото е било е минало. Между любовта и омразата има една крачка. Джесур смята, че я е преминал.
Чудя се, ако Сюхан е в опасност дали би я защитил, толкова омраза видях в погледа му. И това примляскване - ще те схрускам на закуска, но не от любов!  Joy Joy Joy
Ама ще я защити, де, той е добър, защитава всички, дори тези, които мрази.  Mr. Green
Да, всеки път, като гледам и му вярвам на Джесур, че мрази.
После, като помисля, започвам да му търся оправдания.
Но в момента той мрази всички, дори и Сюхан.  Rolling Eyes
Не ми се вярваше, че любимецът на СЦ, ще го представят толкова безмозъчен, затова се опитвам да видя под вола теле, търся къде ни премятат. Засега не намирам.  ooooh!




Хубав ден!  Hug

# 482
  • Мнения: 18 536
Привет, момичета!  Hug Hug Hug
Отдавна не съм писала тук, само ви чета, защото не споделям усещанията на някои от вас за образите на Джесур и Сюхан по същия начин. Но, днес Линка  Hug ме провокира да спра да си мълча с последния си пост  Laughing
Линка  Hug къде го видя глупака, който така го манипулират, дотам, че дори да намрази любимата си  newsm78 newsm78 newsm78 Къде я видя тази омраза към Сюхан, защото аз виждам всичко друго в неговите очи, само не и омраза  newsm78 Да, Джесур е гневен, безразсъден, особено след това, което изживя, не мисли какво говори и какво прави, заинатил се е в омразата си към Тахсин и никой не може да го убеди, че този човек не е убиецът на семейството му, така е. Но, ти какво очакваш от човек, който е опустошен до такава степен, че вече не вижда нищо светло в живота си, дори и любимата жена  newsm78 Та него все едно го смениха след смъртта на Фюген ...  този празен , безнадежден поглед на мен ми къса сърцето, как да му се гневя ? Всички му повтарят да се успокои  ooooh! Как да стане това, когато нищо не се променя  newsm78 Никой нищо ни чул, ни видял, но майка му я няма така или иначе, някой я уби пред очите му ? Как, по кой начин да се успокои ? Как да повярва, че едно 16 годишно момиче е извършило две убийства без помощта на Тахсин ? И как изобщо съда прие показанията и за истина  newsm78 Ами Сюхан ? Много бързо забрави какво и разказа Корхан , че е бил свидетел, че баща и е бил на мястото на престъплението ? Но, на нея така и изнася, тя иска да вярва, че баща и е невинно агънце, прав е Джес, когато и казва, че дори и с очите си да го види, пак ще твърди, че е невинен. Много бързо забрави, че този "невинен" човечец нареди да убият Джесур ... Чудя и се как изобщо сяда на една маса с него след всичко, което знае за баща си и се държи, сякаш никога нищо не се е случило ? Да, той и е баща, но ... всичко си има граници. Оправдавате я за всичко,все тя е единствената жертва в тази история, да, жертва е, но не единствената ... Но ако тя беше на мястото на Джесур дали щяхте да я обвинявате за чувствата и, които съм сигурна, че нямаше да са различни от тези на Джесур? Видяхме в какво се превърна, когато нейния баща лежеше там на брега прострелян . Ама той е жив, нали ? Докато Джес загуби цялото си семейство ... И искате от него да не е озлобен, гневен, с разбити нерви и психика  newsm78 И въпреки всичко , въпреки, че в безнадеждната си мъка и отчаяние и наговори всички онези неща, той продължава да я обича ... Може и да не я виждате тази любов, но аз я виждам  PeaceНе смятам, че го направиха на глупак с това, че прие Ръза в дома си - той просто постъпи човешки, но му нямаше доверие от самото начало, дори го постави на мястото му, когато се беше разположил в кабинетът му. След това пък уж спаси животът му - няма от къде да знае, че всичко е нагласено, нали ?  Ръза го манипулира, да, защото Джесур не знае това, което знаем ние, но според мен доста го подценява и скоро нещата ще се променят. Само да започне да разсъждава отново  нормално и трезво и ще му се отворят очите, той не е никак глупав и наивен. Надявам се и  Сюхан да му помогне в това, и тя е доста умна и интуитивна  newsm78 Колкото до това, че нямал право да му отнеме всичко на Тахсин, предполагам, даже съм уверена, че говореше така в пристъп на гняв от последните действия на Тахсин бей. Но може и наистина да е решил вече той да мачка Тахсин  newsm78 Както е споделила една дружка в нашата тема за акциите "В предните серии гласуваха да разпродадат акции и да се приватизира фирмата...т.е. и жителите на Корлудаа, също да имат участие.  Джесур им изкупи земите на по-високи цени от предлаганите от Тахсин, осигури им парите и вкара земите във фирмата. Но Тахсин направи някакво събрание, явно ги наплаши и изкупи сам всички свободни акции. Държи контролния пакет вече. " Мен пък лично ще ми е кеф да го остави бос като цървул на края, защото Тахсин може и да не е истинския убиец на родителите му, но той е виновен, за да ги няма,той е причината да се разруши живота на цяло едно семейство, да ограби и си присвои животът им, той започна всичко заради пари. Може да си отмъщава за това, че го върнаха в детския дом и взеха Хасан на негово място - грозна постъпка от страна на бабата и дядото, но и това не може да го оправдае изобщо. Ако всички изоставени деца се превръщаха в такива чудовища  ooooh! Ще видим и там какво ще излезе, де, но нищо не може да го оправдае за действията му спрямо Джесур, най - малкото ... дотам, че да пожелае смъртта му  Naughty И за развода мисля, че се съгласи именно по тази причина - не иска да замесва Сю във войната, която смята да започне , поне така мисля. Чудиш се на изражението му в съда ? На лицето му чета съжаление, че трябва да и причини и това, след като толкова пъти и повтори, че не желае да се развежда. Че иска или не иска, ще я нарани, защото тя е дъщеря на този човек ... Съжаление, не омраза , не ирония ... Та това исках да споделя, независимо дали ще се съгласиш с мен  Hug Извинявайте за чаршафа, който опънах  Laughing Забравих да кажа колко ми харесва вашата любимка в този сериал, ролята на Сюхан е като писана за нея, страхотно я играе и много обичам героинята и,нищо, че ме ядосва понякога  Laughing
Страхотна ни е двойката, ще видите, че всичко ще е ОК с тях на края, просто трябва да изстрадат подобаващо тази тяхна съдбоносна любов ... Ето това ще видим на края, вярвайте ми!  Laughing

Хубав ден!  bouquet

Последна редакция: нд, 26 мар 2017, 14:28 от queen_fenka

# 483
  • Мнения: 5 724
Здравейте Hug
Фенка Hug



                     Туба с майка си.


                     
Прокурора,крайно време е да се раздвижи,да разследва, да покани Сю на вечеря, Joy Joyза да се раздвижи въздуха от -Баща ти е виновен-Баща ми е невинен,малко ревност е необходима за отрезвяване.Да помогне на Джес по отношение на Ръза ,също и за Салих ,който си е  гадюга  и то от най големите.
Дали  Салих ще помогне на Ръза  newsm78,ако реши да отвлича Сю , ако  и на Кемал нещо му се случи,защото Ръза определено  се дразни от Кемал, на чия страна ще застане  Салих. newsm78 newsm78

# 484
  • Мнения: 9 991


Фенче  Hug с удоволствие те прочетох - най-сетне някой да сподели и да ми опонира, че както сама си опъвам чаршафите, не е интересно!  Peace
Ама напразно ми се караш!  Joy Joy Joy
На няколко пъти признавам, че и аз се мъча и търся оправдания за действията на Джесур.
Не искам да повярвам, че го докараха до такова положение - да не мисли, да следва първосигнално всяка реплика, която му подадат и Ръза, и Мехрибан... Единствения, на когото опонира, е Сюхан.
Да, обичат се, но се карат непрекъснато, кой каквото да каже, другия веднага го обръща на болната тема  - виновен - невинен...
Не е само Джесур, и Сюхан така прави.Не могат една минута да говорят без да се скарат.
Хубаво нещо е любовта, но за брака не е достатъчно.
Беше необходимо да се разведат.
Сюхан го знае. Нея я изненада, че Джесур се съгласи, въпреки, че непрекъснато повтаряше, че няма да се разведе и тя, дето в нищо почти не му вярва, в това му повярва и хоп!  Joy удар под кръста... Mr. Green
Наистина, търся оправдания за тези негови действия. Заподозрях го, че има план за разобличението на Ръза и че СЦ не ни казват всичко, което Джес знае и прави, а само пяната, която излиза отгоре - крясъците и глупостите.
Гледах вече 2 пъти и с руски и с бълг.субове, ами изглежда, все пак, той е сигурен във вината на Тбей и за майка си и не прикрива омразата си. В последните мин ми се стори, че тази омраза се прехвърли на Сюхан. Може и да греша, но така искат да мислим СЦ и реших така да мисля.  Mr. Green
Не казвам, че Тбей е света вода ненапита, той си има черните точки, но и Джесур е заслепен от гняв и омраза, не разсъждава трезво и затова му се сърдя.  Laughing
Вичи  Hug
Цитат
малко ревност е необходима за отрезвяване.

Цитат
Говорят, скоро к касту нашего сериала присоединится актриса #IpekErdem
Ще има ревност, но не там, където предполагаме!  Joy Joy Joy
Все пак любимец на СЦ, трябва нещо хубаво най-накрая да му се случи.  Laughing




Между прокурора и Сюхан щеше да е хубаво да има някакво заиграване, но изглеждаха много добре заедно, щяха да объркат зрителите, затова тази линия няма да се развива.  Peace Мое мнение.  Laughing
За нея са определили маниака, зрителя няма как да се обърка.  Laughing
Тази снимка виждали ли сме я?  newsm78



# 485
  • Мнения: 2 195
Здравейте Hug

Фенче, радвам се, че писа. Обичам да чета други гледни точки и евентуално да си корегирам мнението и да се префокусирам.  За разлика от Джесур Wink
Не приемам, че мъж, добре образован и умен (приемам, че the best във всичко е залитане на СЦ - дори по-добър механик от механика се оказа Wink) не може, ако на момента, то поне вечер и насаме да се замисли, да погледне нещата от друг ъгъл, да се постави на мястото на другия, дори само от уважение към него. Колко време мина от трагедията?! Да, опустошен е, да, погледът му е празен или гневен. Но дали само на него му се случва нещастие?! Дали животът трябва да замре и всички да страдат и да се гневят в хор с него newsm78
Ако всеки тръгне да отмъщава без да преценява...  Нали човек е мислещо същество. Нали Дж е най-умният (така го представят Peace) Поведението му е обяснимо за неврял и некипял човек, но човек на 40сет, който е в разцвета си, би трябвало да е усвоил, освен практически и професионални умения и умения да общува, да се вписва в обществото. Отдавна ми се искаше да цитирам една мисъл, която се преписва на редица политици и общественици още от 19 век, която много пасва на образа на Джесур: „Човек, който не е бил социалист преди 25, няма сърце. Ако продължава да бъде социалист след 25, няма глава". (Оскар II, шведски крал)
Понеже често пиша за този  дисонанс в образа на Джесур, още един път да го повторя Peace За мене това идва от престараване и преекспониране около точно този образ, дължащ се на факта, че усилията на екипа са хвърлени, заради актьора.
 
И тъй като съм почнала с цитати, да повторя още един "Всеки автор трябва да обича всичките си герои, като Чехов."  В ДК не е така по мое мнение Peace

Доказателство е не само образът на Джесур, но и на Тбей. Показаха драмата му - един път отхвърлен от собствените си родители, живял като сирак при живи родители, още един път отхвърлен и този път по-жестоко, защото са му дали надежда, а след това са я премазали. Тя е много по-травмираща, отколкото човек да загуби един родител, но да  израсне, обграден с много любов.
Да уточня, въпреки че съм го писала, драмата в детството на Тбей, изкривила психиката му не го оправдава, но обяснява защо е такъв. Докато детството на  Джесур не обяснява това, в което се превърна пред очите ни, не обяснява този нестихващ и неконтролируем гняв.
Та за несъответствията в образа на Тбей, дошли от престараването супергероят Джесур да има антипод и от неособеното долюбване на образа му:peace: Показвайки го като най-черният, той априори има присъда. Но дават и миналото му, дават и това, което прави от сърце и съпричастност към децата от приюта. И друго, отношението му към Адалет - мълчанието му. Лесно можеше да се оневини поне пред децата си. Но той премълча.
На този етап от това, което сме видели, мълчанието му е по-мъжко и по-кавалерско отношение, отколкото непрекъснатите обвинения на Джесур и липсата му  на никаква чувствителност и разбиране към Сю. В това отношение Джесур задмина Тбей. А иначе, СЦ заличи различието в поведението на двамата - узорпиране на истината, безкритичност, арогантност, незачитане на законността, нетолерантност.
Защо ме дразнят тези противоречия в образите на двамата и случая на Тбей? Истината от миналото ще разруши идилия на семейството на Джесур и ще размести пластовете, но няма да може да се смекчи създаденото впечатление от образа  на Тбей Crossing Arms
Не знаем още точно какъв е бил в миналото, но на стари години действията му по почина на Сталин са ми преекспонирани с определна цел да блесне Джесур, да се поомаловажи гнева му.
Джесур избра съвмсем съзнателно Сю, оставам на страна затраховката и плана. Избра я със сърцето си, с пълното съзнание коя е. След като е толкова чувствителен и благороден, би трябвало да разбере драмата й - бащата си е баща, особено, когато е бил за нея най-близкият човек, след като тя не е знаела нищо от миналото. Поне малко толерантност и съчувствие да беше проявил, да не беше я притискал не по-малко брутално, бих казала, от врага си Crossing Arms
Сю прояви и търпение, и огромно разбиране към него. Прие майка му с цялото си сърце и й стана любимка. От опит знам, че в такъв случай без ообено лич.отношение към такъв човек, ти почваш да го харесваш и толерираш покрай болния си близък, приемаш го с неговото сърце. А какво остава, когато този човек се окаже любимата ти? При Джесур това не се получи. Напротив, ожесточава го. С едната ръка я милва, с другата й удря шамар Crossing Arms Не буквално, разбира се.

Съчувствах донякъде на Джесур, но тъй като всичко при него е преднамерено и съзнателно, не бих го нарекла жертва. За трагедията с майка му, освен че на никого не мога да го пожелая, не мога да страдам  с него - обсебен и вманиачен, той стана неволна причина за случилото се.  Не е достатъчно да създадеш удобства и да задоволяваш желания, но и да знаеш какви са нуждите, какво е най-доброто, а това значи да загърбиш своите удобства и желания. А Джесур не го направи. Позволи миналото да разруши настоящето и донякъде и бъдещето.

За Сю само ще напиша, че да тя се мята от виновен до невинен и обратно с разкриване на миналото. Да тя иска баща й да е невинен, да тя страда за него, но не го и жали и се изправя с/у него. И така ще бъде, докато не се разкрият всички факти. За разлика от Джесур тя се опитва да вижда нещата от различен ъгъл. Тя иска истината да излезе наяве, независимо каква е тя. Джесур иска да докаже своята "истина", отхвърляйки всички и всеки, който не мисли като него. И Бану, и Ръфат, и прокурора. За Сю да не говорим.

Да, Сю  преди всичко е жертвата, защото тя не се е замесила съзнателно в историята. Да, сгреши тръгвайки с/у баща си, за да го накаже (брака й). Но това бе първият й порив. Като премисли разбра, че това е единствният начин да предпази Дж и майка му от баща си. Затова не си тръгна, въпреки болката и унижението. Джесур прие брака, не за да я защити - в качеството си на негова съпруга тя се излага на гнева на баща си, а за да защити себе си. Много мъжки, предвид любовта му Crossing Arms
Сю може да греши, но умее да си признава, да се извинява. А точно това у Джесур все повече се губи. Да не кажа, че искрено "извиняй" и смирено "сгреших" не чух или е било толкова рядко и между другото, че не съм го забелязала Peace

Джесур подлагам основно на критика, защото той е в центъра на проекта и като предистория на проекта, и като замисъл на СЦ. Защото него го анонсираха като героя на бял кон (такъв го виждаме още в шапката на дизито), такъв го показаха и в първите епизоди.
На мене лично не ми пречи да сринат образа му, напротив мисля, че ролята би се получила по-интересна, а оттук и по-благодатна за Къвънч. Връщането към началото сякаш нищо не е било, би било рейтингово, но не и логично за мене, разбира се.
Сю, замислена като буфер м/у героите-антиподи, в чувственото изпълнение на Туба си изоюва самостоятелно място. А оттук и Сю се наложи като ГГ, като силен алтернативен модел на поведение - люшкащ се, търсещ, но честен и справедлив.

Джесур е герой и няма нищо общо като характер с Къвънч. Както и Сю с Туба. Общото на актьорите с героите е как ги пресъздават и дали ги чувстваме и им вярваме. Аз мисля, че се справят отлично.
Ако ролите бяха разменени, не бих пожалила Сю, само защото Туба я играе. Просто тя не е отмъстителят.

Другите герои ни ги въведоха с етикет, няма какво да ги дъвча Peace

А сцените със селяните с акциите ми приличат на пролетарски митинги и бунтове Mr. Green  Когато "народът" вземе управлението, не се върви  към прогрес. Историята го е доказала. Peace Но това е друга тема.

Фенче, нищо лично, обсъждаме героите Peace  

И още нещо, за което исках да пиша, преди да почна да отговарям на Фенчето. Защо не бих превела заглавието на дизито "смели и красиви". Дързък да, но смел и силен - не. Смелият човек приема предизвикателствата, изправя се пред действителността, колебае се, страхува се, пада става и продължава. Слабият човек става настъпателен и се самонавива, защото се страхува, че това което ще научи, ще разруши представите и опорните му точки. По-лесно е да бъдеш физически наранен, отколкото светът ти да рухне. Затова рискува и не спира да обвинява. Ако някой те удари и ти отнеме нещо е по-лесно да се вживееш като жертва, да си намериш виновник, а не да се обърнеш към себе си. По-лесно е да обвиняваш, да крещиш, отколкото да замълчиш, да се замислиш, да погледнеш и от чуждата камбанария, да направиш равносметка и да продължиш.
Не си обяснявам този неспирен и ненамаляващ гняв и нежелание да се замисли. Да, трудно е, но характерното за човека е да мисли.

Хубава вечер Hug

ПП  Клавиатурата ми се измори, та ми прави номера. Вместо да я виня за многото грешки, да си сложа спирачки в писането и да се разходя до сервиза.

ПП Линка, моля, моля, аз също сама си опъвам чаршафите Wink
 
 

# 486
  • Мнения: 9 991
Баги  Hug thumbsup


Цитат
Инстаграм Тубы 😉

Подписано: Ожидание на съёмочной площадке. 😊

с тегами #set.. #cesurvegüzel #mart #2017
https://www.instagram.com/p/BSGwqLoDnGo/?taken-by=tubabustun.official

# 487
  • Мнения: 18 536
Вичи  Hug Линка  Hug Баги  Hug  wavey
Радвам се, че ми отговорихте Линка, Баги  bouquet
Ама не ти се карам, бе Линка  Laughing, само те попитах къде видя омраза на лицето на Джесур към Сюхан, та да я видя и аз, нищо друго  Peace Този човек прилича ли ти на мразещ любимата си ?



 И аз обичам да чета мнения, които не се припокриват с моето, понякога си го и коригирам, но в този случай не мога, съжалявам, въпреки, че с някои неща съм съгласна. Сега ще кажа с какво не съм съгласна с вас  Laughing Първо, да отбележа - Баги, естествено, че обсъждаме героите, не актьорите, и няма нищо лично  Peace Ти, например, обвиняваш Джесур за това, че не се замисля, не се поставя на мястото на човека до себе си ... може и да си права, ама да не би пък Сю да го прави  newsm78 Защо тя един път не се постави на мястото на Джесур, да се замисли защо продължава да обвинява единствено и само баща и ? Не може да го разбере, няма как да го разбере, единствено, ако убият баща и ще може да разбере какво изпитва. Ти мислиш, че тя иска да се разкрие истината за баща и, а аз съвсем не съм убедена в това. Защо така удобно забрави какво и разказа Корхан за нощта на убийството, за това, че баща им е бил там, нищо, че Адалет излъга. Защо ? И продължава да твърди толкова убедено пред Джесур, че баща и е невинен, само защото Адалет си е признала ? Защо отново така удобно забрави, че баща и беше наредил да повредят спирачките на Джесур и можеше да умре ? Невинен човек ще прави ли такова нещо ? Паметта и е силна, само, за да помни какво я е лъгал някога Джес  Laughing Да, той тръгна с недобри намерения към нея, т. е не към нея, а към баща и, но неочаквано взе, че се влюби. Предупреди я, че трябва да е смела, във всякакъв смисъл. Оказа се, че тя не е толкова смела обаче, за да приеме истината за баща си, колкото и да я боли ... Що се отнася до Джесур, СЦ вече посрина образът му според мен - от чаровника, шеговития, добрия и нежен Джесур не остана нищо ... мястото му зае един гневен, озлобен, раздразнителен човек, когото ми е жал да гледам ... да не мислиш, че мен не ме дразни с това, че не мисли трезво вече, че се поддава на  манипулациите на Ръза ? Питате се защо продължава да бушува този гняв в него ? Ами защото нищо не се променя, нищо не се случва, той загуби и майка си, освен баща си, а виновниците за това не са открити  #Cussing out Той не вярва, че малката тогава Адалет сама е извършила две убийства, без помощ от страна на Тахсин. И е прав да не вярва, това е пълна лъжа. Вижда, че по законен път  нищо не се случва, Тахсин винаги излиза сух от водата, винаги някой друг поема вината му със заплахи ... Как да не е гневен ? Кой не би се гневил на неговото място ? И кога Джесур е унижавал Сюхан, че не си спомням такова нещо  newsm78 Да, казва и в очите какъв е баща и, какво да направи, да лицемерничи ли пред нея ? И не лъже - може Тахсин да не е убил собственоръчно родителите му, но именно той има вина за смъртта и на двамата за мен. Всичко тръгва в тази история от него ... Не ме интересува колко са наранили детската му психика като дете, това не го оправдава в моите очи. Добре, отмъстил си е на родителите на Хасан, самия Хасан заплати с живота си, че се набърка в тази нощ, но защо е преследвал през всички тези години тогава жена му и детето му  newsm78 Смяташ ли, че му е било много щастливо детството на Джесур, когато дори и рождения му ден са празнували тайно? Защо поиска да премахне физически самия Джесур, когато разбра кой е той ? За да не му се наруши рахатлъка , който си е създал, да не се разбере истината, за това. И за тези му само действия е нормално да му е гневен Джесур. Или не сте съгласни ? Щом се е влюбил в дъщеря му, дай да плесне с ръце и да се откаже от всичко, щото видите ли да не наранява Сюхан , така ли  newsm78 Да, истината винаги боли ... може да не приемате неговата истина, но тя, с изключение, че Тахсин не е убивал никого от родителите му, е такава ... виновен е баща и, това е положението. Тя знаеше добре в какво се въвлича. Знаеше, че Джесур мрази баща и. Той никога не го е крил от нея, и въпреки това избра да е с него. Дали е заради това да го защити, или просто защото го обича, не е важно, тя прие този живот. Пък после, защо и говорел против баща и  ... Е, как да и говори, за да не я нарани ? Няма как по друг начин. Тя или приема, че мъжът и има право да търси справедливост, или е против него, друга алтернатива няма. И двамата със Сю за мен са жертви на мръсното минало на Тахсин, а може би и на Хасан, ще видим. Джесур дойде с намерението да върне на семейството си това, което е отнел този човек от тях, да го разобличи и да го настани в затвора. Бих го обвинявала единствено, ако кроеше планове как да го убие. Със законни средства аз това негово намерение го наричам справедливо възмездие, не отмъщение  Peace И не мога да приема и това, че Джес е виновен за смъртта на майка си - той не подозираше, че може някой нормален човек да посегне на болната му майка  ooooh!  Грешка!Голяма грешка, но не и вина. Казваш Баги, колко време минало от трагедията ... а дали е лесно да се преживее  това - да убият по този начин единственото ти останало близко същество, майка му, която той обожаваше ? Какво го интересува в този момент дали и на други не им се случват нещастия - неговата майка я убиха пред очите му, наистина ли не страда с него  newsm78 Не вярвам ...особено пък как беше изиграно от Киво ... освен, ако не ти е харесало  newsm78 Щото аз направо си плаках с него  ooooh!
Знам, че няма да стигнем до съгласие по тези въпроси, ама аз да си кажа все пак Laughing Да се надяваме, че СЦ знаят какво правят и на края всичко ще се нареди, а до тогава вие ще се ядосвате с Джесур, аз със Сюхан , какво да се прави  Laughing И не, не оправдавам Джес, само защото се играе от Киво, държа да отбележа и това  hahaha Просто ми харесва неговия герой, не смятам, че е толкова черен , колкото го изкарвате понякога. И не мисля, че някой е преекспониран в този сценарий - нито Джес , нито Тахсин - всички герои притежават съвсем обикновените човешки качества, никой в този сериал не е единствено бял или черен, дори и Джесур и Тахсин  Laughing
Хубава вечер ви желая, и дано не ни мъчат много сладурите ни в бъдеще  Praynig Много си ги обичам и двамата  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 26 мар 2017, 21:15 от queen_fenka

# 488
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Здравейте момичета!  Hug



Най-после и аз вече да съм в час с поредният епизод ДК - успях да го изгледам с превод. И понеже за първи път ми се случи да пропусна онлайн заради реално събитие реших да си доставя удоволствието без да чета мнения да видя директно готова за разбиране серия. Сега съм убедена, че това беше правилно решение.  Simple Smile

Знаете ме, че предпочитам друг тип сериал да беше, но... СЦ са решили друго и... вече го приех.  Peace
Като цяло ми хареса епизода.
Прочетох  Wink всички чаршафи, които сте метнали насам Линка, Баги, Фенче  Hug
С много от нещата в тях съм съгласна, с други - не толкова, ама... нито ми се пише  hahaha и на мен чаршаф, нито пък го умея  Joy Joy Joy, та... с две думи - не само, че не харесвам, но и много ме ядосва това решение на СЦ да прави Джесур толкова бесен и несъобразителен. Според мен - страшно много сриват образа му и ако целта е да видим колко добре се справя Киво, като актьор в такива ситуации не мисля, че е добре. Аз дори бях на път да се откажа и да гледам сериала - разочарована от нещата, които се случват, образи с обратно развитие на очакваното от мен. Сега вече приех, че идеята е да се разруши първо всичко и така да се тръгне отначало стъпка по стъпка и осъзнаването на Джесур, жалко е, че така ще трябва дълго да гледаме мъките и на двамата ни ГГ, но...



За развода...  Thinking мисля си, че Сю не го иска наистина, а по-скоро се надяваше така да накара Джесур да забрави омразата и да избере да остане с нея, но... не успя и затова така гледаше накрая на епизода - нещастна и осъзнала, че е загубила тази битка.  ooooh!

А защо Джесур прие да се разведе...  newsm78 - това май го реши и най-вече заради победата на Тбей и във фирмата  Thinking. Джесур има много натрупани причини срещу тъст си, но капката, която преля е може би точно това и че дори в бизнеса не можа да го преодолее и затова сега с развода ще се опита да го нарани. Нали всички помним - Сю излъга баща си, че са подписали предбрачен договор, а те все пак не са, та... напълно възможно е Джесур да се възползва от това, а Тбей - ще е бесен. Лошото е, че Сю ще бъде още повече наранена и обидена.



Ама... да видим и какво всъщност ще стане де.  Peace

# 489
  • Мнения: 18 536
Цвети  Hug wavey
 Joy Joy Joy разсмя ме искрено с това, че СЦ - та може би цели да покаже колко е добър в тези сцени Къванч  hahaha Той е също толкова добър в предаването и на други състояния, да ти кажа, та причината не е тази, да знаеш hahaha Просто такъв е сценарият ...
Ти например какъв искаш да бъде Джесур след това, което изживя ? Наистина ми е любопитно какво мислиш по въпроса Peace
 Може и да си права относно развода - може би именно така мисли да накаже Джесур тъста си, не знам  newsm78
Момичета, не зная по каква причина сте решили, че усилията на екипа са хвърлени главно и само заради Къванч, от къде ви хрумна пък това сега  newsm78  Да, на него му търсеха партньорка за сериал, първо за ЧБ. Избраха Туба. След това се спряха на сценария на ЕЙ. Може би Едже си е представяла в образа на Джесур  именно Къванч / то и аз не мога да си представя кой друг от турските актьори би могъл да я изиграе точно тази роля, де  hahaha / но, защо си мислите, че всичко се прави единствено и само заради него newsm78 Не мисля, че е така  Thinking
Цитат
В этом году, фильм "Красный Стамбул" будет показан в рамках кинофестиваля Tuscia Film, который состоится 10 апреля, в Италии.
Bu yıl 6. Kez Düzenlenecek Olan Tuscia Film Festivali Kapsamında #İstanbulKırmızısı 10 Nisan'da Gösterilecek #HalitErgenç #TubaBüyüküstün

Повече няма да ви досаждам, обещавам  Laughing Лекинка!

# 490
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Фенче  Wink ''Той е също толкова добър в предаването и на други състояния - точно това имах предвид - исках да ми покажат тези други състояния - любов, дори и повечко хумор, ако можеше, Драмата и крясъците ми идват в повече. Знам, колко тежко е да загубиш близък внезапно и още повече, ако това стане пред очите ти и точно това мен ме спря да гледам сериала ( нужни ми бяха две седмици да превъзмогна този момент). Върнах се, защото разбрах и че всичко така е замислено с определена цел и сега гледам да не се вживявам толкова в случващото се, а просто да наблюдавам внимателно.  Peace

Това ми е първи сериал на Туба, който гледам по такъв начин, но...  Wink приспособих се и вече не ми е проблем.  Simple Smile





Е, понеже много харесвах Киво отпреди разчитах на друг вид сериал, ама... това е  Peace

# 491
  • Мнения: 6 546
  Здравейте! Hug
  Този път съм по-рано вкъщи заради изборите. Laughing Мнооого сте писали #Crazy Ще си помисля, че сериалът може да ми е интересен, но..тц - за ен-ти път чета едни и същи неща. Rolling Eyes На помня , до коя серия го гледах, но тази "любов" отдавна ми досади поне по два пъти в серия да слушам :"Баща ти е убиец" и "Татко не може да е направил това." Чат-пат Сюхан бе против тати, но това няма значение. Важното е, че Джесур е прикованият Прометей и вероятно докрая ще освети тази криминална история. Та, когато Корхан и Сюхан бяха срещу тати, се стигна дотук -

Цитат
"В предните серии гласуваха да разпродадат акции и да се приватизира фирмата...т.е. и жителите на Корлудаа, също да имат участие.  Джесур им изкупи земите на по-високи цени от предлаганите от Тахсин, осигури им парите и вкара земите във фирмата. Но Тахсин направи някакво събрание, явно ги наплаши и изкупи сам всички свободни акции. Държи контролния пакет вече. "  

  Ако може Фенчето или от тяхната тема да ми обяснят, как става, защото напъните на любимата им сценаристка отново ме отказаха да й догледам сериал И с този "Робин Худ". Rolling Eyes

Скрит текст:
Спрях да гледам сериала, но отново призовавам, да ми се обясни, като как някой ще ме врътне и ми вземе 5% от акциите, а после ще продава акции, на когото си иска? И аз ще стоя във фирмата, без да направя събрание? Ако той не иска да си ходи, ще си отида аз. Просто е. Математика. Акциите са 100%. Аз имам 95, а ортакът/съдружникът - 5. Ако продава, да продава от неговите, ама гласът при вот на всички е 5%. Е, как да дам да ми продава от 95-те %? Ако дам, значи че ми е все тази за фирмата и даже мисля да се отървавам от нея. Това е при положение, че фирмата не е публична (акциите на фирмата не се търгуват на финансовата борса). Вече ако излезне на борсата, става публична и има два варианта - или се продават съществуващите акции и например аз ще преценя, да продавам ли моите, ако съм акционер, което рядко се прави; или първично предлагане (а после може и вторично,и  третично...) на нови акции с цел набиране на собствени средства, което води до увеличава капитала и преизчисляване стойността на акциите. Това по принцип говори за лошо състояние на фирмата. При добро, тя би прибягнала до кредит, за което всяка банка може би ще се натиска. Особено в 2017 година.
 Смущава ме употребения термин "приватизация". Това е процес на преминаване на държавен бизнес в частен. Rolling Eyes Идеята на сценаристката клони към обратното образно казано. Thinking
 И ако е имало свободни акции, ако така се поднася информация за тази връзка между Тахсин и Джесур, то изкупуването им от Тахсин аз не виждам да е някакво престъпление. Да ги е изкупил Джесур. Дори и Михрибан да е включил, и други хора, на които има доверие.

  И моля, без да си тормозите мозъците - кой мразя, кой обичам, кой защитавам, кой набеждавам  и т.н. Ийч не се вживявам в сериали. Stop
  Но беше написано в началните серии, че част от заплатата може да се плаща в акции. Тогава подминах, но сега ще споделя с моите приятелки. Когато ви предложат това като част от заплащането или на вашите деца, трябва много да се внимава. Peace Първата мисъл е - нямат пари(оборотни средства) и е начин за 'замазване на очи". Утре акциите на фондовия пазар ще са може би с нулева стойност в най-лошия случай, а счетоводно дори с отрицателна величина.

Лека от мен! Hug Днес не ме избраха Outta Joint, но дано да е за доброто на България. Grinning

  Честито и на испанците!



  ЧИ на фестивали в Турция и Италия:



Скрит текст:
İstanbul_Kırmızısı‏ @istanbul_krmz  3 ч

 Bu yıl 6. Kez Düzenlenecek Olan Tuscia Film Festivali Kapsamında #İstanbulKırmızısı 10 Nisan'da Gösterilecek #HalitErgenç #TubaBüyüküstün

# 492
  • Мнения: 2 195
Сабинка, права си, че пишем едно и също, защото гледаме едно и също по отношение на героите, за съжаление. Добре, че е криминалната линия. При Сю няма развитие, защото образът й е създаден така. На нея са отредени само  емоции. в широк диапазон.
Джесур е този, който се развива. След финала бих могла да кажа дали съзнателно или несъзнателно преднамерено  ни го представиха на висок пиедестал. Нагоре в неговия случай,  освен  канонизиране няма Wink Ако остане на пиедестака,  би бил скучен. Надолу е много лесно да се сгромоли. Колко продължително и дали под кота 0 ще продължи и дали ще може да се изправи е въпрос на избор на СЦ. Засега виждаме фазата на падането. Достигнал е котата, но дали спре там или ще я премине  newsm78 Дало ще се събере и освести, предстои да видим. На мене ми омръзна сегашното му състояние. Да тръгне на някъде.

Фенче, аз не бих се смяла на думите на Цвети Peace СЦ не крие, че пише за Къвънч и е съвсем нормално да иска да разкрие най-силните страни на таланта му.  А и този проект бе важен за КТ след КСШ, и АЯ направи много за да се създадат условията този проект да бъде успешен. За Туба, това е поредния проект. Това са фактите Peace  

Не ми се иска да спорим за неща, които са очевидни. Не ми се обсъжда колко нещастен е Джесур и как трябва светът да се върти около него и идеята му фикс. Това, което си писала в негова защита може да важи, ако това му състояние и заслепение бе траяло по-кратко, докато премине първоначалния шок. Но то продължава и се задълбочава. Той е достатъчно възрастен и достачъчно зрял, за  да го преодолее и да се замисли.  Това отличава човека от останалите живи същества. Колкото и нещо да звучи неправдоподобно, всяко твърдение при такиви тежки обвинения трябва да се разгледа, а не да се отхвърля, просто защото някой има готов отговор. Все пак само в приказките има черно и бяло и само глупакът не се съмнява в правотата си.
Не искам Джесур да е Героят, но не искам да гледам и как се капсулира и как прави грешка след грешка, само защото си е предизвестил крайния резултат. Той не иска истината, той иска да унищожоние.
Странно ми е мъж като него (Джесур, не Къвънч) да не вижда нюансите.  

И нова промяна в мимиките на Джесур забелязах след подигравателното и снизходително намигане, след удрането с пръст в слепоочието с гневни  крясъци "отвори си очите". Сега забелязах как неведнъж Джесур  повдига нагоре устните си, разширявайки напрегнато ноздрите. Напомня ми на хищник, надушил плячката си. Интересно представяне чрез повтарящи се мимики на градацията на състочнието на героя.

За развода. Не мисля, че на Джеур му  се искаше да се разведе, както заради плана си, така и  заради любовта си. Стори ми се, че в поледния момент взе решение сякаш на инат, от обида, че Сю го изоставя,  от спонтанно желание да покаже благоволението си, а и последната дума да е неговата. Сю бе разочарована, Джесур рухна, а в погледа му след неговото "да" се четеше болка, празнота, но и обвинение.

За Сю - не мога никого да убедя, че да те гледат в очите, да те лъжат и да си играят елементарни игрички с тебе  не е обида и унижение, Че е проява на добър вкус и на любов непрекъснато да те мачкат за неща, което нито можеш да промениш, нито си отговорен. Не е ли унизително да ти се обясняват в любов и в следващия момент да те обвиняват. Романтично ли е да ти организират помпозна изненада за рождения ден, да  ти доказват любовта си и да ти напомнят, че бащата ти е изрод? Не е ли унизително да ти заповядват в какво да вярваш и как да те задължават да се доверяваш... За мене като жена, а не като фенка подобно отношение е меко казано неприемливо, независимо колко красив и харизматичен е героят. Не мога да ги омаловажа или оправдая Peace

Никого не мога да убедя, че  Сю не влиза в положението на Джесур, ако не иска да го види. Вероятно тя не прояви разбиране и обич към майка му и Джесур,. Вероятно тя не е опита да ги предпази. Вероятно  не се бореше, за да ги има тях двамата. Вероятно симулира търсенето на истината, Вероятно фалшиво обвинява баща си. Вероятно иска да потули истината.
Ами Фенче, като те чета, така излиза. Излиза, че тя е достойна дъщеря на баща си Peace
А за писането ти  не се притесняваме. Лекинка Wink


Сабинка, и мене не ме избраха, но загуби темата - продължавам с чаршафите  ooooh!

Лека нощ и от мене и успешна нова седмица Hug
 

# 493
  • Мнения: 18 536
Добро утро!  Hug Hug Hug
Баги, аз и не мисля да споря с никого, всеки има право да възприема нещата, както ги усеща, но специално с  последните редове от твоя пост, решително не съм съгласна -по въпроса за Сюхан - интересно, ако не ги виждах нещата, които си изредила, за какво по-точно обикнах тази героиня, както ви казах  newsm78
Колкото до това, че този проект бил важен за Къванч, а бил поредния за Туба ... от къде  такива заключения ? От това, че Киво не работи 2 години ? Или че турците не оцениха КСШ ? Те може и да не го харесаха, не е Чобанска звезда все пак hahaha, но по света доволно добри продажби направиха с него. И продължава да се продава ... Киво не беше спирал да работи повече от 10 години, всеки има своя лимит, когато решава, че не може повече да работи в това темпо, явно и за него е било така. Дори се говореше, че нашия сериал ще е последният му, след изтичането му на договора , да видим  newsm78 Виж, ако това действително е вярно, мога да приема, че затова е важен за него, да го запомнят с хубава роля  hahaha И ако АЯ са вложили толкова сили заради него, ами чудесно,мога само да  се радвам, значи е много ценен  за тях  Laughing
Цвети  Hug нямам съмнения, че Киво ще покаже и други състояния в нашия сериал, само трябва да изчакаме  Peace
Хубав ден!  Hug

# 494
  • Мнения: 5 724
Здравейте Hug

Момичета Hugимате лайкчета от мен  за чаршафите си.
Много гледни точки,различни мнения ,различен поглед на нещата. newsm10

Добро и усмихнато утро! Simple Smile
Имайте своя пълен с изненади ден...
Радвайте се на слънцето, което сгрява сърцата ни..
Правете добри неща и нека ви се връща многократно тази добрина...
Не забравяте да се усмихвате, усмивката отваря всички врати!
Щастливо да ви е ,през цялата седмица !


       

След казаното  ДА от Джес за начало на съдебния процес,който ще бъде дълъг,Сю дали ще съжали за своето решение за развод newsm78,дали Джес също newsm78 ,ще видим.Може би и двамата поотделно ще търсят истината,пътищата ще им се преплитат непрекъснато, за Сю откриването на истините за  Тбей ,ще бъдат нелицеприятни, Джес ще разбере ,че покрай неговата твърда позиция за истината,има неща ,които той не знае и ще трябва да преосмисля своята позиция.

                   

Баги HugСабинка HugЗа съжаление не ви избраха ,
но следващия път. Joy Joy Joy

                           

Днес трябва да ни зарадват с фраг ,може и  два.Joy Joy
                    Успешна седмица,дами bouquet

Общи условия

Активация на акаунт