Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки

  • 83 612
  • 851
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 11
Здравейте момичета! Пиша ви отново и моля за мнение и съвет. Преди два месеца (септември) споделих за проблема си със закъснение на цикъл с около 12 дни. Нямаше основателна причина и никога не се бе случвало преди (аз съм на 28 години). Все пак дойде и уж се успокоих Simple Smile. През това време ми излезнаха изследванията-всичко ок. Октомври всичко беше нормално и без ден закъснение. До момента в който трябваше всичко да е ок и Ноември, но явно не е. Чакам вече 10-ти ден... Честно казано, незнам дали да се притеснявам или просто да изчакам. И тук е редно да споделя, че не се съмнявам, че съм бременна, а че може би имам някакъв друг проблем.
Приятелки ме успокояват,че е от стрес, който имам в голямо количество тези дни, но аз се чудя дали е възможно такова закъснение само от това.
Ще се надявам да споделите мнение и да ми дадете съвет.
Благодаря предварително!

# 841
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте момичета! Пиша ви отново и моля за мнение и съвет. Преди два месеца (септември) споделих за проблема си със закъснение на цикъл с около 12 дни. Нямаше основателна причина и никога не се бе случвало преди (аз съм на 28 години). Все пак дойде и уж се успокоих Simple Smile. През това време ми излезнаха изследванията-всичко ок. Октомври всичко беше нормално и без ден закъснение. До момента в който трябваше всичко да е ок и Ноември, но явно не е. Чакам вече 10-ти ден... Честно казано, незнам дали да се притеснявам или просто да изчакам. И тук е редно да споделя, че не се съмнявам, че съм бременна, а че може би имам някакъв друг проблем.
Приятелки ме успокояват,че е от стрес, който имам в голямо количество тези дни, но аз се чудя дали е възможно такова закъснение само от това.
Ще се надявам да споделите мнение и да ми дадете съвет.
Благодаря предварително!

Ендокринолог скоро посещавали ли сте?
Предния месец ми закъсня с 20 дни, ходих на гинеколог всичко е наред. Предполагаме рязка смяна на температурите от там играят хормоните ...

# 842
  • Мнения: 35
Здравейте от 6-7 месеца съм с главоболие всеки ден .Ходила съм на много лекари най-вече невролог имам направени изследвания ПКК Щетовидна жлеза скенер на глава доплер и от никъде няма проблем но аз все се съмнявам че нещо не са видели .Преди време имах болка в ръката 2 години пак с много ходене по лекари дори ако ми изпишеха болкоуспокояващи и те неми помагаха .Една приятелка ми каза, че съм хипопондричка и проблема бил на психична основа но аз не вярвам.Възможно ли е според вас това моето положение да е хипохондрия с болки толкова дълго време.Благодаря

# 843
  • Мнения: X
Изследвала ли си желязо и пролактин?

# 844
  • Мнения: 35
Не не съм ги изследвала

# 845
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Като чета предишните теми май съм точно за тук..
Накратко за мен на 25 съм и съм бременна в 28г.с от известно време ми се  случва да усетя вкус на кръв във устата и като изплюя има малко количество)(не е много и не е наситено кървава слюнката но го има)
Преди да забременея ми се е случвало единични пъти през 6,7 месеца сега последно време всеки ден по веднъж и два пъти Посетих УНГ който предписа рутаскорбин и каза, че вероятно се пукат капилярчета..
Аз мн се панирам от къде идва тая кръв и се вкарвам във филма не е от зъбите със сигурност...

# 846
  • Мнения: 2 160
Като чета предишните теми май съм точно за тук..
Накратко за мен на 25 съм и съм бременна в 28г.с от известно време ми се  случва да усетя вкус на кръв във устата и като изплюя има малко количество)(не е много и не е наситено кървава слюнката но го има)
Преди да забременея ми се е случвало единични пъти през 6,7 месеца сега последно време всеки ден по веднъж и два пъти Посетих УНГ който предписа рутаскорбин и каза, че вероятно се пукат капилярчета..
Аз мн се панирам от къде идва тая кръв и се вкарвам във филма не е от зъбите със сигурност...

И аз понякога усещам и като изплюя има кръв и веднага се панирам и само плюя да видя кога ще спре.

# 847
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Здравейте от 6-7 месеца съм с главоболие всеки ден .Ходила съм на много лекари най-вече невролог имам направени изследвания ПКК Щетовидна жлеза скенер на глава доплер и от никъде няма проблем но аз все се съмнявам че нещо не са видели .Преди време имах болка в ръката 2 години пак с много ходене по лекари дори ако ми изпишеха болкоуспокояващи и те неми помагаха .Една приятелка ми каза, че съм хипопондричка и проблема бил на психична основа но аз не вярвам.Възможно ли е според вас това моето положение да е хипохондрия с болки толкова дълго време.Благодаря
На мен ми направиха ЯМР на глава и тогава чак разбраха защо ме боли главата.. Оказа се болест на малките съдове.
При теб може да е на психична основа

# 848
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вероятно е от слаби капиляри в носа.

# 849
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Вероятно е от слаби капиляри в носа.
и доктора това казва. М дано отмине, че е много гадно.. И мн съм шубе

# 850
  • Мнения: 8 890
Здравейте!
Интересува ме някоя от вас постигнала ли е успех, някакво подобрение, след посещение при психолог?
Някоя книга, филм, които да са ви помогнали да излезете от поредната дупка?

Съпругът ми е хипохондрик от години. През миналото лято обаче преживя наистина сериозно и животозастрашаващо състояние. Въпреки благоприятния изход и въпреки че към момента всичко е наред със здравето му, тази случка съвсем влоши хипохондрията му. В момента той е в ужасна депресия, непрекъснато се бори с ужасяващи мисли, притесненията и тревогите му са безкрайни. Не помага никакво ходене по доктори, защото случката лятото беше поради лекарска грешка и той сега им няма вяра...


# 851
  • Мнения: 35 872
никой не пожела да пусне нова тема, за това го направих аз:
http://www.bg-mamma.com/?topic=1090649

Общи условия

Активация на акаунт